zpět na forum

Jméno:Jana M.
Datum:21.05. 09:52
Titulek:Pokácení sakur u Milujiodpovědět
Co na to říkáte? Kácení krásných mladých kvetoucích stromů během vegetačního klidu???
Jméno:Martin
Datum:22.05. 08:01
Titulek:Hnus!odpovědět
Je to zločin, co se tady děje! Zase budujeme parkoviště na úkor stromů. Neuvěřitelné. Který magor to projektoval a který ještě větší magor to schválil!!! Přizná se někdo z radnice? Těžko, protože tohle je slušně řečeno na rozbití úst.
A na stránkách města o kácení ani zmínka, asi se už bojí o tom předem psát.
Jméno:Martin
Datum:22.05. 09:39
Titulek:odpověďodpovědět
Odpovím si částečně sám. Na webu města je dostupná dokumentace k nové autobusové zastávce a k parkovišti P+R v ulici Mánesova, které souvisejí s novou vlakovou zastávkou. Autor: NOZA s.r.o., Kladno. Vznikne 34 parkovacích míst po pravé straně ulice Mánesova od ul. Na Výsluní až pod kopec Miluji, kde bude autobusová zastávka (na obou stranách ulice).
Kácet se má 6 lip stříbrných: 2 kvůli bus zastávce, dvě kvůli širším parkovacím místům pro invalidy, jedna kvůli krytému přístřešku na stání kol a jedna jako neperspektivní poškozená na žádost OŽP Neratovice. Hned vedle se má vysadit 5 dubů letních a jeden platan javorolistý.
Je škoda, že tyto údaje radnice před kácením nezveřejní.
Jméno:Martin
Datum:06.06. 07:01
Titulek:špatná koordinaceodpovědět
U nyní budované autobusové zastávky bude také přístřešek pro kola (kvůli kterému se také kácelo). Přístřešek pro kola je také vyprojektovaný u budoucí vlakové zastávky. Tady se projektanti nějak nedomluvili.
Jméno:fanny
Datum:12.06. 12:50
Titulek:špatná koordinaceodpovědět
na můj dotaz na OŽP ohledně kácení lip kvůli busové zastávce mi bylo odpovězeno, že oni nic, oni muzikanti, to rozhodl stavební odbor!!..chápete to? nicméně, ať tak rozhodl kdokoli, porušil tak zákon z r.1992 o vegetačním čase. Stromy se mohou kácet pouze od října do konce března..ne tak v Neratovicích!..tady je padni komu opadni!..tomu, kdo o kácení lipek rozhodl, bych s chutí urazila palici! Navíc nechápu, proč je tedy vůbec sázeli, však o vlakové zastávce na sídlišti se kecá už řadu let! A úplně mě rozhodila zpráva o přístřešku na kola..a pokud i busová zastávka bude tak úžasná, jako je např.u III.ZŠ, kde je snad jen pro parádu, pokud prší, teče do ní střechou, boční strany nejsou chráněny, prostě paskvil největší!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:12.06. 17:00
Titulek:OŽP nemluví pravdu....často...odpovědět
Když město stanovila zadávací podmínky, mělo požadovat zachování stromů. To zřejmě neudělalo a projektant se vykašlal na přemýšlení, kde umístit zastávku a přístřešek, prostě stromy zrušil. OŽP se musel vyjádřit ke kácení stromů závazným stanoviskem. Bez závazného stanoviska nejde umístit stavbu s kolidujícími stromy. Jakmile je vydáno závazné stanovisko, stavební úřad pak povolí kácení. Vykládám si to tak, že OŽP by musel požadovat přesazení dřevin a to neudělal. Mám dojem, že tak to je. My zastupitelé nemáme dostatečné informace a musíme obíhat odbory, kde vám tvrdí každý něco jiného.


přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz