zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.01. 17:15
Titulek:podnět občana(ky)odpovědět
Upozorňuji na to, že taková obyčejná stížnost na nedostatky se musí v Neratovicích nazývat podnět. (To je jako cikáni se musí nazývat Rómové).Stěžovat si můžete pouze na chování úředníka, ale to vás odpálí, že to není pravda, nebo na úřední postup.

Dostala jsem emailem "podnět" od jednoho občana(ky), je vidět, že občané si stěžují, ale kolik přichází stížností na radnici, se nedozvíme. Jsou to přece podněty, ne?

Cituji:
Pane starosto, žádám o reakci (odpověď)
Fotkama jsem doložil(a), tedy přímo i písemně upozorňoval(a) na hromadu zbytků po nehodě vlaku s autem. 14 dnů se to 70 m od úřadu válí.
Ve vstupní hale kulturáku se na můj popud začalo dělat na ekonomickém osvětlení. Závěr: místo 18 světel jich svítí 35. Nepřetržitě.
Asi bude defenestrace, když toto lidé ve svých domácnostech uvidí v přímém přenosu. Mne mnozí neznají, ale v čekárně, v autobuse se už povídá: Já si místo seriálu pustím přenos ze Zastupitelstva, to je panečku komedie . Já to neviděl, ale prý v detailech je vidět Vaše bezradnost a jak Vám mrnda šeptá, co máte dělat.
Opakuji, já mám všechno hotovo, zařízen převoz do formalínové lázně. Ale co ta mladá generace?
A vypustte z plánů zbytečný parkovací dům, když budete moci odvážet nejezdící auta z ulic.. Když už město potvrdilo vlastní neschopnost v prodeji prostor v centru, tržnice, kdo vůbec ví, co tam má být? Ideální místo pro parking.
Jméno:Jan
Datum:31.01. 17:06
Titulek:hromada zbytkůodpovědět
a neustálý binec po městě.Na 2 největších ubytovnách na Kojetické se povaluje spousta nezaměstnaných povalečů,kteří by mohli být na tyto akce vyčleněni.Ale nejsou.A nevidím už ani městem chodit ty pracanty co občas něco seberou či napíchnou na tyč a hodí do pytle.Jak je možné,že tady v Neratovicích takové křivárny procházejí??!Copak jsou všichni analfabeti,těžce postižení v ID??!!nemyslím.Jakým způsobem je motivuje k práci stát??!!Tím,že jim vyplácí dávky a hmotnou nouzi??!!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:31.01. 23:02
Titulek:problémyodpovědět
První problém spočívá v tom, že město má smlouvu s FCC uzavřenou na dobu neurčitou a platí se jí PAUŠÁLEM!!!!!!!To je neuvěřitelné. 2) FCC uklízí podle smlouvy tzv blokový úklid čtyřikrát do roka a dost. Nevím o tom, že by je někdo kontroloval. 3) Aby povaleči pracovali, musel by stát jako za socializmu nařídit povinnost pracovat, což neudělá; to by bylo křiku, jaká je to diskriminácia, takže dělat nebudou, protože nemusí. 4) Ti, co sem tam píchnou do papíru jsou tzv. veřejná služba. Má to jakási pravidla, ale často to probíhá tak, že se osoby zašijí za paneláky na Kojetické, a pytle se povalují pod keři. Museli by mít přesně určené trasy, ty by příslušný úředník (pan Černý) na konci směny zkontroloval a pokud by nebylo čisto, muselo by se to odrazit ve vyplacené částce, ovšem pokud to jde. To nevím. Řešení: (je mi vyčítáno, že jen kritizuji a nenabízím řešení). 1. Vypovědět smlouvu s FCC a vypsat výběrové řízení na max. 3 roky, zeleň zvlášť. 2. Ve smlouvě stanovit požadavek soustavného a pravidelného úklidu města, platit za vykonanou práci. 3. Vypracovat pravidla údržby města a údržby zeleně. Vyžadovat důslednou kontrolu prací. Jenže vypovědět smlouvu se vedení brání jako čert kříži, kdo ví, co se za tím skrývá. Něco určitě. Proto zde máme trvalý nepořádek, ne, bordel, když se uklízí, jsou místa, kam FCC nesáhne, používají se fukary, řežou se keře na pár centimetrů, klidně se vykácí rostlá zeleň atd., k tomu je ovšem nutná kvalitní práce OŽP, odbornost, zkušenosti, zapálenost pracovníků pro ochranu přírody a osobní statečnost.
Jméno:jirba
Datum:06.02. 17:48
Titulek:vestařiodpovědět
Pan Černý je inženýr, on to má vystudovaný, tak pozor.Pohov. Řešení jsem úřadu nabízel, ale tam jsou nejchytřejší, navíc za tu trapnou mzdu přece nebudou pracovat. Ti lidé, co za město (ve vestách) každodenně vyrážejí za úklidem, dobře vědí, kde jsou kamery..Ale je dobré pozorovat, že dělání nepořádku je rychlejší než úklid. A zde má svoji roli Městská policie..
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:06.02. 22:22
Titulek:nepořádek chce pravidelný úklid....odpovědět
Dělání nepořádku je asi některým lidem vrozené. Je navíc prokázáno, že tam, kde je nepořádek, láká udělat další. Jediná cesta je trvalý pravidelný úklid a stálá kontrola. Ale ne pár čičmundů, co sem tam drapnou do klepet papírek, ale firma, která úklid zajistí a bude důsledně kontrolována. Čili vypovědět smlouvu (na dobu neurčitou, je tedy kdykoliv vypověditelná) s FCC, a mohou následovat dvě možnosti: město vypíše výběrové řízení na údržbu města včetně onoho stálého úklidu, ale na zeleň zvlášť, nebo zřídí svoje vlastní technické služby, které byly po převratu nezodpovědně zprivatizovány. Stálo by to dost peněz, ale městu by se tento krok vrátil v podobě úspor. Kdyby se nevyhazovaly oknem stamiliony za zbytečné rekonstrukce a revitalizace, taktéž zbytečné a zpackané projekty, za opižlané stromy a nevhodnou výsadbu atd., atd, ty peníze bychom už dávno měli dávno našetřené. Možná si to idealizuji, ale znám města, kde to udělali a nelitují. Ale to nemají v čele semknutou bandu všeho schopných jedinců, kteří jsou odhodláni realizovat vše, co si usmyslí, jen aby dokázali, že za nimi zůstane víc, než za těmi, kdo toto město vytvořili. Proto to, co bylo, se musí zničit a nahradit novými, předraženými a zbytečnými stavbami.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz