zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:02.10. 11:17
Titulek:Zemřel Karel Gott...odpovědět
Nejvýznamnější český zpěvák populární hudby, držitel 41 Zlatých slavíků, Karel Gott, zemřel 1. října 2019 krátce před půlnocí. Bylo mu 80 let. Zemřel doma v kruhu své rodiny, řekla jeho manželka Ivana Gottová.
Za více než padesát let kariéry vydal na tři stovky desek a nazpíval kolem tisícovky písní. Jeho jméno se stalo pojmem nejen u nás, ale i v Německu, kde si vysloužil přezdívku Zlatý hlas z Prahy. Budeme na něj vzpomínat.
Jméno:Míša
Datum:02.10. 15:46
Titulek:ano,je to takodpovědět
Je ho velká škoda,ač si jak zpíval ve své písni jistě přál "Být stále mlád".Jeho tvorba však bude věčná.Líbí se mi jeho poslední klip s dcerkou Charlottkou.Mám pocit,že půjde v otčiných šlépějích.Byl to nejen dobrý zpěvák-oprávněně Mistr,ale i výtečný člověk.Vše s pokorou přijímal jak se mu dostávalo.I k té jeho nemoci si našel vztah.Velká ztráta tohoto muže pro národ,fanoušky a hlavně jeho nejbližší a velký okruh přátel.Napadá mne,že tak jako po prezidentu Havlovi by se mělo i cosi velmi komerčního pojmenovat i po něm...
Jméno:Petr Paseka
Datum:02.10. 19:17
Titulek:Byl to pro mne trochu šokodpovědět
Doufal jsem, že leukémii nějak zvládne, a ne že odejde po pár týdnech. Ackoliv si myslím, že by se i tak na pódia nevrátil. Zpivat s jeho nasazením je obrovská fyzická zátez. A byl mj. i soudný. V mládí zjistil, že mu nesedí rokenrol, tak ho opustil. Jeho písne vzrušovaly i hladily. Mimo jeho popový repertoár mám nejradeji vánocní Adeste fideles a Smetanovu Vltavu. A na záver zajímavost: v 70. letech mel o 10 let mladšiho, vyborne hlasove nadaneho kolegu. Pavla Bartone. Pro pozdeji narozene: ve slavne komedii Noc na Karlštejne mel Bartoň krátkou hudební roli mladého kneze. Jenže krátce poté mel B. údajne politický prusvih a zákaz vystupování. Doufám, že tam nahoře zpivate s anděly, Mistře ..
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:02.10. 20:58
Titulek:Gott x Pavel Novákodpovědět
Údajně se rozhodovalo, zda bude "vyvolený" zpěvák Karel Gott nebo (mimochodem můj spolužák) Pavel Novák, obdařený krásným sametovým tenorem, mnohem příjemnějším než vlastnil jeho soupeř. I zjevem byl Pavel přijatelnější. Jenže Pavel nechtěl odejít z rodného Přerova, a tak byl na piedestal mediálně vyzdvižen Karel Gott s řeřavým hlasem a ne zrovna přitažlivým zevnějškem. O mrtvých jen dobře, ale tak to bylo....
Jméno:Petr Filko
Datum:03.10. 11:42
Titulek:Gottodpovědět
Nevíte, jaký byl vztah mistra k přírodě, její ochraně, ekologii, kapitalismu. Ke spoustě témat se nevyjádřil. Či se vyjádřil a establišmentu se to nehodí?
Jméno:Josef
Datum:03.10. 12:36
Titulek:???????odpovědět
Vy jste upadla na hlavu?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:03.10. 15:40
Titulek:otázka odpovědět
Mám pocit, že jste tento milý dotaz směřoval na mě. Byl byste tak laskav a upřesnil, co vás vedlo k napsání vašeho příspěvku?
Jméno:Josef
Datum:04.10. 10:05
Titulek:úpřesněníodpovědět
"Údajně se rozhodovalo, zda bude "vyvolený" zpěvák Karel Gott nebo Pavel Novák"

Můžete mi napsat, kdo o tom jako rozhodoval?
Nebo je to to klasické - ÚDAJNĚ?

"a tak byl na piedestal mediálně vyzdvižen Karel Gott s řeřavým hlasem a ne zrovna přitažlivým zevnějškem"

Můžete mi napsat, jak byl na mediálně KG vyzdvižel na piedestal? To jako někdo zařídil?

Děkuji za odpovědi.



Jméno:Jarka
Datum:03.10. 13:57
Titulek:Karel Gottodpovědět
byl člověk.A dobrý zpěvák,kterého si vážím.Nic víc,nic míň.Pravda,proplul všemi režimy,po zaváhání v NSR si posypal hlavu popelem a jel dál.Proč ale si "ti nahoře" přihřívají polívčičku u jeho fanoušků státním pohřbem??To je nehorázné!Kdyby je býval chtěl podpořit,udělal by to.Vždyť se to i obrátí proti jeho dobrému jménu a hlavně jeho blízkým!Dobře udělaly,že neprodleně po úmrtí odletěly mimo ČR!
Jméno:No
Datum:06.10. 13:54
Titulek: a aby tohoodpovědět
Nebylo málo,zemřela další zajímavá a cenná osobnost-herečka Vlasta Chramostová (92),signatářka Charty77.Sám Rychetský se nechal slyšet,že právě ona by měla mít pohřeb se všemi poctami.Bude to zajímavé dění.
Jméno:No
Datum:06.10. 19:41
Titulek: ..doplnění:odpovědět
Pohřeb se všemi STÁTNÍMI poctami úplně přesně.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.10. 13:38
Titulek:Video k 75. narozeninám....odpovědět
Moc pěkné, smažte mezery a dívejte se...Chudáci holčičky, celý život jim bude otec chybět...

https://www.youtube.com/wa tch?v=2XloFX6QFU0

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz