zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.04. 15:30
Titulek:Počty nakažených v Nera stoupají....odpovědět
Město Neratovice - oficiální profil
2 hod ·
Sdělení KHS:
Za účelem přijetí příslušných opatření k zajištění ochrany veřejného zdraví, majetku a bezpečnosti v obci Vás informuji, že ke dni 7. 4. 2020 evidujeme v obci Neratovice celkově 14 pozitivně potvrzených případů onemocnění Covid – 19.

Jakápak opatření město přijme? Víme ze sdělení obyvatel, jak to vypadalo v Penny. Lidé uváděli, že i u domu hrůzy jsou lidé bez roušek. (Do těch končin nechodím, jsme ohrožená skupina obyvatel). Psala jsem o tom starostovi jako předsedovi krizového výboru, ale nereagoval. Na jiný mejl mi odpověděl, že máme zachovat chladnou mysl a nebláznit. Podle toho, co pozoruji, se mi nezdá, že by tady byli lidé nějak disciplinovaní. Pod okny mi občas proběhne běžec bez roušky, ačkoliv zde není příroda. Jeden starší pán mi dokonce tvrdil, že korona je lehčí chřipka. To jsou názory. Nevím o tom, že by chřipkový vir zničil plíce. Nepřeji mu, aby se nakazil.

Město má ovšem jiné starosti. Na fb se nám svěřuje:

Město Neratovice - oficiální profil
7 hod ·
Příprava rekonstrukce společenského a kulturního domu úspěšně pokračuje. Aktuálně se řeší nakládání s vodami. Na výsledek se všichni můžeme těšit...

Ano, můžeme se těšit, až bude zničený architektonický skvost ze 70 let a spousta okolní zeleně. Můžeme se také těšit, až utratíme za zbytečně megalomanský projekt nejméně 400 milionů v době těžké globální ekonomické krize. Je nezajímá co se nyní děje, jen se těší na dobře utěsněné kapsy...Bože, co to máme za vedení města!....A.S.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.04. 15:32
Titulek:správně má být krizový štábodpovědět
Už se mi ty výbory pletou....
Jméno:Petr.
Datum:09.04. 14:13
Titulek:Poctyodpovědět
14 lidi za 40 dni neni vubec spatny stav. Nevim, proc je kolem toho cisla takova panika.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.04. 15:20
Titulek:Ne, ne, to není panika. To je nutnost.odpovědět
Vir je nevyzpytatelný. Jeho chování ještě zdaleka neznáme. Především je velmi dlouhá inkubační doba. To je doba od vniknutí viru do organizmu k vypuknutí nemoci. U chřipky několik hodin až pět dní, ale většinou jeden až dva dny. Koronavir až 14 dní. Umírají lidé se sníženou imunitou nebo s mnoha onemocněními (a kdo je dnes úplně zdravý? Mladí? Ani náhodou. Alergie, astma, cukrovka druhého typu...) Vir vyvolá těžký zápal plic a doslova likviduje plíce. Lidově řečeno, pacient se udusí nebo umírá na to, čemu se říká otrava krve. Virus se velmi rychle šíří. Někteří jedinci mohou být přenašeči viru, aniž by vykazovali jakékoli příznaky infekčního onemocnění. Bacilonosiči jsou hlavně děti a mladí lidé. Neexistuje lék ani vakcína. U nás zřejmě poměrně nízký počet úmrtí souvisí s rychlým opatřením vlády, které nařídilo nouzový stav a nošení roušek.

Nepodléhejme neodůvodněnému optimizmu!!!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.04. 16:15
Titulek:zprávy jen na facebookuodpovědět
Pořád jsou informace jen na facebooku. Je vidět, jak město pečuje o své staré občany, co nemají počítač ani facebook. Na radnici jsou nenapravitelní.

Na facebooku lidé píší, proč nedezinfikují vnitřní prostory paneláků, já osobně to vidím, jako největší problém, zvláště když nevíte, zda zde není někdo nakažený. Myslím, že kumulace lidí na jednom místě je nebezpečná. A copak na to někdo za město odpověděl?

"Město Neratovice (kdo za ně hovoří?)- Když budete vědět, kdo a kde konkrétně je nakažen, tak se dá třeba vchod jednorázově vydezinfikovat. Poslali jsme jednotlivým družstvům seznam výrobců a dodavatelů desinfekce. Pacient pak musí být doma v karanténě."

Seznam výrobců družstvům opravdu pomůže, zase záleží jen na iniciativě vedení družstev a SVJ, zda začne desinfikovat. Když se jim nebude chtít shánět dezinfekci, vykašlou se na to. Proč to město nenařídí? A.S.

Stále se debatuje o zákazu ministerstva nezveřejňovat počty nakažených v obci, jenže existuje zákon svobodném přístupu k informacím č. 106/1999 Sb. Čili kdokoli, i Marťan, může poslat KHS žádost o informaci, kolik je lidí nakažených v jakékoli obci. Bohužel se žádost netýká soukromých subjektů, takže naše nemocnice nemusí odpovědět. Neodpovídá, ale může!!!! A.S.
Jméno:xy
Datum:09.04. 22:26
Titulek:koronavirusodpovědět
Proč Bůh (ať má jakoukoli podobu) seslal na lidstvo tuto zkoušku? Je to nová potopa jako trest za naše viny? Důsledek svobodné volby, kterou jsme uplatnili navzdory božím zákonům a přikázáním? Nebo je to anonymní varování přírodních sil, které reagují na to, jak lidé překračují limity a hranice nepsaných zákonů?
Jméno:jirba
Datum:12.04. 19:49
Titulek:ghettaodpovědět
Dnes v Tv bylo řečeno, že vyléčený člověk od koronaviru ještě 40 dní roznášel nákazu.
Snad se Prymula přeřeknul..Tipuji, že uvnitř šengenu se opraví rozpadající se celnice a začnou kontroly, kdo kam a v jakém stavu.Než bude nějaká prevence nebo lék, jiná možnost není, krematoria budou mít dlouhou konjunkturu. Bez dotací. Zamořená ghetta na Slovensku uzavřela technika armády..

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz