zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.08. 09:26
Titulek:FCC už zase seká...odpovědět
Sotva zapršelo a plochy na sídlišti se konečně zazelenaly, FCC vyrazila se sekačkami. Město tomu netečně přihlíží!!!! pozastavit sekání může starosta nebo úřednice Vaculová z OŽP. FCC ničí porosty, které brání vysušování půdy, v nich se vyvíjí hmyz, který mizí před očima. Blíží se zase vedra, opět tu bude vyschlá Sahara. Posekaná tráva mizí v soukromé kompostárně, majitel kompost prodá a z něj má zisk. Vedení města se pořád ohání, jak musí jednat s péčí dobrého hospodáře, ale jedná tak, jen když se jim to hodí. Televize, noviny, všude se hovoří o tom, že se musí sekat 2x do roka, ale tady jsou hluší a slepí. Už toho bylo dost!!!!!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:18.08. 23:13
Titulek:vysychání půdy....odpovědět
Včera se sekalo na starém sídlišti, padly kvetoucí řebříčky, byly posekány listy pampelišek, jitrocelů a jiných bylin - mohl by mi na radnici někdo vysvětlit, k čemu je to dobré????, čím škodí listy a květy bylin? Podle předpovědi bylo zřejmé, že dnes bude pořádné vedro. A bylo. Navíc ještě foukal horký vysušující vítr. Na teploměrech bylo 32 i 33 st.C. Podle lokality. Na vyholených plochách půda vyschla, stejně jako zbytky vegetace. Teď se ženou bouřky od jihozápadu, ale nebylo by to poprvé, kdy se městu vyhnou. Uvidíme ráno.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.08. 12:30
Titulek:posekaná plocha u věžáků na Kojetickéodpovědět
Hnát je s klackem je málo...všechny, kdo mohou za to, že místo zeleně už zase převládá hnědá suchých stonků. Opravdu nikdo na radnici a v FCC nechápe, že zhoblované zelené plochy jsou na nic? Ano, starosta podepsal v únoru harmonogram seče, zcela jistě to bylo na popud Mrzílkové, která určitě doporučila nezkušenému starostovi, aby dodatek ke smlouvě s FCC podepsal. Usychají nám stromy, jen těch bříz, co během několika dnů zhnědly a uhynuly, na Skalách jsou plochy suchých borovic a ty poslední zbytky zeleně na sídlišti se musí zničit, schválně, aby se nám tady zle žilo. Připadá mi to jako pomsta.
Jméno:jarka
Datum:14.08. 15:43
Titulek:sekáníodpovědět
tak tady to je lidem jedno. Tady bydlí ta pražská verbež oni tu jen přespávají a je to nezajímá a starosta to jsme si nakakali do hnízda co ....
Jméno:Jana
Datum:14.08. 19:03
Titulek:včera ránoodpovědět
Cestou na bus do práce jsem koukala na stav našich trávníků.Děs.Buď ožvejkaná seschlá pampa anebo samý plevel s odpadky a trusem.Už by to chtělo konat,páč jestli jim dovolíme další,bude tu akorát další Chánov.A ten smrad z nevymytých kontejnerů když člověk kolem projde!!To by se občas mělo přeci vymývat a čistit,nemám pravdu??!Město jen vybírat a navyšovat poplatky to umí.To si vážně FCC bude dělat co chce??!
Jméno:jaakimi
Datum:15.08. 09:44
Titulek:článek odpovědět
nesekat -travniky-je-nesmysl-řika- odbornice-marie-straková
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.08. 09:55
Titulek:Kdo je Marie Straková?????odpovědět
Tady jde o nepochopení, jak to, co není anglický trávník, sekat!!!!!! Sekat se musí, ale 2X nebo 3x do roka. Poprvé posekat v době jarní vláhy a pak nechat růst, aby vysoký porost zabránil vysoušení půdy. Na rostlinách se vyvíjí hmyz od vajíček přes housenky, kukly, až do vylíhnutí dospělého hmyzu. Jasné? Na kvetoucích rostlinách se živí motýli, včely, čmeláci atd. Jasné? Rostliny se vysemení a pak se poseká podruhé. Jasné? Pokud je vedro, nad 26 st. neseká se. Neseká se ani po dešti. Jasné??? Na zimu zůstane vyšší porost. Může se sekat ještě jednou a DOST. Pouze pobytové plochy, po nichž se chodí, sedí se na nich a podobně, se sekají častěji. Nazdar. To je tak složité????????????? Město a FCC na to kašlou. Zase jsme prošvihli další rok. Bude čím dál hůř, vedra a sucho nás už budou trvale provázet. Je to tak těžké pochopit?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.08. 10:26
Titulek:došlo e-mailemodpovědět
Zdravím
Někde šla řeč, co tak pokácet stromy na koupališti. Zaměstnanci koupaliště jsou zděšeni a jsou samozřejmě proti kácení stromů zde.
Ale dávám to jako nepodloženou fámu !!!!

Mimochodem, právě se seká Na Výsluní. Na úřednici Vaculovou, která má na "starosti" veřejnou" zeleň, se nelze dovolat, starosta je dostupný pouze prostřednictvím hlasové schránky.
Jméno:jaakimi
Datum:15.08. 11:38
Titulek: ekolist.cz - M.Strakováodpovědět
Mnohá města v letošním roce omezila kvůli suchu sekání trávníků. Nejčastěji zmiňovaným záměrem bylo podpořit zadržování vody a výskyt hmyzu. Povedlo se to? Má nesečení travnatých ploch ve městech i nějaké nezamýšlené důsledky? Na to jsme se zeptali odbornice na zakládání a údržbu travnatých ploch Marie Strakové.

Jak ovlivňuje současná péče o zeleň podobu českých měst?
Pohybujeme se z extrému do extrému. V loňském roce města sekala některé plochy příliš často a při vysokých teplotách. Letos se někde neseká vůbec.....
pokračování na ekolist.cz
Jméno:Eva
Datum:15.08. 19:00
Titulek:před chvílíodpovědět
Jsem šla přes hřiště vnitroblokem za masnou Kohout.Je tam sekaná tráva a "umělci" z FCC posekali asi opravdu vše,včetně malých okrasných keříků.Jsou tam ležící mezi trávou.Opravdu zkáza tahle firma s naší Hmyzu zdar.To už se nedá.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:16.08. 12:30
Titulek:Už to tak nejde dál...odpovědět
Sotva se sídliště zazelenalo, začala FCC sekat. Odbor ŽP údajně určuje, zda a kdy má firma sekat. Volám panu starostovi - má hlasovou schránku. Prý se na mě moc na radnici zlobí, že jsem si dovolila napsat, že jsou tam tupci. Každý si to asi vztáhl na sebe. Jenže jak označit osoby, které dovolí, aby se sekaly porosty, sotva se zazelenaly a v neděli už má být zase třicet. Někdo má snahu to tady všechno nechat zničit. A to může být pouze tupý tvor s řezankou místo mozku. Je tady čím dál nepříjemnější život. Zmizela čistírna na Kojetické, současně s ní výroba peřin a pokrývek. Kam s nimi budeme jezdit? Kdo nám je tam odveze? Kdy zmizí rehabilitace? Kdo zaručí, že za pět let se doktoři smíří s tržním nájmem a neutečou jinam? OÓdéeska tady vládne neztenčenou silou jako už od převratu...
Jméno:No
Datum:17.08. 05:08
Titulek:to chceodpovědět
Tuhle škodnou vypráskat,včetně Hmyzu zdar,zadarmo drazí.Už by jim měl někdo konečně vysvětlit pro koho tu slouží a kdo je platí.Daňoví poplatníci a občané města nejsou žádná lůza.Nevím proč tento Kocourkov stále více a více nabírá na statutu.
Jméno:Jiří
Datum:17.08. 22:08
Titulek:čistírna neníodpovědět
Nedivte se, že zmizela čistírna na Kojetické, když jim "družstvo" zvýšilo nájem, na který si nevydělají.Rarita: 16 tisícové město a nemá čistírnu. Kruci, co nám tady zůstane? Nic. Co vládne "Hmyzu zdar", město upadá před očima.
Jméno:Míša
Datum:18.08. 06:05
Titulek:co nám tu zbyde??!odpovědět
Moc toho nebude,herny,nálevny,Tipáč e,asijské obchody a naše konšelstvo s Hmyzu zdar.Zlikvidovali trhy,těm 3 autům na parkobvišti se trhy říkat nedá.Naši drobní podnikatelé se tu udržují na hranici existence,ne-li bankrotu.Velkým rybám naopak se dává velký prostor pro odbyt s nekvalitními potravinami,na orné půdě,která zasekají životní prostředí do morku kosti.Není tu pořádná práce,pár zkomírajících nabídek,které se točí v nabídkách ÚP,jinak bída.Mentalita lidí také.Lidé jsou narušení,zadlužení,nevzděl aní,vzrůstá kriminalita....atd,atp..
Jméno:jirba
Datum:18.08. 08:45
Titulek:tráva a byznysodpovědět
Množí se provozovničky, které majitelům generují zisk, byť nepatrný. Ovšem na úkor kvality poskytovaných služeb. K sekání trávy. Jak bylo navrhováno, vyčlenit plochy, kde by se tráva sekat nemusela vůbec. Dnes se opět dle nezměněného časového harmonogramu sekalo až hlína lítala. Jsou toho fotky. Město to platí, ale potom na něco potřebného peníze nevyzbydou
Jméno:Jitka
Datum:20.08. 09:50
Titulek:Paní Spěváčkováí všemu rozumíodpovědět
Sekat či nesekat, i odborníci mají různý názor. Tam, kde se nesekáním množí jen kopřivy je lepší sekat. A navíc, vedra už nebudou a tak je lepší sekat. Město pak vypadá i úhlednější.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.08. 20:01
Titulek:Všemu ne, třeba ekonomii vůbec nerozumímodpovědět
Ale co se týká vztahů a vazeb mezi organizmy a jejich prostředím, historie našich dřevin, stavu zelených ploch, adaptace na klimatické změny atd., tomu rozumím a určitě lépe než úřednice na radnici. Vy ale tady opět šíříte bludy o nesekání vůbec. Nic takového jsme neprosazovala. Jen v souladu s doporučením Ministerstva životního prostředí jsem se snažila, aby se ve městě se sekaly plochy nejlépe 2x ročně a dost. Bojovala jsme a budu bojovat proti zavedené praxi, že starosta někdy v zimě podepsal harmonogram seče a pak se sekalo a hoblovalo bez ohledu na počasí a stav zeleně na plochách. Jistě, spřátelené firmě město vyjde vstříc.
P.S.: Nevím, čím vám vadí kopřivy; nejen že jsou léčivé, ale zrovna na nich se množí dnes na sídlišti vzácná, dříve jeden z nejhojnějších motýlů, babočka kopřivová. Je zřejmé, že toho o přírodě mnoho nevíte.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz