zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:15.04. 22:25
Titulek:Shořela část katedrály Notre-Dameodpovědět
Slavná katedrála Notre-Dame v Paříži se ocitla v plamenech. Propadla se celá střecha a hoří už i v jedné ze dvou čelních věží. Už dříve se zřítila úzká věž. Z 850 let staré gotické památky šlehají plameny a stoupá mohutný dým. Okolí bylo evakuováno. Na místě působí několik stovek hasičů. Podle agentury AFP si nejsou jisti, zda dokáží památku zachránit. Na událost reagují i světoví politici, kteří ji označují za evropskou tragédii.
Zdroj: https://www.denik.cz/ze_sv eta/v-parizi-hori-znama-ka tedrala-notre-dame-na-mist e-jsou-desitky-hasicu-2019 0415.html
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:16.04. 06:36
Titulek:se slzami v očích....odpovědět
Obrovská celosvětová kulturní a křesťanská tragedie. Požár katedrály známé jako chrám Matky boží v Paříži zasáhl nejen celou Francii. Škody jsou obrovské, začala sbírka na její obnovu. Ale už to nikdy nebude ta stará, středověká katedrála. Jen její replika.
Jméno:Jirka
Datum:16.04. 22:48
Titulek:nějak se mi to nezdáodpovědět
Ještě katedrála hořela a už prokuratura prohlásila, že požár vznikl neúmyslným zaviněním. Dnes jsme se dozvěděli, že si nemůžeme myslet nic jiného, než že se jednalo o náhodu...To je přece zvláštní. Když něco shoří, nastoupí policie, vyšetřovatelé a někdy to trvá dlouhé týdny než se vyšetří jak požár vznikl.
Jméno:Martin Růžička
Datum:17.04. 06:53
Titulek:A znáte ten vtipodpovědět
A znáte ten vtip, jak Brežněv volal do Vatikánu, aby popřál papeži hodně zdraví po atentátu a ono bylo hodinu do atentátu?
tak asi ví víc ... "kouknu a vidím"
národ se ale stmelil
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:17.04. 07:45
Titulek:to nebyl vtip....odpovědět
A znáte tu skutečnost, kdy hlasatelka v americké TV hlásila, že spadl mrakodrap WTC 7 v NY, do kterého kupodivu žádné letadlo nenarazilo, a na obrazovce za ní pořád ještě stál? A nehořel, jak vysvětlovala oficiální zpráva. (No, nakonec si všichni pamatujeme na hrůzné požáry mrakodrapů v Dubaji a žádný nikdy nespadl ;-))
Jméno:Otík
Datum:17.04. 22:41
Titulek:Parlamentní listyodpovědět
Zapálené, pokálené, rozmlácené. Nejen Notre-Dame, evropské kostely trpí. Velmi dlouhý seznam
17.04.2019 18:00
Den předtím, než vypukl požár katedrály Notre-Dame v Paříži, zveřejnil think-tank Gatestone Institute v New Yorku článek, který mapuje útoky na kostely a křesťanské symboly ve Francii i v Německu. V obou zemích probíhá plíživá válka proti všemu, co symbolizuje křesťanství: jsou to útoky na kříže na vrcholcích hor, na sošky svatých v kapličkách u silnic, na kostely a nedávno dokonce i na hřbitovy. Není slyšet ani sebemenší náznak, který by mohl vést k podezření, že s tím mají něco společného migranti. Pokud taková informace už unikne, jsou pachatelé prezentováni jako duševně Den předtím, než vypukl požár katedrály Notre-Dame v Paříži, zveřejnil think-tank Gatestone Institute v New Yorku článek, který mapuje útoky na kostely a křesťanské symboly ve Francii i v Německu. V obou zemích probíhá plíživá válka proti všemu, co symbolizuje křesťanství: jsou to útoky na kříže na vrcholcích hor, na sošky svatých v kapličkách u silnic, na kostely a nedávno dokonce i na hřbitovy. Není slyšet ani sebemenší náznak, který by mohl vést k podezření, že s tím mají něco společného migranti. Pokud taková informace už unikne, jsou pachatelé prezentováni jako duševně nemocní lidé.
Jméno:Ondraš
Datum:18.04. 13:50
Titulek:a už to jede!odpovědět
https://www.novinky.cz/zah ranicni/amerika/502854-pol icie-zatkla-v-newyorske-ka tedrale-muze-s-kanystry-s- benzinem.html
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:18.04. 16:11
Titulek:požár v katedrále v Pařížiodpovědět
Policie zatkla v newyorské katedrále muže s kanystry s benzínem
Dnes 9:51 - New York
Newyorská policie ve středu večer místního času zatkla muže, který do katedrály svatého Patrika na Páté avenue chtěl vejít se dvěma nádobami s benzínem, tekutým podpalovačem a plynovými zapalovači.Zástupci newyorské policie informovali, že 37letý muž u katedrály zastavil s dodávkou, prošel se okolo a pak se před 20:00 místního času (dnes 02:00 SELČ) vrátil k autu. Vyndal z něho nádoby s benzínem a podpalovač. Když vešel do katedrály, zastavil ho člen ostrahy, zeptal se ho, kam jde, a informoval ho, že s takovými věcmi do kostela nesmí. V tom okamžiku se trochu benzínu vylilo na podlahu.Člen ostrahy zavolal policisty z protiteroristického oddělení, kteří byli venku. Ti muže zadrželi a vyslechli. „Tvrdil, že katedrálou procházel, aby se dostal na Madison Avenue, protože jeho autu došel benzín,” řekl John Miller z newyorské policie. „Prohlédli jsme si vozidlo a ukázalo se, že mu benzín nedošel,” dodal. Pak policisté muže zatkli.

Podle zpráv v katedrále Notre-Dame hořelo už půl hodiny, na hlásič nikdo nereagoval, než zavolali hasiče a ti se dostavili na místo za čtvrt hodiny a začali hasit.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:18.04. 16:12
Titulek:z diskuze na novinkáchodpovědět
Opět neúplná informace. Tají se jméno a národnost, takže to bude příslušník nějaké chráněné menšiny. Být to běloch, hned bychom znali všechny potřebné údaje, vč. fotky. Takže, jak se zdá, i NY Police Department je dostatečně politicky korektní, jak se v dnešním tzv. demokratickém světě sluší a patří. Ani novináře fakta moc nezajímají, neboť ti už dávno nejsou žádnými strážci demokracie ale poslušnými poskoky a hlásnou troubou těch co je platí. To platí v celém západním světě, Českou republiku nevyjímaje. Bohužel však platí, že jakmile novináři nepíší pravdu, manipulují s fakty, píší vyslovené lži na objednávku (což jsou dnes zcela běžné novinářské praktiky), vždy to signalizuje, že demokracie přestává fungovat, že je na ústupu a že je nahrazována novou formou totality.
Jméno:Petr
Datum:18.04. 16:19
Titulek:ČT24odpovědět
Le Parisien: Alarm hlásil požár Notre-Dame o 20 minut dříve, počítač ale poslal pracovníky jinam
Včera
V pokračujícím vyšetřování požáru pařížské katedrály se pozornost zaměřila na pracovníky bezpečnostní služby. Uvedl to list Le Parisien. Prokurátor hlavního města Francie Rémy Heitz v úterý potvrdil, že protipožární alarm hlásil anomálii už v 18:20, ale příslušný pracovník žádný oheň nezaznamenal. Podle zdrojů listu Le Parisien se tak mohlo stát proto, že kvůli počítačové chybě alarm nahlásil špatný sektor a poslal pracovníky na špatné místo. Ztraceny tak byly cenné minuty do příjezdu hasičů. Hlásič se ozval znovu v 18:43, kdy už ale plameny šlehaly v úrovni krovu.
Jméno:Kotaz
Datum:23.04. 00:44
Titulek:Příslušný pracovník odpovědět
Jaké národnosti asi byl ten"příslušný pracovník",nebo jeho předci...??
Jméno:Jája
Datum:18.04. 23:24
Titulek:Vyřízeno.odpovědět
Jediná verze je prý elektrický zkrat. Howgh.
Jméno:anonymous
Datum:27.04. 09:36
Titulek:video - další záběry z požáru Notre-Dameodpovědět
https://www.euportal.cz/Ar ticles/21012-muslimove-osl avovali-pozar-katedraly-no tre-dame-podivejte-se.aspx
Jméno:Jirka
Datum:04.05. 21:54
Titulek:Příčina požáru Notre-Dame?odpovědět
Bývalý generálny inšpektor historických pamiatok Benjamin Mouton, ktorý v roku 2010 dohliadal na zavádzanie protipožiarnych systémov v parížskej katedrále, povedal vo francúzskej spravodajskej televízii LCI v deň požiaru, ktorý v priamom prenose komentoval: "Vôbec to nechápem. Rozšírenie požiaru je extrémne kuriózne. Dubové drevo, z ktorého bol vybudovaný strop, bolo maximálne tvrdé, bežným ohňom sa nemohlo vznietiť. V roku 2010 sme vymenili všetky elektrické vedenia podľa najnovších štandardov. Neexistuje teda žiadna možnosť skratu ako príčiny požiaru. Navyše bol v katedrále inštalovaný protipožiarny systém a vo dne v noci tam sú prítomné dve osoby, ktoré monitorujú situáciu a dohliadajú na chod všetkých týchto systémov. Som skrátka šokovaný tým, že došlo k tomuto požiaru. Je to nepochopiteľné," povedal francúzsky stavebný technik Benjamin Mouton, ktorý bdel nad katedrálou v rokoch 2000-2013. Pre jeden francúzsky časopis venujúci sa problematike stavebníctva BatiActu potom ešte dodal: "Počas štyridsiatich rokov som nikdy nepočul o takomto požiare. Bolo by potrebné naozaj veľkého množstva horľaviny, aby sa požiar mohol rozšíriť tak, ako sme to videli. Dubové drevo je totiž maximálne ohňovzdorné. V budove celej katedrály existuje len minimum elektrických prístrojov a z jej stropu sme elektrické vedenie úplne odstránili v roku 2010," hovorí bývalý francúzsky generálny inšpektor historických pamiatok Benjamin Mouton.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz