zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.06. 09:01
Titulek:Valí se na nás vražedná vedra...odpovědět
Když jsem už před lety tvrdila, že časem stoupnou teploty na 40, že je nutné vysazovat stovky stromů, bránit ty, co máme, zadržovat dešťovou vodu, volit bílé omítky a světlé střechy, stavět nádrže na vodu místo výstavby masivních silnic v každé uličce, byla jsem považována za blázna. No a máme to tady. Ve městě se nestalo nic, co by snížilo rozpálenost města. Vichřice a neuvážené povolování kácení OŽP, trvalé vysekávání porostů, nesmyslné ořezávání stromů a keřů nás připravují o další zeleň. Tzv. revitalizace lesíků zničí plochy ochranné a klimatické zeleně. Voda z panelákových střech proudí do kanalizace. Jsme vystaveni vedru, které už ohrožuje naše životy. Dnes a zítra se teploty přiblíží čtyřicítce, přesto město nekropí, aby se zchladilo rozpálené město. Před chvílí jsem napsala email lidem na radnici, proč se nekropí, proč se seká a proč se používají fukary a neomezí strunové sekačky? Ze zkušenosti vím, že mi nikdo neodpoví...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.06. 13:47
Titulek:Odvolala jsme sekačku.......odpovědět
Tak mě asi zavřou. A to ještě by se mělo hodně rozmýšlet, zda posekat zelený vysoký porost. Ochlazuje prostor.
V jednu hodinu bylo už přes třicet a tady Ukrajinec na sekačce sekal zelenou trávu. Toho prachu,. uříznuté listy se neuzavřou, vypaří se z nich voda a porost uschne. Bude tu poušť. Volám panu Vejvodovi z FCC, ten mi odpověděl, že řekl, že dnes nemají sekat. Že by Ukrajinec nerozuměl???? Volám starostu Kroužeckého, líčím co se tu děje, prý to zařídí. NO, tak jsem nakonec šla za Ukrajincem, oznámila jsme mu, že je už 31 a nesmí sekat ať jede pryč, že to vezmu na sebe. Tak odjel do depa. SMSkou jsem informovala Vejvodu i Kroužeckého, že se už neseká. To by trvalo, než by sekání zastavili, pokud to nebyla jen těšínská jablíčka.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.06. 14:14
Titulek:A přece se seká....odpovědět
Jo, jo. Machovec z FCC prý řekl starostovi, že nemá kdy jindy sekat a tak se bude sekat celý den.Machovec je technik.Přírodě nerozumí vůbec a je zaměstnancem firmy. Tráva prý byla vysoká a lidi si přáli, aby se sekalo. Je to možné, ale pak mělo OŽP vyrobit letáčky a vylepit je po městě, proč je nutné, aby se tráva sekala jen 2x ročně. Volala jsem opět Vejvodovi, zbytečně.

Takže Ukrajinec jezdí dál se sekačkou a seká se, protože naše město ovládla firma FCC a dělá si co chce. Ne že ji řídí město, ale ona město ovládá. Čím ovládá lidi na radnici? Ta osekaná tráva chcípne, pokud budou horka trvat. Tady každý milovník přírody zapláče a příroda to zabalí. Upečeme se ve vedrech.
Jméno:Jan
Datum:25.06. 17:09
Titulek:je to divnéodpovědět
Stejnak provařeně se chovala i ASA,nikdo na ně nemohl,samý Serjoža sotva se podepíše.Myslím si o tom své.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz