zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:22.03. 16:57
Titulek:Improvizovaná rouška ve schránceodpovědět
Město vyprodukovalo pro seniory improvizované roušky z materiálů Microvac, který vyrábí firma Ecotextil v Horňátkách. Materiál je netkaná textilie z umělé hmoty polypropylenu.

Dostali ji všichni senioři, ale většinou skončila v odpadu. Proč? Nevěděli si s ní rady a nedůvěřovali jí. Nikdo totiž neví, kdo na ni sahal a jestli není infikovaný. Lidí netušili, jak ji vysterilizovat. Vyvařit? A co když to není bavlna? Jak si ji nasadit? Navíc se gumičky trhaly. A tak ji zahodili.

Také jsem dostala roušku v papírové obálce do schránky (můj věk 76); tvoří ji složená textilie s dvěma gumičkami. V obálce spolu s ní byl také k dispozici leták. Pokud se domníváte, že vysvětloval uživatelům, jak s rouškou zacházet a k čemu je určená, pak se mýlíte.

V přiloženém letáku byli senioři informováni, že roušku vyrobili dobrovolníci ve spolupráci s městským úřadem (na FB je foto zachycující pohled na zaměstnankyně úřadu a další osoby, jak skládají roušky. Není nad to se pochválit). Dále je zde napsáno, že ji mají užívat pokaždé, když opouštějí domov, protože mají chránit sebe, své blízké i sousedy.

ALE: Město neupozorňuje uživatele, že se musí rouška před prvním použití (mohl se jí dotýkat někdo infikovaný) a mezi každým dalším použitím vysterilizovat. Je možné ji povařit (zkoušela jsme to), ale ne vyžehlit. Je to umělá hmota a přilepí se na žehličku (a opravdu se nalepila). Může se omýt mýdlovou vodou nebo ozářit horským sluncem, pokud je k dispozici.

Nevím, jestli ji někdo použil, s kým jsem mluvila, ten ji vyhodil.

Škoda času a materiálu.

Místo toho mohlo město oslovit dobrovolnice a dobrovolníky, kteří šijí bavlněné roušky, financovat jim materiál, soustředit hotové roušky do centra a tam je vydávat zájemcům, nebo jim je dodávat domů, aby nechodili zbytečně ven.

Koronavir je totiž velmi nebezpečný. Určitě to není jen taková obyčejná chřipka. Zvláště staří lidé, nemocní s rakovinou a jinak oslabení jsou ohroženi nejvíc.

Akce města, jak je vidět, se nepovedla. Zdá se, že ji vedl někdo nezkušený, kdo nechápe myšlení seniorů a neumí s nimi jednat.

Povídá se, že v krizovém štábu má hlavní slovo neuvolněná místostarostka Mrzílková, která o všem definitivně rozhoduje sama.
Jméno:Martin Růžička
Datum:27.03. 07:37
Titulek:JJ .. to je faktodpovědět
Ano, přistálo to do schránky - 2 ks po jednom v obálce.
Bez pořádných informací - to je škoda.
Také to šlo do koše, protože nevím kdo to měl v ruce a jak byla dodržena hygiena. Nic o tom nebylo napsáno. Škoda.
Mamka šije roušky pro rodinu a ta se dá vyprav, vyvařit, vyžehlit.
---
Teď už město nějaké roušky má a poslal zprávy Mobilním rozhlasem.
Jméno:Míťa
Datum:22.03. 17:44
Titulek:šití roušekodpovědět
Už je oslovilo na facebooku. Ale nevím, kdo to je.

VÝZVA DOBROVOLNÍKŮM

Milé dámy a milí pánové - dobrovolníci,
obracíme se na vás, kteří máte doma šicí stroj a jste ochotni pomoci se šitím látkových roušek pro své spoluobčany. Vzhledem k tomu, že zajištění ochranných pomůcek pro všechny občany státem je v nedohlednu a žádné roušky nejsou od vypuknutí epidemie k sehnání, jsme se rozhodli zorganizovat dobrovolníky, kteří by byli ochotni šít roušky z dodaného materiálu, který bychom Vám zajistili, a podle jednotného zadaného střihu. Jednalo by se roušky s kapsičkou na filtrační vložku z originálního materiálu, který máme k dispozici. V případě, že jste ochotni se do této aktivity zapojit, se nám prosím hlaste na e-mail: meu@neratovice.cz, nebo od pondělí na tel. číslo 702 200 247. Poté Vás budeme kontaktovat.
DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE.

VLÁDA NÁS VYZVALA K UŽÍVÁNÍ LÁTKOVÝCH ROUŠEK
Látkové roušky přijímá MěÚ Neratovice, Dům kněžny Emmy, městská nemocnice i Farní charita.
Pokud máte do zásoby našité látkové roušky, které neupotřebíte a rádi byste je věnovali pro dobrou věc, uvítáme je na Městském úřadu, v Domě kněžny Emmy a v sídle Farní charity v ul. U Závor, odkud budou dále rozdělovány na základě požadavků těm, kteří nemají možnost si je vyrobit. Látkové roušky přijímá i městská nemocnice. Pokud máte zájem o jejich dodání pro vlastní potřebu, volejte na krizovou linku města, kde bude veden seznam zájemců: po - pá 8:00 - 16:00 - tel. č. 702 200 247. Všem dárcům moc děkujeme.

Už se našly švadleny, které je prodávají. Za 30 kaček.
Jméno:Míša
Datum:22.03. 19:15
Titulek: vlk se nažral...odpovědět
Mno hrůza,ještě že jsme na onu "pomoc" nečekali a spíchli si ji doma sami.V ruce,páč nemáme stroj.Dvojitě 6ks,které průběžně vyvařujeme a prepíráme Sanytolem.Tohle je těžká bída.To je jako si složit hajzlpapír a přiložit na ústa.Sama jistě paní od jachty přikládala na ústa také lepší.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:22.03. 20:18
Titulek:počet nakažených v ČRodpovědět
Dne 22.3.2020 je počet nakažených 1120.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:22.03. 20:45
Titulek:telefonní čísloodpovědět
Je za tím město, je to číslo na krizový štáb, omylem jsem to číslo vytočila a ozvala se mi sekretářka starosty paní Feistová,
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:22.03. 20:52
Titulek:počet nakažených v ČRodpovědět
Dne 22.3.2020 je počet nakažených 1120.
Jméno:frrenk
Datum:22.03. 21:12
Titulek:95 letodpovědět
Ten první zesnulý prý přijel na bulofku na kole..
Jméno:IBM
Datum:22.03. 22:36
Titulek:to se někdo opupínkujeodpovědět
Putin nařídil armádě poskytnout Itálii pomoc v boji s koronavirem. Do země pošle osm týmů lékařů.
Ruské ministerstvo obrany pošle do Itálie osm týmů vojenských lékařů, speciální dezinfekční vozidla a další zařízení. Podle agentury Interfax odcestuje do Itálie zhruba stovka armádních specialistů v oborech virologie a epidemiologie.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/sve t/putin-naridil-armade-pos kytnout-italii-pomoc-v-boj i-s-koronavirem-do-zeme-po sle-osm-tymu-lekaru.A20032 2_120942_ln_zahranici_ele
Jméno:Jana
Datum:22.03. 22:47
Titulek:hovoří Daniel Macchini, 6.3.2020 Bergamoodpovědět
"Válka vypukla a bitvy zuří nonstop celé dny a noci. Jeden za druhým se nešťastní lidé objevují na pohotovosti. Mají daleko horší příznaky než komplikace chřipky. Neříkejte už prosím, že je to jen těžká chřipka.....Ale prosím vás, poslechněte nás, opouštějte domov jenom v naprosto nezbytných situacích. Nechoďte davově do supermarketů pro zásoby, to je to nejhorší, když se koncentrujete, pak vzrůstá riziko nákazy od lidí, kteří ani nevědí, že jsou infekční. Můžete tam jít mimo špičku. Máte-li obyčejnou roušku (dokonce i takovou tu pracovní), vezměte si ji. Neshánějte FFP2 a FFP3. Ty jsou určeny nám a začínáme jich mít nedostatek. Už teď jsme museli optimalizovat jejich použití jen pro některé situace, jak doporučuje Světová zdravotnická organizace vzhledem k tomu, že je jich všeobecně málo. Kvůli nedostatku ochranných prostředků jsme já a moji kolegové neustále vystaveni riziku nákazy, i přesto, že se snažíme. Někteří kolegové už nakazili svoje příbuzné a někteří jejich příbuzní už bojují o život. Jsme tam, kam byste se báli vkročit. Snažte se o to, abyste sem vkročit nemuseli. Řekněte svým starým či nemocným příbuzným, ať zůstanou doma. Doneste jim potraviny...Na cedulích, kde jsou jména pacientů a barevné označení podle toho, na které oddělení patří, je teď jenom červená barva, a místo chirurgického zákroku je tam napsána diagnóza, která je pořád stejná: oboustranný intersticiální zápal plic. A teď mi řekněte, který chřipkový virus způsobuje takovou tragédii.
Jméno:Jirba
Datum:27.03. 17:54
Titulek:Janě, díkodpovědět
Děkuji za text paní Janě. To by mělo být tučně na stránkách města. Zdravotníci jsou v první linii a já mohu jen přihlížet. Aspoň krizovou situaci neztěžovat
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.03. 10:26
Titulek:píseň: Roušku, dej si roušku....odpovědět
Mládež ožila...skupina Mirai nahrála píseň o nošení roušky "Roušku, dej si roušku".Chytlavá melodie, užitečný text.

Text:
Potkal jsem na pokladně dámu postarší
Říká mi, pane, to vám stejně nepomůže
Ten hadr přes hubu mě jen vystraší
Je konec světa nám už nikdo nepomůže
A já jí říkám Roušku, dej si roušku
nestyď se, chráníš mě a já zas tebe
Roušku, dej si roušku
Mysli na druhé a ne jenom na sebe

Kde mám tak asi vzít roušku chytráku
Když na celém světě všude chybí
Tak si ji třeba ušij doma v bejváku
Vždyť v japonském moře
Nosí je i ryby
Vždyť v japonském moře
nosí je i ryby
Roušku, dej si roušku
nestyď se, chráníš mě a já zas tebe

Roušku, dej si roušku
Mysli na druhé a ne jenom na sebe
Roušku, dej si roušku
nestyď se, chráníš mě a já zas tebe
Roušku, dej si roušku
Mysli na druhé a ne jenom na sebe
Jééé Nebo respirátor
Mysli na druhé a ne jenom na sebe
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.03. 13:47
Titulek:velmi moudré.....odpovědět
Lidstvo dostalo přesně tu nemoc, kterou zasloužilo

Neznámý • 22. března 2020 •

Přestali jsme si vážit zdraví, a proto jsme dostali takovou nemoc, abychom si uvědomili, že na něm nejvíc záleží.

Přestali jsme si vážit přírody, a proto jsme dostali takovou nemoc, aby nám pobyt v ní byl tak vzácný.

Přestali jsme být schopni pracovat v rodinách, a proto nás tato nemoc zamkla do našich domovů, abychom se mohli znovu naučit fungovat jako rodina.

Přestali jsme si vážit starých a nemocných, a proto nám byla dána tato nemoc, abychom si připomněli, jak jsou zranitelní.

Přestali jsme si vážit zdravotníků a lékárníků, abychom zjistili, jak jsou nepostradatelní.

Přestali jsme mít respekt k práci učitelů, a proto tato nemoc uzavřela naše školy, aby si ji rodiče mohli vyzkoušet sami.

Mysleli jsme si, že si můžeme všechno koupit, být kdekoliv a s kým jsme chtěli, a proto jsme dostali tento druh nemoci, abychom si uvědomili, že to není samozřejmost.

Volný čas jsme trávili v nákupních centrech, a proto nám je tato nemoc zavřela, abychom pochopili, že si štěstí koupit nemůžeme.

Zaměřili jsme velkou pozornost na náš vzhled a porovnávání se mezi sebou, a proto nám tato nemoc zakryla tváře, abychom pochopili, že tam naše krása netkví.

Mysleli jsme si, že jsme vládci na Zemi, a proto jsme dostali tuto nemoc, aby nás něco miniaturního, co ani nevidíme, mohlo zkrotit, dát nám poučení a trochu pokory.

Tato nemoc nám bere hodně, ale zároveň nám dává možnost naučit se a pochopit, co je v životě nejdůležitější.

Dostali jsme nemoc na míru. Asi jsme ji jako lidstvo opravdu potřebovali.

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:23.03. 22:21
Titulek:počet nakažených v ČRodpovědět
Dne 23. 3. 2020 počet nakažených - 1236.

Itálie: Odborníci se shodli na tom, že jedním z ohnisek nákazy v této oblasti bylo fotbalové utkání Ligy mistrů Atalanta Bergamo – FC Valencia, které se konalo 19. února.

Tehdy se na stadionu sešlo více než 40 000 fanoušků, kteří pak radostně v následujících dnech oslavovali vítězství s přáteli v barech a restauracích v celé oblasti. Potvrdil to například prof. Francesco Le Foche – lékař-imunolog z nemocnice Policlinico Umberto I v Římě.
Jméno:Píďa
Datum:23.03. 22:53
Titulek:nejsou kvasnice. Nevadí.odpovědět
Vyrobte si kvásek!!!!

https://www.youtube.com/wa tch?v=9cT8x3eFQCc&feature= emb_rel_end

vymažte mezery.
Jméno:Jiří
Datum:24.03. 06:11
Titulek:není stále moukaodpovědět
Cukr a další potraviny.Díky těm bezohledným a hamižným,co toto skupovali na kvanta.Kéž by jim to doma shnilo a prolezli to moli!Tak!
Jméno:Jirka
Datum:24.03. 16:57
Titulek: jaképak šitíodpovědět
Dnes jsem potkala chlapa s černýma tangama na ústech.A pak že to nejde.Nera pokaždé jinak.ZDAR!!
Jméno:Martin Růžička
Datum:27.03. 07:42
Titulek:Kde měl tu roušku? :)odpovědět
Kde a kdo měl asi tu roušku? :)
Jméno:RůM
Datum:27.03. 17:56
Titulek:rškaodpovědět
Nebuď zvědavej, je výborná, s mašličkou
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.03. 17:36
Titulek:Důležité kontakty. odpovědět
Na webu města byly konečně zveřejněny potřebné nutné kontakty. Nevím, jestli je to moje zásluha, upozorňovala jsem pana starostu, že mnohá města mají tyto údaje na webech. Tak už je na webu i u nás. Myslím, že by kontakty měly být vytisknuty jako leták a viset všude, kde je to možné.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:24.03. 20:42
Titulek:počet nakažených v ČRodpovědět
Dne 24. 3. 2020 - 1 394 infikovaných, dva mrtví. Rozdíl 158 oproti včerejšku.

Byla opět změněna nákupní doba pro seniory a to od zítřka : 8 - 10, aby si mohli nakoupit lidé, jdoucí do práce.

Jméno:Michal
Datum:24.03. 21:33
Titulek:to je gól !!!! Facebook pro staré lidi !odpovědět
Na facebooku města je zveřejněn rozhovor z 20.3.2020 se starostou města Romanem Kroužeckým.

“Zdržovat komunikaci se nám nevyplatilo, lepší je být aktivní,” varuje starosta Neratovic

Ve čtvrtek 12. března svolal starosta Neratovic Roman Kroužecký bezpečností radu obce. Vývoj událostí byl podle něj tak rychlý, že na jednání rovnou navázal krizový štáb. Na schůzce asi tří desítek lidí od hygieničky zazněla i informace o tom, že v Neratovicích jsou podle všeho první dva lidé s koronavirem. Nebyla to ale ještě stoprocentně potvrzená informace. Vznikl tím ovšem zárodek komunikační krize, která může být pěkným příkladem pro ostatní, co mohou podobné informace způsobit. V rozhovoru o své nedávné zkušenosti říká víc Roman Kroužecký, starosta Neratovic.

Co se po setkání stalo?
Unikla neoficiální informace o dvou případech koronaviru u nás a lidé ji začali hodně řešit. Museli jsem si nejdříve ověřit, že to tak opravdu je. Já jsem poté informaci nejdříve potvrdil v diskuzích na internetu, ale lidé nás kritizovali za špatnou komunikaci a chtěli vědět více, dokonce i to, o koho přesně se jedná. Nebyla to vůbec příjemná diskuze, pak jsem ale udělal krok, který ji výrazně zlepšil.

Co to bylo?
Místo reagování v diskuzích jsem zveřejnil oficiální post na Facebooku, v němž jsem informoval o tom, že už máme potvrzeno, že v Neratovicích jsou dva výskyty koronaviru. Toto faktické tvrzení jsem v dalším postu rozvedl o své stanovisko. Požádal jsem lidi, aby neřešili, kdo konkrétně se nakazil a že jsme to oznámili pozdě. Přiznal jsem, že i my ve vedení města se potýkáme se situací, kterou nikdo z nás nezažil. Lidé na toto vyjádření reagovali výrazně lépe. To potvrdilo, že je určitě dobré být v komunikaci aktivní a když máte potvrzené důležité informace, je správné je oficiálně šířit dál co nejdříve.

Jaký komunikační kanál se vám v současné situaci nejvíce osvědčuje?
V posledních dnech, kdy jsou lidé hlavně na internetu, dáváme všechny informace na web města www.neratovice.cz a pak je hned zveřejňujeme na našich Facebookových stránkách, kde nás aktuálně sleduje přes 3 400 lidí. Já k tomu navíc komunikuji i na stránce Roman Kroužecký starosta. Vyplácí se nám být aktivní a odpovídat na relevantní dotazy. Jsme v neustálém střehu, kromě občanů jsme také ve spojení se všemi záchrannými složkami. Veškerá naše rozhodnutí konzultujeme a snažíme se hledat ta nejlepší řešení. A uvědomujeme si, že správná komunikace je nyní klíčová. )"
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.03. 21:03
Titulek:počet nakažených v ČRodpovědět
Dnes 5. 3. 2020 je 1 654 nakažených, 6 lidí zemřelo.

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:26.03. 15:56
Titulek:omyl v datu a "podpora" podnikatelůodpovědět
Ale fuj, chybička se vloudila, nemá být 5.3., to dá rozum, ale 25.3., tak si to opravte. Ještě jsem něco zapomněla napsat.

Na oblíbeném facebooku napsal pan starosta: "Tak až bude lépe, podpořte prosím místní podnikatele, zvlášť ty, co platí nájem, protože tři ze čtyř firem musely zavřít a například v pohostinství klesly tržby o 96%.". A já myslela, že zastupitelstvo (březnové bylo odloženo na konec dubna) vyčlení z rozpočtu všechny zhovadilosti jako jsou revitalizace lesíků, rekonstrukce kulturáku za 400 milionů (stačí jej opravit, hlavně vyměnit okna a dveře, aby neunikalo teplo) a další, a místo toho pomůže místním podnikatelům třeba tím, že jim odpustí nájmy v městských prostorách a bude dotovat nájmy u soukromníků a další úlevy....Zlatý voči, říkali jsme za mlada....
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:27.03. 11:01
Titulek:počet nakažených v ČRodpovědět
Dne 27. 3. 2020 v 9.00 hod. počet nakažených 2062.

Se vzrůstajícím počtem testování bude i nadále růst počet nakažených.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.03. 11:27
Titulek:Neratovická linka pomoci seniorůmodpovědět
Dnes se na ni obrátilo 8 lidí, letí brambory, maso a jiné potraviny a léky bez předpisu. Vše roznáší městská policie, jsou prý moc ochotní a lidé si je chválí. Každý člověk je spokojený, když je užitečný. Jak už jsme psala, bylo plánováno, že bude využita pomoc dobrovolníků z řad studentů gymnázia, ale bývalé starostce Mrzílkové se to velmi, velmi hlasitě nelíbilo; ačkoli starosta byl údajně nadšený, tvrdila, že roznášet musí městská policie, neboť má respirátory a dobrovolníci mají jen roušky. Pan starosta toto oznámil přes jednu radní organizátorce akce, která akci odvolala. Napsala jsem o jednání paní Mrzílkové na nerátky, prý to tak nenechá. Hodlá na mě podat žalobu, jak to udělal v roce 2018 tajemník Svoboda, který po mě požadoval 50 000,-Kč jako nemajetkovou újmu za poškození jeho dobrého jména? Naštěstí okresní na Mělníku soud rozhodl, že svoboda slova musí být na prvním místě a veřejný činitel musí snést vyšší míru kritiky? Inu, paní Mrzílková vládne na radnici rukou pevnou a nesmiřitelnou a kritici to nemají lehké.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:27.03. 19:56
Titulek:počet nakažených v ČRodpovědět
Dne 27. 3. 2020 bylo 2 279 nakažených a 9 mrtvých. Bylo uskutečněné více než 30 tisíc testů.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz