zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:14.03. 11:23
Titulek:Koronavirus v Neratovicíchodpovědět
Jak je zde zvykem, místo okamžitého informováni obyvatelstva rozhlasem a všemi dostupnými prostředky byla tato alarmující zpráva zveřejněna až nyní!!! Mělnický deník dokonce píše o dvou (!) případech. To je neomluvitelné selhání vedení města!!!! A.S.

Před 37 minutami: Facebook Město Neratovice - oficiální profil:

V Neratovicích jsou dva potvrzené výskyty koronaviru. Vše řeší Krajská hygienická správa, další informace zatím nemáme k dispozici, ale budeme informovat neprodleně, jak se dozvíme něco nového. Dodržujte prosím preventivní doporučení a opatření Vlády ČR.

Diskuze:
Trochu pozdě, ne? Když jste to věděli už včera ráno.

Děkujeme že jste nás včas informovali o výskytu corona viru u nás :) .Moc si toho všichni ceníme ,že skoro po 12 hodinách hádání se pod vašimi příspěvky jsme se to dozvěděli :)

Město Neratovice - oficiální profil Co by se změnilo na vašem chování, když budete vědět, že tu jsou dva případy, ale nevíte kdo a kde?

Tak jen aby dodržovali karanténu!!

Vložen dopis - oznámení Krajské hygienické stanice z 13. 3. 2020 upozorňující rodiče studenta/ky 2A
SOŠ a SOU, že v jejich třídě u jednoho studenta potvrzeno onemocnění koronavirem. Student nenavštěvoval školní docházku v době potíží, zdravotní potíže se u něho objevily až v následujících dnech. Je třeba aby váš syn/dcera sledoval svůj zdravotní stav.

Shrnutí A.S.: V Neratovicích jsou dva případy nakažení nebezpečným koronavirem. Vedení města neplní svou povinnost informovat obyvatele o této situaci. Zpráva byla zveřejněna na facebooku města a starosty, na který mnoho starších obyvatel nemá přístup, ani na webu města není žádné sdělení o výskytu nemoci. Jde o bezpříkladné selhání a měl by to být důvod pro odvolání vedení města.
Jméno:Jaroslava
Datum:14.03. 11:50
Titulek:Trochu pozděodpovědět
Děkuji za informaci na Nerátkách p. Spěváčkové. Dopoledne mi tuto informaci sdělila dcera, která se to dozvěděla od kamarádky ze Staré Boleslavi! Prý je to na webu Neratovice.Ihned jsem zapátrala, ale nic jsem nenašla, až nyní před chvílí na Nerátkách, kde je to objasněno. Je to na Facebooku - který já, jako seniorka nepoužívám!!! Jsem zvědavá, jak se bude u nás v Neratovicích dezinfikovat, když už to tady lítá!
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:14.03. 12:00
Titulek:selhání vedení městaodpovědět
Diskuze na facebooku.....
Anna Spěváčková

Jak může vedení města mlčet o nákaze ve městě a pak zveřejnit zprávu na facebooku města a starosty, když právě nejohroženější skupina obyvatel 65+ většinou na facebooku není a tento způsob hledání informací je jí cizí? Uvědomuje si to vedení města v čele se starostou Kroužeckým, místostarostou Lencem a hlavně neuvolněnou místostarostkou Mrzílkovou, hlavní hybatelkou zdejšího cirkusu?

Ještě pár příspěvků z facebooku:
Priste by bylo fajn informovat neprodlene a ne az na nalehani ostatnich na komentar na FB. Dekujeme, vasi obcane.

No, tak uz konečně zavrete ty skolky a ne ze 120 deti plus jejich rodice budou stale docházet a shlukovat se pred skolkou.

Hlavně proč tak dlouho po tom co už se o tom vědělo? A ještě by mě zajímalo jestli náhodou jich není víc už...

Tím, že "mlžíte"; a lidi se jen dohadují, jak to je, akorát vyvoláváte ještě větší paniku. Pokud ví, tak se aspoň podle toho můžou zařídit!!

A tu mobilní aplikaci města máme na co???

Město Neratovice - oficiální profil My ale nemlžíme. Tu informaci kdo a kde nemáme. Ani my, ani policie.

Mozna by situaci uklidnila informace, kterou jsem nasel jinde. Hygiena jiz poslala rodicum spoluzaka, ktery je postizeny dopis s upozornenim jak se zachovat. Bylo to v SOU. Pro mne je pak rovnice dokud nejsem osloveny mohu byt v klidu.

Město Neratovice - oficiální profil To, co píšete má naprostou logiku, ale realita je bohužel jiná. Přesně takto jsem to včera tlumočil na krizovém štábu zástupkyni KHS a za přikyvování policie a ostatních záchranných složek jsem dostal negativní odpověď.

V pripade onemocnění v SOŠ a SOU se jedná o žáka s trvalým bydlištěm mimo ORP Neratovice.

Kde bydli neni snad vubec relevantni..

Osobne nepodleham panice. ALE. Take bych rad rychlou a presnou informaci v teto dobe. Predstava, ze nekdo ze spoluzaku mych deti mohl byt ve styku s nekym infekcnim a me deti vir mohly prenest domu neni prijemna predstava. Nemam strach o sebe. Ale, aby deti nahodou nenakazily babicku a dedu. Proto bych chtel znat jmena. Naopak pokud bych vedel, ze jsem infekcni dal bych to verejne vedet. Bližší informace by se nám všem opravdu hodili. Je mezi náma dost zodpovednych jedinců, kteří by se rádi dozvěděli, zda mohli s infikovanymi přijít do styku...a mohli se případně vyhnout cestovani k rodinam z jiných měst apod.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:14.03. 12:40
Titulek:E-mail zastupitelůmodpovědět
Vážení kolegové,

právě mi položil telefon starosta Roman Kroužecký, protože jsem mu vytkla, že neoznámil všemi možnými dostupnými způsoby a hlavně VČAS obyvatelům města, že v Neratovicích jsou dva případy nakažených koronavirem.

Ví to od včerejška, přesto se jako první objevila dnes ráno tato zpráva v Mělnickém deníku, kolem poledne na oficiálním facebooku města a údajně na profilu starosty. Na webu jsem nenašla žádnou informaci.

Snad pan starosta ví, že starší lidé většinou nejsou na facebooku, mnozí ani nemají počítač a neumí s ním zacházet. Mnoho starších lidí špatně vidí. Přesto pan starosta považoval za vhodné dát tuto závažnou informaci jen na facebook.

Proč jsme nebyli informováni už včera? Proč nebyl využit městský rozhlas či web? Proč nezavolal českou televizi, kde běží titulky s informacemi?

Řekl mi, že všechno má své postupy a že jsem jediná, komu to vadí. To je obigátní povídačka. Na facebooku je hodně příspěvků se stejnou stížností.

Přitom věková skupina obyvatel 65+ je nejohroženější koronavirem. A není to žádná sranda, po 80 lidé většinou umírají. Přesto byla tato alarmující zpráva zveřejněna jen tímto způsobem.

Považuji to za selhání vedení města a důvod k jeho odvolání. Nejen starosty, ale i obou místostarostů.

Zdravím a doufám, že tuto dobu strastiplnou dobu zdárně přežijeme.

Zastupitelka Anna Spěváčková
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:14.03. 12:46
Titulek:Konečně....Informace na facebooku: odpovědět
3 min ·
Sdělení města Neratovice
(14. 3. 2020)

Krajská hygienická stanice Středočeského kraje potvrdila výskyt onemocnění COVID-19 na území ORP Neratovice i ve městě Neratovice u 2 osob:
​- jedná ​se o tzv. cestovatelskou anamnézu
- osoby jsou v karanténě a přišly do styku s velmi omezeným počtem kontaktů, které jsou v současné době také v karanténě
- další údaje nejsou v současné době k dispozici, předpoklad je až v pondělí.
Žádáme občany, aby dodržovali zásady bezpečného chování, doporučené hygienické zásady a ostatní opatření dle jednotlivých nařízení vlády.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:14.03. 12:54
Titulek:V Litovli to jde, tady ne a ne.....odpovědět
PROHLÁŠENÍ BEZPEČNOSTNÍ RADY MĚSTA LITOVEL 13. 3. 2020
upozorneni 01

V pátek 13. 3. 2020 od 7:15 hodin proběhla koordinační schůzka Bezpečnostní rady města Litovel za účasti všech ředitelek mateřských škol v Litovli a místních částech.

Přijatá opatření:

- Od pondělí 16. 3. 2020 budou do odvolání uzavřeny všechny mateřské školy v Litovli a místních částech (Gemerská, Kollárova, Frištenského, Čihadlo, Unčovice, Nasobůrky, Svatojánek). Uzavření MŠ, jejichž zřizovatelem je město Litovel, bylo schváleno také na mimořádné schůzi Rady města Litovel.
- od pátku 13. 3. 2020 bude do odvolání pro veřejnost uzavřeno muzeum a knihovna Litovel,
- supermarkety a hlavní prodejny potravin ve městě byly obeslány písemnou výzvou o součinnost při přijímání preventivních hygienických opatření, zejména k provádění desinfekce držadel nákupních košíků a vozíků, k zajištění dostatečného množství jednorázových rukavic u nebalených potravin apod. Distribuci zajišťuje během pátečního dopoledne do osobních rukou vedoucím prodejen městská policie,
- na poliklinice v Litovli dojde během pátku 13. 3. k instalaci držáků s desinfekčním roztokem,
- plánované veřejné schůze ve Vísce, Rozvadovicích, Nové Vsi a Litovli se ruší. Náhradní termíny budou oznámeny.

Ostatní upozornění:
- Žádáme občany, aby se vyvarovali šíření domněnek a nepodložených informací ohledně nakažených spoluobčany a nevyvolávali nenávist mezi občany.
- Upozorňujeme občany, že porušení nařízené karantény je vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu trestný čin. Je potřeba karanténu důsledně dodržovat.
- Děkujeme občanům, že na rozdíl od velkých měst nešíří nákupní paniku, což je velmi ohleduplné.

Viktor Kohout v.r.
starosta města Litovel
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:14.03. 19:30
Titulek:prohlášení starosty, opět na facebooku.odpovědět
Roman Kroužecký, starosta

Vážení sousedé.
Dovolte, abych k situaci koronaviru zaujal stanovisko. Mezi lidmi se nyní stále dokola řeší případ dvou nakažených. Kdo to je, odkud, kde se nakazil a že jsme to oznámili pozdě. Neřešme prosím věci, které nezměníme, nebo neovlivníme. I my ve vedení města se potýkáme se situací, kterou nikdo z nás nezažil. Je to vážná situace, ale jsem naprosto přesvědčen, že ji zvládneme. Jsme v neustálém střehu, ve spojení se všemi záchrannými složkami. Veškerá naše rozhodnutí konzultujeme a snažíme se hledat ta nejlepší řešení. To nejdůležitější však je přístup každého z nás. Zodpovědnost za nás samotné, ale i za ostatní spoluobčany. Především seniory, kteří jsou nejrizikovější skupinou. Chovejme se proto zodpovědně, rozvážně a ohleduplně. Hysterie a panika nadělá větší škody, než samotný virus. Řiďme se proto doporučeními hygieniků a lékařů, nařízeními vlády, zbytečně nenavštěvujte velké skupiny lidí. Neřešme jestli jsou tu dva nakažení, protože ve skutečnosti tu bude (a ze statistik z jiných zemí je to zřejmé) nakažených násobně víc. Jen o nich zatím nevíme. Jen a pouze lékaři či hygienici znají totožnost nemocných a ti pak mají za úkol trasovat a zjišťovat s kým se dotyční střetli a dotyčné osoby kontaktovat a informovat. Tato informace však není veřejná. Sám bych přivítal více informací o nemocných, ale vžijte se do situace, kdy nakažení budete sami. Také by vám nebylo milé, pokud byste byli vláčeni na sociálních sítích.
Situaci rozhodně nepodceňujme ale zároveň jednejme racioálně a s chladnou hlavou.
Věřte mi, že vás budeme informovat, jak to jen bude možné.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.03. 23:02
Titulek:stojím si za svým názorem odpovědět
Na tzv. neratovické facebookové drbárně mi skoro polovina účastníků spílá za to, že jsem vytkla starostovi města zveřejnění informace o výskytu koronaviru ve městě pouze na facebooku. Napsala jsem, že je to selhání vedení města. Trvám na tom. Facebook je sdělovací prostředek pro omezenou skupinu lidí. Přitom nejohroženější část obyvatel jsou lidí starší až velmi staří, kteří právě s ohledem na svůj věk nemají zájem z různých důvodů být na facebooku. Nikdo z radnice si to buď neuvědomuje nebo je mu to jedno. Napsala bych, že kašle na staré lidi a asi nejsem daleko od pravdy. Vedení města nehledá způsob, jak informovat všechny obyvatele města, aniž by jedni měli více informací a druzí méně nebo žádné. A to není dobré.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.03. 23:28
Titulek:Čína - náš vzor?odpovědět
Čína vyslala EU doporučení, že Coronavirus lze v Evropě zastavit do konce června jedině tehdy, pokud celá EU přijme stejně tvrdou karanténu, jakou čínská vláda zavedla ve Wuhanu a v celé provincii Hubei! Co by to znamenalo? Kompletní zastavení průmyslu na 3 týdny, uzavření úřadů na stejnou dobu, zákaz vycházení pro obyvatele na 22 hodin denně, 2 hodiny vymezené na nákupy potravin podle předepsaných minutových pásem a podle rodných čísel, zastavení veškeré dopravy, osobní i hromadné!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.03. 12:26
Titulek:další e-mail starostovi...odpovědět
Anna Spevackova
Komu:
starosta@neratovice.cz
informovanost obyvatel města

Nazdar Romane,

já vím, že se na mě zlobíš. Právem? Obávám se, že ne. Situace s koronavirem je velmi vážná. Přibývají další a další nakažení, o většině z nich nevíme. V Itálii bylo 15 000 lidí, v karanténě je jich přes tisíc. Kde je ten zbytek? Můj vnuk hlásil, že po jarních prázdninách chodily v Praze do školy děti, které přijely z Itálie. Atd. V Neratovicích se šíří zprávy, že jsou nakažené dvě prodavačky, jedna z Alberta a jedna z Billy. Pak tu máme ty dva nakažené, jeden z nich určitě student z učiliště.

Šíří se fámy, lidé ale už nevěří ničemu. Někdo z toho má srandu a podle toho se chová. Mnoho lidí si vůbec neuvědomuje vážnost situace. Je nutné je neustále informovat o měnící se situaci ve městě.

Potřebujeme sdělovat přesné informace (např dva studenti SOU, věk, pohlaví, nebo dvě prodavačky z Billy a Alberta - aby si lidé, kteří tam chodí nakupovat dali pozor) a to všemi možnými způsoby, nejen facebookem, kterému, nevím proč, dáváš přednost, ale i webem města a pro staré lidi vylepováním letáčků na úřední desce, informačních tabulích a na výlepových plochác.. Nechápu, proč nelze použít městský rozhlas?

Jsi starosta města. Slovo starosta je odvozeno od slovesa starat se. Nejsi na to sám. Máš dva místostarosty a radu městě. Ve městě zasedá Bezpečnostní rada města a Krizový štáb. Doufám, že se situace s informováním zlepší. Jinak to bude průšvih.

Zdraví Mgr. Anna Spěváčková
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.03. 12:28
Titulek:Dnes 11.55odpovědět
Kroužecký Roman Roman.Krouzecky@neratovice .cz
Komu:
spevackova@seznam.cz

RE: Proč jste neoznámili obyvatelům města, že jsou zde dva případy nakažených koronavirem?????

Aničko, začínáš se chovat jako ta banda lidí na Facebooku, kteří umějí jen kritizovat, a přitom o skutečném stavu nevědí zhola nic.

Včera ráno jsme na krizovém štábu města, který jsem svolal během 11 hodin podruhé, dostali oficiální informaci od KHS, že na Mělnicku je 7 případů.

KHS neřekne ani policii, kde to je, natož kdo to je. Když budeš mít informaci, že jsou v Neratovicích dva případy, začneš se chovat jinak? Navíc, jestli to trochu sleduješ, ve skutečnosti těch případů tu bude třeba padesát. Oficiální informaci od KHS jsme dostali až dnes a zase je to jen obecné číslo 2. Nevíme, kdo a kde. Dali jsme to hned na webovky. Při pozitivním nálezu to celé řídí hygiena. Trasování od nemocného po možné styky. Pokud nedostaneš oznámení, že jsi se s někým takovým setkala, tak buď ráda.

A jestli se se mnou chceš bavit tónem, jak jsme selhali a na Neratky dávat návrhy na naše odvolání, tak už mi raději nevolej a nepiš.

Roman
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:15.03. 15:18
Titulek:Rožnov pod Radhoštěm informuje:odpovědět
Během čtvrtka byl zveřejněn druhý potvrzený případ koronaviru v Rožnově pod Radhoštěm, tentokrát 39letá žena, která se vrátila z Itálie. Dle informací, které město zjišťovalo přímo na krajské hygienické stanici, tento druhý případ nemá žádnou souvislost s prvním rožnovským případem. „I v tomto případně postupovala pacientka přesně dle pokynů, je v domácí karanténě a nemoc má mírný průběh. Zároveň informujeme, že Krajská hygienická stanice nám neposkytla žádné informace ohledně počtu lidí v karanténě v Rožnově,“ řekl místostarosta Kučera.
Ve složité situaci, která nemá v historii obdoby, apeluje vláda i vedení města především na dodržování základních hygienických zásad a také na vzájemnou ohleduplnost a pochopení. „Apeluji na zachování klidu. Standardní situací dnešních dní je, že si lidé v zájmu zamezení šíření koronaviru volají záchranné složky k odběru vzorku. V těchto dnech je velmi důležité, aby se lidé s příznaky hlásili a nechali se testovat. Je dobře, že se tak děje a že se lidé hlásí. V neposlední řadě apelujeme na všechny, aby maximálně dodržovali pravidla hygieny a případně samozřejmě i karantény. Není nutné se předzásobovat potravinami, stát garantuje trvalé zásobování,“ dodal starosta Radim Holiš.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.03. 15:22
Titulek:péče o seniory v Chrudimi:odpovědět
Znáte osamělé seniory?
Jsou senioři, kteří do dnešního dne nikoho nepotřebovali, sami se obsloužili. Mimořádným opatřením se situace mění a všichni víme, že by senioři ve vlastním zájmu neměli navštěvovat frekventovaná místa s větším počtem lidí, což jsou lékárny, nákupní střediska atd.

Zkuste se zamyslet nad tím, zda ve vašem okolí není osamělý senior bez návaznosti na své blízké. Pokud o někom víte, kontaktujte ho, zda má informace, zda se o něj postará rodina, zda ví, kam se obrátit nebo něco nepotřebuje.

Není-li ve vašich silách mu pomoci, můžete kontaktovat pracovníka Českého červeného kříže na telefonu 603 492 425, který vám poradí nebo zprostředkuje pomoc prostřednictvím svých dobrovolníků.

Mgr. Radka Pochobradská
vedoucí Odboru sociálních věcí
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:16.03. 22:03
Titulek:něco pro zasmání...odpovědět
https://www.youtube.com/wa tch?v=9Ls3H780X0k

smažte mezery...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:16.03. 22:06
Titulek:Jarek Nohavicaodpovědět
Letěly bacily nad horama
Mávaly vesele ručičkama
Ať to fičí Ať to pádí
Vezmem to odleva staří mladí
Das ganze tschechische Volk ist eine
Simulantenbande

Takových bacilů už tu bylo
Přece nás ještě nic nezlomilo
Ať husita či jezuita
Nám vládne česká imunita
Das ganze tschechische Volk ist eine
Simulantenbande

Ani pan prezident kluci zlatí
Prdel si nenechá očkovati
Vezme si lyže a s Livií
Ve Špindlu horký čaj popijí
Das ganze tschechische Volk ist eine
Simulantenbande
Jméno:Míša
Datum:17.03. 09:45
Titulek:Bože,kam jsme se odpovědět
To jen dostali??!!Vláda před časem slíbila,jak uvolnila miliony na roušky a dezinfekční prostředky,zatím co vidím,lidi jen marně shání,improvizují a vyrábí si jak za krále lacku sami.melou jen co máme a musíme,plácají se po rameni a jinak bída.Tohle si platíme z našich daní??!!
Jméno:Víťa
Datum:17.03. 09:57
Titulek:není to tak jednoduchéodpovědět
Pan Šmucler se nedávno rozčiloval že nemají respirátory a pod, totéž praktici a jiní. Jenže milí přátelé, oni mají soukromé ordinace. Zubaři nevědí co chtít za pitomou plombu, praktici dostávají za každého registrovaného pacienta kapitační platbu a jejich příjmy jsou hodně vysoké. Měli by si tedy respirátory sehnat sami a zaplatit si je ze svého. Ne, oni křičí: vládo zařiď, kup, starej se o nás. To se vám zdá spravedlivé? Buďte rádi, že se vláda vzpamatovala, přestala čekat na nařízení EU, a začala sama jednat. Představte si kdyby byl v čele státu Kalousek nebo Topolánek. Nebo Švarncnberg nebo jak se píše. Děkujte za Babiše, za ním stojí Prymula a to je odborník par excellence.
Jméno:Petr
Datum:17.03. 18:05
Titulek:OMG:odpovědět
Nemám slov....děkujme za Babiše.On je náš spasitel a Bůh.Ale ve skutečnosti....
Jméno:Petr
Datum:18.03. 09:39
Titulek:pro Víťuodpovědět
Podle Vás máme poděkovat těm co tuto situaci zavinili?
To je špatný vtip, proboha poberte se.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:18.03. 21:50
Titulek:zavinili? odpovědět
Vy byste se měl probrat. Copak oni tu situaci zavinili? To si máme myslet, že Babiš vyrobil vir, dotáhl jej spolu s Hamáčkem za spolupráce s Prymulou do Číny, SCHVÁLNĚ navedli ministra Vojtěcha, aby neobjednával nové zásoby roušek a respirátorů, pak jezdili po světě a šířili viry do všech možných zemí, až nakonec jimi zamořili i Českou republiku. Teď dělají, že za nic nemohou a tajně se radují, jak přečurali opozici. Tak. Pro nechápavé: to co jsem výše napsala je sarkazmus, pokud si ovšem pamatují, co to je. Česky řečeno, dělám si srandu, je-li to ještě dovoleno. Pokud ne, zavřou mě, až zčernám.
Jméno:Petr
Datum:19.03. 13:45
Titulek:reakceodpovědět
Vážená paní, jistě se shodneme na tom , že Babiš ten vir opravdu nevyrobil.
Ale on a jeho vláda mají plnou odpovědnost za současnou tristní situaci s ochrannými pomůckami. To je naprosto neoddiskutovatelná skutečnost.
Návrhy na nákup ochranných prostředků podané ve sněmovně (jako reakce na situaci v Číně) na konci ledna smetla ANO za přispění komunistů a SPD ze stolu. Další nepochopitelná věc je oddalování ustanovení krizového štábu státu o téměř dva týdny! Přitom jak je zřejmé ze současného vývoje, tak situace se výrazně mění každým dnem. Místo toho jsme 14 dní sledovali PR předsedy vlády, který není schopen dál dohromady smysluplnou větu. A samozřejmě se prezentuje málem jako zachránce republiky.

Jméno:Petr
Datum:19.03. 13:45
Titulek:reakceodpovědět
Vážená paní, jistě se shodneme na tom , že Babiš ten vir opravdu nevyrobil.
Ale on a jeho vláda mají plnou odpovědnost za současnou tristní situaci s ochrannými pomůckami. To je naprosto neoddiskutovatelná skutečnost.
Návrhy na nákup ochranných prostředků podané ve sněmovně (jako reakce na situaci v Číně) na konci ledna smetla ANO za přispění komunistů a SPD ze stolu. Další nepochopitelná věc je oddalování ustanovení krizového štábu státu o téměř dva týdny! Přitom jak je zřejmé ze současného vývoje, tak situace se výrazně mění každým dnem. Místo toho jsme 14 dní sledovali PR předsedy vlády, který není schopen dál dohromady smysluplnou větu. A samozřejmě se prezentuje málem jako zachránce republiky.

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.03. 14:16
Titulek:Ten Babiš vám nějak leží v žaludku...odpovědět
Po bitvě je každý generál. Když bylo jasné, že koronavirus se nám nevyhne, už bylo pozdě na nákup pomůcek, chtěli je všichni v celém světě. Navíc je vyrábí Čína, která byla v rozkladu kvůli koro. Teď si představte, že by Babiš inicioval koupi ochranných pomůcek v lednu za miliardy, a epidemie by se z Číny NErozšířila, to by byl jeho konec. Toho řevu, jak prošustroval miliardy zbytečně!! Pamatujete na Tamiflu, lék na ptačí a chřipku v roce 2005/6? Myslím, že tenkrát byl u vesla premiér Topolánek. Epidemie v Číně se nerozšířila, stát nakoupil Tamiflu a ten skončil v pecích. Kdyby se to stalo Babišovi, visel by ukřižovaný na rozcestí. Průšvih je ten, že pokud ve všech okolních státech nebudou nařízena stejně přísná opatření, nevyhrabeme se z epidemie. Stále projíždějí kamiony, jezdí pendleři, Německo je hrozba, Mereklová se zbláznila a chce nechat epidemii proběhnout. Asi se chce zbavit starých a nechat si jen nadlidi. Francouzi jsou nedisciplovaní.

I. díl:
https://www.youtube.com/wa tch?v=C0i6TSNbU4E

II. díl:
https://www.youtube.com/wa tch?v=EHWWUpq_8QM
Jméno:Martin Růžička
Datum:19.03. 18:34
Titulek:Roušky a respirátoryodpovědět
Roušky a respirátory se dají točit a nemají tak krátkou dobu použitelnosti.
Chřipka je každý rok a tak jsou tyhle prostředky potřebné také každý rok.
V lednu nebylo potřebné vydávat miliardy .. teď je to dražší.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.03. 20:01
Titulek:kolik už bylo epidemií, ale nás minuly..odpovědět
Pane Růžičko, nic ve zlém, ale vy jste v lednu tušil, že se koro.. rozšíří z Číny do Evropy? V roce 2003 se objevil SARS v Číně, ale v ČR nebyly zaznamenány žádné případy. V roce 2012 se objevil MERS, v Česku opět žádný případ. V roce 2006 nakoupila vláda léky Tamiflu na ptačí a prasečí chřipku za 300 milionů. Zbytečně, epidemie se nekonala, prošlé léky musely být spáleny. V lednu přece nebylo vůbec jisté, že se nový koronavir rozšíří takovým tempem, tedy že se vůbec rozšíří do Evropy. Nikdo nebyl věštec...Kdyby vláda tehdy nakoupila miliony roušek a jiné pomůcky a byly zbytečné, Babišovi by ty miliony omlátili o hlavu noví levičáci - piráti, miliony chvilek a jiná prapodivná seskupení.
Jméno:Martin Růžička
Datum:19.03. 17:54
Titulek:Souhlasodpovědět
Souhlas, ale tady nepochodíte. :)
Jméno:Martin Růžička
Datum:20.03. 17:25
Titulek:Nemůžou si to koupitodpovědět
Nemůžou si to koupit. Není odkud.
Stát po lékařích chce práci, tak se MUSÍ postarat.
Oni to nemají ani státní lékaři. Nemají to zdravotníci, policisté, hasiči ... sociální služby.
Na jaké nařízení EU měla čekat?
neděkuji vládě za její chaotická opatření
neděkuji vládě za to, že dovolila návrat bez omezení z rizikových oblastí (tím, že udělal okno pro beztrestný návrat a neevidovala ty lidi)
neděkuji vládě za pomalé testování
fakt nevím co udělali dobře
Jméno:Dana
Datum:17.03. 13:25
Titulek:prezidentodpovědět
Stomatologické komory Roman Šmucler:Stát zakázal nákup respirátorů a roušek.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:17.03. 20:19
Titulek:Celé Česko šije roušky...odpovědět
Všimli jste si, jak jsou naši lidé šikovní? Kdyby se to stalo v Americe, všichni by kvíleli jací jsou chudáci, ale my si vyhrneme rukávy a pustíme se do práce. Musím se skromně přiznat, že jsem také vytáhla po mnoha letech šicí stroj a pustila se do šití. Rozstříhala jsem starou damaškovou cíchu a začala. Je pravda, že výsledný produkt není žádný zázrak, ale rouška plní svou funkci. Jednu jsem dokonce obarvila na černo, tedy spíš z nutnosti, připálila jsme ji žehličkou, ale sluší mi. Nevíte někdo, zda je otevřená galanterie? Chybí mi nějaké gumičky. Někdy jsem opravdu hrdá na to, že jsem Češka. Musíme přece vydržet. Tak hodně síly...
Jméno:Zdeněk
Datum:18.03. 11:18
Titulek:chválímodpovědět
Milá paní Spěváčková,
moc krásný příspěvek, ukazujte častěji tuto svoji vlídnou křesťanskou tvář!
Plně s Vámi souhlasím. Sice jsme národ Švejků, ale ne debilů. Umíme si poradit.
Držím všem palce.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:17.03. 20:21
Titulek:17. 3. 2020 počet nakažených.odpovědět
434. Kulminace by prý měla přijít v polovině května. Pán Bůh nás opatruj.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:18.03. 21:56
Titulek:počet nakažených v ČRodpovědět
Dne 18. 3. 2020 - 522. Počet pořád stoupá.....
Jméno:Martin Růžička
Datum:19.03. 08:10
Titulek:A když člověk slyšíodpovědět
A když člověk slyší, jak se testuje, tak je to násobně menší číslo než skutečnost.
Netestují se ani členové rodiny nakaženého. :( Prostě nestíhají nebo nemají dost testů.
Paní Peková vyvine test, ale nejde použít ... pak se dovezou testy z Číny a těm se udělí výjimka. Logika?
Jen přes 7500 testovaných a ze zahraničí se vrátily desítky tiscích cestovatelů. Už jen to nesedí a ani s počtem lidí v karanténě!. Máme tisíce policistů a zdravotníků, kteří každý den přicházejí do kontaktu s nemocnými, prodavačky a podobná povolání. Učitelky v MŠ, které také nikdo netestoval i když učily ještě dlouho po zavření škol a zavedení karantén.
Hygiena pustí do práce lidi (doktora!) a děj se vůle... za dva tři dny pak hledají lidi (100), kteří s nakaženým přišli do styku. Logika?
Vláda jeden den zakáže květinářství a další den vyhlásí karanténu a květinářství zase povolí. Povolí lázeňské služby (jen ty na zdr.pojišťovnu) a za pár dní je zakáže - kumulace oslabených lidí, ohrožení pracovníků v lázních.
Na lety, zavření hranic, karanténu dají okno den či dva - jen se klidně vraťte bez nějakých kontrola sankcí. Ale něco udělají z hodiny na hodinu a starejte se. Chaos a ne opatření.
To je můj skromný názor :) ... pokud máte jiný, je to vaše volba.
Slušný člověk nepotřebuje nařízení vlády, aby chránil sebe a okolí rouškou. Aby neosahával pečivo bez rukavic a pod.
Jméno:Olina
Datum:18.03. 23:26
Titulek:co je s EU?odpovědět
Všimli jste si, že v souvislosti s epidemií koronaviru přestala EU existovat? Žádný krizový štáb, žádná koordinace na centrální úrovni, která by zabránila šíření koronaviru.

Žádné metodické pokyny, žádné kvóty na zdravotnický materiál, tak aby se dostalo na všechny, žádné omezení pohybu osob, zkrátka absolutně nic ze strany EU. Totální ticho! EU hraje mrtvého brouka.

Každý stát kope sám za sebe, hasí situaci s koronavirem po svém. Němci zadržují objednaný zdravotní materiál Slovensku i Švýcarsku s tím, že jde o nelegální vývoz.

Žádná evropská solidarita. Ta zřejmě končí při kvótách na přerozdělení migrantů a vymáhání dalších příspěvků do rozpočtu v důsledku Brexitu. Ještě že se von der Leyen stihla vyfotit s pošahanou Grétou. Jinak se vlastně neděje vůbec nic až na to, že se spojila Česká pojišťovna s Generali pojišťovnou
Jméno:Martin Růžička
Datum:19.03. 07:56
Titulek:Někde se psaloodpovědět
Někde se psalo, že EU nezajišŤuje zdravotnictví - to je plně v režii států.
Tak nevím ... nenašel jsem nějakou zdravotní komisi EU, tak je to asi pravda (nebo jsem málo hledal)
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:03.04. 23:17
Titulek:nebojte, však ona se vzpamatujeodpovědět
Nedělejte si iluze, jen co skončí epidemie, vystrčí EU růžky a začne opět vyskakovat. Sáhne do pokladny a začne přidělovat peníze podle zásluh. My dostaneme méně, protože jsme byli vzpurní a v tom okamžiku vylezou z děr nejen příslušníci opozice, ale i miliony úchylek a jiní rejpalové a začnou křičet na poplach. Už teď začínají rejpat: půl května je nesmysl, stačí konec dubna, musíme rozjet ekonomiku a podobné bláboly. Pokud se pamatuji, má být na konci dubna dle ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška 14 200 nakažených a dle bulíků z opozice by se měl skončit nouzový stav (!!!)-(od té chvíle se bude zdravotnický materiál kupovat pomocí veřejných zakázek!) a pozvolna skončit mimořádná opatření. Tož nevím, co si mám o tom myslet. No nic dobrého...
Jméno:XY
Datum:18.03. 23:39
Titulek:Věděli jste to?odpovědět
NĚMECKÁ VLÁDA UKRADLA RESPIRÁTORY ČR, SR, ŠVÝCARSKU A MAĎARSKU. AŤ SI VŠICHNI POCHCÍPAJÍ, HLAVNĚ KDYŽ PŘEŽIJÍ NĚMCI JE POLITIKA BERLÍNA

Německá vláda sprostě ukradla zásilku respirátoru a roušek, které přes její území převáželi do Rakouska, Švýcarska, Slovenska, Maďarska a také k nám do České republiky. Německá kancléřka Merkelová k tomu řekla, že:. "Chceme (my Němci) jen zajistit, aby lékařské materiály byly ve správných rukou.“

Zásilky si v zahraničí objednaly a zaplatily vlády jmenovaných zemí. Od výrobců byly přepravovány přes německé území z důvodu logistiky. Ovšem německá vláda v zoufale situaci, kdy sama posrala co mohla a nemá roušky s respirátory pro své občany, se rozhodla, že okrade okolní země, protože ať si pochcipají Maďaři, Slováci či Češi, hlavně když přežijí Němci!Tohle je celá podstata EU, všichni jsme nuly a vládnou nám nadlidé z Německa ...
Jméno:Martin Růžička
Datum:19.03. 07:13
Titulek:Ale houbyodpovědět
všechny státy mají zákaz vyvážet strategický materiál.
I naše vláda by postupovala stejně pokud by obejvila zdr.materiál.
viz zabavené roušky
viz zákaz reexportu zdr.materiálu a léčiv
trochu přemýšlet...
Jméno:Jirka
Datum:19.03. 09:50
Titulek:Merkelová vyhlásila válku lidem !odpovědět
https://www.youtube.com/wa tch?v=ChSpMX2wBUs

smažte mezery
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.03. 12:40
Titulek:vše je jen na facebooku!!!odpovědět
Před 17. hod.
Sdělení města Neratovice

Aktualizace dnešního dne (18. 3. 2020) k 17:30 hod. Krajská hygienická stanice Středočeského kraje poskytla informaci, k výskytu onemocnění COVID-19 ve městě Neratovice - 3 osoby.

Před 1 hod.
Sdělení města Neratovice

Dnešního dne (19. 3. 2020) k 10:00 hod. Krajská hygienická stanice Středočeského kraje poskytla informaci, k výskytu onemocnění COVID-19 ve městě Neratovice - 4 osoby.

Před 1 hod.
VYRÁBÍME ROUŠKY Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se zapojili do výroby improvizovaných roušek a jejich roznášky. Na smímku jsou skauti z oddílu Oregon. Také děkujeme všem za nabídky pomoci a již uskutečněnou roznášku letáků seniorům.
AKTUÁLNĚ: Sháníme dobrovolníka na pravidelné venčení malého psa - Výsluní 1152. Zájemci volejte na 702 200 247. Děkujeme.

před 16. hod.
Další přísnější nařízení vlády.
(stručně a přehledně)
Česká vláda schválila zákaz vycházení bez roušky nebo jiné ochrany obličeje od dnešní půlnoci. V prodejnách potravin budou zároveň mezi 10:00 a 12:00 smět nakupovat pouze senioři nad 65 let věku. Opatření vstoupí v platnost ve čtvrtek. Připravte se na ně.

Město Neratovice - oficiální profil
17 hod ·
Na základě rozhodnutí Krizového štábu Středočeského kraje nebudou v nočních hodinách po 22:30 jezdit autobusy integrované dopravy.

Město Neratovice - oficiální profil
22 hod ·
Pošta Neratovice uzavřena

Z důvodu provádění dezinfekce prostor dne 19. 3. 2020 bude pobočka České pošty v Neratovicích celý den uzavřena.

Město Neratovice - oficiální profil
Včera v 3:23 ·
Zrušení jednání zastupitelstva města

Z důvodu aktuální situace se původně plánované zasedání zastupitelstva města na den 25. 3. 2020 ruší. Předpokládaný náhradní termín je 22. 4. 2020 od 16:00 hod.

Atd. Nikde jinde nejsou tyto potřebné žádné informace. Je to ostuda!!!!! Kromě TV, kde běží titulky s telef. čísly. Krizová linka a Pomoc seniorům.

Máme starostu, místostarostu a místostarostku na radnici na plný úvazek, to nejsou schopni zařídit, aby se informace dostaly k lidem????

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:19.03. 13:55
Titulek:promluva pana V. Cílka 18. 3. 2020odpovědět
Stručný obsah: Koronavirus. Není možné se na tyto situace připravit. Jaké jsou scénáře: První je čínský - uzavřít stát a továrny, desinfikovat. Nebo nechat proběhnout - ale to by znamenalo asi 50% nakažených, t.j. 50 000 mrtvých na naši republiku. Celý proces bude probíhat cca 3 - 4 měsíce. Přijdou osobní krize. Nemá význam zápasit s odvahou a statečností, je dobré nechat proběhnout deprese. Pak se najde druhá odvaha. Za posledních 20 let nebylo slyšet toto slovo, nebylo nutné. Špatný scénář možná proběhne, musíme šetřit silami. Heslo: "Buď připraven na nejhorší, doufej v nejlepší". Příklad z historie: Jak se Haiťané vyrovnali s cholerou, kterou tam zavlekli dobrovolníci v roce 2019. Není nutné hledat viníka ani hledat konspirační teorie. Rady lidem: Je dobré udržet paniku v počáteční fázi! (V NY v mrakodrapech zachovali klid, zůstali v kancelářích - kdyby vypukla panika, utekli by....). Je nutné se zásobit, dokud jsou k dispozici plné obchody. Potraviny, nejen to, co je trvanlivé, ale i to, co máme rádi. Má cenu mít čaj, kávu, cukr. Rýži, luštěniny. Ale jsou to energeticky náročné potraviny - bude vždy elektřina?. Koření. Brambory. Zakopaný pes bude v tom, že lidé v bytech budou cítit ponorku. Krize: budeme sledovat kolik lidí umřelo a kolik je nakažených. Ekonomická krize. Budeme měnit návyky. Jako příklad mor. Jak končila morová epidemie v Řecku. Mor změní společnost, stejně jako to udělá koronavirus. Letošní rok začal špatně - požáry v Austrálii, vichřice...Tento rok bude anomální celý...v létě se k tomu může přidat problém s počasím, možná bude malá úroda a stoupnou ceny potravin...To se asi bude řešit demonstracemi... ale to neznamená že bychom nyní měli šílet..Podobná situace byla v Řecku během peloponéských válek. I nyní probíhá souběh mnoha příčin. Nemůže zřejmě skončit během 14 dnů. Období bude dlouhodobě rozjitřené..."válčí nebe se zemí a lidé budou trpět". Ale: nastane změna perspektiv.. rozkolísané sociální klima, kniha Věk nerovnováhy. Koronavirus způsobí, že se diferencují lidé - mnozí zmoudří, zatímco jiní se budou snažit urvat, co se dá...Mohou oslabit velké říše, ale na druhé straně mohou posílit jiné země, kterým bude nutné se bránit...otázka dvou bezpečnostních koncepcí. Buď má stát perfektní zbraně nebo velké množství vojáků třeba se zastaralými zbraněmi. Buď nás napadne nepřítel co má rakety nebo budeme zahlceni vnitřními rozpory či nás zahltí migranti.

smažte mezery

https://www.youtube.com/wa tch?v=C0i6TSNbU4E
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.03. 14:23
Titulek:Dopis zastupitelům:odpovědět
minimální informovanost kromě TV
Vážení kolegové,

nelíbí se mi, že obyvatelé Neratovic se stále potýkají s minimální informovaností o průběhu nákazy koronavirem v Neratovicích a o následných opatřeních. Možná namítnete, že je vše na webu města a na facebooku města. Jenže právě ti starší, kteří jsu nejvíc ohoržení nemají facebook, mnozí ani nemají počítač nebo s ním neumí a mimo tato média nejsou žádné informace.

Zprávy na facebooku:

Sdělení města Neratovice
Aktualizace dnešního dne (18. 3. 2020) k 17:30 hod. Krajská hygienická stanice Středočeského kraje poskytla informaci, k výskytu onemocnění COVID-19 ve městě Neratovice - 3 osoby.


Dnes vyšlo:

Sdělení města Neratovice

Dnešního dne (19. 3. 2020) k 10:00 hod. Krajská hygienická stanice Středočeského kraje poskytla informaci, k výskytu onemocnění COVID-19 ve městě Neratovice - 4 osoby.

a další opět na facebooku:
Město Neratovice - oficiální profil
1 hod ·
VYRÁBÍME ROUŠKY Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se zapojili do výroby improvizovaných roušek a jejich roznášky. Na smímku jsou skauti z oddílu Oregon. Také děkujeme všem za nabídky pomoci a již uskutečněnou roznášku letáků seniorům.
AKTUÁLNĚ: Sháníme dobrovolníka na pravidelné venčení malého psa - Výsluní 1152. Zájemci volejte na 702 200 247. Děkujeme.

Na webu není NIC!!!!!!! Copak všichni lidé mají facebook a počítač? Co lidé starší, na ty nikdo nemyslí....

To je totální selhání vedení města, už jsem to jednou napsala a znovu opakuji: tím, že vedení města není schopné informovat všemi způsoby obyvatele a hlavně seniory, stále selhává.

Každý den se rozezní znělka rozhlasu v Kojeticích a tímto způsobem jsou obyvatelé stále informováni. Proč to není u nás?

Navrhuji, aby byl využit rozhlas k informováni obyvatel Neratovic, pokud to "nejde", pak využít auto s tlampačem a oznamovat tímto způsobem o aktuálním dění ve městě.

Nevím, jestli existují nějaké letáčky, chodím ven minimálně, ale tento způsob informace je nyní nevhodná. Jen rozhlas má význam.

Očekávám, že mi odpoví pár lidí, protože tady se neposuzuje nápad, ale osoba, která jej vysloví nebo napíše!!!!

Anna Spěváčková
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.03. 20:13
Titulek:počet nakažených v ČRodpovědět
Dne 9. 3. 2020 celkem 694. Hrozně to stoupá. Je to tím, že se víc testuje?
Jméno:Eva
Datum:20.03. 05:29
Titulek: privilegia pro cizákyodpovědět
Nestačím se divit a v podstatě mě to už ani nepřekvapuje.Zatímco našinec musí nosit roušky a dodržovat režim,jiní nemusí??!!Viz info na Novinkách onpitkách studentů Erasmu na pražských kolejích.Erasmus je výměnný studentský program ,3panělští,italští,turečtí a další studenti jsou jeho adepty.A to se jako čeká na co??!Až se pokusí o další a roznesou nákazu-smrtelnou ještě více??!!Pakovala bych to vše + úhrada újmy k jejich domovům!!
Jméno:Hana Sudová
Datum:20.03. 09:47
Titulek:názorodpovědět
Chci říci svůj osobní názor na katastrofální situaci,kterou způsobil koronavirus prakticky téměř v celém světě.Jsem přesvědčena, že lidé se chovají racionálně, s rozumem.
Jsem seniorka, stáří 87 let a musím se zastat vedení našeho města.Mimochodem všichni občané vlastní televizory a z nich se pravidelně dozvídají situaci s výskytem koronaviru.Na rozdíl od naší vlády, která již řadu týdnů nedokázala zabezpečit to nejdůležitější na ochranu lidí - roušky a respirátory, musím pochválit naše vedení města,neboť včera jsem obdržela ve schránce inprovizovanou roušku,kterou vyrobili místní dobrovolníci ve spolupráci s městským úřadem.Vřele děkuji za tuto pomoc.Než budou do státu dopraveny potřebné prostředky, naši šikovní lidé si roušky začínají vyrábět sami. Máme ukázněné občany!Tato situace však není všude stejná,mám přítelkyni 88 letou,která bydlí v Praze 4, o tuto čtvrt se však vedení nestará tak, jako u nás v Neratovicích a ona může jen tiše závidět. Važmě si lidského přístupu vedení našeho města! Děkujeme!
Jméno:Hedvika - občanka Nera
Datum:21.03. 07:12
Titulek:taky názorodpovědět
Milá paní, pokud je Vám skutečně tolik let kolik uvádíte,kdo Vás o tuto "děkovačku" požádal, nebo lépe, kdo to za Vás psal atd... Stále si lámu hlavu "co tím chtěl básník říci". Proč házeli do schránky něco podobného roušce, která se nedá použít, mám to pouze za hloupou reklamu úřadu a okamžitě vše letělo do koše.Starost úřadu o občany si představuji zcela jinak, tady chcípl pes.Vše se likviduje - stromy, lavičky ...a nakonec i nás.
Budu ráda, když se dozvím na tuto hloupou akci názor ostatních čtenářů Nerátek.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.03. 10:10
Titulek:Máte, paní, pravduodpovědět
Dostala jsem také jakousi jednorázovou roušku do schránky, škoda materiálu, škoda práce. Podle fotografie na fb to vyráběly úřednice. Lidé potřebují trvalé látkové roušky, aby je mohli vyvařit a znovu použít. Ve městech se to řeší tak, že radnice shromažďuje nabídky lidí, kteří šijí, také nabídky materiálů, nití, gumiček atd., radnice na ně finančně přispěje a pak je MěPo rozváží těm co je potřebují. Samozřejmě to chce využít rozhlas, telefony, auto na rozvoz. Místo výroby zbytečných roušek to měla radnice už dávno zorganizovat. Tady ale chcípl pes, jak jste správně napsala. Jediná dobrá věc je telefonní číslo pomoci seniorům a krizová linka. Až na malé mouchy (postup při vyzvednutí léků) to funguje, už jsme využila, jen jsme si musely s paní vyjasnit (po rozmluvě s panem Bártou), že identifikační číslo léku nebudu diktovat lékárně, ale do telefonu pomoci. Za pár hodin mi byly léky doručeny - položeny před dveře. Díky za to.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.03. 10:10
Titulek:Máte, paní, pravduodpovědět
Dostala jsem také jakousi jednorázovou roušku do schránky, škoda materiálu, škoda práce. Podle fotografie na fb to vyráběly úřednice. Lidé potřebují trvalé látkové roušky, aby je mohli vyvařit a znovu použít. Ve městech se to řeší tak, že radnice shromažďuje nabídky lidí, kteří šijí, také nabídky materiálů, nití, gumiček atd., radnice na ně finančně přispěje a pak je MěPo rozváží těm co je potřebují. Samozřejmě to chce využít rozhlas, telefony, auto na rozvoz. Místo výroby zbytečných roušek to měla radnice už dávno zorganizovat. Tady ale chcípl pes, jak jste správně napsala. Jediná dobrá věc je telefonní číslo pomoci seniorům a krizová linka. Až na malé mouchy (postup při vyzvednutí léků) to funguje, už jsme využila, jen jsme si musely s paní vyjasnit (po rozmluvě s panem Bártou), že identifikační číslo léku nebudu diktovat lékárně, ale do telefonu pomoci. Za pár hodin mi byly léky doručeny - položeny před dveře. Díky za to.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.03. 13:05
Titulek:Jak správně informovat senioryodpovědět
E-mail starostovi:

Příspěvky na facebooku - rouška ve schránce.

Nazdar Romane,
jak jsi jistě zjistil na facebooku z příspěvků, jsou lidé vesměs nespokojeni kvůli nedostatku informací. Po městě chodí lidé bez roušek, dělníci na stavbách také nemají roušky, kuřáci si sundají roušku, aby mohli kouřit, u obchodů postávají mladíci a pijí kolu, opět bez roušek, do obchodů v čase určeném pro seniory chodí mladší a nikdo to nehlídá, lidé neudržují předepsané vzdálenosti 2 m , známí se shlukují do hloučků a povídají si.

Něco jsem viděla, něco jsem čerpala z příspěvků. Lidé by rádi věděli více podrobností o nakažených. Jsou to muži nebo ženy, věk, zdroj nákazy. To přece nemůže být žádné tajemství.

Chybí informace, to je základ. Pak se tvoří fámy a lidé jsou nejistí a bezradní. Do schránek nám starším byly hozeny nějaké roušky. Prý jednorázové. Na fb (!) vysvětluje nějaký pan Černý podrobnosti o rouškách.

Jaroslav Černý:"Vážený pane Linharte, ano, skutečně někdo musel materiál zaplatit. Tento materiál se nazývá Microvac, vyrábí jej společnost Ecotextil, s.r.o. v Horňátkách. Materiál je třídy FFP2 a v době "normální" si z něho můžete zakoupit respirátory, které převážně vyrábí a dodává na náš trh společnost Refil Karlovy Vary-Doubí. My z tohoto materiálu vyrábíme improvizované roušky jednoduché konstrukce. V jedné kanceláři MÚ se připravují přířezy a v další, díky pomoci skautské organizace a dalších mnoha a mnoha dobrovolníků, se roušky kompletují. Za první den takto organizované práce bylo vyrobeno a rozneseno pro občany nad 70 let 1000 roušek. K dispozici jsme původně měli 1000 m2 této filtrační tkaniny, což postačuje na výrobu více než 11000 kusů této ochrany. Cena jedné roušky nepřesahuje 5 Kč a pokud to situace bude vyžadovat (a nejspíše ano) bude k dispozici další materiál. Rovněž přemýšlíme, jak výrobu ještě více zefektivnit a postupně upravit konstrukci roušky tak, aby nebyla pouze jednorázová, ale dala se opětovně použít. Ještě, aby nedošlo k mýlce : jednorázovostí se nemyslí, že půjdeme vysypat koš a následně roušku zahodíme. Měla by vydržet odhadem týden při běžném použití (nákup potravin, venčení psů, vysypání koše atd)."

Problém: Nejprve je uvedeno, že je rouška jednorázová, pak že by měla vydržet týden při běžném použití.Co to znamená? Je rouška jednorázová nebo vydrží déle? Dá se sterilizovat? To z příspěvku pana Černého nevyplývá. Z jeho příspěvku se dá usuzovat, že lze roušku používat bez sterilizace.

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.03. 13:07
Titulek:Jak správně informovat senioryodpovědět
Také jsme ji dostala do schránky, bez jediného slova vysvětlení.

Opět jsou jediné zprávy na facebooku, méně na webu města. Nejvíce by měli být informováni senioři, kteří nemají počítač a nepohybují se na facebooku. Letáky na dveřích, které se konečně objevily, jsou v pořádku, ale nezahrnují vše. Seznam restaurací, které vydávají obědy - ale senioři by neměli vycházet vůbec.

Chybí nejvhodnější způsob informování lidí - ROZHLAS. Jedině jím se lze dostat ke všem lidem. Většina obcí jej využívá. U nás ne. Je to škoda. Situace se velmi vážná a bude se dál zhoršovat. Čím více nakažených , tím větší riziko nemoci a uzavření města. I to se může stát.

P.S.: Dobré je, že byla vytvořena krizová linka a linka pomoci seniorům. Ale ještě chybí dotáhnou informovanost.

Zdraví Anna Spěváčková
Jméno:Iveta
Datum:21.03. 12:50
Titulek:pro Hedvikuodpovědět
tu paní znám osobně, je jí opravdu 87 let a je velice vitální, inteligentní, dokonce napsala několik knížek. Nevím, proč se do ní navážíte kvůli věku, proč by nemohla vyslovit svůj osobní názor.
Jméno:Míša
Datum:20.03. 10:27
Titulek:roušky,dodržování,hlídáníodpovědět
Rouška vir nezachytí,chce to respirátor.Ale kde vzít,když nejsou.Možná někde od naší slavné vlády teprv na cestě.Až tonebude únosné,budou roušky.Neví se kdy.Po ulicích vídám lidi i bez roušek.v Tescu nikdo nehlídá,zda-li tam lidi s rouškou vlezou či ne,z Billy Vás bez ní vypoklonkují hlídači.V Praze v MHD hlásí,ale bezdomovce a další nikdo neřeší.všecko je to zalezlé.Lidi si musí pomoci aporadit sami,stát selhává a vlní.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.03. 10:01
Titulek:nemusí mít roušky...odpovědět
Naše slavná vláda, jak ji nazýváte, neví, kam dřív skočit. Klobouk dolů před všemi, kdo se starají, nespí, řeší tisíce naléhavých věcí a stejně jim pak někdo nadává. Státe, zařiď, státe kup, státe dodej!!! Když nemám roušku ušiju si ji. Když nemám šicí stroj, spíchnu ji v ruce. Jsou desítky návodů na internetu. Když nemám jehlu a nic, i takoví se už najdou, zakryju si obličej šátkem nebo šálou. To je tak těžké? Ti lidé, kteří si nechrání nos a ústa, jsou hloupí. Tesco obecně kašle na nějaká nařízení, i v čase určeném pro důchodce byli podstatně mladší. U pokladny jeden na druhém, pokladní pořád hovořila - máte kartičku a bla, bla, bla...Kdyby měla myslící nadřízené, tak jí to zatrhnou. Na ulici jsem potkala pár lidí bez roušek, copak oni sio myslí, že jim se nemůže nic stát? Co když jsou nakaženi? Proto považuji za velký nedostatek absenci hlášení v rozhlase, už dávno mělo být využito, ale tady to prostě NEJDE a přes to nejede vlak. Jo, tady se každý z vedení města stará jen o své zájmy, ale vcítit se do potřeb lidí neumí nebo nechce.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.03. 10:46
Titulek:Vedení města totálně selhává!!!!odpovědět
Informace o epidemii koronaviru jsou jen na facebooku města, na webu je poslední sdělení o počtu nakažených ze 14. 3. 2020 - 2 nakažené osoby. Jenže to není pravda! Na facebooku, který naše vedení považuje za jediný informační zdroj (je jim putna, že staří nejohroženější o něm jen slyšeli, mnozí ani nemají počítač) a kam starosta přispívá, je zpráva KHS z 19. 3. 2020 v 10:00 podle zprávy podle níž jsou nakažené koronavirem ve městě Neratovice 4 osoby. 4!!! A to nevíme, kde bydlí, zda jsou doma v karanténě nebo v nemocnici, jsou-li to muži nebo ženy a jaký je jejich věk. Prý je to tajné! Za chvíli tady budou tajné i počty nakažených a zemřelých. Ať jdou do háje.
Jméno:Vilda
Datum:20.03. 11:04
Titulek:je to zmatekodpovědět
Na webu to je, na hlavní stránce, asi jste to přehlédla. Je fakt, že když hledáte pod Koronavirus
- informace města a úřadu, najdete tam jen sdělení z 14.3 - 2 nakažení. Informace se mi zdají nepřehledné a roztříštěné. Proč nepoužívají jen jeden informační kanál - web? Tam by se měl starosta obracet na obyvatele, tam by měly být všechny důležité zprávy. Facebook není pro všechny, nakonec ani ten web ne, fakt by to chtělo rozhlas.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:20.03. 11:25
Titulek:ano, máte pravdu...odpovědět
Ano, přehlédla, vždy jdu rovnou na Koronavirus - informace vedení města. Máte pravdu, je v tom zmatek, je to nepřehledné. Je pravda, že na facebooku je možné reagovat, ale i na webu přece může být diskuzní fórum. Jsou města, která je mají. Na fb města se mi líbil jeden příspěvek jako reakce na odpověď města (kdo píše odpovědi za město?):

"Nejdůležitější je nevyvolávat paniku. Zatím ten nárůst není velký."

Nemají pravdu. Panika, jak říká pan Cílek, je důležitá. Kdyby v mrakodrapech v NY vypukla panika, lidé by neseděli v kancelářích a nečekali by na smrt, ale utekli by včas.

"Je hezké nevyvolávat paniku . Ano máte pravdu . Ale mohli by jste dát více info a to kolik nakažených a kolik je v karanténě lidí . A info aktualizovat aspoň jednou denně . A městská policie by mohla býti více vidět a floutky kteří chodí bez roušky a mezi 10-12 hodinou do krámu a mají blbý kecy nějak umravnit a nebo vykázat m a pokud to nepochopí slušně mohli by je nějak persekuovat . A pokud tak nějaký dohled po ulicích , pošty , a na místech vedsi frekvence lidí . Jsem byl i svědkem jak se lidi dohadují o odstupu mezi sebou . Bylo by fajn kdyby se někdo trochu postaral o tahle nařízení vlády aby se dodržovaly ."
Jméno:Martin Růžička
Datum:20.03. 17:20
Titulek:Dneska už od 10-12 mohliodpovědět
Dneska už od 10-12 mohli ... nemohli 7-9
to jen naše skvělá vláda udělal další kotrmelec v opatřeních
Jméno:Michal
Datum:20.03. 14:00
Titulek:trocha humoruodpovědět
Znáte Pokáče? Nazpíval píseň o koronaviru.
https://www.youtube.com/wa tch?v=CDnXCPt9Njw&t=4s

bez mezer

Koronavirus není vůbec veselý,
chudák děcka do školy jít dneska nesměly.
Musej čumět na Netflix a na závadné stránky,
ač by radši získávali z testů hezké známky.

Není třeba panikařit, netřeba se bát,
je však nutno na prevenci začít řádně dbát.
Tak pokusím se shrnout tipy a základní kroky,
Do chytlavého refrénu a poučné sloky.

Své ruce si myj,
nejlíp několikrát denně.
Netiskni se k cizím lidem,
pouze ke své ženě.
A poslední tip překvapí tě, ovšem je to tak,
neper se v obchodech o toaleťák.

Roušky slouží těm, co již nakaženi jsou,
hanba všem, co je s vidinou zisku skupujou.
Nesahej si na obličej, když to není nutný,
A neolizuj mastný tyče, páč je to nechutný.

Vydrž chvíli nechodit na akce veřejný,
Buď na pár dní zodpovědný a ne lhostejný.
Až tahle kauza skončí za měsíc či za týden,
zbydou nám jen vzpomínky a špajz narvanej hajzlpapírem.

Své ruce si myj,
nejlíp několikrát denně.
Netiskni se k cizím lidem,
pouze ke své ženě.
Jen vydrž, tohle peklo přejde, než se naděješ,
pak se zas tisknout budeš moct ke komu chceš.





Jméno:Anna Spěváčková
Datum:20.03. 14:14
Titulek:V Nymburce je to jinak než v Neratovicícodpovědět
Jeden člověk se do mě navezl, co prý zase kritizuji, vždyť je tady vše v pořádku. V tom případě si vždy udělám procházku po webech různých měst. Tak třeba Nymburk: http://www.mesto-nymburk.c z/index.php?sekce=1&zobraz =aktuality-detail&idD=1299

bez mezer ....z něj bychom si mohli vzít příklad.

Pěkně všechno popořádku, srozumitelné a přehledné.

Starosta promluvil na videu, srozumitelně vše vysvětlil. Také se zmiňuje o městském rozhlase. V Nymburce vědí, že lidé v takové situaci musí mít co nejvíce informací. Když je nemají, bují fáma.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:20.03. 14:14
Titulek:V Nymburce je to jinak než v Neratovicícodpovědět
Jeden člověk se do mě navezl, co prý zase kritizuji, vždyť je tady vše v pořádku. V tom případě si vždy udělám procházku po webech různých měst. Tak třeba Nymburk: http://www.mesto-nymburk.c z/index.php?sekce=1&zobraz =aktuality-detail&idD=1299

bez mezer ....z něj bychom si mohli vzít příklad.

Pěkně všechno popořádku, srozumitelné a přehledné.

Starosta promluvil na videu, srozumitelně vše vysvětlil. Také se zmiňuje o městském rozhlase. V Nymburce vědí, že lidé v takové situaci musí mít co nejvíce informací. Když je nemají, bují fáma.
Jméno:Jan
Datum:20.03. 17:27
Titulek:i v odpovědět
Líbeznicích se starají.Odpoledne když projíždím busem městem pravidelně hlásí informace pro občany.Tam je starostou pan Kupka z ODS.Obec žije a vzkvétá.Tady??!Škoda mluvit.Rozhlas tu máme,ale asi jen na okrasu a zkoušku sirén.Město chátrá jak Chánov.
Jméno:Pavel
Datum:21.03. 11:00
Titulek:...odpovědět
Myšleno v dobrém ;) - přeci nemůžete srovnávat Líbeznice a Neratovice. To je neporovnatelné (bohužel) už několik let i za běžného režimu.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.03. 19:14
Titulek:počet nakažených v ČRodpovědět
Dne 20.3.2020 nakažených 833. Za den stoupl počet o 139. Je to tím, že se více testuje nebo stoupá počet nakažených?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.03. 14:58
Titulek:Další e-mail starostoviodpovědět
děti na hřištích
Nazdar Romane,

máme ještě jeden problém. Dnes není aktuální, ochladilo se, ale jakmile bude teplo, objeví se znovu. Na Výsluní jsou dvě dětská hřiště (jsou po celém městě.).Chodí na něj děti samy i s rodiči. Nemají roušky. Hrají si na různých hracích prvcích. Mohou být nakažené, bez příznaků, ale jsou infekční. Mnohá města hřiště dezinfikují.

Dezinfikují se i hřiště v našem městě? Pokud ne, nebylo by vhodné toto provádět?

Domnívám se, že kontrolovat lidi (i děti) bez roušek by měla městská policie, stejně jako další přestupky proti závadnému chování v době vyhlášené nouze.

S pozdravem Anna Spěváčková
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:21.03. 19:09
Titulek:počet nakažených v ČRodpovědět
Dne 21.3. 2020 počet nakažených 995. O 162 víc než včera.

"Obyvatelé Zlínského kraje se v pátek mohli dozvědět, kolik pozitivně testovaných na koronavirus evidují jednotlivé obce. Krajští hygienici na svém webu zveřejnili údaje, jež jsou běžně nedostupné. Data ale po pár hodinách stáhli. Proti kroku se totiž ozvalo ministerstvo zdravotnictví a všem hygienám nařídilo, aby zveřejňovaly čísla maximálně na úrovni okresů."

Komu může vadit znát počet infikovaných v obci? Leda tam, kde žije pár obyvatel, ale v tisícových městech? Naopak, lidé by to měli vědět, aby zvýšili svou ochranu, pokud je to velké číslo!
Jméno:Klara
Datum:24.03. 11:55
Titulek:Počet nakažených v Neraodpovědět
Prý se počet nakažených v Nera uvádí na oficiálních stránkách města. Řekne mi někdo, kde to najdu? Díky.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.03. 18:03
Titulek: žádost o informaci podle stošestky.odpovědět
Je to na hlavní stránce, musíte sjet dolů a tam to je. Prý ministerstvo zdravotnictví zakázalo psát podrobnosti o infikovaných, že by je lidi lynčovali. Ale to snad platí je pro malé obce. Ve větším městě přece lze zveřejnit: je to muž, 45 let, nakazil se v komunitě atd. aniž by jej mohl někdo identifikovat. U nás totiž existuje zákon o svobodném přístupu k informacím č. 106/1999 Sb. Tak jsme napsala na hygienu e-mail tohoto znění:

Anna Spevackova
Komu:
e-podatelna@khsstc.cz
žádost o informaci podle zákona č. 106/1999 Sb.
Vážení,

žádám o informaci podle zákona č. 106/1999 Sb., kolik je celkový počet osob s prokázanou nákazou COVID-19 k datu 22. 3. 2020 ve městě Neratovice. Žádám dále o specifikaci - počet mužů a žen a jejich věk.

Dále žádá o informaci, jaký je k tomuto datu ve městě Neratovice celkový počet provedených testů na COVID-19 podle hlášení laboratoří.

Tuto informaci potřebuji k výkonu své funkce zastupitelky města.

Děkuji.

S pozdravem Mgr. Anna Spěváčková, zastupitelka města Neratovice, nar. 17.2.1944, bydlištěm Na Výsluní 1309, 277 11 Neratovice.
Jméno:Hana Sudová
Datum:26.03. 16:00
Titulek:Odpověď Hedviceodpovědět
Milá Hedviko, ovšem, jste-li skutečně Hwdvika, či se za ni pouze vydáváte (soudím tak podle stylu Vašeho vyjadřování), přiznávám se Vám, že se mě trochu dotkla Vaše ironická poznámka, adresovaná na můj účet.
Jsem sice stará žena - 87 letá, na štěstí však mám dosud čilou mysl a vlastní zdravý rozum, kterým se řídím.Nemám potřebu se komukoliv podbízet a zodpovědně Vám říkám, že mě nikdo " děkovačku" nenaváděl, natož aby ji za mne kdokoliv psal. Nemusíte mě prosím urážet !!
Já mám za svůj život dost bohatých zkušeností. Zažila jsem první republiku, válku, poválečné období s následným čtyřicetiletým řáděním komunistů a nyní vládu člověka, patřícího spíše za mříže,než do čela naší země. Tyto moje životní zkušenosti mě opravňují k tomu, že mám co srovnávat.
Napadáte neustále vedení města Neratovice za špatné informace občanům.Máte jistě dost pravdy, zamysleme se však nad nastalou situací celosvětového měřítka, kdy byli všichni bez rozdílu zaskočeni a kdy všechny státy spolu s občany se učí bojovat proti nebezpečí, které koronavirus představuje.
Naši vládu je třeba pochválit za razantní řešení proti šíření této choroby. Škoda jen, že tak dlouho s tímto opatřením otálela. Co však je neprominutelné, je skutečnost, že byli občané mylně informováni ministrem zdravotnictví a premiérem o tom, že je naprostý dostatek ochranných zdravotních pomůcek, především roušek a respirátorů, což nebyla pravda.
To, co zanedbala naše vláda, napravují sami občané. Ze své iniciativy se pustili do výrpby textilních roušek, kterými zásobují sociální služby a potřebné občany.Velké díky patří těmto dobrovolníkům, kteří se řídí heslem: " Musíme si pomáhat"!
Lidé se vždycky v případě nebezpečí dokázali semknout a držet při sobě a to je úžasný pocit sounáležitosti. Za to především velké díky všem !
Tak a teď už mě Vaše případné urážky nebudou bolet.
Vaše Hana Sudová.
Jméno:Jiří
Datum:28.03. 13:20
Titulek:pozor na svůj jazykodpovědět
Stále se mluví o seniorech, jak je potřeba je chránit atd...
Běda však, když se některý z nich ozve a dovolí si říci svůj názor. Dočká se výsměchu.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz