zpět na forum

Jméno:iv.
Datum:29.03. 16:52
Titulek:rouškomatodpovědět
neuvažuje neratovický MÚ o zřízení rouškomatu
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:29.03. 17:09
Titulek:????????odpovědět
Nevím. Březnové zasedání zastupitelstva bylo zrušeno, další má být v dubnu - kdo ví,co bude v dubnu. Mohlo by být online, ale to by je musel svolat starosta. S ním jsem si dopisovala, ale už na mé e-maily nereaguje. Dostala jsem také do schránky ten kus hadru s gumičkami, tak jsem sedla ke stroji a ušila jich pár pro vlastní potřebu. S kým spolupracuje radnice, kolik je dobrovolníků co šijí roušky, nevím. Nikdo nám nic neoznamuje.
Jméno:Mare
Datum:29.03. 18:09
Titulek:zajímalo by mneodpovědět
Jak jsou s vybavením na koronavirus zajištěni místní dům pro seniory a stacionář pro mentály.Víte o tom,že nakažení senioři z domovů důchodců budou svážet do nedaleké Toušeně??.Naše vláda je nechala zcela na holičkách,přitom je to ohrožená skupina lidí.nakazili se jak klienti,tak personál.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:29.03. 20:57
Titulek:selhala celá společnostodpovědět
Nejen vláda, ale celá společnost se na seniory vykašlala. Staří lidé byli na obtíž, jen čerpali peníze a podle mínění mladých (samozřejmě ne všech) jim zabírali místa. Jejich zkušenosti byly zbytečné. Nikdo jim nenaslouchal. Mnozí mladí je vinili z toho, že způsobili globální oteplení a až zmizí, bude to jen ku prospěchu věci. Nikdo už jim nebude kecat do jejich bláznivých plánů na uskutečnění nového světového řádu. Považovali staré lidi za nevzdělané, hloupé, protože neumí anglicky, nevyznají se v počítačích a chytrých mobilech, volí špatné lidi a vzpomínají na bývalý režim. Tohle všechno se dalo najít na tzv. sociálních sítích. Už jsem dnes vzpomínala, jak se hihňala Mrzílková s Rajchertovou a Hrodkem, když na zasedání zastupitelstva vystoupil osmdesátiletý pan Moravec s tím, že to, co říkají, je sofisma, jenže oni nevěděli, že sofisma je úmyslně klamný důkaz a tak se mu smáli do dlaní...Nevymýšlím si, chodila jsem na každé zasedání a jako jediná návštěvnice jsem vydržela do konce. To byste se divili, co se tam dělo. Vzpomeňte, jak hérec Mádl s hérečkou Vilhelmovou přemlouvali bábu s dědkem, aby volili ty "správné" lidi. Nyní tentýž magor je chce zachraňovat. Když ho teď vidím v televizi, rozevírá se mi kudla v kapse. Doufám, že lidé nemají krátkou paměť.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:29.03. 21:31
Titulek:...tak se zeptáme pana starosty, ne? odpovědět
Už jsem se zeptala:

1. Kolik pacientů a kolik členů personálu se dostalo do styku s nakaženou pacientkou?
2. Byl někdo z nich z Neratovic?
3. Jaká opatření zavedla Městská nemocnice?

"Jak jsou s vybavením na koronavirus zajištěni místní dům pro seniory (DKE) a stacionář pro postižené Rybka?".

Nevím, jestli se nám dostane odpovědi, asi by to chtělo adresovat dotazy přímo Městské nemocnici, Domu kněžny Emmy a organizaci Rybka. Pokud se nudíte, zkuste to. Musíte žádat o informaci podle zákona č. 106/1999 Sb o svobodném přístupu k informacím a kromě jména musí být uveden datum narození a bydliště.

Osobně se domnívám, že by město mělo mít přehled o připravenosti těchto institucí na epidemii, jsou přece součástí Neratovic.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:29.03. 21:56
Titulek:to jsme se toho dozvěděli....odpovědět
Na oblíbeném informačním médiu před hodinou vyšla zpráva:

Město Neratovice - oficiální profil
1 hod ·
Omezení činnosti interního oddělení Nemocnice Neratovice

Z důvodu epidemiologické situace v ČR v souvislosti se šířením onemocnění COVID-19 interní oddělení nemocnice Neratovice dočasně nepřijímá nové pacienty. O změně stavu vás budeme neprodleně informovat.

V případě akutních obtíží vyhledejte nejbližší lékařskou pohotovost vašemu bydlišti (např. Nemocnice Mělník nebo Nemocnice Na Bulovce), či kontaktujte tísňovou linku 155 v případě ohrožení života. (David Kosák, MSc., provozní ředitel nemocnice)

Ani slovo o nakažené pacientce na interně....A.S.
Jméno:Mare
Datum:30.03. 07:43
Titulek:jako tradičněodpovědět
Ticho po pěšině a mlžení.Děkuji p.Spěváčková za snahu a objektivnost,tohle vedení nemá "chybu".
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.03. 09:40
Titulek:Já také děkuji za poděkování odpovědět
Ne, nemá chybu. Je to čím dál horší. Protože pokračují zavedené manýry paní Mrzílkové, které se pan starosta netroufá odporovat, dokonce mám dojem, že už věří ve správnost jejího rozhodování. Jsou prostě chlapi, kteří jsou zvyklí, že jim žena vládne. Ono je to pohodlnější než prásknout pěstí do stolu a rozhodnout sám.
Jméno:babr
Datum:29.03. 18:28
Titulek:nekecáodpovědět
jestli p.Spěváčková nekecá...Podíval jsem se na stránky města - a nekecá. Ale máme pěkný krizový štáb, jen co pravda je. Ale ti roušku ušít neumějí..
Jméno:Jaroslava Hlinovská <j.hlinovska@seznam.cz>
Datum:30.03. 15:46
Titulek:Také něco pozitivního ...odpovědět
V našem domě mámě správné a hodné sousedky, které nám nezištně ušily roušky (ze svého vlastního materiálu). Snad se nebudou zlobit, když je budu jmenovat - pí Andrová a pí Morongová. Moc děkujeme.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.03. 18:24
Titulek:hodné paní!!!!!odpovědět
Paní Hlinovská, poděkujte jim i za mě. Lidé už jsou tak zblblí GDPR, že se bojí pomalu říci vlastní jméno, ne tak cizí. Jen takovou historku: U nás na Moravě mají ve výtahu napsáno, kdo bydlí v kterém patře, aby návštěvník věděl, kde má vystoupit, což považuji za rozumné, tak jsem se tady zmínila a hned na mě vyhrkli: Ty ses zbláznila, to se přece nesmí...

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz