zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.04. 20:09
Titulek:Také všichni dostaneme roušky a desinfekci? odpovědět
Přibývá měst, která všem svým obyvatelům rozdává roušky, někde i desinfekci. Radnice si uvědomují, že ne každý si roušku ušije a sežene desinfekci, která je už dlouho vyprodaná. K nim patří i město Znojmo. Podívejme se, co píše na svých webových stránkách:

Distribuce roušek pro všechny Znojmáky, které radnice zajistila díky spolupráci s místní firmou PPO Group, běží na plné obrátky. Nejpozději do poloviny příštího týdne budou roušky mít všichni ve své schránce. Soběstačná je radnice i v zajištění dezinfekce. S její distribucí začne v úterý.

„Podařilo se nám zajistit velký nákup Anti-COVID dezinfekce přímo od výrobce Čepro. Díky tomu můžeme každou domácnost ve Znojmě zásobit cca 0,7 litrem dezinfekce, která je určena primárně na dezinfekci rukou,“ říká starosta Jan Grois.


Na webu www.opatreniznojmo.cz bude zveřejněn seznam ulic dle odběrných míst. Fungovat budou od úterý 7. dubna do čtvrtka 9. dubna od 8:00 do 17:00, přičemž od 8:00 do 10:00 je čas vyhrazen pro seniory nad 65 let.

Město Znojmo jako takové bude mít odběrných míst hned několik. „Logistiku ve městě jako takovém ještě řešíme. Po víkendu zveřejníme seznam ulic s příslušným odběrným místem. Prosíme občany o trpělivost a o sledování speciálních webových stránek www.opatreniznojmo.cz. Detailní info o distribuci budeme také posílat přes Mobilní Rozhlas,“ dodává starosta Grois. S distribucí ve městě se začne pravděpodobně ve středu 8. dubna.

Kromě roušek a dezinfekce pro své občany zajistila radnice také respirátory pro Centrum sociálních služeb Znojmo, které má ve správě domovy pro seniory, a pro Městskou policii. Pro Centrum sociálních služeb zajistilo také dostatečnou dodávku ochranných obleků. S firmou PPO Group chystá také výrobu ochranných štítů pro zdravotníky, sociální služby a další rizikové profese.

„Pro nás to není jen fráze, že zdraví našich občanů a ochrana našich seniorů jsou naší prioritou. My naše slova podtrhujeme i reálnými činy,“ uzavírá starosta Grois.

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.04. 22:43
Titulek:najednou jsou roušky vhodné...odpovědět
Člen vedení Světové zdravotnické organizace (WHO) Michael Ryan podpořil širší používání podomácku vyráběných roušek. Vyslovil tak oficiálně to, co si myslí většina Čechů. Podle Ryana zahalování úst není špatný nápad, uvedla agentura Reuters. WHO přitom minulý týden účinnost plošného používání roušek zpochybňovala.
Jméno:Míša
Datum:05.04. 10:46
Titulek: spoléhat na toodpovědět
Kdo nám co dá a pro nás udělá může jen blázen.Očekávám,že roušek a dez.potřeby nabydou hojnosti až po skončení karantény,jak to tak v tomhle Banánově chodí.Ten kus čehosy se samolepkou vhozený do schránek nestojí ani za řeč.Z tohoto nic do kapes vrchnosti ve velkém nepadá.mají nás v nebo spíš u (_I_)..
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.04. 11:11
Titulek:starosta je od slova starat se....odpovědět
Ano, jenže naše vedení je VELMI slušně placeno. Má se starat o své občany a právě v těchto těžkých dnech o to víc. Proto máme starostu a místo-starosty. Dokonce dva. Za ty VELMI VELMI VELMI slušné peníze mají odvádět VELMI VELMI VELMI dobrou práci. Nejsou to žádní stařešinové, kteří mají sedět doma. Mrzílkové je +-59, Lencovi +- 56, Kroužeckému +- 6O. Nikdo z nich není ohrožená skupina. Mohou úřadovat, řídit, organizovat a hlavně INFORMOVAT. Výsledek je takový, že starosta se vyjadřuje na facebooku, i když většina starých lidí nemá počítač, neumí s ním, na fb většina není, protože to není spolehlivé a přehledné medium. Stránky Neratovic jinak, za které kandidovali místostarostové Mrzílková a místostarosta Lenc, nám slibují brzké otevření koupaliště, na fb stejného subjektu to žije více, jak je vidět, vedení města vychází vstříc seniorům a drží se zuby nehty facebooku. je to marné jim něco vysvětlovat. Je zajímavé, že žádný z těch výše uvedených nezveřejňuje své povídačky na webu města, který by měl být oficiálním médiem města, jak je to jinde. A pro ty, co se nekamarádí s počítačem, využívají městský rozhlas. My ho máme jen proto, abychom věděli, že je středa, první v měsíci.

Abych vám trochu zpestřila nedělní ráno, pusťte si další píseň o koronaviru:

https://www.youtube.com/wa tch?v=a3v1FyP2hKY

bez mezer.

Jo, srandičky, to je naše česká specialita.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.04. 12:36
Titulek:doplňte chybějící slova: odpovědět
...využívají jiná města městský rozhlas.
Jméno:Mirek
Datum:05.04. 12:34
Titulek:Zastřelte je, řekl prezident Filipín...odpovědět
Prezident ostrovního státu Filipíny Rodrigo Duterte tento týden varoval občany, že pokud poruší karanténní opatření kolem koronaviru, mohou být zastřeleni. Dodal, že jakékoliv nadávky či napadení zdravotnického personálu je zločin, který nebude tolerovat.

„Mé rozkazy policii a armádě jsou jasné. Pokud budou nějaké potíže, pokud bude nějaký problém, že by vám odporovali a vyhrožovali, zastřelte je,“ pronesl tento týden ve svém proslovu filipínský prezident Rodrigo Duterte. „Chápete to? Budete mrtví. Namísto toho, že byste dělali potíže, vás pohřbím.“

Zdroj: https://www.lidovky.cz/sve t/zastrelte-je-filipinsky- prezident-naridil-policii- at-lidi-porusujici-karante nu-nesetri.A200403_155244_ ln_zahranici_mha
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:06.04. 14:36
Titulek:jednou se počet neudává, pak zase ano...odpovědět
Město Neratovice - oficiální profil
15 hod ·
Informace ke koronaviru najdete na:
www.neratovice.cz

Odpovědi na nejčastější dotazy ke koronaviru z komentářů na Facebooku:

- KHS podává městu zprávu o nakažených na okrese Mělník a ve městě. Počet uzdravených v Neratovicích neudává a není povinna udávat. Pokud KHS sdělí městu i informace o počtu uzdravených, pak město je neprodleně zveřejní. Nárok na podrobnější informace ale město nemá. Občané mají možnost obrátit se na KHS přímo;
- Dezinfikování veřejných prostor hygienici opakovaně nepokládají za potřebné a opakovaně tento postup městu nedoporučují. Na pokyn starosty bylo dovybaveno FCC desinfekční technikou, která bude v případě potřeby dle rozhodnutí KHS nasazena.

a pak následuje:

Sdělení KHS:
Ke dni 5. 4. 2020 evidujeme v obci Neratovice celkově 13 pozitivně potvrzených případů onemocnění Covid – 19.

Město Neratovice - oficiální profil
22 hod ·
Sdělení města Neratovice

Dnešního dne (5. 4. 2020) Krajská hygienická stanice Středočeského kraje poskytla informaci k výskytu onemocnění COVID-19 v okrese Mělník - 48 osob pozitivně potvrzených (4 osoby uzdraveny). S ohledem na platné právní předpisy v oblasti ochrany osobních údajů nejsou žádné další bližší podrobnosti od KHS sdělovány.

Tak se v tom vyznejme.

Mimochodem, každý může napsat KHS žádost o informaci podle zákona č. 106/1999 Sb, kolik lidí nakažených Covid 19 je k určitému datu je v městě Neratovice. Musí odpovědět do 15 dnů (to už ale nebude aktuální, to je problém toho zákona.)
Jméno:Iv.
Datum:07.04. 20:30
Titulek:Tak co ta desinfekce . . .odpovědět
Už i v Libiši dostávali desinfekci, každý večer v telce ve zprávách hlásí,jak města, potažmo starostové měst rozdávají desinfekci.Jinde se starostové starají a v Neratovicích - máme zachovat chladnou mysl a nebláznit - tím si ruce asi těžko vydesinfikujeme
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.04. 20:45
Titulek:co si stěžujeteodpovědět
Jo,jo, chladná mysl je důležitá, je to známka, že nemáte koronavir. Ani vám nemusí měřit teplotu.
Jméno:Karel
Datum:08.04. 07:14
Titulek:jaký pánodpovědět
Takový krám,co čekat..Naše hlasy nyní nepotřebují,takže jim jsme...víte kde.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.04. 23:27
Titulek:Libiš nejsou Neratovice..bohuželodpovědět
Nedivte se. Jak byste se mohl dočíst na facebooku města, což je kupodivu hlavní informační médium, město zřejmě už splnilo veškeré požadované kroky k rekonstrukci kulturáku, jak jsem již uvedla, unikátního architektonického skvostu ze 70 let, podle města ovšem socialistického, a proto musí být přebudován do moderní podoby. Pořád tvrdím, že nynější vedení je odhodláno zadupat do země vše, co připomíná minulý režim, během kterého prakticky vzniklo toto město a musí být nahrazeno novým, současným, v duchu dnešní doby, ať je to sebenekvalitnější a zbytečnější. Za oběť musí padnout vše včetně stromů a keřů, i ty musí být zničeny. Naše vedení prostě chce, aby jejich jména vstoupila na nebesa (když už tam nebudou chtít jejich těla) a lidé na ně vzpomínali se slzou v oku. Proto nebudeme mít od města desinfekci, nebude se desinfikovat(vymlouvají se na KHES, i když jinde se neptají a desinfikují) protože by nebylo dost peněz na kulturák.
Jméno:Iva
Datum:08.04. 16:09
Titulek:Dezifekce v Libišiodpovědět
V Libiši se rozdává dezinfekce každý týden, zrovna tak roušky. Paní starostka se o nás stará dobře. Děkujeme.
Jméno:Občanka Neratovic
Datum:08.04. 17:39
Titulek:desinfekceodpovědět
Dnes odpoledne k mému domku přijelo osobní auto a mladá žena mi přivezla desinfekci na ruce.Zřejmě ji rozvážejí a rozdávají osamělým starým občanům.
To jenom pro upřesnění, že i v Neratovicích se o občany starají.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.04. 21:55
Titulek:to se divím....odpovědět
Ano? Ačkoliv jsem také osamělá stará (76) občanka, nic mi nepřivezli. Dostala jsem jenom ten hadr s gumičkami.

Bylo zvoleno číslo pro pomoc seniorům, ale to nebylo dobrovolně, protože vláda nařídila obcím, že se MUSÍ o seniory postarat. Ale problém je, informace jsou stále zveřejňovány přednostně na facebooku, ačkoliv si musí být radnice vědoma, že staří lidé nemají počítač, nebo neumí s počítačem či nejsou na facebooku. Takže to uvádím pro upřesnění, že v Neratovicích se o občany nestarají tak, jak by měli.
Jméno:Hanka
Datum:09.04. 07:12
Titulek:souhlasodpovědět
Tak to by mě také zajímalo,kolika takto osamělým občanům vůbec někdo něco shora poskytnul.Je to asi to samé jako s viděním paní Colombové.Další otázkou je to,kdo se pod "občankou Neratovic" skrývá.Hodit to sem na zeď může kdokoliv.Včera jsem procházela Neratovicemi,jediné kde roušky (sice ty jednorázové)měli na prodej byl "frc" vedle kadeřnictví na náměstí.Jinak si lidé shánějí a vyrábějí roušky sami,páč by dopadli jako ten personál a staříci v domovech seniorů.
Takže ani mne nikdo nepřesvědčí,že se naši zvolení STARAJÍ..To by vypadalo jinak.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.04. 10:53
Titulek:bezdomovci a předražená desinfekce....odpovědět
INFORMACE Č. 18 - JEDNÁNÍ KRIZOVÉHO ŠTÁBU MĚSTA (9. 4. 2020)

- zjištěn počet osob bez přístřeší – v ORP Neratovice 21 osob

- připravuje se nákup a prodej dezinfekce pro občany města – 100 ml gel v ceně do 100 Kč/kus na Informačním centru města (dle poptávky by byl řešen další případný nákup

UPOZORNĚNÍ: JEDNÁ SE POUZE O NABÍDKU MOŽNOSTI KOUPĚ ORIGINÁLNÍHO MALÉHO 100 ML BALENÍ, PŘEDPOKLÁDANÁ CENA BUDE NIŽŠÍ A BUDE ODPOVÍDAT NÁKUPNÍ CENĚ, ZA KTEROU JI MĚSTO POŘÍDÍ.

Takže už víme, že máme bezdomovce. Paní Mrzílková už nemůže tvrdit, že žádní nemáme. Teď ještě zbývá zpráva, jak město zajistí, aby měli roušky a neroznášeli nákazu. Řada měst to řeší bud zřízením stanového městečka a toaletami a umývárnami, někde jim nabídnou náhradní ubytování. Co tady???? Pravděpodobně nic, jinak by už zasáhli. U Kojetického potoka ložírovali, vše shořelo. Včetně nich nebo stačili utéct? Zapálil to někdo, aby se jich město zbavilo? Hádejte...

Další je desinfekce. Na facebooku způsobila cena poprask. Většina města desinfekci dádá, když ne všem, kdo mají trvalý pobyt, tak alespoň od 65+ nahoru. Někdo napsal, že stovka není žádný výdej. Něžně tě oslovím: ty vole, kdo je bez prostředků nebo je matka samoživitelka bez alimentů a má se co ohánět, tak stovka je moc velký peníz.

Proč to město prodává? Protože naše vedení nemá sociální cítění. Vůbec. Jsou to svým cítěním nelítostní pravičáci, kteří by prodali popel své babičky. Potřebují prachy a jen prachy. Na své zrůdné záměry. Už zaplatili desítky milionů na projekty všech možných revitalizací a regenerací. Jen za projekt kulturáku dva melouny, teď ještě projektová dokumentace, to se pak penízky točí...Samozřejmě že se pak musí šetřit. Na občanech. Nemáme pohotovost, nemáme funkční klub pro seniory, nemáme dům s pečovatelskou službou, nemáme pořádné služby (čistírna a pod.), nemáme starostlivé vedení města, které by lidem pomáhalo...a nehorší je, že se s lidmi nikdo nebaví....
Jméno:Iveta
Datum:10.04. 13:57
Titulek:Bezdomovci a předražená desinfekce.odpovědět
jen bych chtěla podotknout k těm bezdomovcům - každý za svůj osud nemůže, ale jsem přesvědčená, že většina z nich si za svůj způsob života může sama. Chtějí jen peníze na chlast, nic jiného je nezajímá. Zkuste jim nabídnout třeba rohlík a kus salámu, s tím vás vyhodí a ještě vám vynadají.
A co se týče desinfekcí, ano cena není zrovna nízká, ale většina zdravotních pojišťoven nyní nabízí mimořádný bonus - 300 Kč za desinfekční přípravky. Stačí se podívat na jejich stránky. Jak uvádíte, případná matka - samoživitelka, třeba se 2 dětmi, tak může nakoupit až za 900,-Kč přípravky a vše jí bude proplaceno.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.04. 16:32
Titulek:i z vás může být bezdomovec...odpovědět
Až se vrátíte po roce pobytu v psychiatrické léčebně a zjistíte, že vás vyhodili z práce a manžel vám vyměnil zámek na dveřích do bytu, pak pochopíte, že stát se bezdomovcem je jednoduché. Zůstanete na ulici a bude-li zima, za pár dní zjistíte, že jedině alkohol vám pomůže zapomenout na vaši situaci. Nebudete chtít rohlík ani salám, protože jídlo vám nebude chybět. Stačí prohledat pár popelnic. Najdete tam vše k jídlu. Budete chtít jej alkohol, ten se v popelnicích nenajde. Pokud se týká peněz, už jsem si zažila, co to je nemít prachy, jak zpívá ten magor Svěrák a mohu vám říci, že to vadí a hodně, hlavně když máte dvě malé děti.

Pojišťovny: našla jsem pojišťovnu ministerstva vnitra (1 300 tisíc klientů), pak je to vojenská zdravotní pojišťovna 700 tis. klientů), zdravotní pojišťovna RBP (430 tis. klientů), oborová zdravotní pojišťovna (730 tis. klientů). Pojišťovnu mohu změnit vždy v pololetí, čili od 1. července. takže jste zapomněla napsat, že ty benefity nabízejí jen některé pojišťovny, VZP (6 milionů klientů !!!) ne.

Proto děkuji za upozornění, je mi to k ...., no víte k čemu. Takže ty vaše povídačky, jak matka může nakoupit za 900 korun přípravky a budou jí proplaceny, jsou jen vaše vidiny. Většina lidí je u VZP. Miluji, když tady někdo rozdává rozumy a neví, jak to v životě chodí.
Jméno:Iveta
Datum:10.04. 18:39
Titulek:Bezdomovciodpovědět
Ti bezdomovci, kteří se chtějí vrátit do normálního života, to rozhodně neřeší chlastem - prodávají Nový Prostor apod. Pro ostatní je něco jako ubytování (třeba na lodi Hermes během zimy) potupa, tam nepůjdou. Viděla jsem o tom i pořad v TV. Jinak co se týká zdravotní pojišťovny, obraťte se na VZP s tím, že jiné ZP příspěvek dávají, tak proč oni ne. Třeba ho ještě zavedou.
Jméno:Iveta
Datum:11.04. 08:43
Titulek:Svěrák magor?odpovědět
Vám se nelíbila moje otázka, proč je podle Vás pan Svěrák magor, že jste ji smazala? Co tak hrozného provedl?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:11.04. 10:16
Titulek:Stačí vám moje vysvětlení?odpovědět
Nesmazala, někam se ztratila, to se občas stane, sítě jsou přetížené a padají. Pan Svěrák: Poslední dobou intenzivně pracuje na znehodnocení všeho, co jsme dosud pokládali za vtipné, případně inteligentní. Inu, stáří není vždy jen příjemné. Ubývání mozkových buněk se musí projevit.

Důkazem jsou jeho výroky. Cituji: "Těm, kteří to s demokracií myslí vážně, demokracie svazuje ruce, ale zlí lidé, kteří chtějí demokracii jen zničit, zneužívají prostoru, který jim sama demokracie poskytuje. Sprostému dovoluje, aby svobodně vyjadřoval svou neurvalost.Zejména po posledních (prezidentských, pozn. A.S.) volbách u nás se stalo, že se ti neurvalci dostali na výslunní, využili této vlastnosti demokracie a chtějí nás pod rouškou vlastenectví – oni se právě pokládají za vlastence – pod tímto krytím nás chtějí vytrhnout jako zub z toho chrupu Evropské unie. Já myslím, že když tohle připustíme, tak vlastně pošlapeme to, za co praví vlastenci umírali, protože oni umírali za demokracii...Lidi, kteří nás chtějí vytrhnout z EU považuji za zlé lidi, se kterými se dá vypořádat je velmi těžko, jen s pomocí vzdělávání společnosti a neustálého se učení, jak žít v demokracii. Tuto vědomost by měli dětem předávat nejen školy, ale především rodiče."

A.S.: V posledních týdnech jsme se mohli přesvědčit o blahodárnosti EU, když předsedkyně EK Leyenová kritizovala státy (také nás) za uzavření hranic na začátku epidemie, požadovala volný pohyb mezi státy (bože, to bychom dopadli, těch mrtvých) a chtěla chránit pouze hranice EU. Nevím, co na to říká pan Svěrák, ale jeho příchylnost k EU je až patologická.
Jméno:Marcela
Datum:16.04. 20:02
Titulek:příspěvek VZPodpovědět
To se nedivím, že VZP tento benefit nenabízí, stačí si vygooglit odměny pana ředitele (a to je jen vrcholek ledovce - co správní rada apod., ti to také nedělají z lásky k bližním), pak jim má něco zbýt pro pojištěnce. Možná kdyby začali lidé houfně odcházet tam, kde jsou ke klientům vstřícnější, také by pro ně VZP něco začala dělat.
Jméno:Michal
Datum:10.04. 10:57
Titulek:platí to rozpočtu města, ne ze svého!!!odpovědět
Na fejsbůčku je k desinfekci skoro 70 příspěvků!!!!! Jeden lepší než druhý. Bude to někdo číst a chytne se za nos?
Jméno:Občanka z Neratovic
Datum:10.04. 11:16
Titulek:Kdo se za ni asi skrývá?odpovědět
Je mi to celkem trapné, vysvětlovat, kdo skutečně jsem. Jmenuji se Hana Sudová, je mi 87 let - tak už jsem Vás snad přesvědčila o své pravdomluvnosti.Neměla jsem v úmyslu uvádět své jméno, protože už jsem se na Vašich stránkách sama přesvědčila o tom, že staré lidi podceňujete a zesměšńujete je , jakoby nebyli svéprávní přesto, že se všech stran sleduji snahu pomáhat seniorům.
Opravdu nevím, kdo pověřil tu mladou ženu tímto úkolem. poprosila mě jen, může-li si mě vyfotit, aby mohla doložit, že desinfekci skutečně lidem rozdává.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.04. 12:54
Titulek:Podceňuji a zesměšňuji????? To snad ne!!odpovědět
Vážená paní Sudová, velmi dobře Vás znám, bydlím v Neratovicích padesát let. Asi si mě s někým pletete, protože je absurdní, abych podceňovala a zesměšňovala staré lidi; je mi totiž 76 let a moc dobře vím, jak se město o staré lidi stará. Nestará. Máme pohotovost, aby se senioři, kteří většinou nemají auto, mohli kdykoli obrátit na lékařskou pomoc, ať už pediatrickou, když mají na starosti vnoučky nebo pro dospělé či zubní? Nemáme žádnou. Můžete si jít popovídat do nějakého klubu pro seniory nebo na připravený program či vyjet na zájezd? Nemůžete. Tady je sice na baráku Tepla honosná tabule s nápisem Klub důchodců, ale nic pro důchodce připraveného není. Víc než důchodci se zde scházejí křesťané či jiné skupiny obyvatel. Donedávna zde sídlilo nízkoprahové zařízení pro děti-cikány, ale protože se kolem začaly potulovat skupiny starších a dělaly zde neplechu, bylo zařízení promptně přesunuto do léta prázdných a nevyužitých prostor v kulturáku. (Klidná jistota. Je zajímavé, že městu nevadí, že velké plochy v kulturáku leží ladem a nevydělávají za nájem. Ale za dezinfekci pro staré se musí platit, ačkoliv to město platilo z rozpočtu města, ne z vlastních kapes.) V jiných městech se konají sedánky seniorů se starosty, aby vedení vědělo, jaké mají problémy. Tady? Nic. Před vánoci a velikonoci a na MDŽ se pořádají oslavy svátků s občerstvením a hudbou. Tady nic. Na Štědrý den se jinde organizují večeře pro osamělé seniory. Tady nic. Máme dům s pečovatelskou službou pro seniory?
Nemáme. Byty nad radnicí jsou obyčejné městské byty. Je to podvod. Sledujete tu péči města o seniory?
Jméno:Lída
Datum:11.04. 06:02
Titulek:"Novinky" dnesodpovědět
Brněnská firma vyrobí sto tisíc roušek denně.Co si o tomto lze myslet??
Jméno:Hana Sudová
Datum:11.04. 08:10
Titulek:odpověďodpovědět
Dobrý den, paní Spěváčková. Děkuji Vám za to, že jste reagovala na můj příspěvek. Já si upřímně vážím Vaší činnosti, kterou městu věnujete. Obdivuji Vaši energii, je jistě v pořádku, že někdo, jako jste Vy, poukazuje na chyby, které vedení města udělalo a dělá. Jenomže bych přivítala i trochu pochopení pro jejich práci a jejich snahu pro své občany pracovat pokud možno k jejich prospěchu, vidím přece jejich snahu, která snad mnohdy nevyjde, jak by si přáli.
Chci Vám říci, že já už jsem příliš stará na aktivní činnost, nezapojuji se už vůbec do jakýchkoliv aktivit z jednoduchého důvodu-nemám již dost energie. Samozřejmě, že sleduji veřejné dění, které mě zajímá.S pandemií nikdo nepočítal, jsou zasaženy všechny státy bez rozdílu a všechny země se snaží s touto virovou hrozbou, kterou na lidstvo příroda seslala aby se ze své nadutosti trochu vzpamatovalo, bojovat ze všech svých sil a možností.Proto, držme si všichi palce, ať vše dobře dopadne. Lidé si snad konečně uvědomí, že je třeba více pokory k životu. Poučeni jsme dostatečně. Vaše H.S.
Jméno:jirba
Datum:12.04. 19:56
Titulek:desinf z Lachemyodpovědět
V malých mini baleních dodává certifikovanou desinfekci neratovický Lachner (Lachema). Jedou na pokraji lidských sil, jsou vyprodaní dlouho dopředu.
Ano, tečka. Další je věc našich zastupitelů..
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:12.04. 20:40
Titulek:zastupitelstvo je zcela nefunkčníodpovědět
Zastupitelů? Zastupitelstvo nefunguje, vůbec. Bylo zrušeno zasedání z 25. března a od té doby je ticho po pěšině. Mohli jsme už dávno zasedat on-line, jenže ze zákona svolává jednání starosta, pokud nesvolá, není. Sice bychom si mohli vyžádat svolání zasedání podle par. 92 zákona o obcích:

Cituji: Starosta je povinen svolat zasedání zastupitelstva obce, požádá-li o to alespoň jedna třetina členů zastupitelstva obce, nebo hejtman kraje. Zasedání zastupitelstva obce se koná nejpozději do 21 dnů ode dne, kdy žádost byla doručena obecnímu úřadu.

Třetina je sedm zastupitelů, teoreticky by to mohlo zorganizovat NeraHnutí, má osm hlasů, jenže problém je v tom, že se rozpadlo na dvě frakce: Jedna se nazvala Budoucnost pro Neratovice, Neratovice pro budoucnost a má tři členy: p. Šanda, pí. Brodilová a Kelinová. Zbytek hnutí zřejmě zůstal u původního názvu a zřejmě v něm zůstalo dalších pět členů. Ještě že uspořádali monstrózní volební kampaň proti Mrzílkové. Kdeže loňské sněhy jsou.
Ještě že se já nemohu rozpadnout.:-))

Má to jeden háček. Kdyby se náhodou našlo sedm zastupitelů, kteří by požádali o svolání zastupitelstva, trvalo by to třeba 21 dní, než by se zasedání uskutečnilo. To je v dnešní podivné době nekonečně dlouho. A pak usuzuji, že by na zasedání nepřišli členové koalice, kteří mají většinu 11 hlasů a zasedání by se muselo zrušit, protože by nebylo usnášení schopné. Přitom by se měly udělat změny rozpočtu: přesun finančních prostředků - krizová opatření (COVID-19) a navýšení finančních prostředků do rezervy (úspory COVID-19.) Chtělo by to rozsáhlou debatu, které investice vyčlenit z rozpočtu, protože jsou zbytečné, a na co přesunout potřebné finanční prostředky.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz