zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.04. 20:43
Titulek:hořelo za Kojetickým potokem...odpovědět
Podle oficiálních zpráv na facebooku neratovických hasičů vypukl včera 6. 4. 2020 v 16.30 požár - údajně hořel polní porost, tráva Neratovice.
Na místě spolu s HZS ČR stanice Neratovice, JSDH Neratovice-Lobkovice, JSDH Kostelec nad Labem.

Skutečnost je taková, že za Kojetickým potokem u polní cesty na Skala hořel suchý porost na náplavě potoka, žádný polní, tam pole není, pole je o kus dál nebo přes polňačku, hořelo mezi potokem a skupinou vrb, pod kterou měli ležení bezdomovci. Přes větve přehodili igelitové plachty, které shořely spolu s porostem. Na místě lze ještě spatřit zbytky židlí a jakéhosi vybavení. O tom ovšem ve zprávě není zmínka.
Copak se asi stalo s bezdomovci? Nabídlo jim město přístřeší? Postaral se o ně někdo?

Je zajímavé, že dne 3.4. zasedal krizový štáb, který mimo v zápise z jednání uvádí:

- řešení rozhodnutí hejtmanky k provedení opatření k ochraně veřejného zdraví - zajistit ubytování u osob bez přístřeší k 31. 3. 2020 18:00 hod.

&#9679; u nichž bylo diagnostikováno onemocnění COVID-19

&#9679; jimž byla nařízena karanténa

&#9679; které byly vykázány z důvodu domácího násilí

Nemá to souvislost s požárem, nebo je to náhoda?
Odkud se požár šířil, od ležení bezdomovců nebo od kraje travnaté plochy? Dozvíme se někdy nějaké podrobnosti? Všimněte si, že se tady vše buď ututlá, nebo se oznámí jen část toho, co se stalo.
Jméno:Karel
Datum:08.04. 07:11
Titulek: však anoodpovědět
O socky,bezdomovce a podobné se naši zvolení nepotřebují starat,jsou to téměř bezpříjmové skupiny.Z těch nic do vedlejších kapes necinkne.Navíc je tu údajně dle nich...nemáme.Přitom každou chvíli potkám městem brodící se osoby s igelitkou,omotané nohy čímsi a špinavé a čpící na dálku.A co je další tradicí,není mezi nimi nikdo snědý.Však aby ne,náš štědrý sociální systém se o ně dokáže postarat celoživotně více než o pracující.Stačí projít Kojetickou.To se někdy člověk bojí i ve dne.Takže by se již nyní tráva za potokem,kdy ještě nejsou žádná vedra samovznítila???!Vivat Hmyzu Zdar!
Jméno:jirba
Datum:10.04. 20:01
Titulek:mám klikuodpovědět
Doporučuji navštívit "komfortní" ležení bezdomovců vprostředku Kojetických skal, už na katastru Kojetic. Zamysleme se, proč vy nebo já nejsme bez bydlení..V dnešní době je každý svého štěstí strůjcem..
Jméno:marcela
Datum:12.04. 19:17
Titulek:kde prosím? odpovědět
kde přesně to je? poslední dobou hledám různé "tkaničky" v této oblasti, abych potkala při běhání co nejvíce lidí, bezdomoveckému ležení bych se také ráda vyhnula.. napište přibližnou GPS prosím

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz