zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:06.09. 09:39
Titulek:Pro zast. 11. 9. 2019 nemám podklady, nebudu hlasoodpovědět
Pro zasedání městského zastupitelstva, které se koná dne 11. 9. 2019 nemám podklady, nebudu hlasovat. Jak k tomu došlo? Na minulém, červnovém zasedání byl zastupitelům předložen návrh nového jednacího řádu (dále JŘ), který vypracovala neuvolněná místostarostka L. Mrzílková. V něm se objevily dvě důležité změny: zastupitelé budou dostávat podklady JEN v elektronické podobě a občané mohou promluvit až na konci zasedání. Oba dva návrhy byly znamenají podraz pro zastupitele i občany. Přesto byl schválen většinou hlasů a to celé koalice + Vojtová za KS a Sloup za NeraHnutí. Upozornila jsem, že musím mít podklady v papírové podobě kvůli specifickým zdravotním problémům. Když jsem si přišla vyzvednout papírovou složku na městský úřad k sekretářce starosty - byl přítomen i tajemník Svoboda, (starosta seděl v kanceláři a celou debatu slyšel, ale nereagoval), nebyla mi vydána, protože prý nerespektuji územní plán a mohu ji dostat pouze v elektronické podobě. Ta je ovšem pro mě i z jiných důvodů nepřijatelná. Tudíž nemám podklady, nemám z čeho si je prostudovat a proto bez znalosti podkladů nemohu hlasovat. Nebudu podklady shánět nějak pokoutně u svých kolegů ani prosit sekretářku, aby mi je tajně nakopírovala, jak mi někdo radil, stejně by se bála. Městský úřad je povinen mi podklady připravit. Jestliže L. Mrzílkové byl schválen JŘ, který nerespektuje požadavky zastupitelů a poškodí občany, pak je to jen důkaz, že v Neratovicích neexistuje demokracie, zavládla despocie a tyranie.

To je další důvod, proč by měla být L. Mrzílková odvolána.
Jméno:M.G.
Datum:06.09. 11:44
Titulek:Síla totoodpovědět
Co poslat stížnost na MV, že vám brání v zodpovědném výkonu mandátu?
Jméno:Eva
Datum:06.09. 14:14
Titulek:odvoláníodpovědět
Obávám se,že se to jen tak nepovede.Ani nevíte,jak moc si vyčítám,že jsem ji kdysi volila!Říkala jsem si-sportovkyně,ta bude mít smysl pro fair play...!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:06.09. 16:18
Titulek:chyby v textu odpovědět
No ano, chyby a to je můj problém při čtení z obrazovky. Stačí mi půl hodiny a začnou se mi míhat písmenka. Takže si opravte chyby: Vojtová kandidovala za KSČM....nerespektuji jednací řád, ne územní plán. Samozřejmě že se obrátím na MV se stížností, otázka je, kdo má dlouhé prsty...Já bych to viděla i jako diskriminaci seniorů v zastupitelstvu. Jen co zjistím, kdo ještě měl potíže s vymáháním písemných podkladů, ovšem jsou jedinci, kteří, než aby se ozvali, raději se přikrčí a nechají to být. To je pozůstatek z nevolnictví.
Jméno:Jan
Datum:07.09. 17:40
Titulek:no jistěodpovědět
Ovcí a přikrčujících tu je dost,ve finále se stejnak bude chtít,aby vše vyřešila p.Spěváčková.Jak prosté.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:06.09. 17:40
Titulek:cizí termity....odpovědět
Despocie je samovláda neboli či neomezená vláda. Tyranie je jasná,ne? Můžeme si to vysvětlovat jako útlak.
Jméno:Josef
Datum:07.09. 18:49
Titulek:podkladyodpovědět
Dobrý den,

podepsali všichni zastupitelé, že souhlasí s podklady pouze v elektronické podobě? Pokud by všichni nepodepsali, nebyl by takový jednací řád v rozporu se zákonem a tím veškerá usnesení přijatá zastupitelstvem neplatná? Nebo je snad paní Mrzílková víc než zákon, že si může řád vypsat podle sebe? Jak je ošetřeno doručení těchto elektronických podkladů? Všichni zastupitelé mají datové schránky?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.09. 09:10
Titulek:notebook x tabletodpovědět
Ne, nehlasovali všichni. Ale jednací řád je interní záležitost a záleží jen na zastupitelích,jaká stanoví pravidla. Dokonce ani nemusí být. Ještě jedna zajímavost: zpočátku bylo zastupitelům slibováno, že jim bude propůjčen notebook,v posledním pokynu sekretářky starosty se hovoří už jen o tabletu, který pro některé zast. je ještě horší než notebook. Prostě direktivní nařízení shora (koho?) a kdo nesouhlasí, odskáče si to.
Jméno:Josef
Datum:09.09. 20:09
Titulek:podkladyodpovědět
Děkuji Vám za odpověď. Toto jsem nevěděl, že jednací řád je čistě interní záležitost a alespoň základní mantinely nejsou dány legislativně. No to je šílené, takže např. starší zastupitel/ka může mít např. problémy se zrakem, avšak má smůlu, protože si to jiní odhlasovali. Smutné v jakém absurdistánu žijeme :(
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.09. 22:22
Titulek:vlastnosti lidí ve vedení městaodpovědět
Ano, je to tak. Nemusí to být jen problém se zrakem, ale i to, že někdo neumí s počítačem, což se týká mnoha starších lidí. A nikdo na to nebere ohled. Kdo je u moci, bezohledně a necitelně prosazuje jen své zájmy. Vůbec se neohlíží na potřeby lidí, jde přes mrtvoly.
Jméno:Pavel K.
Datum:10.09. 12:13
Titulek:pro ASodpovědět
Pokud vykonáváte veřejnou funkci - v tomto případě jako zastupitelka středně velkého města, tak se předpokládá, že splňujete nějaká kritéria. V dnešní době to znamená (bohužel nebo bohudík) i počítačovou gramotnost.
Na jednu stranu požadujete přenos jednání zastupitelstva na internet a na druhou stranu nejste ochotná přijat materiály předávané elektronicky? Není to trochu - hmmm - divné?
Jméno:Anna Spěváčková, zastupitelka <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.09. 12:42
Titulek:to jsou bláboly....odpovědět
Ale, ale hochu, jak jste na to přišel? To je výplod vaší fantazie. Najděte mi zdroj, kde jdou stanovena kriteria pro zastupitele. Pokud je mi známo, může být hluchý, slepý i blbý, aj., o čemž byste se mohl přesvědčit kdekoliv v zastupitelstvu. Pokud se týká tzv. počítačové gramotnosti, proč by to měla být samozřejmost. Já bych zase považovala za kritérium hru na housle a základy arboristiky. To ty zvolené odvoláte nebo co s nimi hodláte dělat? Aby dobrovolně odstoupili, protože L. Mrzílkové schválila koalice včetně Sloupa z neraHnutí a Vojtové za KSČM paskvil zvaný jednací řád? A ty vaše argumenty, to je síla. Vy si asi nedovovedete představit, že jsem požadovala on-line přenos kvůli občanům, já tam sedím a vím, co se tam děje. Ale ti, co přijíždějí z práce nebo v ní jsou, by také měli shlédnout onu frašku, zvanou zasedání zastupitelstva.
Jméno:No
Datum:10.09. 17:34
Titulek: ten hoch odpovědět
Je celej divnej,jakoby ze stáje Hmyzu zdar,fuj.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz