zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.04. 09:31
Titulek:Výbuchy v kostelech a lux. hotelích na Srí Lanceodpovědět
Je náhoda, že ve Francii a v Německu se množí útoky na církevní památky - útočníci roztrhali kříže, zničili svatostánky, rozbili sochy a zničili eucharistie a zažehli strach z nárůstu protikatolického násilí napříč oběma zeměmi? Naše média mlčela. V neděli 17. března, hned odpoledne, byl v Paříži zapálen historický kostel sv Sulpice pocházející ze 17. století, v němž se nacházejí tři významné malby Eugena Delacroixe. Požár byl naštěstí uhašen včas, což se nepodařilo 15. dubna v katedrále Notre-Dame. Teprve tehdy se v médiích objevily zprávy o dlouhotrvajících útocích na církevní památky v obou zemích. To o nich dříve nikdo nevěděl? Ale o původcích útoků ani slovo. To si přece naší zaprodaní novináři nemohou dovolit. Za původce těchto útoků jsou ve Francii dokonce považovány neo-feministické a levicové anarchistické skupiny. No to určitě. Všichni zavírají oči nad tím, že v obou zemích jsou milionové komunity nelegálních migrantů, kteří své odlišné náboženství považují nadřazené nad křesťanstvím. Církevní památky jsou přece nejcitlivější místa evropské kultury. Po dnešním prakticky současném útoku na kostely a luxusní hotely na Velikonoční neděli na Srí Lance se hovoří o více než 130 mrtvých a nejméně 400 raněných. Kdo asi útočil? Křesťané? Těžko. Nejrozšířenější náboženství na Srí Lance je budhizmus a hinduizmus. Muslimové jsou tam také, je jich 7,5%. Kdo asi mohl útočit? To si budete muset vydedukovat sami. Už jsme jako za minulého režimu.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.04. 12:19
Titulek:oběti....odpovědět
Už skoro 200. A počty rostou. Co na to naši vítači a sluníčkáři?
Jméno:Milan
Datum:21.04. 12:46
Titulek:pokračuje toodpovědět
„Mnoho lidí bylo zraněno a někteří z nich jsou v kritickém stavu,“ sdělil agentuře AFP nejmenovaný policejní zdroj. Jedna z nemocnic v Kolombu přijala 254 zraněných, mimo hlavní město bylo hospitalizováno 60 lidí. Napadeny byly tři pětihvězdičkové hotely Shangri-La, Cinnamon Grand a Kingsbury. V kostele svatého Šebestiána v Kataně severně od Kolomba je podle tohoto zdroje 93 mrtvých, ve městě Batticaloa na východě Srí Lanky 27 obětí. Útok je hlášen rovněž z kostela svatého Antonína na kolombském předměstí Kotahena.
Podle reportéra BBC se na místě ozvala ještě sedmá exploze v hotelu naproti místní zoo. Poté byl ohlášen osmý výbuch. Ten je hlášen z obytného komplexu na severním předměstí Kolomba. Při sedmé byl zasažen hotel na jižním předměstí a o život připravil dva lidi.

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:22.04. 09:25
Titulek:poslední stav obětíodpovědět
Zemřelo cca 300 lidí a nepočítaně jich bylo zraněných. Kolik jich ještě zemře a bude zraněno tak, že to nebude pro život. Kolik rodin zůstane bez dětí a bez živitelů. Naše média tvrdí, že turisté jsou v klidu, protože se prý jedná o ojedinělou akci. Prostě jen taková malá srandička jednoho pominutého frustrovaného jedince. Stačilo by se vzít za ruce, semknout se, nasvítit Eiffelovku a muslimové se leknou.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:22.04. 13:26
Titulek:no a je to tady...odpovědět
Říkali to v televizi. Vrazi jsou místní muslimové a dokonce napojeni na muslimy v cizině. Už se někde psalo o tom, že arabští imámové vyjíždějí na, nazvala bych to, spanilé jízdy do zemi, kde provádějí propagandu a aktivizují místní muslimy. Kdepak asi vzali výbušniny? Toť otázka.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:22.04. 13:30
Titulek:Novinky.czodpovědět
Nizozemsko: imámové zpracovávají i děti
Radikální islámští kazatelé nabývají stále výraznějšího vlivu na vzdělávání mladých muslimů v Nizozemsku. Sdělil to zpravodajský server DutchNews.nl s odvoláním na výroční zprávu nizozemské bezpečnostní služby AIVD.AIVD upozornila, že ačkoli se náboženské vyučování v arabštině – po skončení obvyklého školního dne – jeví jako „málo významné a nevinné“, sílí riziko, že se děti a dospívající mládež odcizí většinové společnosti, a může jim být bráněno stát se její plnohodnotnou součástí. Nizozemská zpravodajská služba letos v březnu upozornila starostku Amsterdamu Femke Halsemovou, že vedení jediné islámské střední školy ve městě má vazby na čečenskou teroristickou skupinu.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.04. 09:09
Titulek:Vrahové jsou muslimové....odpovědět
Islamisti neexistují, to je jen mediální kamufláž. jsou jen muslimové posílení svým náboženstvím. A že tady nejsou? Projděte se Prahou, Teplicemi....K Srí Lance: mrtvých už je 310 a zraněných 500. Ale jaká to mohou být zranění? Někdy to není k životu. Utržené končetiny třeba. Kolik rodin ztratilo děti, rodiny živitele, manželky manžele a manželé manželky a podobně, není známo. Jen víme, že dánský milionář přišel o tři své děti ze čtyř. Ani milionáři nejsou ušetřeni tragédií. I když mají spoustu peněz a mají moc. To by si měli uvědomit naši žraločci lační peněz a moci na radnici. Ačkoliv....no, nebudu rozebírat, vrhli by se na mě.
Jméno:Patrik
Datum:27.04. 13:12
Titulek:Ve Srí Lance stále hrozí útoky muslimůodpovědět
Útoky na Srí Lance mají už 359 obětí. Jedním z útočníků byla žena
Zdroj: https://www.denik.cz/ze_sv eta/utoky-na-sri-lance-maj i-uz-359-obeti-policie-zat kla-dalsi-podezrele-201904 24.html

Po krvavé razii na východě Srí Lanky zůstalo 15 mrtvých, z toho šest dětí.
Těla 15 lidí, z toho šesti dětí, byla dnes nalezena v domě na východním pobřeží Srí Lanky, o který přes noc bojovali vojáci s ozbrojenci napojenými na velikonoční útoky. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na policii. Razii v domě u města Sammanthurai na východním pobřeží vojáci zahájili v pátek, obležení začali střílet a odpálili tři nálože.Ve stejné oblasti našli policisté na základě informací od zpravodajské služby 150 tyčinek plastické výbušniny, 100 tisíc kovových kuliček, které se dávají do sebevražedných vest, a nakonec i dodávku a oblečení, které použili ti, co byli zřejmě zapojeni do velikonočních útoků, informoval policejní mluvčí Ruvan Gunasekara.
Zdroj: https://www.denik.cz/ze_sv eta/po-krvave-razii-na-vyc hode-sri-lanky-zustalo-15- mrtvych-z-toho-sest-deti-2 0190427.htmlpřidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz