zpět na forum

Jméno:Jirka
Datum:17.06. 13:07
Titulek:Vyhubíme se samiodpovědět
Lidé za rok požijí desítky tisíc plastových částic
Průměrný člověk sní nejméně 50 000 částic mikroplastů ročně, stejné množství rovněž i vdechne. Vyplývá to z první studie, která se snažila odhadnout, jaké množství plastových znečišťujících látek člověk pozře. Informoval o tom britský list The Guardian.Skutečné množství je pravděpodobně mnohem vyšší, protože na obsah plastové kontaminace bylo analyzováno jen malé množství jídel a nápojů. Vědci také uvedli, že pití velkého množství balené vody dramaticky zvyšuje množství zkonzumovaných částic.Zdravotní následky zkonzumovaných mikroplastů nejsou známé, ale mohou uvolňovat toxické látky. Některé částice jsou tak malé, že mohou proniknout lidskými tkáněmi a spustit imunitní reakce.

Jedny z nejlepších dostupných údajů se týkají vody. Balená voda obsahuje průměrně dvaadvacetkrát víc mikroplastů než voda z kohoutku. Člověk, který bude pít jen balenou vodu, by tak ročně zkonzumoval jen z tohoto zdroje 130 tisíc částic v porovnání se 4000 částicemi z vody z kohoutku.

Cox zdůraznil, že zatím neznáme možné zdravotní následky, ale už jen samotný alarmující počet plastových mikročástic, které se do našeho těla dostávají, by měl posloužit jako varovný signál.

Jméno:Honza
Datum:02.07. 20:52
Titulek:je zvláštníodpovědět
Že mi při rozboru vody žádné mikroplasty nedetekují analýzou,jak si to mám vysvětlit??!

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz