zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:06.05. 23:22
Titulek:Prázdné vaky na vodu u stromůodpovědět
Anna Spevackova
Komu:
starosta@neratovice.cz, mistostarosta@neratovice.c z, lenka.mrzilkova@neratovice .cz, hana.jelinkova@neratovice. cz, adela.uhrova@neratovice.cz

prázdné vaky na vodu u nově vysázených stromů

Vážení,

obdržela jsem email tohoto znění:

Dobrý den pani Spěváčková,chtěl jsem jen zeptat,ty nově vysazené stromy na Kojetické u těch třech věžáků.Jsou u každého stromku zelené pytle na zavlažování,ale když jsme přišli až ke stromkům,tak plastové pytle jsou jen rozepnuté,prázdné,samozřej mě bez vody a jen tak narafičené,jako když se zavlažuje?Nebo to má opravdu nějaký jiný význam?Zatím jsme tedy na jiný význam nepřišli bez vody,jen snad na to,že si z obyvatel Neratovic dělají asi srandu.
S úctou XY. (Nevím, jestli by pan XY souhlasil se zveřejněním svého jména)

Včera jsem zjistila , že je vak u kmene roubované třešně u městského úřadu s rozepnutým zipem, prázdný.

Žádám jako zastupitelka města podle par. 82 odst c. zákona o obcích č. 128/2000 Sb. o informaci kolik vaků bylo zakoupeno, cenu vaku, kde tj. v jaké lokalitě byly instalovány v jakém počtu - druhy stromů. Otázka navíc: jak je možné, že jsou prázdné, bez vody.

Děkuji za odpověď.

S pozdravem Mgr. Anna Spěváčková, zastupitelka města
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.05. 23:00
Titulek:kontrola vaku u radniceodpovědět
Dnes v 21.20 jsme na večerní procházce zkontrolovala vak u radnice. Nic se nezměnilo, je bez vody s rozepnutým zipem. Jsme zvědavá, kolik ta sranda stála (je to hodně drahé) a kolik ještě zaplatíme za vodu. Přitom existuje levnější řešení: existují pevné plastové pytle na stavební odpad, ty se dají připevnit ke kůlům, opatrně proděravět a mohou sloužit. Ačkoliv nejlevnější je cisterna s hadicí a jednou za 14 dní objet stromy a zavlažit je řádnou dávkou vody. Cca 50 - 100 l. Je lepší hodně vody naráz za delší dobu. Kapková závlaha musí být nepřetržitá, jinak vlasové kořínky na těsně pod povrchem uschnou a strom chřadne. Mimochodem, počítala jsem chřadnoucí lípy v ulici 28. října - zdá se, že šest není v dobrém zdravotním stavu. To bylo řečí, když jsme požadovali ponechat v ulici ty původní, které byly zvyklé na nepříznivé místní podmínky. Prý jsme prodražili rekonstrukci, ale kolik stály nové stromy, nikoho nezajímalo. A ty postupně odcházejí...

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz