zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.06. 08:43
Titulek:Nový bazén na koupalištiodpovědět
Na facebooku už prý probíhá diskuze, ale proč o tom ještě nediskutovat na nerátkách. Byla jsem se podívat na stavbě v době, kdy umisťovali obrovské pískové filtry, nevím přesně, kdy to bylo. Pak jsem se zjevila v době, kdy betonovali a posléze tak před třemi týdny. To už byl bazén celkem hotov, chyběly dodělat okolní plochy. Zarazilo mě, jak minimální plocha je vyhrazena plavcům. To si moc nezaplaveme. Horší je sousedství atrakcí ve velké části bazénu s plav. částí. To nebude dobré. Budu chtít v klidu plavat a vedle bude pokřikovat horda různobarevných zvlčilců. Ne, tak to ne. Když jsem tam byla ještě jednou, zasévali trávu. No to je špatné. Město mělo navrhovat travní koberec, takhle se zase bude ležet na hlíně jako nahoře. Nebo lepší by bylo podpovrchové zavlažování. Prý je to nenapadlo a je to drahé, řekla mi paní na MěÚ. To je tak se vším. Něco si někdo vymyslí, pak se to schválí a nikdo nezkoumá, co z toho vzejde. Nenapadne je to!!!! Hmyzu zdar to nemůže napadnout. Pak se valí jedna stavba za druhou, každá má chyby a vady a miliony utíkají oknem. Méně a kvalitně by bylo lepší. A promyšleně. A to se ještě chystá poničení lesíků, Kost. sadů a prostoru za polic. barákem. Tak co, jaké máte připomínky k bazénu?
Jméno:VJ
Datum:15.06. 16:08
Titulek:Re:odpovědět
Já chápu, že 50 metrový bazén je extrémně finančně náročný na údržbu a je to velký risk. Ostatně 50 metrové bazény mají jen krajská města a to ještě v Karlových Varech je nefunknční (Thermal).

Osobně bych také upřednostnil, pokud by to bylo oddělené, ale jestli jsem dobře pochopil, využívá se původní "vana", která bude opravena a rozdělena na sektory. Ta původní vana ze sedmdesátek byla vadná už od počátku a jen díky tomu, že se plýtvalo za komunistů vodou a nikomu to nevadilo, tak bazén jakž tak fungoval. Tak od roku 1985 se pak už zanedbávalo všechno.

Plavat v klídečku půjde, ale bude záležet na dozoru. 25 metrový bazén by mohl sloužit k plavání a ten středně velký u vstupu k cachtání, a brouzdaliště máme také Docela bych byl rád, pokud by se do budoucna podařilo opravit skokanský bazén.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:15.06. 18:47
Titulek:bazénodpovědět
Skokanský bazén je přeměněn na relaxační a zcela jistě se už nikdy nevrátí původnímu účelu. Pokud se týká bezbariérovosti, pak nový bazén je bezbariérový, ale přístup prý NE. Rada města měla údajně odhlasovat navýšení částky o nějaký sto tisíc kvůli přístupu. Uvidíme, jak to bude fungovat, jen aby byl zajištěn trvale přítomný kvalifikovaný dozor. Ještě něco: prý město nakoupilo 1000 dřevěných lehátek, aby lidi neleželi v hlíně. Ještě mělo nakoupit stejný počet stínů, Suchomel vykácel spoustu stromů, halt mu nedošlo, že se mění klima. Ve vedrech se na slunci nedá pobývat.
Jméno:VJ
Datum:18.06. 09:49
Titulek:Re: bazénodpovědět
To jsem nevěděl, že se změnil na relaxační.
To je trochu škoda. Na druhou stranu, kdo dnes by skákal jinak než kufr. :)

Já už nebyl na koupališti dlouho, pamatuji si, že relaxační bazén byl dole v té stinné části pod čističkou. Bylo to takový mnohoúhelník, s malýma modrýma dlaždičkama, hloubka mohla být tak 60 cm.

S těma lehátkama je to dobře. Mám to radši než deku na zemi.
Jméno:Milan
Datum:15.06. 22:12
Titulek:Velký plavecký bazén ...odpovědět
ať už 25 nebo i 50 metrů Neratovice na letním koupališti nutně potřebují. Přeci jen doposud to byla bída včetně těch co se o to starali. Raději jsem zajel do Mělníka. Vyjadřovat se teď ke koupališti nemohu, neboť na rozdíl od paní Spěváčkové jsem neměl tu možnost stavbu navštívit. Párkrát jsem jel kolem Labe po té cestě tak jsem nehlédl skrze plot ale moc toho vidět nebylo. Takže mohu jen prohlásit že se budu těšit a až to uvidím opravdu z blízka klidně se k tomu vyjádřím. Soudy jako paní Spěváčková ( nic ve zlém ) si prostě v tuhle chvíli netroufám. Určitě nebude všechno 100% ale tak už to je všude. Každopádně jsem rád, že Neratovice budou mít po dlouhých letech zase velký bazén který přispěje k vyžití v letních vedrech.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.06. 23:51
Titulek:koupalištěodpovědět
Ano, souhlasím s vámi, město, které má koupaliště bez velkého bazénu, není pořádné město. Jsem přesvědčená, že by mělo být provozováno městem. Určitě by to pomohlo zvýšit tok peněz do rozpočtu. Návštěvnosti by pomohlo, kdyby se otevřela restaurace směrem do koupaliště, je potřeba rozšířit kiosek, znovu obnovit šatny místo těch příšerných neuvěřitelných plechových stěn, je nutné obnovit trávníky v horní části koupaliště a důsledně dbát na dodržování pravidel předepsaného oblečení na koupání u některých příchozích. Jistě by pomohlo upravit ceník, když někdo stráví na koupališti celý den, měl by platit mnohem víc než ten, kdo přijde na dvě až tři hodiny. Město by mohlo pořádat na koupališti módní přehlídky - molo nad nad bazénem, koncerty, večery s tancem, posezení pro seniory s programem, večerní koupání...fantazii se meze nekladou. (Chci vidět, jak se s tím popasuje Plavecký bazén...). Je to tu v létě neuvěřitelně mrtvé. I mimo léto. To golfové hřiště bych zrušila, může být třeba u Márovy pizzerie, ale myslím, že tento druh zábavy je už poněkud zastaralý. Místo něj by tam mohl být malý kemp pro letní přenocování ve městě, stany nebo chatky...Nebo malé jevišťátko pro děti a programy....Podívejte se na program Chlumecké hudební léto...

http://www.chlumecnc.cz/ch lumecke-hudebni-leto-2019- na-koupalisti/a-2072/p1=14 049

Co bude s letním kinem??? Za vlády L. Mrzílkové definitivně zchátralo...co s ním? Celé léto je tu mrtvo. Asi by už měly být učiněny změny ve ve vedení Společenského domu, a jeje, to nám Fried tu výstavu našich maleb neuspořádá už nikdy...Tak to tu chodí. Místní, nedobře zapsaní nahoře, nemohou vystavovat, ale pro cizí se termín vždy najde...

Možná se ptáte: A proč jste to nenavrhla? Jste přece zastupitelka? Milí zlatí, v Neratovicích je to tak zařízené, že zastupitelstvo nic nemůže změnit, o ničem neví, o ničem není informované, vše jde kolem něj...Rozhoduje rada a koalice, pak úředníci, a hlavní slovo má Mrzílková a prosadí vše, i kdyby to byl sebevětší nesmysl. ODS jí sekunduje, no a pak mají vliv všelijací developeři a pod. Tak to je.
Jméno:Zaza
Datum:17.06. 11:18
Titulek:letní kinoodpovědět
Minigolf je věc názoru - podle mě je docela fajn a rozhodně bych ho nerušila. A letní kino bude letos v srpnu promítat - program viz stránky Společenského domu.

Problém s kulturou v Nera je, že není zájem - viz akce knihovny, kam skoro nikdo nechodí. Pak se těžko něco pořádá...
Jméno:Zuzana
Datum:17.06. 14:15
Titulek:vy to nevíte?odpovědět
Jak to, že to jako zastupitelka nevíte? Společenský dům znovu otevírá na letní prázdniny letní kino. Je toho plný facebook a nebo se stačí podívat na stránky Společenského domu. Zase něco kritizujete o čem nevíte nic.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:17.06. 21:37
Titulek:mám jinou práci...odpovědět
No to je ostuda. Facebook neuznávám,na stránky SD se nedívám. Nemám proč. Mám spoustu práce s územním plánem - chodím skoro denně na radnici prostudovat si všechny podklady, mimo to se zabývám veřejnou zelení. V tomto měsíci jsem byla na vzdělávacích seminářích: Protikorupční seminář v Líbeznicích, takových jsem absolvovala spoustu, je to pořád dokola a nic se neděje. Pak to byli "Škůdci a jejich diagnostika" - dvoudenní seminář v Olomouci, úžasná věc, další "Správa veřejné zeleně v městské krajině" - pořádala Praha 3. Také skvělé. A pak seminář "S krajinou jen dobře", výborné, opět na Žižkově. Je to málo práce na jednoho člověka? Co dělají ostatní zastupitelé? Sejí kytičky nebo se věnují svým zájmům. Co ti koaliční, co sedí na zasedání jak pecky a těší se domů, protože se dozvědí vše na svých tajných sedánkách? Co ti dělají?

To Letní kino nejprve nechalo město zdevastovet a teď se bude kupovat nový mobiliář za drahé peníze. To známe, tady se to provozuje běžně.
Jméno:VJ
Datum:18.06. 09:52
Titulek:Re:odpovědět
Tak to byste měla. Protože web je dnes základ pro komunikaci s lidmi.

http://www.spoldum.cz/inde x.php?strana=program&typ=1 0

Jméno:Jiřina
Datum:18.06. 15:13
Titulek:zastupitelstvoodpovědět
S tím, že nikdo z koaličních zastupitelů nediskutuje a na nic se neptá máte pravdu. Ale, jak mi vyprávěla moje kamarádka už v minulém volebním období. Oni jdou na zastupitelstvo a vše dopodrobna vědí. Vše proberou na koaliční schůzce, prostě vše co koho zajímá. Proto už nemají potřebu se na zastupitelstvu na něco ptát a nemají potřebu se zviditelňovat. Ale zeptejte se pana Šandy. Pokud vím, tak i nerahnutí se před zastupitelstvem schází a probírá jednotlivé body zastupitelstva. Je škoda, že vy jste sama a nemáte možnost se s nikým sejít a probrat jednotlivé body.
Jméno:Dan
Datum:18.06. 18:31
Titulek:je to takodpovědět
Velká akce víc hodí do soukromých kapes než malá údržba.A nějaká xichtokniha??!Taky nepotřebuji k životu,navíc když vím o čem to v zákulisí je.Ne děkuji.Zajdu si radši na procházku podél Labe či přečtu dobrou knihu.
Jméno:yy
Datum:16.06. 08:11
Titulek:Nedostatek peněz obcímodpovědět
Stát předává svoji práci obcím. Jestli na to nemáte peníze, vezměte je lidem, radí Schillerová
FB Alena Schillerová
Alena Schillerová | FOTO: FB Alena Schillerová
AUTOR:
ŠTĚPÁN MALÁT
VYDÁNO:
16.6.2019
RUBRIKA:
KOMENTÁŘE A NÁZORY
SDÍLET:


Stát předává stále více povinností na obce. A nijak jim nepomůže, nepřidává ani korunu. Někteří starostové jsou z toho nešťastní, nemají v rozpočtech peníze na to, aby přenesený výkon státní správy mohli zajišťovat. Případně musí krátit peníze, které by použili ve prospěch obyvatel. Chodníky, rekonstrukce, kultura, atd., atd.. Po tom, co si někteří starostové stěžovali, jim ministryně financí Alena Schillerová poradila. V podstatě jim řekla, aby ty chybějící peníze vzali svým obyvatelům.


Starostové to dle rady ministryně financí a pravé ruky Andreje Babiše mají udělat prostřednictvím daně z nemovitosti. Její výši totiž určují právě zastupitelstva měst. Podle serveru Seznam zprávy to znamená například, že v Praze by majitelé za sedmdesátimetrový byt na místo dnešních 860 korun mohli platit až 4300 korun ročně. Ve většině měst by se ze současných 1200 korun mohla daň zvednout na 3000 korun.

Není divu, že se do zvyšování daně z nemovitosti většině starostů moc nechce. Jsou to oni, kdo se s obyvateli měst a obcí potkává každý den. Logicky je pro ně nepochopitelné, proč by měli své obyvatele trestat vyšší daní za to, že jim Babišáci nasazují na úřad stále více úkolů a musejí zaměstnávat další a další úředníky. Proč by jejich platy měli hradit obyvatelé? Proč by měli starostové a zastupitelé trestat majitele bytů, domů, zahrad a dalších nemovitostí? Schillerová s Babišem od začátku nezvládají hospodařit s prostředky státu a takhle to končí. Svoji neschopnost alibisticky házejí na starosty a zastupitele.

DÁLE ČTĚTE
archiv
Prchalovi trollové chybují: Kopírují do komentářů na FB i pokyny šéfů
O tom, že PR hnutí ANO a Andreje Babiše je ve svém základu postaveno na lži, vědí ...

ČÍST ČLÁNEK »
Jenže, ne všichni starostové jsou bolševici s předrevolučním uvažováním, které tak pěkně odprezentovala Alena Schillerová. Ministryně vlády, která umí jen dusit obyvatele přes buzerační nástroje (EET, kontrolní hlášení, …) a zvládá jen navyšovat výdaje státu, které mají hradit obyvatelé, nebo EU.

Prý vláda odborníků. Říkal před časem jeden pan premiér. Ten premiér, který byl následně opakovaně usvědčen ze lži. A momentálně mu hrozí minimálně deset let vězení a dělá České republice ostudu po celém světě. Je dob

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz