zpět na forum

Jméno:Tom
Datum:07.01. 10:57
Titulek:popelniceodpovědět
Proč je pořád takovej bordel okolo popelnic.Ano dělají to lidé né jenom bezdomovci, ale když se platí taková velká suma za popelnice tak snad je i v tom ten úklid okolo. Je to fakt hrozné....
Jméno:Martin Růžička
Datum:07.01. 21:01
Titulek:A teď je na stránkáchodpovědět
A teď je na stránkách dotazník k novému pojetí (a v Listech papírový).
Ani ťuk o případné změně ceny.
Jsem pro žlutou a modrou popelnici k naší černé.
Už teď ji vyváží 1*21 dní (navrhují 1*14). Jiní dávají i ti popelnice každý týden a platí stejně - to je špatné hospodaření radnice = nemotivuje k menším odpadům.
Binec dělají lidé. Binec se dá nahlásit a většinou to přijedou uklidit rychle.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.01. 21:26
Titulek:Kdyby nebylo lidí, nebyl by binec....:-)odpovědět
Není řešení, aby lidé nahlásili binec a ten byl pak uklizen. Řešením je průběžný a pravidelný úklid všech částí města. FCC má totiž podle smlouvy absolutně nevýhodné pro město (mimochodem na dobu neurčitou (!)) povinnost 4x ročně provést tzv. blokové čištění. Nic jiného, žádný soustavný úklid. Firma je placena paušálem!!!!
Jméno:Martin Růžička
Datum:08.01. 08:32
Titulek:Takže FCC má každou hodinuodpovědět
Takže FCC má každou hodinu obejít všechna stání popelnic, hlídat a uklízet - 7*24?
to snad ne
ten bordel udělají lidé
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.01. 09:27
Titulek:bez komentáře...odpovědět
Pane Růžičko, vaše ironie mě dojímá. Omlouvá vás, že bydlíte na vsi, kde se lidí znají a jsou schopni si udržovat pořádek. Bohužel, my takové štěstí nemáme, tisíce nás žijí na sídlišti v tom, co pan Havel označil jako králíkárny. Díky králikárnám postaveným za socializmu máme kde bydlet. Jenže to má háček. Ceny těchto králíkáren se vyhouply do astronomické výše a kdo může, prodá je, postaví si ve vedlejší vsi domek a je spokojený nebo byt pronajme komukoli, kdo zaplatí požadovanou vysokou částku. Výsledek je, že přibývá lidí, kteří nemají vztah ke svému bydlišti, jsou zde jen dočasně, je jim jedno, jak vypadá okolí jejich domu a nezajímá je, jak si vede město a čím přispívá k blahu obyvatel. Podnájemníci nemají žádné povinnosti vůči družstvu nebo společenství vlastníků, neplatí za odpad zdejší horentní částku, do popelnice mrsknou cokoli..No a podle toho to na sídlišti vypadá. Dříve se pořádaly brigády, uklízelo se a mnoho lidí jen tak dobrovolně dbalo na to, aby byl kolem domu pořádek, neboť jak se říkalo, cituji: "Nechceme, aby to tady vypadalo jak u cikánů". Po našem slavném převratu lidem nezáleží na pořádku, jejich zájmy končí u rohožky přede dveřmi. Hlavní jsou přece peníze, dělat něco dobrovolně se nenosí. Město je špinavé, neudržované a situace se zhoršuje. Proto by mělo město změnit svůj vztah k úklidu, mělo by vypovědět smlouvu s FCC a vypsat výběrové řízení na údržbu města, zeleň zvlášť, protože zeleň je v zoufalém stavu, i kvůli nekompetentnímu obsazení odboru životního prostředí.
Jméno:Jaroslava
Datum:08.01. 10:54
Titulek:bez komentářeodpovědět
Děkuji paní Spěváčkové za komentář bez komentáře, protože takto přesně to vidím a souhlasím i já.
Jméno:Martin Růžička
Datum:08.01. 13:44
Titulek:To byl dotazodpovědět
To byl dotaz, normální dotaz jak má bordel ta firma řešit. Bez nahlášení lidmi to nemůže uhlídat!
- - -
A jinak se pletete - i na vsi umí lidi udělat bordel. Stačí se občas podívat na místa s kontajnery pro tříděný odpad. Na dětské hřiště. Okolo Labe.
I když je fakt, že to nemusí dělat jen místní - auto je rychlé a vejde se do něj dost nepořádku ...
- - -
Jinak souhlas, že by výběrové řízení mělo být uděláno - nevím jak smlouvu FCC získalo teď a nechci spekulovat o nějakém úplácení (JPP)
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.01. 16:05
Titulek:panu Růžičkoviodpovědět
Jak má firma FCC řešit bordel? Ale to má stanovit město ve smlouvě s FCC. Je také možnost, že město převezme odpovědnost za nepořádek a bude si uklízet samo s pomocí svých českých zaměstnanců. Znám několik měst, které v porevolučním nadšení zprivatizovaly technické služby a pak zjistily, že soukromá firma se prodraží a pro město je nevýhodná. Vypověděly smlouvu, nakoupily zařízení a znovuobnovily městské nebo technické služby. Spočítaly si, že se jim výdaje na jejich provoz za určitý čas vrátí.
Jméno:Matoš
Datum:12.01. 15:58
Titulek:Neodpovědět
Vy budete pořád remcat. Dennodenně se pohybují ve městě vozidla, která odváží z města bordel, ale může za to firma. Lidé, co bydlí v panelacích, jsou čuňata, dělají u kontejnerových stání černé skládky, které jsou nelegální, takže není toto spíš problém MP? Nikde jinde ve městech není dennodenně takové množství nového vyprodukovaného bordelu.
Jméno:Josef <josef.stary@seznam.cz>
Datum:13.01. 20:42
Titulek:Jste nepochopilodpovědět
Dobrý den,

asi Vám, pane Matoši, uniká to základní, paní magistra je nejen velký odborník (v době genderu nutno napsat velká odbornice), ale především zastupitelka. Zastupitelce byly dány hlasy právě proto, že jí byla svěřena důvěra a mandát občanů, aby dohlížela, připomínkovala (jak píšete nepřesně "remcat") a věci ovlivňovala. Takže podle Vás by zastupitel města měl jen mlčet a kývat? Podle mě ano, ale jen v případě, kdy město v pořádku funguje. Připadá Vám, že město v pořádku funguje? Mně ne. Chtěl bych vidět, co by jste dokázal v zastupitelstvu Vy, sázím, že nic, asi by jste jen seděl, mlčel a pobíral odměnu.
Jméno:ten
Datum:08.01. 18:05
Titulek:binecodpovědět
Stále dokola.Ano,jsou jedni,kdo ten binec udělají,najdou se kdekoliv po ČR,pak jsou tu další ,kteří mají zodpovědnost za svoz.Pokud svoz a odpovídající množství kontejnerů neodpovídá,nebude to asi chyba těch lidí,co odpad produkují nebo snad ano??!!Mimochodem krom svozu by se firma měla starat o stání a vymývání kontejnerů,hlavně v létě na směsný odpad alespoň.Funguje zde snad něco takového??!Zlatý voči!
Jméno:Matoš
Datum:12.01. 15:50
Titulek:Neodpovědět
Vymývání nádob na směšný odpad si musí zaplatit majitel nádoby, tudíž bytové druzstvo. Vám snad taky někdo platí mytí vašeho vozu? A to stejně platí o počtu nádob na komunální odpad, to si zajišťují bytová družstva, takže pokud nestačí počet nádob, mělo by si to řešit bytové družstvo. Tohle neplatí pro tříděný odpad, pokud někde nevyhovuje počet nádob, je možné o tom informovat na MÚ.
Jméno:jirba
Datum:14.01. 23:10
Titulek:dozorodpovědět
Jakmile se něco vloží do popelnice, je to něčí majetek a nikdo nemá co se v tom hrabat. Na MÚ jsem dodal fotky, několikrát. Za mrndy jen k smíchu !
Pan Kroužecký už začíná sem tam někoho nutit, aby za svoji mzdu odváděl práci. Třeba se časem dostane i na ty popelnice. Městem stále křižují čtyři přebírači odpadků, slibně vypadající pytel si hodí vedle na zem a rozhrabou..a nechají. Dokladují to m.j.kamery..
Jméno:Petr
Datum:16.01. 15:45
Titulek:majetekodpovědět
A co chcete jako s těmi přebírači dělat.Někdo shání něco k snědku,další na sebe,jiný pro výkrm zvířectva..někomu nezbývá nic jiného.Existuje několik možností.Buď uzavírání či zavírání na čip i pro popeláře anebo velká pokutáž a další.Věřím,že ani jedno by v našem city nefungovalo a hádejte proč??

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz