zpět na forum

Jméno:Karel Vohralík
Datum:12.11. 15:04
Titulek:Co dodat k vyroci tragedie?odpovědět
Tricet let devastace vyspele prumyslove československe republiky. Kde vsichni meli bydleni a praci. Obchody byly plne zbozi,kazdy mel vseho dost. Pravda,neprodavaly se zde kapitalisticke sracky.Ale kvalitni sovetske vyrobky. Dodnes mam sovetsky televizor. Ale jen pockejte,zajici! Vstanou novi bojovnici! Rudy prapor zavlaje! A vsici zradci budou viset!
Jméno:Martin Růžička
Datum:12.11. 19:19
Titulek:Takhle tvrdá ironie :)odpovědět
Takhle tvrdá ironie :)
"každý měl všeho dost" ... tak ty mne máš dost :)
Jméno:Amplas
Datum:24.11. 22:45
Titulek:Pché!odpovědět
To je mi úplně fuk, nejlepší je Bayern!!!!!
Jméno:Eva
Datum:12.11. 18:58
Titulek:Cože?odpovědět
To si děláte pr..., ne? Obchody plné zboží, lepší vtip už jsem dlouho neslyšela. A co ty fronty na maso, banány, elektroniku, toaleťák apod. Kdo neměl známé, měl smůlu. Vám se ta doba fakt líbila?
Jméno:jan
Datum:13.11. 09:02
Titulek:?odpovědět
Ha ha. No mě stačila první věta: "vyspělé průmyslové československé republiky".
Pro pobavení dobrý.
Jméno:jan
Datum:13.11. 09:03
Titulek:?odpovědět
Ha: "Kvalitní sovětské výrobky".
Prosím, napište alespoň dva.
Jméno:Karel Vohralík
Datum:13.11. 16:33
Titulek:Treba dvacet!odpovědět
Náramkove hodinky. Budiky. Čajovy porcelan. Nerezove nadobi (dodnes ho pouzivam), pro deti elektronicke hry, auticka na baterie, kazetove magnetofony, ty byly mechanicky k neutahani. System koupili v r. 1971 zapadni Nemci a pak se s tim vytahoval jakysi Siemens. Jeste neco, poprevratovy kavarniku?
Jméno:jan
Datum:14.11. 09:08
Titulek:pro komunistuodpovědět
Aha, tak to jo. Budíky a autíčka na baterie.
Myslím, že k tomu není co dodat.
Jméno:Lojza
Datum:14.11. 17:13
Titulek:klidněodpovědět
Si ty novodobé šunty značkové se šidítky,co vydrží sotva záručku sbírej.Planeta je jimi už zasekaná.Až bude umělé lejno na baterky kup si ho taky.
Jméno:jan
Datum:15.11. 10:31
Titulek:pro Lojzuodpovědět
My si tykáme?
Jméno:Lojza
Datum:15.11. 16:55
Titulek: jasněodpovědět
Máš s tím problém??!
Jméno:jan
Datum:18.11. 09:50
Titulek:anoodpovědět
Ve vašem případě ano.
Jméno:tož
Datum:20.11. 18:10
Titulek:dobřeodpovědět
Ti tak.
Jméno:jan
Datum:21.11. 11:23
Titulek:dobřeodpovědět
Jo, je mi dobře:-).
Jméno:Honza
Datum:13.11. 10:41
Titulek:Cože???odpovědět
V něčem s panem Vohralíkem souhlasím. Některé zboží sice bylo nedostatkové, ale pro mladé byly nějaké sociální jistoty, jistota bydlení.... A obchody? - Maso se dalo jíst, to co se prodává teď? Děs a hrůza. Pokud nekoupíte u soukromníka, nemáte jistotu. Banány se sice sežonou stále, ale někdy nevalné chuti. Elektonika kdysi vydržela, teď odchází pomněrně po brzkém užívání. Souhlasím maximálně s tím toaleťákem, který moc na výběr nebyl, ale to bylo spíše na vesnicích, ve městech bylo na výběr. Byly nějaké jistoty, dnes máte akorát jistotu, že můžete jet do zahraničí na dovolenou, když na to máte. A úcta a ohleduplnost mezi lidmi - ta se bohužel oproti minulému režimu naprosto vytratila.
Jméno:Petr
Datum:13.11. 18:04
Titulek:kdo chce kam..odpovědět
Je to tak.Lidi jsou zmutovaní a zblblí komercí.Co dělá jedna ovce musí druhá.Co jim nabulíkuje TVHovna či Haha.Všecko na sračky,stávkuje se,stát se dál zadlužuje,matky nemají dětem na školní obědy,exekuce,kriminalita, feťáci,to je parádička.Hotový rááj to napohled.Všude samá korupce,krade se v miliardách,STBák v čele vlády mno houby zle.Jen si ten paskvil sametový vyžerte hezky.Adios z dojču.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.11. 14:35
Titulek:za starého režimu....odpovědět
Dětičky, komunisti byli pěkná verbež, ale na druhé straně je nutno zdůraznit, že lidé pracovali, dokonce museli pracovat, což se dnes nedá říci třeba o většině cikánů, jakým právem někdo nemusí pracovat a dostává jen tak peníze...Školy byly zadarmo stejně jako zdravotnictví; co jsme se nabrblali, když se za recept platila KORUNA (a to doktoři předepsali i aspirin). Vzdělání mělo vysokou úroveň, v cizině byli Čechoslováci pokládáni za velmi vzdělané lidi. Na ZŠ byly jednotné osnovy a jednotné učebnice, lidé se mohli stěhovat a nikdo se nebál, že se dítě ve škole bude učit něco jiného. Nebyli u nás negramotní lidé jako v USA. Nebyly soukromé školy, které často tahají jen lidem peníze z kapsy. Nikdo si nemusel brát hypotéku, lidem buď byl byt přidělen nebo ho dostali od podniku. Dal se koupit i starší domek za hubičku nebo postavit nový. nebylo to jednoduché, ale dalo se to zvládnout. Každý mohl bydlet, třeba jen na ubytovně, ale NEBYLI bezdomovci ani exekutoři. Nevalily se sem drogy, pro děti byly zájmové kroužky za pár haléřů nebo mohly chodit na pionýra zadarmo a rodiče věděli, že je o ně postaráno. Jako učitelé jsme museli vést pionýra, ale bylo to pro děti. Chodili jsme do přírody, hráli hry, děcka se zabavily. O prázdninách jezdily na tábory, neplatily se tisíce jako teď, měly slušnou úroveň, se školou se jezdilo na školy v přírodě, zpočátku na 3 týdny, mám dojem, že se platilo 300.-Kč. Byli jsme soběstační v potravinách a ještě jsme zásobovali Kubu, SSSR a pod. Mnohé naše výrobky byly velmi kvalitní, jenže většinou šly na export.
Jméno:Mirek
Datum:25.11. 17:23
Titulek:Tenkrát na východěodpovědět
Jó, to byla tehdy opravdu paráda.
My jsme předstírali že děláme a oni že nás za to platí.
Víte jaký byl tehdy rozdíl mezi jedou korunou a jedním dolarem?
Přesně jeden dolar. Holt to byly ćasy.
Jméno:Olda
Datum:13.11. 22:16
Titulek:pravdaodpovědět
Třicet let demokracie a svobody nám zdevastovalo soběstačnost v potravinové výrobě. Výrobní prostředky u nás vlastnil dříve stát, dnes téměř vše vlastní cizinci a veškeré zisky a dividendy odcházejí do zahraničí. S tím, co posíláme do EU, mnohem více ztrácíme, než dostáváme na něčem tak typicky socialistickém – dotacích. Po třiceti letech se pokrytecky chlubíme německou firmou Škoda. Pyšníme se světoznámým japonským pivem z Plzně nebo japonsky hořkým z Moravy. Hynek Čermák se dme patriotismem nad kanadsko-americkým pivem. Možná více než 70% bývalého českého průmyslu patří dnes Němcům a dalším „spojencům“, včetně strategické výroby. Hlupáci prodali i to nejcennější – pitnou vodu a zničený řad si nechali. Dnes ji horko těžko za nemalé miliony města kupují zpět. Dokonce jsme prodali i státní zlatý poklad, který přežil od císaře pána, za pár bezcenných papírů nekrytých zlatem. Zbavili jsme se všeho, co přežilo i komunisty. To znamená, že jsme horší a hloupější než oni.
Jméno:Petr Paseka
Datum:14.11. 08:25
Titulek:Sobestacnost?odpovědět
Ale hovno s krajkama! Mohli jsme byt do znacne miry sobestacni. Ne uplne, to neni zadny i sebebohatsi stat. Jenze: se dve tretiny potravinove i prumyslove produkce na rozkaz Moskvy cpaly do Sovetskeho svazu. Dostali jsme za to zeleznou "rudu", takto trikrat prebranou hlusinu,z niz se nedalo vytavit vubec nic. Plzenska Skodovka,aby mohla vyvazet na zapad,kupovala svedskou ocel za valuty.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.11. 14:14
Titulek:teď jsme na tom lépe....:-)odpovědět
Zatímco nyní nemáme žádnou svoji produkci, protože většina průmyslu je v zahraničních rukách, na polích se pěstuje řepka a kukuřice jako energetické plodiny a potraviny s posypovou solí, salmonelou a jinými svinstvy dovážíme hlavně z Polska. Více než 50% polí je ohroženo vodní a větrnou erozí (ztráta 21 milionů tun ornice ročně může činit deset miliard korun), nedostatek organických hnojiv snižuje nasáklivost půdy, souvisí to se snižováním stavů dobytka (a to nám hrozí greténi, že se máme stát vegetariány, na čem budou pěstovat ty svoje zeleniny?), neprovádí se hluboká orba, která provzdušňuje a rozrušuje povrch zeminy do hloubky, tohle všechno je časovaná bomba, která hrozí, že za pár let půda nebude rodit...prý vše dovezeme.
Jméno:No
Datum:14.11. 17:27
Titulek:to dovážímeodpovědět
Už nyní,brambory z Austrálie,za socíku se vyvážely někdy dokonce i s mrkví zaorávaly.Ale hlavně že nás západ ždíme jak houbu a cvičí jak opičky.Vždycky jsme byli hloupí a nechali se zaprodat jak prodejná pouliční dě.ka.Za zlámanou grešli.Ale létáme na druhý konec světa,banánů i toaletního papíru je všude habaděj,tak nač si stěžovat...Ó my se máme!!
Jméno:Eva
Datum:18.11. 19:13
Titulek:Noodpovědět
Ono zaletět si na druhý konec světa občas není špatné, dokonce je to i finančně dostupné pro většinu lidí (chce to jen hledat levné letenky), a že si můžeme utřít zadek do toaletního papíru a ne nastříhaného Rudého Práva také není od věci. Já bych doby, kdy se mohlo bez problémů jen do NDR (s kvalitními hodinkami ze SSSR na ruce) nechtěla zpátky ani za nic. To si raději hodně věcí odpustím, ale do světa se podívám ráda.
Jméno:Petr
Datum:19.11. 09:10
Titulek:souhlasodpovědět
Souhlasím.
Já myslím, že většina z lidí, kteří naříkají, že bylo kdysi líp, tak:
1. Jim bylo asi opravdu líp, protože z toho minulého režimu profitovali.
2. Jsou to lidé, kteří na tom budou stejně špatně za každého režimu.
3. Jsou to lidé, kteří se současné době a režimu nejsou schopni/ochotni přizpůsobit a jsou se svou svobodou bezradní a neumějí si poradit (většinou starší lidi). Potřebují někoho, kdo by jim řekl, co je pro ně dobré a rozhodovat za ně.
4. Samozřejmě jsou i lidé, kteří se souhrou náhod a osudu dostali do vážné životní situace.

I přes všechny nedostatky současné doby a režimu (a že je jich jistě požehnaně) jsem šťastný, že jsem se dožil dnešní doby a jsem rád především za moje děti, které už nemusí žít v ekonomicky a morálně pokřivené společnosti jako jsem vyrůstal já před rokem 1989.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.11. 20:45
Titulek:chorý mozek?odpovědět
A znovu opakuji: i když byli komunisti šmejdi, tedy ti ve funkcích i mimo ně, ale byli i slušní....tvrdím, že:
1. Obyčejní lidi z ničeho neprofitovali, poctivě pracovali za pár korun. Ale stát podporoval rodiny s dětmi, věci na děti byly neskutečně levné. Byly jesle a školky a platilo se málo, kdo si pamatuje kolik, já ne. Kroužky pro děti byly za hubičku, od Spolany se jezdilo na dovolenou všude možně, pro děti byly pionýrské tábory. Byla tady dětská pohotovost (ale i dospělá) a pohotovost lékárny. Když mám teď doma vnoučka na víkend, klepu se strachy, aby se mu nic nestalo, nemám auto ani řidičák, žádná pohotovost, ani ten pitomý lék si nemohu jít koupit. Když lékárník Bárta zprivatizoval lékárnu, hned zrušil pohotovost.
2. Lidé, kteří na tom budou špatně za každého režimu? Jak to víte tak jistě? Jak si dovolíte toto tvrdit? 3. Nejsou ochotni se přizpůsobit - komu?
nějaké nevychované svoloči? Viděl jste, co se dělo na Národní třídě s Klausem ml.? A nejsou schopni....je nutné, aby se starší lidé přizpůsobili tomu, co se odehrává kolem nich?
Lži a podvodům? Co tady píšete za svinstvo, že potřebují někoho, aby jim řekl, co je pro ně dobré a rozhodovat za ně???? Nejste vy z těch, co chtějí navrhnout, aby staří lidé nevolili? My nejsme nesvéprávní, my dobře víme, co potřebujeme, jenže na staré lidi režim kašle, nejen režim, i vedení tohoto města. Dále: cikáni mají své poradce a kurátory, o jejich děti se starají městští zaměstnanci. Kdo se stará o staré opuštěné lidi? Kdo ví, kolik jich je za zavřenými dveřmi o samotě? Je někdo, kdo na ně dohlédne, zda jsou vůbec živí; když je náledí, kdo jim nakoupí, kdo s nimi jde na procházku, kdo s nimi pojede na výlet...Nikdo tady takový není. Pokud jste zdravý a mladý, pak můžete být šťastný, ale jakmile člověk zestárne, je tu na obtíž. Nemáme dům s pečovatelkou službou, domov důchodců praská ve švech, ale hlavně že potřebujeme novou radnici v SD, parkovací dům a další nový chodník na Výsluní a ostatní věci, na kterých si nahrabou soukromé subjekty....
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.11. 21:18
Titulek:už je to tady?odpovědět
Piráti chtějí odebrat řidičáky seniorům nad 70 roků!
Jak to tak vidím, jmenované strany v bloku se vehementně snaží seniory vyšachovat z veřejného života, okleštit je na právech. Finančně, psychicky
a zdravotně zdeptat. Může se stát, že prosadí, aby senioři nad 70 let přišli o řidičák, protože ohrožují silniční provoz. Je to logické, protože těm zazobaným příživníkům, kteří nikdy nemakali a jsou bohatí jen díky tomu, že mistrně vysávají státní peníze ( naše peníze), prostě na silnicích vadíme. Senioři dodržují pravidla silničního provozu, jsou opatrní a rozvážní, jenže tihle
zmetci by chtěli na dálnicích a rychlostkách jezdit aspoň 150. Chtějí, aby senioři přišli o volební právo, aby senior po 70 měl nárok jen na tu nejzákladnější zdravotní péči. A takto to může plíživě pokračovat dál. Nakonec v 70 budeš
muset prodat byt či dům, vystěhovat se do důchodcovskýho koncentráku a čekat na smrt, aby mladí a chudí, ubozí migranti měli kde bydlet. Můžou nám vzít důchod, místo něho vyfasujeme lístky na základní potraviny a nejnutnější věci na přežití a tím to hasne. Jediné právo, které ti zbude, bude dobrovolná nebo nedobrovolná eutanazie, aby si nepřekážel a uvolnil místo „ lepším a demokraticky smýšlejícím zmetkům“. Sice to zní jako hodně přitažené za vlasy, ale to co se děje kolem nás začíná HODNĚ, ale HODNĚ smrdět fašismem a totalitou. A TU NAŠI RODIČE A SOUČASNÍ SENIOŘI ZAŽILI. Proto všechny strany, které jsou proti Babišovi a Zemanovi, se je snaží odstranit.
ONI CHTĚJÍ NASTOLIT NOVOU TOTALITU – HLAVNĚ NENÁPADNĚ. Aby se proti těm hajzlům nezačalo protestovat a lidi je nechtěli z politického
života vyšachovat.
Jméno:Petr
Datum:20.11. 14:49
Titulek:pro ASodpovědět
Vážená paní, i přes vaší lavinu argumentů se pokusím odpovědět.
Ale v první řadě pro ilustraci uvedenu, že nacisté byly taky šmejdi, ale taky mezi nimi byli slušní lidi, ne?

1. Většina lidí do roku 1989 přežívala. Ano stát podporoval řadu věcí, také neříkám, že bylo vše špatně. Ale celkově není dle mého názoru možné kvalitu života dříve a nyní vůbec srovnávat. Vždyť jen dožití obyvatel ČR se od roku 1989 zvýšilo o 10 let! To myslím mluví úplně za vše.
A že vše bylo dříve levné? Nebylo - jen se to muselo platit z jiných peněz - režim jen lidi uplácel, aby byl klid. To se následně projevovalo na celkové špatné ekonomické situaci nejen Československa, ale celého východního bloku.
2. Jsou to lidé, kteří na tom budou stejně špatně za každého režimu.
Jak to vím? Jednoduše. Takových lidí znám několik. Ti budou nadávat za jakéhokoli režimu, protože jsou to prostě lemplové, kteří budou jen sedět v hospodě a stěžovat si jak je špatně a jak je ten svět nespravedlivý.
3. Bylo to myšleno tak, že starší generace (opět dle vlastní zkušenosti), si s nabytou svobodou neumí při nejlepší vůli poradit. Prostě žili většinu života v době, kdy bylo vše řízeno stranou a vládou a nyní jsou mnozí bezradní a velmi nejistí. Proto jsou tak snadno ovlivnitelní.

Na vaše další vaše argumenty a invektivy nebudu reagovat, chtěl jsem jen dovysvětlit svůj názor. Hezký den.

Jméno:ta
Datum:24.11. 11:26
Titulek:statistika nuda jeodpovědět
Má však přesné údaje.Nevím z jakých zdrojů jste čerpal při vyřknutí prodloužení dožití o 10 let??Nějaká studie,zdroj,fáma či co...Možná se věk prodloužil,ale kvalitativně nevím ,nevím.Takže by mne zajímalo,kdo si tohle vycucnul z pera.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.11. 22:01
Titulek:aha, tu to jeodpovědět
Zde je tvá inspirace, ty....hm....

Bára Hrzánová 17. listopadu na pražském Náměstí Václava Havla:
„Já bych opravdu udělala takovej řidičák pro voliče. Jestli vůbec ten člověk je schopnej o něčem rozhodovat, natož o tom, jak bude žít ta druhá půlka společnosti, která volí něco jinýho. Ale jestli vůbec je schopnej se rozhodnout.“
Jméno:to
Datum:19.11. 17:13
Titulek: podívejodpovědět
Klidně k Amíkům na parukáče bez zpáteční letenky.Aspoň se to tu..."pročistí"Jo a porovnej státní dluh před sametem a po.To je taky IN.
Jméno:Zita Ziková
Datum:14.11. 08:17
Titulek:Svobodaodpovědět
Každá doba nese své, ale pro mne a moji rodinu je nejdůležitější svoboda, kterou jsme za minulého režimu zdaleka neměli. Jinak vše je v nás lidech.
Jméno:Jan
Datum:14.11. 17:30
Titulek:ano,o lidechodpovědět
Ale jakých,respektive jakých kvalit??!!A jací lidé stojí v čele země??! Jací tvoří naše zákony??!!Škoda mluvit.
Jméno:Martin Růžička
Datum:25.11. 11:47
Titulek:Jsou tam ti námi zvoleníodpovědět
Jsou tam ti námi zvolení :)
nikdo jiný tam nemůže být
Jméno:Pepe
Datum:14.11. 14:54
Titulek:iluze svobodyodpovědět
Ano, máme svobodu. Nadnárodní korporace mají nulový vliv.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz