zpět na forum

Jméno:Pavel Kopecky
Datum:12.08. 10:45
Titulek:diskuse odpovědět
Vážený provozovateli těchto diskusních stránek.
Myslím, že některé příspěvky pisatelů už jsou výrazně za hranou slušnosti. Jedná se především o komentáře ohledně vietnamců.
Proč je tolerujete?
Je to s podivem především na skutečnost, že provádíte cenzuru příspěvků slušných, nevyvolávajících žádné nenávistné nálady a k diskutovaným věcem.
Takto rozeštvávat lidi je cílem neratek?Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:18.08. 09:23
Titulek:Kdo skutečně rozeštvává lidi...odpovědět
Od roku 2000 popisuji a komentuji dění ve městě. Jako jediný web poskytuji možnost čtenářům vyjádřit se v diskuzi. Nemohu odhadnout, a ani to nejde zjistit, co je pravda a co ne. Jestli má někdo špatné zkušenosti s vietnamskými obchodníky a napíše to sem, je to jeho zkušenost. Já mám také pozitivní i negativní zkušenosti. Někde "zapomínají" dávat paragon, někde vás ani nepozdraví, jinde jsou vstřícní, dávají automaticky paragon a zdraví. Samozřejmě, že na záporné jednání lidé chtějí upozornit víc než na to kladné. To máte jak s cikány. Někdo vidí jen ty slušné a pracující, ty hlučné a agresivní ale víc vnímáte. (Pokud namítáte, že jsou to Romové, tak český výraz pro Róma je Cikán. (Je to asi jako s Němci - to je ten, kdo je němý, kterému nerozumíme - je to český název pro národ zvaný Deutsche. Také by po nás mohli požadovat, abychom je nazývali německy). Mimochodem, v mnoha jazycích se cikáni nazývají podobně - německy Zigeuner, francouzsky Tsigane a další. Ale: Zažila jsem, kdy studenti střední školy se sami nazývali cikáni a byli na svůj původ hrdi, zatímco ti problematičtí trvají na Rómech. Ne všichni souhlasí s označením Rómové, sdružení Sintů proti tomu protestuje. Označení cikán totiž zahrnuje všechny skupiny národnostní cikánské skupiny. Tak se v tom vyznejte.

Ještě k tomu rozeštvávání:_rozeštvávám já lidi tím, že je upozorňuji na chyby a podrazy vedení města nebo je to vedení města, které odmítá přiznat své omyly a špatná rozhodnutí, s lidmi se nebaví a odmítá s nimi diskutovat?
Jméno:Míša
Datum:12.08. 17:26
Titulek:aha,takžeodpovědět
Člověk se demokraticky ve své demokratické zemi nemůže vyjádřit k tématu??!Komupak se šláplo na kuří oko??!Lidé píšou zážitky a zkušenosti,to se nesmí??!
Jméno:A co
Datum:18.08. 00:48
Titulek:A? odpovědět
Určitě to je možné, ale generalizovat? Kdo bude další? Blondaci, pejskari nebo někdo další?
Osobně se mi nelíbí, když někdo uráží skupinu lidí. Pokud vám něco vadí, řešte to pokud chcete, ale tohle jsou plané výkřiky proti skupině.
A uvědomte si, že ti, se kterými máte problém jsou v práci 12 hodin denně, 6 dní v týdnu, možná i víc.

Ano, určitě někteří dělají i špatné věci, ale to není otázkou národnosti, ale výchovy a způsobu života a to stejně jako kdokoliv jiný odkudkoliv.Jméno:hm,
Datum:18.08. 11:24
Titulek: pravda=urážka??odpovědět
Tak to pak chápu.S tím se však budete muset smířit,že nežijeme v socíku,kdy měl každý z mluvení stažený zadek.Tohle jsou stránky zastupitelky města,ona rozhoduje a nese i zodpovědnost co se zde prezentuje.Tu jejich těžkou práci a ve svém bych si chtěl vybavit.držme se hezky při zemi.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz