zpět na forum

Jméno:lenka
Datum:11.06. 00:45
Titulek:sekani travyodpovědět
Vážení,
Dříve v Mlékojedech sekala trávu firma FCC.
Tento rok Landová a její rodinka a můžu Vám říci hrůza a děs.Posekáno letem světem.Je v zastupitelstvu tak co by ne.
Jméno:Zita
Datum:11.06. 08:32
Titulek:prachy, prachy, prachy-odpovědět
Mrnda odměňuje za doplnění potřebného počtu zastupitelů v koalici. Krouža starosta, Landová rada a zakázky od města. Berou slušné peníze a to se počítá.
Jméno:Ka
Datum:13.06. 14:05
Titulek:trávaodpovědět
Tak jsem dnes koukal jak po včerejším dobrém dešti se seká tráva v Neratovicích. To je hrozné to kráva to lépe okouše, než to ta ubohá firma poseká, Který
vůl vede tuto firmu to je bldej nebo slepej......
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:14.06. 12:40
Titulek:sekání...katastrofaodpovědět
Trvám na tom. Rámo po přívalovém lijavci vyrazily sekačky a sekaly do bahna. Pak se oteplilo, bylo přes 25 a sekalo se dál. PO dešti a ten byl přívalový, se NESEKÁ....neseká se ani při teplotách nad 25...Kdo to vede - společnost FCC, která se udajně radí s pracovnicí Vaculovou, o jejíchž znalostech mám vážné pochybnosti, z OŽP. Za FCC jedná údajně technik Machovec a stavař Vejvoda, tedy na slovo vzatí odborníci. Podle toho to vypadá. Když už sekají, tak proč ne mozaikově, jak tvrdila paní Vaculová. To znamená, sekat kus plochy a druhou nechat neposekanou a pak obrátit. Tím celoplošným sekáním zničili tisíce slunéček sdmitečmých a jejich larev - žerou mšice!!!!!!!!
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:11.06. 11:26
Titulek:PROC se nesekáááááá?odpovědět
Je vedro a FCC začala sekat. Nešťastně, ve vedrech se neseká. Jinak: Nesmiřitelní zastánci častého sekání zelených ploch (pěstovaná tráva už tam dávno neroste) se do mě dnes ráno pustili, jaká je to hrůza, jak NIKDY to Neratovicích nebylo, jak se vždy sekalo a sekalo. Tak jsme jim oznámila, že NIKDY nebyly tak vysoké teploty a NIKDY nebylo takové sucho a že se nedá nic dělat a musí si zvyknout. Globální oteplování se zhoršuje, bude hůř. Jenže oni to nechtěli (nebo nemohli pochopit) a pořád stáli na svém. Marně jsme jim vysvětlova,a že MŽP dopručilo městům sekat jen 2x ročně, že nemáme motýli a hmyz, který se živí na bylinách, nic nepomohlo. Pán mi oznámil, že by se měla vysét nové tráva a bylo by to. To by mohli sít rovnou na beton, bylo by to stejné. Chci vidět, jak by město zafinancovalo kompetní regeneraci všech ploch -tj. aerofikaci čili provzdušnění, hloubkové kypření, vertikutaci utužených ploch, pohnojení kompostem, zapískování, dosev travní směsí...no a stejně by to nepomohlo, v dnešní době přežijí jen trávníky zavlažované zavlažovacími systémy. Howgh.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:11.06. 11:32
Titulek:denik.czodpovědět
Sekat, nebo ne? Pražané se hádají kvůli trávníkům
DNES 05:55

Některé radnice letos jako opatření před suchem nesekají trávníky tak často jako dříve. Obyvatele metropole tím rozdělily na dva nesmiřitelné tábory.

Zdroj: https://prazsky.denik.cz/z pravy_region/sekat-nebo-ne -prazane-se-hadaji-kvuli-t ravnikum-20190610.html

Zatímco část Pražanů je nadšená z lučního kvítí u paneláků, druhou skupinu jednání úřadů rozlítilo. Stěžují si na pyl ve vzduchu, klíšťata i na to, že se z vyšší trávy hůře sbírají psí exkrementy.

Méně často seká například Praha 6, 7, 12 a 15. „Odezvy ze strany našich občanů jsou vesměs negativní, lidé si stěžují, protože chtějí mít posekáno všude. Mailů i telefonických podnětů je opravdu dost,“ potvrdil mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek.Přístup k péči o zelené plochy letos přehodnotila i Praha 3. „Odbor ochrany životního prostředí ve spolupráci s odborníky vyhodnocuje plochy zeleně, na kterých je třeba změnit skladbu bylinného společenství. Součástí průzkumu je například takzvaná mozaiková seč, kdy je část plochy posekána a část se ponechá – ta je nyní prováděna například na Olšanském náměstí,“ vysvětlila vedoucí odboru ochrany životního prostředí Prahy 3 Jana Caldrová. Na některých svazích rozsáhlejších parků, třeba na Parukářce, a na vybraných částech sídlišť neseče trojka vůbec. Od občanů za to schytala pochvaly i kritiku.Martin L. „Jsem rád, že se tolik neseká a jsem vděčný. A příroda také. Ty posekané vyschlé holiny jsou k ničemu.“
Trojka si za svým postupem stojí. Majitelům psů doporučila, ať výkaly sbírají do igelitových sáčků, do nichž se z vyšší trávy nabírají lépe než do papírových, a ať psy ošetřují repelenty. Zároveň upozornila, že má na svém území stále i plochy, na nichž se seká vydatně. Jde o trávníky se závlahovým systémem.

Stébla dlouhá aspoň decimetr
Změny letos zavedla i modřanská radnice. „Nebudeme sekat na ‚angličáka‘, ten by nám v dnešním suchu vyschl a přívalový déšť by nezachytil, ale na výšku 10 cm. Firmy nesmí sekat v horku, aby trávník nezaschl. Vytipovali jsme pozemky na okraji sídliště, nebo prudké svahy, které nejsou tolik využívány a ty budeme sekat pouze jednou v roce,“ popsala opatření místostarostka Prahy 12 Eva Tylová.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:11.06. 11:33
Titulek:dokončeníodpovědět
Podobně postupují i v Praze 7. Kritikům se snaží vysvětlovat, že vyšší tráva pomáhá zadržovat vodu a slouží také jako domov hmyzu. Pozitivní efekt vyšší trávy potvrdila i klimatoložka Jana Soukupová z České zemědělské univerzity. Zdůraznila, že vyšší tráva v sobě dokáže zachytit prach z dopravy, vítr jej nezvíří a déšť poté odplaví.

Zdroj: https://prazsky.denik.cz/z pravy_region/sekat-nebo-ne -prazane-se-hadaji-kvuli-t ravnikum-20190610.html
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:11.06. 11:47
Titulek:vedra a suchaodpovědět
Letos ná pořádně trápí vedra a sucho a bude hůř. Vše se stupňuje. Jen letošní květen byl v Klementinu podle meteorologů nejteplejší za posledních 244 let. Město dělá mrtvého brouka. Prý zadržujeme vodu, no tak to mě rozesmálo. To je největší lež za posledních sto let.
Jméno:Anna
Datum:11.06. 16:43
Titulek:omylodpovědět
To je omyl, nebyl to letošní květen, ale loňský 2018. Omlouvám se za přehlédnutí data. Děkuji Aleně za upozornění.
Jméno:Jirba
Datum:12.06. 11:29
Titulek:trávaodpovědět
Paní Spěváčková , co ji znám (30 let) má nesekání trávy (po neratovicku) stále na programu. Ale i jiní o tomto problému na Zastupitelstvu mluvili. Dnešek snad i státem placeným tupcům ukazuje, že už i to sekání trávy je vysoce zásadní problém. Já bych dodal, že není problém vytyčit místa, kde by se tráva sekat vůbec nemusela, nebo jednou za rok.
Jméno:Petr
Datum:14.06. 17:06
Titulek:není problémodpovědět
Jak pro koho,je to stále boj s větrnými mlýny.Nekonečný příběh tady v Nera.Jedni by pečovali a udržovali stůj co stůj,druzí vyplenili a zničili co se dá téměř na potkání.Smutné story tohoto města.Prostě jaký pán..A vězte,že bude hůř

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz