zpět na forum

Jméno:Iva
Datum:04.07. 16:36
Titulek: Invaze brouků z řepkyodpovědět
Jistě si plno lidí všimlo nebo mělo i na balkoně či v bytě nevídaného množství černých brouků,lezoucích po žlutých panelácích na Výsluní.Prý je to od všudypřítomné řepky.Co nás čeká dále???
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.07. 22:23
Titulek:tzv. brouciodpovědět
r.Ivo, kdyby to byli brouci, měli by na zádech krovky, pod nimi složená křídla. Tento černý hmyz krovky nemá. Není to tudíž brouk, ale PLOŠTICE. Poznáte je podle toho, že hnusně páchnou. Jistě jste si už někdy utrhli malinu a řekli: BR, fuj a fuj...Na malině hodovala ploštice. (Ploštice ruměnice pospolná žije na lipách, stejně jako nám už známá blánatka lipová, ta přišupajdila ze Středozemí a další přibývají...)

Ploštice má na zádech polokrovky, z poloviny pevné a z poloviny blanité a pod nimi křídla. Někdy křídla chybí. Ústní ústrojí je bodavě sací a převážná většina ploštic saje rostlinné šťávy. Výjimkou jsou na př. vodoměrky a štěnice, první jsou dravé a druhé sají krev. Jejich samozřejmě více.


Nenašla jsem název té naší ploštice, možná je to hladěnka, možná janovcová, ale nejsem expert na ploštice. (Ještě by to mohla být hladěnka zimostrázová, vše z jižní Evropy. Ale to je jen můj odhad. Hladěnky jsou dravé). Pokud je to ona, živí se mšicemi a to by bylo dobré. Je to asi odkudsi zavlečené nebo postupuje spolu s oteplováním (které tatíček Klaus tvrdě popíral...). Možná zavlečené s rostlinným materiálem, naše školky vesele odebírají výpěstky z ciziny, (také má vliv doprava a obchod) tak sem byl zavlečen z Číny zavíječ zimostrázový, jehož invaze polevily. ). Tak skončí i populace této černé ploštice, zřejmě nyní nastal bouřlivý růst ploštice, tzv. gradace, která se přirozeně sníží na normální hustotu. Gradace má vždy různou periodu. Ještě existují ploštičky, síťnatky, klopušky, kněžice, splešťule, jehlanka, vroubenka, znakoplavka ...vše jsou ploštice. Mě se líbí ta změť výstižných českých názvů, kam se hrabe angličtina.

Pokud vám ploštice vadí, balkon smeťte, v bytě vysajte a pytlík zahoďte do kontejneru. A zvykejte si na nové a nové živočichy, zatímco ti naši vymírají i díky lidem jako je Hmyzu zdar.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.07. 22:26
Titulek:uteklo mi slovo...odpovědět
Gradace je růst POPUlACE ploštice nebo jiného živočicha....
Jméno:Eva
Datum:05.07. 12:42
Titulek:u nás takéodpovědět
Nejsou jen v Neratovicích, ale i v Praze. Mám je na prádle (žlutém a světle zeleném) na balkoně. Bohužel, musíme se zvykat, že se nám tu zabydlují živočichové (i dvojnozí) z jiných krajin.
Jméno: jakub
Datum:05.07. 10:15
Titulek: bylo to nepříjemnéodpovědět
Malá dcerka se nám v noci z ničeho nic budila než jsme zjistili,že ty potvory má i v postýlce a lezou po ní.Neskutečné!To si v letních vedrech větráte a nakonec tohle svinstvo.Něco podobného jako když v Domě hrůzy po Vás lezou švábi.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:06.07. 13:28
Titulek:postřik na domě u Tesca?odpovědět
Na kostkovaném domě u Tesca je zřejmě postříkali, u paty domu leží stovky mrtvolek. Hloupost. Raději tisíce ploštic než chemický postřik v místě, kde chodí děti a lidé zde žijí. Pokud si lidé vydupali postřik, tak si nevidí ani na špičku nosu. Ploštice nevyvolávají rakovinu, ale kdo ví, co způsobí postřik?????
Jméno:Glum
Datum:06.07. 14:31
Titulek:Nelezte do cizíhoodpovědět
Je to správně, vy kdyz mi vlezete do domu tak vas taky vyprovodim.
Jméno:Klára
Datum:06.07. 15:09
Titulek:aha,tak toodpovědět
Se kvůli chemii mají nechat obtěžovat a sežrat ve svých příbytcích??!!Ty potvory vlezou všude.Dobrá demagogie.Jenže nejsou tam sami,mají tam ještě daleko menší zvěrstvo-čmelíky-z hnízdících ptáků na střeše.Malinká černá tečka dobře viditelná na bílé výmalbě a plastových oknech a parapetech.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:06.07. 15:37
Titulek:chápu....odpovědět
Jistě Klárinko, a pak se budeš divit, kde se vzala ta rakovina...
Jméno:milá
Datum:06.07. 16:18
Titulek:Aninko,odpovědět
Nedivím se,tu už beztak máme ve vzduchu,ve vodě,všude,víte..Ale jistě příjdete s nějakým neinvazivním,ekologickým nápadem.Ráda jej uvítám.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:06.07. 17:41
Titulek:radaodpovědět
Má milá, obraťte se na Hmyzu zdar, ta má spoustu ekologických nápadů.
Jméno:jo
Datum:06.07. 21:04
Titulek:ahaodpovědět
A já si naivně myslela že ekologii a enviromentologii máte v malíku Vy.To je zvláštní.Najednou dáváte prostor své konkurentce,které nemůžete přijít na jméno.Ale rozumím nadsázce..
Jméno:Marek
Datum:06.07. 21:42
Titulek:Invazeodpovědět
5.07.2019 - Británie na ostří nože. - http://jdem.cz/faxyt3

Počet útoků nožem v Anglii a Walesu v posledních letech prudce narůstá a jde o epidemii dosud nevídaných rozměrů. V roce 2018 bylo zaznamenáno více než 40 tisíc takových útoků, tisíce lidí musely být ošetřeny v nemocnici, 252 lidí útok nožem nepřežilo. Přičemž ve statistikách nejsou započítány oběti teroristických útoků a údaje z Manchesteru.

V průměru je každý týden nožem napadeno mnoho set lidí a mnoho desítek je se zraněními převezeno do nemocnice. Tato čísla skutečně představují historické maximum. Útoků nožem bylo v loňském roce v Anglii a Walesu nejvíce od roku 1946, tedy od roku, kdy se tato statistika začala zaznamenávat.
Jméno:Handule
Datum:20.07. 19:16
Titulek:Síťka do okna odpovědět
Proti broučkům stačí dát do okna síťku, koupila jsem je v Kiku už asi před dvěma lety asi 30 Kč/kus. Na rám okna nalepíte samolepicí suchý zip a na něj přilepíte síťku. Instalace na jedno okna trvá asi 5 minut. Na zimu síťku sundám a vyperu, na jaře opět upevním na zip a venku mohou létat mouchy, komáři, chrousti... a my máme doma klid. Klid za 30 Kč na jednu místnost a nemusím zabíjet. Je to na každém...
Jméno:jo
Datum:21.07. 05:10
Titulek: pěknej krámodpovědět
Zadarmo drahej.Síť se i po silnějším větru odchlipuje a někdy i samotný zip.Zbude jen nechutná olepenina,která na plastu nechá stopy a vy na tom ruce.Ani zadarmo ten kýč!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.07. 09:39
Titulek:mouchy, komáři a ptáciodpovědět
Mezi námi, kdyby bylo víc ptáků jako jsou vlaštovky, jiřičky, rehci a pod., ulovili by víc much a komárů a vy byste neměli problémy. Ještě že máme rorýsy...Jenže jiřičky byly vyhozeny z jediného místa, kde na sídlišti hnízdily - na domě 1380-1, vlaštovky hnízdí v budovách (dříve v chlévech), nedovedu si představit, že by si je pustili naši sateliťáci do svých opečovávaných domů, na sídlišti nemlich to samé...rehkům se dávalo prkno na hnízdo pod okap, kde ty časy jsou...teď chce mít každý uklizenou přírodu...nedej bože sedmikráska nebo pampeliška v trávníku, lidi jsou zblblí reklamou, myslí si, že musí mít golfový trávník a nechápou, že je to sterilní monokultura, kde žádný hmyzák nemá šanci. Hlavně chybí vhodné klima s častými deštíky. Na golfových hřištích do něj cpou herbicidy a spoustu vody...A vyšlechtěné kytky, ty jsou krásné...jenže hmyz se na nich nevyvíjí. Když se někde objeví (brouci zlatohlávci v dutině dubu U strouhy) je strom nelítostně vykácen, protože projekty dělají známí a ne schopní...Dokud zde bude vládnout Mrzílková se svými komplici navázanými na stejně schopné,bude město dál upadat.

Jen mě teď napadlo, jak jsem byla nedávno malovat ve Veltrusech, že na nově opravených zámeckých budovách sídlily jiřičky a NIKDO je neshazoval ani nelikvidoval hnízda, neboť je přece samozřejmost, že tam vždy hnízdily. A tady by se lidi z hnízd a mimin zbláznili. Pak si sednou k televizi a se slzami v očích sledují, jak ubývají sloni a ti hnusní pytláci je střílejí, ale že už ve městě (čímž míním hlavně sídliště a novou výstavbu) pomalu nežije žádný hmyz ani pták, je nezajímá.
Jméno:tak
Datum:21.07. 10:40
Titulek:ptáky slyšímodpovědět
Od ranního úsvitu a hmyzu jsou plné naše ubytovny..A na radnici máme skvělou "Hmyzu zdar",co chtít více...:D :D
Jméno:
Datum:21.07. 21:32
Titulek::D:D:Dodpovědět
Palec nahoru!

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz