zpět na forum

Jméno:Mírek
Datum:22.11. 19:27
Titulek:Svatá pravdaodpovědět
To si schválně poslechněte:

https://www.youtube.com/wa tch?v=tYzVZB5s8FU&feature= push-fr&attr_tag=DuFK8K_RU cER5sWU%3A6

Ale musíte smazat mezery.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.11. 22:07
Titulek:Tribun napsal a má pravdu...odpovědět
Už dlouho mi vrtá hlavou jedna taková kacířská otázka a protože nejméně dalších deset let nebude vhodnější příležitost se zeptat, zeptám se teď: Představte si, co všechno za třicet let od převzetí moci v roce 1948 do roku 1978 dokázali v dobrém i zlém komunisti, a teď mi řekněte, páni demokraté, co jste za stejných třicet let dokázali vy?

Já když se podívám na třicet let komunistů, tak vidím nové továrny, přehrady, elektrárny, silnice, byty pro lidi na bydlení a ne jako spekulativní investici, neuvěřitelné kulturní vzepětí šedesátých let, Remka ve vesmíru, metro v Praze, politické procesy i rehabilitace, kolektivizaci zemědělství i soběstačnost v potravinách, akce „Z“ a brigády, sovětskou okupaci i normalizaci…

A co vidím, když se podívám na třicet let od roku 1989 do roku 2019? Privatizaci. Padesát odstínů privatizace. Zkrachovalé podniky, bezdomovce, exekuce a lány řepky; a v kultuře nic, co by stálo za zmínku. Jinak nic. Žádný pokrok, žádná snaha, žádná vize, žádný společný cíl, jen partikulární sobecké cíle urvi, co se dá, a jdi přes mrtvoly. Jedním slovem – stagnace. Paralýza antikomunismem.

Jestli to vidíte jinak, zkuste mě přesvědčit. Ale tím, jaké je to dnes, ne jaké to bylo dřív. Neargumentujte padesátými léty a nedostatkem banánů, argumentujte tím, jak se společnost posunula, co získala, co vybudovala. Celá společnost, ne Kellner, Babiš nebo Bakala. Neomezenými možnostmi pro agresivní podnikavé predátory mě nepřesvědčíte, vydáváním monotónního oslavování „svobody“ za svobodu samotnou také ne. Ani internetem, magnetickou resonancí a dalšími přínosy pokroku obecně, který je v takové Číně, Indii či leckde v Africe stejný.

Je mi líto, ale já prostě nic, co by převážilo bezdomovce, exekuce a sociální nespravedlnost nějak nenacházím. Asi nemám ten správný smysl pro svobodu.

Jméno:Martin Růžička
Datum:25.11. 12:01
Titulek:No co za prvních 30 let dokázaliodpovědět
No co za prvních 30 let dokázali komunisté?
ukrást co se dalo (těm schopnějším)
rozbít co fungovalo (fabriky a vztahy)
odsunout chytré lidi do věznic nebo do ciziny
- - -
kdo se prodral k moci? ti co nic neměli a neuměli (měli jen jeden předpoklad - starnickou knížku) - neměli pole, ale zakládali družstva a obírali statkáře o půdu a dobytek, rozorali meze a zničili co fungovalo
nepostavili fabriku na nohy, ale ukradli ji a pak řidili od 9 k 5 - všechno všech a nikdo nedělá (viz matička Spolana všechno obstará)
jo byla plná zaměstnanost - zbytečně moc lidí na jeden post
- - -
každý si musí říct zda je na to lépe než dřív nebo ne a CO PRO TO udělal ... společnost to za něj neudělá
Jméno:se divím
Datum:25.11. 17:52
Titulek:že už nesedíteodpovědět
Někde v parlamentu.Vidím to úplně živě.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:26.11. 07:50
Titulek:co kdo dokázal....odpovědět
Mě stačí, že za minulého režimu nebyly drogy a děti a mládež nebyli na nich závislí, automaty - další hrozba, která zde nebyla, cikáni museli pracovat, nebyli exekutoři a bezdomovci, každý měl střechu nad hlavou a bylo možné ji získat bez milionových dluhů, bylo státní zdravotnictví a velmi kvalitní školství a bezplatné! Víte vy vůbec, kolik musejí důchodci platit za léky? Co stojí poctivé rodiče kroužky dětí, aby se nepotulovaly nebo neseděly u počítačů? Byli jsme vyspělý průmyslový stát a na naše zemědělství se cizinci jezdili dívat. Teď, prosím, někdo vypočítejte, o co se zasloužil nový režim, svobodu, prosím, vynechejte, neboť tzv. svoboda je pro každého jiná, podle okolností a možností, pokud ovšem nepočítáte za svobodu vybrat si, zda budu žít pod mostem nebo pod střechou.
Jméno:josef
Datum:26.11. 10:26
Titulek:to myslíte vážně odpovědět
Kdo NECHCE vidět, ten nevidí.

A to myslíte vážně, že za minulého režimu nebyly drogy?
Jméno:Džon
Datum:26.11. 17:06
Titulek:nevěřímodpovědět
Občas nějaké to čikuli se čichalo,pálil tvrdý alkohol načerno,ale drogy??!a když tak promile toho co dnes,což je rozdíl.
Jméno:Martin Růžička
Datum:26.11. 19:46
Titulek::)odpovědět
tak doma mám dva důchodce - rodiče ... ani jeden nevzpomíná na minulé doby s tím, že by je chtěl vrátit ... ano mají výhrady k současnému vedení - kdo by neměl
nebyly drogy? ... aha (dobrý vtip) a podle čeho vznikal příběh majora Zemana? drogy řešili i u rady Vacátka a to je sakra dávno :)
automaty ... no to nemohlo být
cikáni museli pracovat - to musel každý
každý měl střechu nad hlavou ... jj i na to existují různé filmy jak to nebylo tak růžové, že ... a vzpomínky pamětníků - přidělování bytů, jak se stavělo (to jsem žažil už i já - bordel a králíkárny)
bylo levněji ... no aby nebylo, když plat byl 10x menší (i víc) ... vzpomínám jak naši hledali dlaždičky nebo linku, jak sháněli radiátory do domku ... jeden typ a dojeďte si
zdravotnictví ... no to neposoudím, nebyli jsme moc nemocní, ale úplatky byly všude
školství - propaganda režimu ... :)
léky - vím
kroužky - vím
na naše zemědělství? fakt? do Slušovic nebo i jinam ... rozorané meze nejsou dobré
průmyslový stát ... asi ano, ale pod jakým vedením a jen to co nám dovolilo SSSR ... nepovolili novou škodovku a pod.
- - -
nový režim se má zasloužit o co?
zásluhy musí mít lidé - první výchova dětí, druhé vzdělání a třetí práce ... stát by měl co nejméně kecat do života
Jméno:a
Datum:27.11. 19:08
Titulek:kohoodpovědět
To má zajímat?????
Jméno:Jarda
Datum:29.11. 16:32
Titulek:Á, pán je znalecodpovědět
Za 1. To že tzv.družstevníci zabavily pole a dobytek
je pravda. Rozoraly meze, budiž. Zničili co fungovalo - ani náhodou a hnojilo se hnojem- Dnešní páni zemědělci přiorají pomalu i silnici, nehledě na remízky a strouhy jen aby měli co největší zisk. Klasické hnojení se provádí pouze někde (není hnůj - není živočišná výroba, hlavně že máme řepku a podobně, brambory dovážíme. A dnešní pole jsou jen zasraná chemií, kvůli co nejvýším ziskům )
2.nepostavili fabriku na nohy, ale ukradli ji a pak řidili od 9 k 5 - Tak tady jsem to asi nepochopil vůbec.
Můžete nám vysvětlit jak v dnešní době fungují fabriky, vybudované vesměs komunisty jako: ČKD, POLDI Kladno (jedny z nejlepších výrobců plechů a materiálů), Tatra Kopřivnice, Škoda Plzeň,Letov Praha, Aero Vodochody ( prodej až 300 letadel ročně), Zetor Brno a takhle bych mohl pokračovat. Fabriky jsou nyní rozkradený,vytunelovaný apod. Kde je bývalá poliklinika Neratovice u Spolany?
Jméno:Martin Růžička
Datum:04.12. 10:01
Titulek:Asi lepší jak vyodpovědět
Asi lepší jak vy :)
Poldi Kladno nazaložili komunisti ... je od roku 1890 cca
Tatra Kopřivnice založena 1850, ČKD 1854, Letov 1918 ... komunisté jen sebrali
a další
kolik výrobních podniků skutečně od základů založili komunisti - zde můžete být znalec, já neznám jediný... možná jen něco založené na nových technologiích a stavební firmy
jo, že privatizace neproběhla správně a peníze přišly ze zahraničí a tehdejší ochotně kývali, je jiná - ale to jsme si svobodně zvolili :(
---
za komunistů se hnojilo hnojem? :) ... kde žijete, znáte Sempru Lobkovice ... tak tam bylo mraky úmělých hnojiv, teď se na pole zaváží a zaorává hnůj ... proto si někteří stěžují i na zastupitelstvu, že jim to smrdí, dřív smrděla hlavně kafilérka :)
samozřejmě jsou i "zemědělci", kteří jedou na dotace a půda je nezajímá
- - -
budova bývalé polikliniky u Spolany stojí na stejném místě a myslím, že hned vedle je ten nejvíce zamořený prostor
Jméno:Jarda
Datum:06.12. 19:16
Titulek:Asiodpovědět
Asi jste lepší, ale stále jste mi nevysvětlil, co ty podniky vyrábějí? Co dělá Kladno, co dělá ČKD,
Letov, Aero, Zetor apod. Byli rozprodány a vykradeny za Havla a Klase. Tak to nesvádějte všechno na komunisty. Ty už tady 30 let nejsou.
Vše se tenkrát muselo honem s privatizovat, protože češi na to nemají peníze a jak to dopadlo? Viz. Viola (voda) a pod.
Jméno:Iva
Datum:24.11. 05:48
Titulek:věřím tomuodpovědět
Že člověk Vašeho věku,co zažil a prožil mnohé dokáže srovnávat.Jsem mladší a vnímám to naprosto stejně.Přitom se v určitém periodiku města dozvíte,jak město potí krev pro občany atd.Pak projdete městem,vlastí,příjdete mezi lidi a vidíte,slyšíte a můžete srovnávat.Jen samé vlezdoprdelkovné "speak anglish",PC,tablety,byznys ,prachy a žádné skutečné hodnoty.Nejhorší je že se takto vymývají mozky i dnešním žákům.Kdo chválí socialismus a doby minulé je téměř třídní nepřítel a je s ním nakládáno různě.Zato kantora může žáček poslat klidně až do pr...e.Zvláště je-li z vlivné rodiny,která navíc nedejbože i školu sponzoruje.Prostě koho chleba jíš,toho píseň zpívej.Žáci se honosí tablety,PC,značkovým oblečením,elektronikou,ale v hlavách toho moc nemají.Jak z domova,tak i někdy ze škol.Nevěřím v tomto směru že se bude něco zlepšovat..Tady to možná začíná a v dalších spektrech vývoje člověka pokračuje-rodina,zaměstnán í,kamarádi...
Jméno:Jindřich
Datum:25.11. 07:05
Titulek:Každý má, co si zasloužíodpovědět
Jen jeden argument:
Pokud by nedošlo k revoluci, myslíte si, že by jste na toto téma mohli vůbec diskutovat, tedy diskutovat prostřednictvím PC a internetu???
PC by si možná pár vyvolených dovezlo z té zlé kapitalistické ciziny, ale o internetu by jste si mohli nechat jen zdát, to by bdělí soudruzi nedovolili.
Jméno:Petr
Datum:25.11. 17:58
Titulek: dejme tomuodpovědět
Ale i tak by to byla krásná doba.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:26.11. 07:40
Titulek:co vy víte....odpovědět
Kdyby měla babička koule, byl by to dědeček. Slovo kdyby v historii je nesmysl.
Jméno:lucie
Datum:26.11. 07:35
Titulek:nedá se nežodpovědět
souhlasit
Jméno:jirba
Datum:13.12. 19:23
Titulek:historieodpovědět
Zřejmě byl odstraněn zřejmě nepohodlný vojenský historik plk.Stehlík. Jiní už besedují za něj a často užívají slovo - netuším-. Amatéři. Historie v podání Stehlíka byla zajímavá i poučná. Tento pán ji pouze předkládal, nepoučoval..Pan Fiala (ODS) je vyštudovaný učitýlek dějepisu a jak, panečku, umí lhát !
Jméno:A
Datum:14.12. 05:26
Titulek:kohoodpovědět
To překvapí???Že se dnes cokoliv,nejen doby socialismu a minulé překrucuje je známo.Má to svůj cíl.A není laciný.Vždycky bylo dobrým zvykem v téhle louži se za zlatku nechat koupit,proč by to dnes měla být výjimka??Jen právě proto to zde vypadá a je takové jak právě je.A běda mít odlišný názor s těmi,kdo jim to do hlav sypou!!

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz