zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:06.07. 21:16
Titulek:Sucho je čím dál horší...odpovědět
...je už katastrofální. Stromy prosychají a schnou, zelené plochy jsou "díky" posekání vyschlé, žluté a hnědé...a za těchto okolností město stále plánuje tzv. revitalizaci (čti zničení) lesíku Mládežnická, Mlékojedský les, Kojetický u úřadu, Kostomlatského sady. Všude jsou navržené na kácení zdravé rostoucí stromy. Proč? Inu nějaký šílený projektant si to vymyslel a město s tím souhlasí. Nepřipadá už vám to také jako schválnost? Jako snahu zničit město jen kvůli penězům a moci? Pak se někdo z vedení diví, že se lidé odtud stěhují. Možná, že nakonec ti nahoře chtějí, aby město zčernalo, asi jim vyhovuje mít povolnou nemyslící masu, která se dá snadno ovládat.

Současný stav deficitu podzemní vody:

https://www.intersucho.cz/ cz/mapy/deficit-zasoby-vod y-v-pude/?pageimage=imageS mall&pageimagenode=3417

Odchylka sucha od obvyklého stavu v období 1961 - 2010:

https://www.intersucho.cz/ cz/?from=2019-06-08&to=201 9-07-06&current=2019-06-30

Jméno:Míra
Datum:06.07. 21:56
Titulek:výstižnéodpovědět
Hlupák má výjimečnou schopnost nenávratně ničit cokoliv a kohokoliv, to mu jde ze všeho nejlépe. Rozmach hlouposti ve společnosti se pak dá snadno identifikovat nárůstem jakékoliv ideologie a víry v nesmysly, kteréžto pak snadno vyplňují prostor uvolněný mnohdy bolestným používáním mozku k myšlení.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.07. 11:11
Titulek:E-mail na radnici...odpovědět
Vážení,

znovu upozorňuji na nutnost průběžně likvidovat výmladky na kmenech sakur. Pokud se nechají růst, ubírají živiny naroubované koruně, ta začne prosychat a pak se nejde důvod, proč je pokácet. Výmladky přitahují mšice a mravence a ti pak roznášejí houbové choroby. A opět důvod, proč kácet. Pokud vám bude někdo na OŽP vykládat, že stačí odstraňovat výmladky jednou za rok, tak se hluboce mýlí.

Na Velikonoce jsem dvě hodiny pečlivě odstraňovala výmladky - dobrovolně a zadarmo, zatímco jiní jsou za "péči" o zeleň placeni.

BEZÚDRŽBOVÉ poléhavé jehličnany za Výsluním i jinde obrůstají psím vínem, které keře zadusí. Musí se bezpomínečně zbavit popínavek. Jinak o ně přijdeme. Včera jsem dvě a půl hodiny strhávala rozrostlé psí víno na jalovci na Kojetické - první od Kavana. Je to přímo naproti radnici! Když vyhlédnete z okna, uvidíte hromady strhaných výhonů. Jak FCC a OŽP kontroluje zeleň ve městě? Na př.: V ulici Školní je poloulomená větev břízy, stačilo by ji přivázat k horní větvi...

Jistě jste si všimli, že prakticky celé plochy na sídlišti jsou prašné, uschlé, žluté. Spíš připomínají poušť. Nedivte se, když FCC sekala v teplotě 32 st. C. Technik pan Machovec se hájil, že sekají ve stínu!!!! Prohlásil, že sekají přesně podle harmonogramu seče. To je ovšem skvělé, když harmonogram byl podepsán 28. února, kdy nikdo netušil, že budou taková vedra a sucha. Přitom MŽP doporučilo, aby se sekalo 2x do roka. Poprvé dokud je vláha a pak až koncem léta. Vysoké porosty chrání půdu před vysoušením. Aby se předešlo hynutí hmyzu, je vhodné každou plochu sekat střídavě,jedna vykvete a přemístí se sem hmyz, pak se sekání vymění. Ale to je nutné uplatňovat na každé ploše, ne jen za trojkou školou, kde neposekané plochy rozjezdily těžké mechanizmy ze stavby.

Žádala jsem stavaře pana Vejvodu, aby nesekali v cípu Benešova x 28. října, vyrostly tam bodláky, květy byly plné čmeláků, samozřejmě že bylo posekáno, kdo by bral ohled na čmeláky, když se kácely lípy v květu.

Co tak napodobit České Budějovice: ekolist.cz: V Českých Budějovicích vznikla nedávno neformální skupina občanů, která si vytkla za cíl vyhledávat vhodné plochy a jednat s magistrátem o úpravách jejich sekání.

Je nutno jednat, nemá význam, abych vám pořád psala, když se nic nezměnilo. Starosta a J. Vaculová mohou pozastavit sekání.

S Pozdravem Mgr. Anna Spěváčková.

P.S.: Prosychá tsuga za domem Kojetická 1044. Odcházejí břízy u Alberta (Kořeny nejkrajnější břízy byly poškoze
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.07. 11:11
Titulek:dokončeníodpovědět
P.S.: Prosychá tsuga za domem Kojetická 1044. Odcházejí břízy u Alberta (Kořeny nejkrajnější břízy byly poškozeny při stavebních pracích na parkovišti pro Alberta, byl narušen vodní režim) a u hřiště u Skleníku. Měly by se prolít vodou.

P.P.S.: Dnes na Výsluní jela cisterna s vodou a za ní celou cestu cákala voda, pak se nedivme, že jí tolik spotřebujeme.
Jméno:Jára
Datum:08.07. 22:25
Titulek:Zas má ta pí Spěváčková pravdu...odpovědět
http://bit.ly/adost-stromy

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz