zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.12. 13:03
Titulek:Krásné Vánoce a Nový rok v míru....odpovědět
Místo přání si poslechněte píseň kapely Kollárovců: "Uprostred tichej a tmavej noci...". Krása.

https://www.youtube.com/wa tch?v=dh9q0G3WKFE
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.12. 09:00
Titulek:Neratovický betlémodpovědět
Už jste viděli neratovický betlém? Několik let jsem anděla v pozadí považovala za palmu...nakonec jsem pochopila, že je to opravdu anděl v nestvůrné velikosti. Letos jsem marně v jesličkách hledala Ježíška. Prý někdo ukradl panenku představující batole. Místo něj trčí z podivného plátěného úkrytu proutěný kruh s něčím co má být asi svatozář. Ne, pořád jsem se nesmířila s naší proutěnou raritou. Mám dojem, že už máme těch rarit nějak mnoho. Hlavně na radnici, ale i jinde. Právě proto by se mi mnohem víc líbil klasický vyřezávaný Betlém s postavami, které vypadají jako lidé, s přírodními jeslemi a roztomilým děťátkem. Určitě by se víc líbil dětem, které nechápají uměleckou nadsázku. Máme zde tak málo krásných věcí, jako by místní už ztratili smysl pro krásu nebo ji snad nikdy neměli.
Jméno:Jiří Vinter
Datum:23.12. 09:07
Titulek:všude teďodpovědět
Lidem,ale i dětem na ZŠ cpou do hlav,jak se máme připravit na mimozemské civilizace a let na Mars.Možná je to takový trénink,něco jako je maskot Alzy.Pokácí se tu stromy a zeleň,zeleje vše do betonu a asfaltu a bude se očekávat návštěvy z nebes.Asi se už trénuje v čele s top manažerkou Hmyzuzdar..
Jméno:Petr
Datum:25.12. 05:57
Titulek: tak vánoceodpovědět
Jsou v běhu.Hmotné statky a služby jsou rozdané.Teď nás čeká minimálně do konce ledna masáž Černým Pátkem a mega super výprodejemi,kde by nám mohli z kapes vycucnout poslední love z prémií a 13.platů.a s penězi šup do daňových rájů!Koblihy si na to vezmou ještě půjčky pro případ.
Jméno:VB
Datum:29.12. 13:04
Titulek:Betlémodpovědět
Aničko děkují, měla jsem již loni pocit, že nerozumím modernímu umění. Ale ten místní Betlém mi připomíná cokoliv jiného než to, co to je, či to, co to má představovat.
Jméno:VB
Datum:29.12. 13:05
Titulek:Betlémodpovědět
Aničko děkují, měla jsem již loni pocit, že nerozumím modernímu umění. Ale ten místní Betlém mi připomíná cokoliv jiného než to, co to je, či to, co to má představovat.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:31.12. 23:23
Titulek:jak to vidím já...odpovědět
Nazdar VB, náš betlém totiž NENÍ betlém. Je to jen hromada proutí. Chybí v něm totiž to, kvůli čemu se betlémy staví a to je Ježíšek. Ten je hlavní postavou, slavíme přece jeho narození a pokud v betlému chybí, pak je zbytečné, aby tam stálo to, co je neprávem nazýváno betlém. Místo Ježíška trčí z plátěného stojanu na časopisy proutěná podložka pod horké hrnce. Všimněte si, že u toho, co město nazývá betlém, nikdo nestojí, děti se nedívají okouzleně na malé batolátko a nevzdychají v úžasu. Děti neví, že je to moderní betlém, který se mu má líbit. Ne, ne, dítě instinktivně tuší, že je zde něco v nepořádku, ví, že král je nahatý.
Jméno:Iveta
Datum:01.01. 11:42
Titulek:Tak to možná vidíte Vyodpovědět
Mně se náhodou ten Betlém líbí, je to něco originálního. A několik dětí jsem u něj viděla, jak si ho se zájmem prohlížejí. Na klasické jesličky s Jezulátkem je mohou vzít rodiče do kostela.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:31.12. 23:27
Titulek:Přání nakonec....odpovědět
Za půl hodiny nastane nový rok 2020. Tak tedy vám všem přeji hodně zdraví do dalšího roku a minimálně tolik kuráže jako letos. Budeme ji potřebovat, vůbec netušíme, co nás čeká.
Jméno:Marek
Datum:01.01. 13:44
Titulek:2020odpovědět
Děkuji vám za tato slova. Je to asi jediná pozitivní věc, kterou jste tu za celý rok napsala. Mezi hromady hnoje, které na všechno kydáte, je to příjemná změna. Hodně zdraví i vám.
Jméno:Iva
Datum:01.01. 18:15
Titulek:hromada hnojeodpovědět
Příjde na to,úhel pohledu.Bohužel tady v Nera se toho "lesku" moc nenajde.Jsou lidi,co jim to vyhovuje,jiným je to jedno a ti další to vyjádří svým názorem,případně pro to něco udělají.Že není pozitivní a neztotožněný s většinou nebude chyba asi pisatelky,co myslíte??Možná by se vyplatila nějaká anketka ohledně spokojenosti života v tomto městě.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz