zpět na forum

Jméno:Tonda
Datum:25.03. 12:40
Titulek:pazvukyodpovědět
Co to bylo za pazvuky z městského amplionu ......
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.03. 21:43
Titulek:to byla píseň, ne pazvuky :-)))))odpovědět
To prý nám město pustilo masovou píseň "Není nutno...", které se koronavirus lekne a prchne zpátky do Číny. Neslyšela jsem to, mám okna do polí, ale povídali, že prý to bylo poněkud mimo stanovenou dobu 12.30.

Už dne 14. 3. 2020 jsem poprvé upozornila e-mailem pana starostu, že starší lidé nemají facebook, kam stále píše svoje rozpravy a vkládá zprávy. Ani web jim nepomůže. (Mnoho nemá ani počítač a část s ním neumí pracovat. Dodávám: Kdo počítač nemá a umí s ním zacházet, mohl chodit do knihovny, ale ta je nyní zavřená). Je nutné staré lidi informovat i jinými způsoby - letáky, rozhlasem. Ptala jsme se, proč se nepoužívá rozhlas? To bylo v době, kdy v Nera byli dva infikovaní. Bez odezvy. Jako když se hrách na stěnu hází. Rozhlas se nepoužíval. A ejhle, když se jedná o takovou pitomost, co si někdo vymyslí, to se rozhlas najednou může použít. Chápete to? Von je totiž Svěrák zapřisáhlý antizemanovec a tak televize nadšeně propagovala jeho skvělý nápad.

Kdysi mi kdosi na radnici vysvětloval, že to není žádný městský rozhlas, ale krizový pro případ nějaké havárie a pod. Teď máme stav nouze a stejně se rozhlas k informování obyvatel nepoužívá.
Jméno:Martin Růžička
Datum:27.03. 07:29
Titulek:PROČ?odpovědět
Proč do tohodle taháte politiku a nějakého Zemana? :(
V Itálii zpívají také. Co jiného dělat? Mračit se na sebe? Ono to pod rouškou není vidět.
A "von" se neříká.
- - -
Ano, rozhlas by se měl používat v krizi na hlášení a sdělováí informací. Nechápu proč to město nedělá.
No naštěstí mám počítač.
Jméno:Květa
Datum:26.03. 14:31
Titulek:pazvukyodpovědět
k čemu je tady ten místní rozhlas, když tomu nemí vůbec rozumět.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:26.03. 15:47
Titulek:tak nám zahráli....odpovědět
Není nutno, není nutno...používat městský rozhlas, panu starostovi vyhovuje facebook a ten musí vyhovovat každému. Každý člověk má přece počítač a umí s ním zacházet, a kdo neumí, má smůlu, práce s počítačem musí přece ovládat každý normální člověk. Nějaká stařena Spěváčková nebude radnici radit, co mají dělat. Má sedět doma a čučet na televizi. Pořád buzeruje s tím rozhlasem. Když se ozve, škrká to v něm a někde není slyšet vůbec. Jo, že už se to mohlo dávno napravit? Mohlo, jenže na prvním místě jsou stavby ucházejících chodníků a přijatelných silnic, z těch se lépe odklání. Kromě toho, kdyby zazněl rozhlas, lidi by se polekali a zpanikařili by, protože na to nejsou zvyklí. Nemusí vědět hned všechno, že.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:26.03. 19:30
Titulek:Povídání po telefonu....odpovědět
V různých městech mají různé nápady, jak zpříjemnit život v nedobrovolné karanténě seniorům. Např. v Přerově zřídili tzv. Povídací linku. Pracovníci této organizace zřídili pro seniory, kteří se v těchto dnech cítí osměle, tzv. Povídací linku. Linka nabízí seniorům možnost popovídat si s někým, kdo je vyslechne a v nynější náročné době plné omezujících opatření možná i rozveselí. To není špatný nápad. Moje vnoučata už chudáci nevědí, co by mi ještě řekli...vždyť je to, babi, pořád stejné...
Zdroj: https://www.prerov.eu/cs/m agistrat/socialni-oblast-a -zdravotnictvi/aktuality-z -oblasti-socialni-a-zdravo tnictvi/povidani-po-telefo nu.html
Jméno:JIRBA
Datum:27.03. 17:50
Titulek:svěrákodpovědět
Byla to spontánní celostátní akce, málokdo o tom věděl. Já tomu tleskám, aspoň něco.
Jméno:Květa
Datum:29.03. 11:32
Titulek:pazvukodpovědět
to je krásné že tomu fandíte, ale bylo slyšet jen hučení a nějaké chrchlání
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:29.03. 12:18
Titulek:použití rozhlasuodpovědět
Já tomu nefandím, jen mám za to, že senioři nemohou být informováni pouze prostřednictvím webu a ve velké míře pomocí facebooku, kam se, dost nechápu proč, zveřejňují všechny dostupné informace. Právě ti nejohroženější staří lidé totiž hodně často neumí s počítačem, nemají počítač, špatně vidí, je zavřená knihovna kam chodívali na počítač, napsat e-maily a pod. To se nikdo neumí vcítit do myšlení seniorů? Na co facebook? Já ho taky nemám, a když si otevřu fb města, pořád na mě vyskakuje pokyn, abych si zřídila účet nebo jestli jsem zapomněla heslo. Nedá se to sledovat.

Povinností města je všemi možnými způsoby informovat občany a ty starší zvlášť!! To je tak těžké pochopit?

Za těch 11 a půl let co je Mrzílková u moci, už mohl být rozhlas zprovozněn tak, aby byl kvalitně slyšet po celém městě. Museli přece vědět, že není zcela funkční a v případě průseru třeba ve Spolaně (epidemie nás ani nenapadla) lidé neuslyší nutná hlášení. Je zajímavé, že rozhlas byl (na čí popud asi?) využit k přehrání jakési písně, asi doufali, že koronavir se lekne a uteče, jako utíkali křižáci, když husité spustili "Ktož sú boží bojovníci...". Nestalo se, spíš naopak, epidemie se dál rozrůstá. Možná že vir byl povzbuzen tím pro něj charakteristickým chrchláním a hučením...
Jméno:Jirba
Datum:29.03. 18:34
Titulek:tlampačeodpovědět
No to už je věc vedení města, aby to dali dohromady a hlásání bylo slyšet, jaksepatří. Je to zásadní při krizové, život ohrožující situaci. Ale, Květo, žijeme v Neratovicích..

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz