zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:31.03. 16:23
Titulek:Počet nakažených v Neratovicíchodpovědět
"Sdělení města Neratovice

Dnešního dne (31. 3. 2020) k 13:30 hod. Krajská hygienická stanice Středočeského kraje poskytla informaci, k výskytu onemocnění COVID-19: ve městě Neratovice - 6 osob pozitivně potvrzených. S ohledem na platné právní předpisy v oblasti ochrany osobních údajů nejsou žádné další bližší podrobnosti od KHS sdělovány."

Ochrana osobních údajů: Osobním údajem je každá informace o identifikované nebo identifikovatelné fyzické osobě (subjektu údajů). Identifikovatelnou fyzickou osobou je fyzická osoba, kterou lze přímo či nepřímo identifikovat, zejména odkazem na určitý identifikátor (jméno, číslo, síťový identifikátor) nebo na jeden či více zvláštních prvků fyzické, fyziologické, genetické, psychické, ekonomické, kulturní nebo společenské identity této fyzické osoby. Někdy se mi zdá, že se to s těmi osobním údaji přehání...Pozn. A.S.

Myslíte, že kdyby KHS napsal, že se jedná muže nebo ženu ve věku 55 let, že by mohl být identifikován v 15 a půl tisícovém městě? Já osobně bych docela ráda znala pohlaví i věk nakažených už jen proto, abych si udělala obrázek o tom, jaké pohlaví či věková skupina neodolá viru. Možná, že v rámci státu by tento údaj mohl být zveřejňován.

P.S.: Pořád čekám, kdy nás bude nemocnice (ev. město) informovat, jaká opatření udělala kvůli pacientce nakažené na interně.
Jméno:Marcela
Datum:31.03. 21:20
Titulek:kdo to je?odpovědět
Co kdybyste náhodou (nepřeji Vám to) onemocněla Vy, bylo by Vám příjemné, kdyby to celé město vědělo? Jste taková frajerka a prozradila to na sebe?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:31.03. 21:29
Titulek:to jepodivná otázka...odpovědět
Nepamatuji se, že bych kdy napsala, že by mělo KHS oznamovat jména. Měli by uvést věk, pohlaví a trasu. Takže pokud by oznámili, že nakažená byla žena, věk 76, trasa z obýváku do kuchyně, myslíte, že by někdo poznal, že jsem to já? Chcete odpověď na otázku. Máte ji mít. Tedy kdybych náhodou onemocněla, neoznámila bych to, protože ti místní zmetci by měli radost. Stačil mi hon na čarodějnice kvůli hájení lip v ulici 28. října.
Jméno:VŠAK
Datum:01.04. 06:13
Titulek:ano,anoodpovědět
Blíží se 30.duben,takže pořádně nadranžit koště a bez zpáteční letenky!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:01.04. 11:04
Titulek:máte pravdu...odpovědět
630 metrů vzdušnou čarou od mého bydliště by měli košťata bez zpáteční letenky rozdávat...Myslíte, že by měli nárok na let i muži - čarodějové?
Jméno:Martin Růžička
Datum:31.03. 22:37
Titulek:koronavirusvcr.czodpovědět
koronavirusvcr.cz/
zde je i pohlaví a byl tam i orientační věk
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:31.03. 23:20
Titulek:více informací je na:odpovědět
https://koronavirus.mzcr.c z/
Jméno:Milan
Datum:31.03. 18:07
Titulek:a k čemu by vám to bylo ?odpovědět
vědět jestli to je žena nebo muž. Není to jedno. Mě to připadá jak hon na čarodejnice. Mě osobně stačí informace 6 osob. Tečka.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:31.03. 20:10
Titulek:mě ne....odpovědět
K čemu by mi to bylo? Jakou věkovou kategorii si vir vybral a jakému pohlaví dal přednost. Uvítala bych i informace, kde se kdo pohyboval, jestli jsme se mohli potkat. Takovou celkovou charakteristiku. Zveřejňují to myslím v jižní Koreji, v Hongkongu...
Jméno:dvojité bžň
Datum:31.03. 20:37
Titulek:No jo, odpovědět
ale ve východní Asii panují jiné poměry, takové jako polovojenské. U nás to funguje jinak.

Pokud jde o statistiky, dají se dobře dohledat na webu. Dělat si statistiku z šesti případů v Nera je holý nesmysl z hlediska statistické chyby - výroková jistota bude menší, než u předpovědi počasí na příští 3 dny. To spíše zjistíte, kdo s kým mluví a kdo s kým nemluví.

Ale ta Vaše touha zatraceně zavání voyeurismem. Že Vy se díváte na plovárnách skrz dírky...!?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:31.03. 20:47
Titulek:haha, chodím se koupat do Labe...odpovědět
Vy nejste dvojité bžň, ale dvojnásobný blb...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:31.03. 21:22
Titulek:nedobré vyhlídky...odpovědět
Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) zveřejnil před týdnem model počtu nakažených mezi seniory, který počítal s jejich 15procentním podílem mezi nemocnými. „Pokud bychom udrželi podíl nakažených seniorů na patnácti procentech, tak by byl počet nakažených seniorů poměrně zvládnutelný, i kdyby to stouplo ke 30 procentům, tak ještě zvládnutelný,“ řekl tehdy ředitel ÚZIS Ladislav Dušek.

Model počítal na konci března s 500 nemocnými seniory nad 65 let, reálně jich je 469. Na konci dubna jich pak při pokračování 15 procent mělo být zhruba 2300. Model horšího vývoje počítal s nárůstem podílu až na 30 procent, který by znamenal více než 3500 nemocných seniorů. Další odhady vývoje ministerstvo zdravotnictví zveřejní ve středu.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/dom ov/on-line-pripadu-koronav iru-v-cesku-v-pondeli-prib ylo-184-je-jich-pres-3000. A200331_065949_ln_domov_rk j
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:01.04. 12:27
Titulek:počet nakažených v Nera stoupá!odpovědět
Na oblíbeném facebooku (který většina starých lidí nemá) bylo před 40 minutami zveřejněna další zpráva:

Sdělení města Neratovice

Dnešního dne (1. 4. 2020) k 06:00 hod. Krajská hygienická stanice Středočeského kraje poskytla informaci, k výskytu onemocnění COVID-19 ve městě Neratovice - 8 osob pozitivně potvrzených. S ohledem na platné právní předpisy v oblasti ochrany osobních údajů nejsou žádné další bližší podrobnosti od KHS sdělovány.
Jméno:Milan
Datum:01.04. 15:43
Titulek:Rusko pomáhá Itálii a USAodpovědět
Já vim, že to sem nepatří. Všimli jste si, jak najednou televize vysílá záběry z Moskvy nebo jiné části Ruska. No jasně, Rusko poslalo na pomoc svoje lékaře do Itálie, do USA posílá další letadlo s pomocí proti koronaviru.Ruská strana dobrovolně nabídla pomoc kvůli obtížné epidemiologické situaci ve Spojených státech. Moskva je připravena poslat Washingtonu lékařské vybavení a osobní ochranné prostředky.
O otázce odeslání ruské pomoci Spojeným státům diskutovali prezidenti obou zemí Vladimir Putin a Donald Trump během telefonního rozhovoru 30. března. Americký vůdce „přijal s vděčností tuto pomoc“. Ty náno, to se u nás brzo začne učit na školách i ruská literatura, co?
Jméno:Jarda
Datum:02.04. 15:49
Titulek:pro Milanaodpovědět
Milane, ale patří.Co nám přišlo ze západu, mimo brambor a tabáku dobrého? Západ nás odkopl už za 2. světové války(Anglie,Francie). Nyní nám sem vozí kdejaké sračky. USA kam vlezou ,tam 7 let tráva neroste, je zajímá akorát ropa a suroviny. A kdo nám opět pomáhá - východ. Odkud vozíme roušky apod. z komunistický Číny a Vietnamu.Kdo poslal do USA letadlo s pomocí pro Američany? Putin. A co nám poslal západ? Nic! Hlavně ,že všichni pomlouvají Rusko, ale to se do nikoho nesere. A kam zmizel ten zrzavý fláterník z milionů chlívků? O tom už taky nikdo neví,protože studenti jsou doma a už nemá kdo demonstrovat
Jméno:Ondra
Datum:01.04. 20:44
Titulek:to sem zkopírovalodpovědět
Nejsme zde proto, abychom hodili flintu do žita (vlastně do řepky.. :) ) . Naše vláda dělá to, co musí, aby národ zůstal kompaktní a vyšel z krize maximálně zdravý, sebevědomý a odhodlaný. Opovažte se vztáhnout ruku na seniory !! To jsou přesně ti lidé, kteří vybudovali tuto republiku, a jejich otcové či dědové. Je třeba zavést systém domobrany jako je ve Švýcarsku, vrátit zpět civilní obranu, Svazarm.... tam všude byly ochranné prostředky, které nějaký sprostý debil a zloděj vykradl a zrušil. Jiný debil nechal zavřít naši vojenskou výrobu (v Československu), jiný kretén se zasloužil o zničení potravinové soběstačnosti a likvidaci JZD a statků (viz Slušovice a Čuba !), jiný impotent zase rozprodal celý průmysl světových jmen (Škoda, ČKD, Poldi ap.) a k tomu ještě prodal VODU cizákům !! To nebyli soudní lidé, ale prověření škodiči a vlastizrádci. A k nim se v posledních letech přidali udavači, bonzáci, .... :( A s tímto se budeme prát po odeznění koronaviru. Budeme potřebovat lidi s rozumem, zkušenostmi, kteří se nedají koupit za zlámanou grešli !!!
Jméno:jana
Datum:01.04. 21:11
Titulek:karanténaodpovědět
Docela by mě zajímalo, kolik lidí v Neratovicích je v karanténě.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:02.04. 12:06
Titulek:máte pravdu...odpovědět
Nedivím se Vám. Jenže vše je tajné, takže nikdy nevíte, kdo by měl sedět doma a přitom se pohybuje po domě a na ulici. Je to špatně. Lidská práva ad absurdum...
Jméno:Michal
Datum:02.04. 12:23
Titulek:napsáno na webuodpovědět
*Chtěl bych, aby smyslem zdravotnictví bylo léčit lidi, nikoli generovat zisk. Není problém postavit soukromé zdravotnictví ze dne na den mimo zákon, zestátnit farmaceutické firmy a překlopit fungování zdravotnického systému do veřejnoprávního režimu tak, abychom si jako lidé byli v nemoci všichni rovni v přístupu k té nejlepší možné péči."

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:03.04. 16:53
Titulek:Větrejte, větrejte...odpovědět
Větrejte, větrejte...Nedávno mi volala známá, že vůbec raději neotvírá okna, je zabedněná v bytě, aby něco nechytila. To mi hlava nebere. Lidi, mějte rozum, větrejte. Vir venku vydrží údajně max. hodinu, v bytě, kam si ho stejně donesete s nákupem, na botách, na šatech vydrží na povrchu všeho, co máte v bytech. „Zjistili jsme, že životaschopný virus lze detekovat v aerosolech až tři hodiny po aerosolizaci, až čtyři hodiny na mědi, až 24 hodin na kartonu a dva až tři dny na plastu a nerezové oceli,“ uvádí podle Forbesu studie. Když větráte, výměnou vzduchu se odstraní nejméně dvacet procent všech choroboplodných zárodků z bytu. (Právě se mi byt naplnil kouřem z cigaret, tihle kuřáci jsou neštěstí!!!! Hlavně že je mám ze dvou stran z balkonů! Kvůli kouření si lidé sundávají roušky a je jim jedno, že je nemají!!!)
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:03.04. 23:27
Titulek:to si prohlédněte...odpovědět
https://tv.idnes.cz/zahran icni/graf-pocet-nakazeni-m rtvi-vyleceni-statistika-z eme-staty-pandemie-koronav irus-covid.V200403_163034_ idnestv_vrsa

bez mezer

Ten animovaný graf je úžasný...nemá chybu ani fronta v Kalifornii a policie v Nepálu...

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz