zpět na forum

Jméno:Jarda
Datum:23.03. 15:26
Titulek:naše mládežodpovědět
okopírováno, ale plně s tím souhlasím

Jedna moudrá paní o dnešku napsala svůj názor… a vystihla to přesně - na 1000 %!
.... Já si myslím, že za to může hlavně ten, kdo dovolil, aby se na vysoké školy nedělaly přijímačky,
ten kdo zrušil plánování a určování počtu žáků a studentů na 2. a 3. stupni škol (na další školy se
žádné dotace nedávaly) a zrušil plánování jednotlivých druhů škol a počty studentů, které mají přijmout a to podle potřeb státu.
Dnes by nebylo tolik zbytečných vysokoškoláků s IQ pod 100.Nejlepší by bylo, aby se v posledních ročnících základních a středních škol zavedli IQ - testy.
(Viz školský systém Švýcarska).
A když jsem to řekla, koukali na mě jak na dementa, který nemá rád dokonce ani svoje děti...hrozné!
Nejhorší na tom je, že to všechno pokazila NAŠE generace, tedy MY, protože jsou to NAŠE děti
a MY jsme je takto (ne-)vychovali!!! MY jsme to museli nějak zbabrat !
Ve snaze dát jim všechno, se jim vzala možnost něco chtít. Vidím kolem sebe, jak rodiče posílají děti do prestižních drahých škol, kde se naučí anglicky říkat slovo "nejvyrukavičkovanější", ale přitom je nenaučili česky říci Dobrý den, Děkuji, Prosím, nebo Prosím, sedněte si.
Když vidím ty znuděné mátohy s telefony v rukou, kteří stále něco ťukají (s hrubkami, které ani nevymyslíš), něco čtou a přitom nepřečetli žádnou pořádnou knihu. Maximálně stupidního Harry Pottera, z kterého se stala kniha knih, skoro Bible. Žádný Remarque, žádný Hemangway...
Byla jsem si zaběhat do míst, kam jsme kdysi chodili randit, líbat se, dotýkat se... Chlapci s děvčaty.
Dnes?, až na několik výjimek, se ženy muchlují se ženami, spíše však chlapi s chlapci...
V ruce smartfón a každá se s někým píše. V lepším případě aspoň virtuálně randí, líbají se a dotýkají
(děvčata s chlapci). Ale když tak člověk tiše Jo, dá se vidět kdeco a kdekoho.
Ale o tom jsem nechtěla psát.
Skoro všichni mladí umí anglicky a přitom neví vůbec NIC! Nerozeznají Mozarta od Ravela, Van Gogha od Dalího, neumí si sami vyluxovat pokoj, neumí zrýt záhon, neumí nasekat dřevo, neumí rozdělat oheň, ztratí se v lese, protože tam ani nechodí.
Skoro všichni jdou povinně na vysokou školu, kde se nic praktického a společensky užitečného pořádně nenaučí, jen tam chodí a "studují". Zeptejte se svých známých, co studují jejich děti!
Budete slyšet názvy studijních oborů, které vám nic neřeknou, protože ani nejsou důležité.
Masmédia, webdizajny, grafické dizajny, sociální "práce" a podobné "ptákoviny"!
Kombajn z nich
Jméno:Petr
Datum:24.03. 14:10
Titulek:blabolyodpovědět
tak ja nevim, treba "Hemangway" je kdo? Behat chodim taky hodne, ale zadne masove homosexualni muchlovani nevidam.

Dovolim si tvrdit, ze Mozarta od Ravela nebo Van Gogha od Dalího nerozezna 9 z 10 lidi, ktere potkate na ulici - bez ohledu na vek.
Jméno:Znuděná mátoha
Datum:27.03. 05:41
Titulek:Sama píšete hrubky!odpovědět
Nás chcete kárat za hrubky a sama napíšete: ...aby se v posledních ročnících základních a středních škol zavedli IQ-testy... Přece má být ...zavedly..., ne? A o žádném Hemangwayovi jsem nikdy nic neslyšela, leda tak o Hemingwayovi...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.03. 10:54
Titulek:?????odpovědět
Přečetla jsme váš příspěvek a podivila jsem se: ..sama..??? Tedy žena? Ale Jarda přece není žena ale muž, tedy pokud můžeme věřit přezdívce.
Jméno:dvojité bžň
Datum:27.03. 12:05
Titulek:Je nutno ....odpovědět
dávat pozor i při čtení, paní!!! Vždyť hned v prvním řádku Jarda píše, že jde o zkopírovaný text, tedy nikoli vlastní text či myšlenky.
A kdoví, i Jarda dnes může být jinačí - v rámci genderové vyváženosti.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.03. 12:24
Titulek:děkuji za upozorněníodpovědět
Ano, tak to mi uteklo...to víte, ty moje stařecké oči...s tím genderem máte pravdu, každý si ve věku 6 let (dle naší milované EU) může zvolit, čím se cítí být. Plně toho využívám, když je někde zoufalá fronta na ženském WC, prohlásím, že se cítím mužem a jdu na prázdný mužský..:-))
Jméno:Harnik
Datum:27.03. 18:00
Titulek:laptopodpovědět
Toto čýst v dnešní hegtycké dobje, že se něgdo vuobec namáhá tukat do počýtače

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz