zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.08. 20:46
Titulek:Výročí 21. srpna 1968odpovědět
Už od rána nás rozhlas televize krmí "vzpomínkami" na 21. srpen. My jsme to zažili a víme, co se dělo. My jsme chytře a promyšleně bojovali s okupanty, my jsme čekali, až přijedou naši představitelé z Moskvy, my jsme sledovali plačícího Dubčeka a zlostí jsme svírali pěsti. Nás nezklamala spřátelená vojska, ale naši funkcionáři, kteří zbaběle, kromě pana Kriegla, podepsali de facto kapitulační podmínky. Teď prý táhnou na Hrad tisíce lidí pod vedením Milionů chlívek. Milion chvilek opět zdiskreditoval své snažení. Plivl tím do tváře všem těm, kteří stáli otevřeně proti sovětskému útlaku na náměstích v letech 68, 69 i v dalších letech. A dál o tom nemíním psát. Když jsme letos 15. března 1939 vzpomínali 80. výročí okupace našeho okleštěného státu německým vojskem, v rozhlase padlo pár zmínek, televize se věnovala obvyklé zábavě. Neslyšela jsme nic o tom, jak lidé hrozili Němcům zaťatými pěstmi nebo skutečnost, že se lidé hroutili nebo plakali, jiní se nechali strhnout bezmocným vztekem, další nadávali německým vojákům. Teď: desítky minut blá blá blá, pořád dokola, přímý přenos z průvodu chlívků, atd. Hlavně srovnejte, kolik lidí padlo v 68 roce : za rok to bylo 108 Čechoslováků. Kvůli okupaci pak do roku 1989 zemřelo 402 civilistů, nejvíce z nich při autonehodách.

V roce 1939 - 45 činil počet obětí z celé Československé republiky celkem 360 000 lidí.A to tam nejsou započítány oběti po skončení války, které zemřely na následky týrání, perzekucí, věznění v koncentračních táborech a věznicích, totálního nasazení apod.
Jméno:anonym
Datum:21.08. 20:53
Titulek:co budeodpovědět
Dnes je to horší, plíživé, zákeřné!Zneužití dětí a zničení morálky, rozvrat hospodářství, štvaní mladých proti rodičům atd.Zotročení a nakonec sebevražda v multikulti chalifátu!

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz