zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:31.08. 13:08
Titulek:Je 30 ve stínu a FCC seká!!!odpovědět
Vážení,
je pět minut před jednou, ve stínu je 29 st. C, na rozpálených plochách 31 i více ve stínu.

Na Výsluní hrčí sekačky i strunové a seká se. Uříznuté listy se ve vedru neuzavřou a rostliny uschnou. Je to schválnost nebo nevědomost pracovníků FCC? Za vedra se neseká!!!!!!

V každém případě je to doslova zločin. Pokusila jsem se dovolat Romanovi, starostovi Kroužeckému, který může pozastavit sekání, odpověděla mi hlasová schránka.

Je na čase vyhodit na hodinu referentku Vaculovou, která určuje, kdy se bude sekat a dále okamžitě vypovědět smlouvu s FCC, která neví, že se sekat za těchto podmínek nesmí.

Je chyba, že nemáme stanoveny Podmínky údržby zeleně. Je chyba, že starosta podepsal dodatek č. 10 ke smlouvě s FCC 28. února!!!!!!! i s harmonogramem seče. V únoru!!!! Je nepochopitelné, že se město staví laxně k ničení zelených ploch.

Bohužel, dokud se nezmění postoj města k životnímu prostředí, nic se nezmění. Pokud se nezmění postoj, je nutné vyměnit lidi.

S pozdravem Mgr. Anna Spěváčková, zastupitelka města.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:31.08. 22:21
Titulek:opravaodpovědět
Spíš Pravidla údržby zeleně nebo Koncepce údržby zeleně, oboje je možné, a nezbytné.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:31.08. 13:29
Titulek:Rozhovor s p. Machovcemodpovědět
Volám ještě panu Vejvodovi z FCC, nebere telefon, pak panu machovcovi z FCC, ten se ozve a hned na mě zaútočí, že kde je napsáno, že se NESMÍ sekat. KDE??? No, pošlete mi to!!! (...a tohoto.. hm... jsem učila...) Nikde to dle něj není napsáno. Tak mu radím, ať si prostuduje odbornou literaturu, pořád opakuje jako mantru, že to nikde není zakázáno, poněkud mi připomíná argumentaci Hmyzu zdar. Stále zvyšuje hlas, skáče mi do řeči, nemá cenu s ním ztrácet čas, zřejmě si našli argument; ono to opravdu není nikde zakázáno, ale platí pravidlo, že v extrémních vedrech se neseká. Jistě, kdybychom měli vytvořena Pravidla pro údržbu zeleně, ale nemáme. Ono toho chybí víc...Jim to na radnici vyhovuje. Když ruka ruku myje...
Jméno:Josef
Datum:01.09. 09:51
Titulek:tupci z FCCodpovědět
FCC je pro naše město opravdu neštěstí.Jsou 2 možnosti, proč p. Machovec reaguje uvedeným způsobem.
1) Buď je smlouva postavená tak, že není čistě paušální a FCC může fakturovat vícepráce a protože máme bezohledný kapitalismus, budou dělat i nepotřebné vícepráce, jen aby šly prachy.
2) Smlouva je hrazená čistě paušálem, pak by p. Machovec byl značným primitivem, i naprostému laikovi je jasné, že v období vysokých teplot a sucha se neseká, je to v podstatě celorepublikový trend (mimo Neratovic, tam se to dělá JINAK).

Jak v historii došlo k podpisu smlouvy s takovou mološí firmou je otázkou, že by malá domu? Anebo neschopnost udělat pořádnou zadávačku? Možná můj subjektivní názor není správný, ale zdá se mi, že Neratovice s časem více a více upadají a rozhodně nejen v otázce správy zeleně. :( :( :(
Jméno:Tomáš
Datum:31.08. 19:46
Titulek: už by to chtěloodpovědět
Konat z vyšších pozic.Jenomže-tady těm úzkoprsím koblihovým ovcím a modroptákům je to jedno.Věří a spoléhají,že vše vyřeší zase "ta Spěváčková",kterou mají všude na blacklistu.Jsou tací,co by ji viděli někde hodně daleko,kdyby se odstěhovala.Hmyzí rakovina je prostě nepostižitelná.Bude hůř.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:31.08. 22:18
Titulek:ano, černá listina... odpovědět
Možná, že by byl přiléhavější jiný výraz než daleko: hluboko. Ano, až tak.
Jméno:tak
Datum:01.09. 06:38
Titulek:vězte,že karmaodpovědět
Funguje spolehlivě a ti,co Vám toto přejí tam budou ještě před Vámi.Z vlastních zkušeností.Ti co mi také ublížili už tam jsou anebo se potácí ve velkých zdravotních a životních sr.č.ách.Tak hlavu vzhůru :-) :-).
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:31.08. 22:15
Titulek:výsledky sekáníodpovědět
Pracovníci FCC (za extrémního vedra) dnes posekali nejméně jeden keř budleji, který zakoupila paní Prošková (a není to levná záležitost), zastupitelka, a zasadila ho u domu 1308. Mě posekali skupinu denivek, které jsme také zasadila před lety za stejným domem, aby tady rostlo něco jiného než metrová lebeda, o kus dál zmizely kvetoucí stonky slezu. Když není FCC schopná vykonávat údržbu zeleně kvalitně a odborně, pak si město musí najít firmu nebo firmy, které to budou dělat lépe.
Jméno:J.
Datum:31.08. 22:26
Titulek:Dopln.odpovědět
Dnes se sekalo i na Mánesovce u nového P+R parkoviště a na kopci u MILUJI.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:02.09. 10:07
Titulek:Odvodnění pevnin....odpovědět
Půl hodiny vás nezabije...podívejte se na video a přemýšlejte. co můžeme udělat u nás ve města v okolní krajině....

ak, ako dokážeme devastovať krajinu okolo seba, tak jej dokážeme aj pomôcť. Musíme za sebou začať ,,upratovať'', napr. približovacie cesty po ťažbe guľatiny, ktoré už aj tak nepoužijeme, lebo voda ich zeroduje na kameň. My si spravíme do lesa nové a nové cesty, ktoré voda opäť zeroduje na kameň. Pôdu, ktorú voda so sebou odnesie, tam nikdy nevrátime. Upratovať by sme mali aj na poľnohospodárskej pôde, pretože aj tú v dôsledku minimalizácie nákladov hutníme. Zhutnená zem nevpustí dažďovú vodu do pôdy. Voda takúto zem eroduje a úrodná pôda je vyplavovaná už desiatky rokov do oceánov. Polia sa stávajú neúrodné a žiadne hnojenie nám pôdu nenahradí.

https://www.youtube.com/wa tch?v=GTyJHt8H3Ag

Smažte mezery...

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz