zpět na forum

Jméno: All
Datum:21.11. 07:21
Titulek:Seznam zprávyodpovědět
"Fuj,ty zase smrdíš.....".to je název 1.dokumentu ze serie,které byly zaznamenány v domovech seniorů.Byla tam výpověď svědkyně,blízkých seniorů...dalších osob.Máme zde ve městě několik podobných zařízení,jak myslíte že tam vztah ošetřujícího personálu také probíhá..?? Stojí za shlédnutí,dnes 2.díl.
Jméno:Jarka
Datum:22.11. 15:16
Titulek:heleďte,nechte siodpovědět
Toho.Máme maminku v důchoďáku léta a nemůžeme si péči vynachválit.O důchodce je vzorně postaráno,péčí,stravou,pro gramem.Kdo si to nikdy nezkusil a za mizerný peníze ať je zticha.Někteří by takovou péči nezastali doma.Starejte se o svý a nevyšilujte.
Jméno:lucie
Datum:22.11. 16:55
Titulek:Seznam zprávyodpovědět
Milá paní, záleží kde a v kterém zařízení máte maminku umístěnou.
Nikdo tady nevyšiluje, snad jen Vy k tomu zavdáváte příčinu.
Příspěvek poukazuje na reportáž Seznamu - Domov pro seniory v Ostravě a je to opravdu síla. Už byly zveřejněny 3 videa.
Záleží, jak se k tomu postaví příslušné nadřízené orgány, aby to zase nebylo zameteno pod koberec.
Jméno:All
Datum:23.11. 10:00
Titulek: sleduju toodpovědět
Na FB je k tomu již mohutná diskuze a přibývají další svědci a případy.Samotná minystyně se zděsila a vykoná tam inspekční kontrolu.Jsem zvědavá s jakým výsledkem a opatřeními,postihy atd.nevím,proč se psychotesty u ošetřujících osob nedělaly již dávno.Jsou to smutné příběhy.Zvrácenosti a rozkladu společnosti přibývá,je třeba si to včas uvědomit.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.11. 21:49
Titulek:nedivím se....odpovědět
Na starých lidech se šetří a jsou na okraji zájmu společnosti. Přitom kdyby nebylo nás, babiček a dědečků, republika by zkrachovala. Hlídáme vnoučata, staráme se o ně, vodíme do školy, povídáme si s nimi a mnoho z nás ještě pracuje tam, kde by se mladí ani neohřáli. Kolik mých kolegyň ještě vyučuje, protože chybí matematikáři, fyzikáři, chemici, elementaristky do prvních tříd a pod. A těch doktorů důchodců kolik pracuje....
Jméno:Iva
Datum:24.11. 05:31
Titulek:je to hrůzaodpovědět
Kolikrát člověk má blízkého v takovémto zařízení a možná nemá ani ánunk co se tam s ním děje.Někteří se radši stáhnou,nemluví,mají demenci,takže se to ani nedá nijak řešit či zjistit.Generace,která poznala válku a třeba nejednu,manuelně pracovala,na polích,v zemědělství,nebyla technika a PC na všechno jako dnes.Pak se jim místo důstojného odpočinku dostane tohoto zacházení.Co to je za lidi či hyeny co bezbrannému,nemocnému člověku na sklonku života dokážou takto ublížit??!!Jaký je jejich morální a charakterový profil??! Paní,která nastínila tvář a vyšla s kůží na trh je borkyně.A jako první by létl ubohý ředitel s vrchní sestrou.Nejlépe dožívat doma mezi svými,jde-li to.
Jméno:Květa
Datum:24.11. 08:59
Titulek: já si nemyslímodpovědět
Že se to někam shora posune,stačí se podívat na naše zdravotnictví celkově.Člověk je všude jen kusem.Udělá se jakoby kontrola a bude ticho.Ze starých lidí žádný byznys není bokem.
Jméno:Hanka
Datum:23.11. 12:14
Titulek:tady seodpovědět
To dělo v trochu podobném zařízení ve městě.Ředitelka odtamtud už nežije,asi jí dostihlo svědomí.
Jméno:Eva
Datum:24.11. 18:35
Titulek:Opravdu?odpovědět
to se mi nechce věřit, můžete uvést, co to bylo za zařízení a kdo byla ta ředitelka?
Jméno:Hanka
Datum:25.11. 17:45
Titulek:zdeodpovědět
To opravdu uvádět nebudu.Kdo mne odtamtud zná,ví o co se jedná.
Jméno:Eva
Datum:26.11. 19:08
Titulek:proč?odpovědět
Naopak, jestli máte pravdu, tak tím že uvedete, kde se to dělo, zabráníte dalším takovým případům. Jak je z Vašeho příspěvku patrné - kdo vás zná, ví o co se jedná, tak by o tom měla veřejnost vědět. Takhle se to děje hezky pod pokličkou a to ničemu nepomůže.
Jméno:Lenka
Datum:27.11. 19:06
Titulek: vážená paníodpovědět
Nikdo není povinen se Vám svěřovat a něco dokládat.problém není na pisatelce,ale v tom,kdo to jak příjme.tečka.
Jméno:Jana
Datum:01.12. 08:22
Titulek: dobře,zatím seodpovědět
Jen tlachá a mlátí voda naprázdno.Každý má názor,jak by vše mělo být a ke spokojenosti fungovat.Neexistuje přesná legislativa.Nárokovost 150 hodin teorie a praxe je také laciná.Ředitelé zařízení zpravidla dostali toto jako trafiku po volbách.Pracují na projektech a dalším,ale už se nevěnují kvalitám a chodu.Nespolupracují s řídícím personálem,nenaslouchají i těm nižším.Jak dlouho bude u nás tisíce dědečků a dožívajících babiček takto nedůstojně napadáno??!!Bude sešlý,nemocný,nepohyblivý stařík jen obtížným hmyzem v těchto zařízeních??!Kam se "vypařily" hodnoty jakými je úcta ke stáří a další??I shora je nutné dosti zapracovat ikdyž to asi nebude hned.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz