zpět na forum

Jméno:Pavel Š.
Datum:02.04. 18:41
Titulek:Kočárková jízda za spravedlivý rodičákodpovědět
V neděli 7. 4. od 14:00 se bude na náměstí konat kočárková jízda za spravedlivý rodičák.
Jde o akci za požadavek splnění původního slibu vlády ohledně zvýšení rodičovského příspěvku.
Všichni zváni.
Jméno:Dana
Datum:03.04. 09:56
Titulek:Co je"spravedlivý rodičák"?odpovědět
Děti máme již dospělé,ale měli jsme je proto,že jsme je chtěli.Ne kvůli penězům a výhodám.Když si je někdo pořizuje,měl by být schopný je vychovávat/zabezpečit.Podp ora státu je bonus-v českých podmínkách peníze chybí úplně všude.

Jméno:Honza
Datum:03.04. 17:14
Titulek:je to hnusodpovědět
Pak jen tyto vyloučené skupiny se budou podílet na porodnosti.To samé porodné.Proč se to takhle diskriminačně pos..lo??!Jednou žena přivede na svět dítě,tak by měla mít také nárok,jako kdysi když se vyplácely 2tis.Dnes je to obráceně-Sociálně slabí,opálená menšina a netáhla se množí jako myši a z našich daní dostanou na živobytí.Výsměch a plivanec do tváře nám -pracujícím.A to ještě nedorazila armáda pracantů v burkách.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:19.04. 10:00
Titulek:porodnostodpovědět
Když se podíváte do statistik, tak rodin s více než třemi dětmi je v Česku naprosto zanedbatelný počet. Čili řešíte neexistující problém.
Jméno:Honza
Datum:19.04. 14:33
Titulek:velkýodpovědět
Nesmysl..
Jméno:Míla
Datum:03.04. 12:02
Titulek:mám dotaz? odpovědět
To znamená, že "spravedlivou" rodičovskou budou dostávat i cikáni s pěti dětmi, jejich zapsaný otec je dědeček nad hrobem?
Jméno:Eva
Datum:04.04. 13:39
Titulek:otec=dědaodpovědět
U "dědečka zapsaného jako otec"nejde až tak o rodičovskou,ale o tučný sirotčí důchod-až do 26 let věku dítěte.
Jméno:Alena
Datum:09.04. 14:49
Titulek:pro Evuodpovědět
Evo, panebože, buďte tak laskavá a když už máte potřebu vyjadřovat se k této problematice, neplácejte tu nesmysly a nepapouškujte líbivé populistické žvásty. V prvé řadě není sirotčí důchod tučná částka, pokud má tato zaopatřit osiřelé dítě. Dále je velmi demagogické tvrdit, že důchod budou případně potomci takto vykutálených rodičů pobírat do šestadvaceti let. To by pobírali v případě, že by do 26 let studovali na VŠ, čemuž asi sama nevěříte, že. A především, aby byl jedinci schválen sirotčí důchod, vedle jiných podmínek musí být naplněn předpoklad, že zemřelý rodič musel buď pobírat starobní důchod, nebo zemřít následkem pracovního úrazu nebo pobírat invalidní důchod. Zdaleka ne každý starý Rom má nárok na starobní důchod (invalidní důchod/ zemře následkem pracovního úrazu), takže vaše hysterické výkřiky, že Romky hromadně zapisují do rodných listů starce nad hrobem, jsou poměrně mimo mísu. Respektive, je možné, že nějaká taková vlna vlivem nejrůznějších zaručených tipů proběhla, nicméně rozhodně to není zlatá žíla.
Jméno:Jarka
Datum:10.04. 09:23
Titulek:Aleno, nemáte pravdu, došlo ke změněodpovědět
S účinností od 1. 2. 2018 se zmírňují podmínky nároku na sirotčí důchod. Osiřelé nezaopatřené dítě bude mít na něj nárok i v případě, že zemřelá osoba (zpravidla rodič) starší 28 let v období deseti let před úmrtím odpracovala aspoň jeden rok anebo zemřelá osoba starší 38 let v období dvaceti let před úmrtím odpracovala aspoň dva roky. Nárok na sirotčí důchod může vzniknout i těm sirotkům, kterým před 1. únorem letošního roku nevznikl, protože zemřelá osoba nezískala potřebnou dobu pojištění.

Podmínkou je též to, aby dítě stále bylo nebo se opětovně stalo nezaopatřené. Řízení o přiznání sirotčího důchodu nebude ČSSZ zahajovat automaticky, ale pouze na základě žádosti občana. Sirotek či jeho zákonný zástupce musí sepsat novou žádost o sirotčí důchod na místně příslušné okresní správě sociálního zabezpečení.

Sirotčí důchod vždy náleží nezaopatřenému dítěti v případech, kdy zesnulé osobě byl vyplácen starobní či invalidní důchod, anebo zemřela následkem pracovního úrazu nebo nemoci z povolání. Aby nárok na sirotčí důchod vznikl i v ostatních případech, musí zesnulá osoba ke dni úmrtí získat stanovenou dobu důchodového pojištění. Ta činí nově, jde-li o osobu starší 28 let, alespoň jeden rok v období posledních deseti roků přede dnem úmrtí, nebo jde-li o osobu starší 38 let dva roky v posledních dvaceti let přede dnem úmrtí. Do této doby se však nezahrnují náhradní doby pojištění, to znamená, že musí jít o tzv. dobu placeného pojištění, tedy dobu výdělečné činnosti, za kterou je vyplácen příjem podléhající odvodu pojistného na sociální zabezpečení (důchodové pojištění).
Jméno:Alena
Datum:10.04. 09:46
Titulek:V čem jsme se neshodly? odpovědět
Jarko, v čem přesně tvrdíte něco jiného, než já? Vy jste si dala větší práci s rozepsáním podmínek, než já, nicméně nikde nevidím nic, kde bychom si odporovaly. Já jsem uvedla, že zdaleka ne každý romský "sirotek" splní podmínky, za kterých by mu byl přiznán sirotčí důchod a napsala jsem, že to rozhodně není tak výhodný byznys, aby měli malí Romové v rodných listech dědečky apod. Na čemž trvám, protože přestože jste podmínky vypsala podrobněji, nikde z nich neplyne, že by na SD nakonec dosáhla většina Romů. Navíc je výše SD odstupňovaná, tudíž dejme tomu za jeden odpracovaný rok by sirotci skutečně nedostali žádné jmění.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.04. 09:58
Titulek:máte problémodpovědět
Aleno, pokud se tak jmenujete, pište mi laskavě osobně zaměřené příspěvky na e-mail. Víte proč, ne? Uvědomujete si, jak vyznívají?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.04. 22:11
Titulek:Aleně: Ještě jednou, naposled. odpovědět
Pokud máte dojem, že mi chcete sdělit něco čistě osobního, nehodlám si s vámi dopisovat před očima veřejnosti, pište mi tedy na můj e-mail. Co se týká neratek.cz, jsou to mé soukromé stránky, sama si je financuji ze svého důchodu a pokud uznám za vhodné, odstraním nevhodný příspěvek. Znovu opakuji, jsou to mé soukromé stránky od roku 2000, tedy nejdéle fungující web v Neratovicích, a jen já určuji pravidla jejich provozu. HOWGH.
Jméno:Hana
Datum:04.04. 21:09
Titulek:je to nespravedlivéodpovědět
Žena, která pracuje, je almužnou od státu potrestána za to, že si pořídila dítě. I když měla něco našetřeno a partner pracuje, musí se rodina pěkně uskromňovat. Ale ta, která se plozením potomstva živí a nikdy pracovat nebude, se má oproti ní jako prase v žitě. To je tedy spravedlnost!!!
Jméno:Karel
Datum:05.04. 06:14
Titulek:spravedlnostodpovědět
V česku dávni není a když-tak jen pro movité.Ryba totiž smrdí od hlavy a když si naši zákonodárci tvoří zákony pružné a obejitelné tak není čemu se divit.Jsme prohnilí a není nám pomoci.Korupce,mafie,byzny s,peníze..A my jen přihlížíme a dáváme jim prostor.Lidé a lékaři,další utíkají za hranice za lepším živobytím.To není dobrá vizitka pro stát.To samé odtok peněz z firem zde podnikajících do zahraničí,nejlépe daňových rájů.A co jich tu je!
Jméno:Pavel Šanda
Datum:19.04. 10:08
Titulek:pro Mílouodpovědět
Spravedlivý rodičovský příspěvek je takový, který dostávají všichni, kdo splňují podmínky pro čerpání rodičovského příspěvku. Naštěstí nemáme žádné rasové zákony, které by vyžadovaly testy etnického původu pro uplatnění nároku.
Jméno:Petr
Datum:19.04. 17:50
Titulek:avšak naneštěstíodpovědět
Pracující je budou v tomto silně dotovat z našich daní.Žádná motivace zapojit se do práce není.Ani do oranžových vest.
Jméno:Robert
Datum:03.04. 12:41
Titulek:NeraHnutí proč neřešíte městské problémyodpovědět
Poč neuspořádá demošku za zachování rehabilitace a doktorů? Všude se kácí stromy i když začalo vegetační obodbí. Proč nedemonstruje za zachování zeleně? Upečeme se tady, hlavně že auta budou v pohodě.
Jméno:Lenka
Datum:03.04. 18:22
Titulek:zastupitelstvoodpovědět
Protože Šanda jen žvání a žvání. Viděla jsem to teď na zastupitelstvu, jak se do nás obyvatel atriáků trefoval a nevěděl vůbec o co jde. A Šanda má malé děti, tak se jim peníze hodí. Jo a podrželo nás vedení města, když navrhlo 400 Kč/m2. Škoda jen, že někteří zastupitelé z koalice chyběli a návrh neprošel.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:03.04. 22:29
Titulek:zastupitelstvoodpovědět
Podrželo vás, jak by také ne. Vedení stůj co stůj potřebuje peníze na své stamilionové megalomanské projekty. Už pomalu není co prodávat, a tak nějakou chytrou hlavu napadlo (tipuji na T. Hrodka) prodat doposud nepronajaté, ale 40 let obyvateli používané parcely u AD. Navrhovaná cena posledního prodeje 600-800Kč/m2 byla přece jen příliš velké sousto, a tak vedení kompromisně navrhlo 400 Kč/m2. Podrželo vás. Ale nebyla to žádná charita, jak se zřejmě domníváte. Vedení si uvědomuje, že víc z vás nevymámí a může být rádo, že nějaký další milionek přiteče do městské kasy. Jak říkával můj tatínek: Nemusí téci, stačí že kape. To by mohlo projít, usoudili členové grupy kolem L. Mrzílkové, ale nepočítali s tím, že jim budou chybět hlasy do potřebného počtu 11. Je to začátek rozkolu v dosud pevně semknuté koalici? H. Vojtová, kandidující za KSČM, se zúčastnila pouze prvního ustavujícího zasedání (pomohla zvolit potřebné lidi včetně své kamarádky, našeptávačky. Od té doby po ní není ani vidu, ani slechu.

Možná se teď někdo zeptá: A proč město neprodalo, když tak nutně potřebuje peníze, zahrádkářům své pozemky, na nichž hospodaří a na rozdíl od AD roky platí jak mourovatí nájem? No proto, že tam je očekáván setsakra větší zisk, pozemky jsou navrženy na výstavbu rod, domků a takové parcely se dnes vyvažují zlatem. Jen co se schválí nový územní plán, budeme mrkat na drát, co všechno se tam objeví. Bude platit: Územní plán, náš pán. Na závěr malá otázečka: Už jste zjistili, nebo to víte od začátku, KDO konkretně navrhl prodej pozemků u átrijáků?

P:S: Hned od počátku bylo vidět, že je něco prohnilého ve státě dánském. To se hned tak nevidí: nejprve hlasovat o ceně a pak teprve hlasovat, zda to chceme prodat. Jsem počtvrté v zastupitelstvu, ale ani v nejbouřlivějších porevolučních dobách se neděly tak do očí bijící levoty.

P.P.S: Jako další důkaz podivných praktik je vyjádření Odboru ŽP, který nějak "zapomněl", že je tam cenná zeleň. Kdykoliv jsme měli rozhodnout o prodeji parcel, vždy OŽP upozorňoval na přítomnost rozrostlé zeleně, která by měla být novými majiteli zachována. Tentokrát se ani nezmínil. Nebyla přiložena ani fotodokumentace, zachycují současný stav. I to o něčem vypovídá. Dobrou noc.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:19.04. 10:04
Titulek:to se mýlíteodpovědět
Do vás obyvatel atriáků jsem se nijak netrefoval. Vyžaduje značnou vztahovačnost si mé dotazy takto vykládat.

Nabídl jsem vám, lidem z Atriáků setkání, a tudíž i možnost mě přesvědčit, pořád marně čekám na případný telefonát.

Jinak mám malé děti. A ve věci rodičovského příspěvku se angažuji mimo jiné i proto, ale primárně mě oslovily maminky na rodičovské, abych jim s tím pomohl, a jelikož se to shoduje s mým postojem, tak jsem to taky učinil.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:19.04. 09:59
Titulek:proč?odpovědět
Demonstraci za zachování rehabilitace nepořádám z toho důvodu, že demonstrace tu situaci nemůže pomoci vyřešit. Město už dům s poliklinikou nevlastní kvůli privatizaci, proti které jsem vystupoval soustavně - to si můžete snadno ověřit. Takže ke komu by měly požadavky demonstrace směřovat? Vůči družstevníkům z domu 1021, kteří byli dotlačeni k tomu, aby si dům od města odkoupili a nyní jsou ve velmi složité situaci, kdy mají obrovský dluh a dům v dezolátním stavu?

Co se týče zeleně, tak asi víte, že jsem dosud všechny dosavadní veřejná vystoupení občanů na ochranu zeleně podpořil a bude tomu tak i v budoucnosti.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.04. 12:57
Titulek:Jak to že ne??????odpovědět
Demonstrace je jediná věc, jak vyjádřit požadavek občanů, aby jim zůstali lékaři všeho druhu, rehabilitace, logopedi a další. Ano, samozřejmě, papaláši lehkomyslně a promyšleně prodali dům s nepostradatelnými službami, i když už nemáme žádnou pohotovost a na zubní odmítli přidat peníze. Lehkomyslně - protože mnozí z těch, kdo to spískali si asi neuvědomili, co provedli (pořád se snažím je poněkud omluvit), promyšleně - na své megalomanské plány potřebují peníze a kde je pořád brát - samozřejmě čím víc peněz se vydá, tím víc je potom možné odklonit - ti, co byli otci myšlenky privatizovat byty věděli, čeho se dopouštějí. Prostě to zkurvili (slušně se to nedá říci) a měli by zato pykat. Ovšem jak. Měli by odstoupit. To ovšem neudělají, pak by měli část svých odměn věnovat na dotaci pro ty, kteří nemohou zaplatit zvýšené nájmy v domě hrůzy a zbytek doplnit z rozpočtu. Jenže to pak budeme doplácet i my občané, kteří jsme se ničím neprovinili. Pak je nutné vyčlenit z rozpočtu zbytečné investice jako jsou tzv, revitalizace lesíků, které zadržují vodu a budou nenávratně poničené, žádná nová radnice, to by se jim líbilo...žádné přístaviště, a konec dalším kšeftům při likvidaci zeleně....prostě se uskrovnit....Takže ještě jednou - demonstraci směřovat proti lidem ve vedení, kteří způsobili tu pohromu a požadovat, aby schválili dotaci z rozpočtu města za cenu toho, že nebudou některé investice (hlavně nová radnice!) realizovány. Jestli se ti bude zdát, že bych takovou demonstraci měla organizovat, pak si uvědom, kolik mi je, čemu věnuji zbytky své energie a kolik let jsem organizovala odpor proti různým záměrům radnice, kdy ty ses věnoval kdo ví čemu...
Jméno:Buch buch
Datum:21.04. 23:48
Titulek:bude pokračování?odpovědět
Včera demoška za spravedlivou rodičovskou, co tak zítra vytáhnout do banky s kojící gerillou?
Jméno:Karel
Datum:22.04. 11:35
Titulek:poslední dobouodpovědět
Zjišťuji,že ani tak nejde o snahu nakrmit potomka,ale odhalit se.A mnoha ženám to dělá dobře,když mohou obnaženým strukem provokovat.Ani se nezahalí,nehodí plenu přes ňadro..Prostě se usadí,sáhnou za výstřih a tasí orgán.Prostě svět je zvrhlej..
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:22.04. 12:38
Titulek:souhlasímodpovědět
No, já jsem ještě pořád ženská, sice pokročilého věku, ale když jsme byla matka, také po třicítce, kojila jsme dítě do více než roka, což byla tehdy výjimka, pí. doktorka Roithová mi to dokonce vyčítala: Už jen vy a cikánka Ferencová kojíte dítě!! Ale, co jsem chtěla napsat. Nikdy, pokud čekárna nebyla prázdná, jsme nekojily pro veřejnost. Vždy jsme se obrátily nebo se přesunuly jinam, prostě kojení je intimní záležitost mezi matkou a dítětem, není to jen jakási potrava. Stejně jako erotika. Když vidím mládež, jak si veřejně strká do pusy jazyk a muchlá se, tak mám vždy dojem, že tím chce provokovat a ukázat, jak je svobodomyslná, na rozdíl od nás, starců.
Jméno:Jana
Datum:05.04. 07:10
Titulek:peníze odpovědět
Pořád jen všude chcete peníze.Já JSEM SI MYSLELA ŽE NAROZENÍ DÍTĚTE JE RADOST V RODINĚ, Ale, ovej chcete jen prachy od státu za to že si uděláte dítě. Ubohost. stejně většina ty peníze prohulí a probumbá.Máte také manžela....
Jméno:Míša
Datum:05.04. 11:41
Titulek:dítěodpovědět
No to je to!Nejen na početí dítěte by měli být dva.Jenže státem jsou motivováni jinak.Tedy- někteří.
Jméno:hm,
Datum:05.04. 11:59
Titulek:žebyodpovědět
Váš případ???
Jméno:Alena
Datum:08.04. 07:27
Titulek:demonstraciodpovědět
tohohle typu byste měli dělat v Praze u ministerstva či vlády a ne tady, nebo zorganizovat tuhle akci ve víc městech současně (moc práce?). Takhle je to směšná záležitost, lépe řečeno bolestně směšná když nás obyvatele města trápí docela jiné problémy ale to jako byste neexistovali. Za sebe chápu že se vláda musela rozhodnout mezi důchody a rodiči, a jak správně píše někdo výš, peníze tečou jinam než do rozpočtu státu a tzv. menšiny, jsou to ještě menšiny? nemají žádný problém plodit potomky s příspěvkem nebo bez. Co spíš vymahatelnost práva pro samoživitelky? když už...tohle je problém a následné případné exekuce a jejich realizace (předpisy) jakbysmet.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:19.04. 10:16
Titulek:Nemáte pravduodpovědět
Vláda se nemusela rozhodovat mezi rodiči a důchodci. To je nepravdivý předpoklad. Vláda mohla navýšit příjmy rozpočtu zdaněním těch, kdo platí nepřiměřeně nízké nebo žádné daně - například banky, velké nadnárodní korporace, oligarchové se sídli firem v daňových rájích.

Ohledně plození potomků jsou to jen vaše dojmy. Když se podíváte do statistik, uvidíte, že je vaše poznámka bezpředmětná.

Ohledně vymahatelnosti práva pro samoživitelky s vámi souhlasím. Zálohové výživné by velmi pomohlo.

Jinak opravdu nemám kapacity organizovat něco v Praze. Ale ta kočárková jízda se bude konat i v dalších městech, které se námi inspirovaly.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.04. 13:10
Titulek:Tady máme problém, tady jej musíme řešitodpovědět
Hic Rhodus, hic salta...Pořád se nemohu zbavit dojmu, že v době, kdy město neřeší základní místní služby pro obyvatele, by měli "protestanti" upnout své síly právě na tyto problémy, ne na celostátní. V parlamentu se neleknou nějakého hloučku v nějaké díře od granátu, je jim to u... no právě tam. Kde jinde by měli občané dupat na vedení města než tady, u zdroje problémů. A kdo to má dělat jiný, než mladí, my staří? Pořád jen my? Oni tady budou žít...Nebo snad ty maminy nepotřebují pediatry a zubaře a další lékaře? Léčí snad děti bylinkami a zdá se jim, že ony jsou mladé, stáří se jim zdá v nedohlednu a lékaře nepotřebují? Televize ani noviny, jak je vidět, nejsou dostatečnou silou, které by se někdo z viníků lekl. Možná by pomohly metody využívané starými Čechy. Ale ještě není tak zle, možná časem na ně dojde.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz