zpět na forum

Jméno:Pavel Š.
Datum:02.04. 18:41
Titulek:Kočárková jízda za spravedlivý rodičákodpovědět
V neděli 7. 4. od 14:00 se bude na náměstí konat kočárková jízda za spravedlivý rodičák.
Jde o akci za požadavek splnění původního slibu vlády ohledně zvýšení rodičovského příspěvku.
Všichni zváni.
Jméno:Dana
Datum:03.04. 09:56
Titulek:Co je"spravedlivý rodičák"?odpovědět
Děti máme již dospělé,ale měli jsme je proto,že jsme je chtěli.Ne kvůli penězům a výhodám.Když si je někdo pořizuje,měl by být schopný je vychovávat/zabezpečit.Podp ora státu je bonus-v českých podmínkách peníze chybí úplně všude.

Jméno:Honza
Datum:03.04. 17:14
Titulek:je to hnusodpovědět
Pak jen tyto vyloučené skupiny se budou podílet na porodnosti.To samé porodné.Proč se to takhle diskriminačně pos..lo??!Jednou žena přivede na svět dítě,tak by měla mít také nárok,jako kdysi když se vyplácely 2tis.Dnes je to obráceně-Sociálně slabí,opálená menšina a netáhla se množí jako myši a z našich daní dostanou na živobytí.Výsměch a plivanec do tváře nám -pracujícím.A to ještě nedorazila armáda pracantů v burkách.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:19.04. 10:00
Titulek:porodnostodpovědět
Když se podíváte do statistik, tak rodin s více než třemi dětmi je v Česku naprosto zanedbatelný počet. Čili řešíte neexistující problém.
Jméno:Honza
Datum:19.04. 14:33
Titulek:velkýodpovědět
Nesmysl..
Jméno:Míla
Datum:03.04. 12:02
Titulek:mám dotaz? odpovědět
To znamená, že "spravedlivou" rodičovskou budou dostávat i cikáni s pěti dětmi, jejich zapsaný otec je dědeček nad hrobem?
Jméno:Eva
Datum:04.04. 13:39
Titulek:otec=dědaodpovědět
U "dědečka zapsaného jako otec"nejde až tak o rodičovskou,ale o tučný sirotčí důchod-až do 26 let věku dítěte.
Jméno:Alena
Datum:09.04. 14:49
Titulek:pro Evuodpovědět
Evo, panebože, buďte tak laskavá a když už máte potřebu vyjadřovat se k této problematice, neplácejte tu nesmysly a nepapouškujte líbivé populistické žvásty. V prvé řadě není sirotčí důchod tučná částka, pokud má tato zaopatřit osiřelé dítě. Dále je velmi demagogické tvrdit, že důchod budou případně potomci takto vykutálených rodičů pobírat do šestadvaceti let. To by pobírali v případě, že by do 26 let studovali na VŠ, čemuž asi sama nevěříte, že. A především, aby byl jedinci schválen sirotčí důchod, vedle jiných podmínek musí být naplněn předpoklad, že zemřelý rodič musel buď pobírat starobní důchod, nebo zemřít následkem pracovního úrazu nebo pobírat invalidní důchod. Zdaleka ne každý starý Rom má nárok na starobní důchod (invalidní důchod/ zemře následkem pracovního úrazu), takže vaše hysterické výkřiky, že Romky hromadně zapisují do rodných listů starce nad hrobem, jsou poměrně mimo mísu. Respektive, je možné, že nějaká taková vlna vlivem nejrůznějších zaručených tipů proběhla, nicméně rozhodně to není zlatá žíla.
Jméno:Hana
Datum:04.04. 21:09
Titulek:je to nespravedlivéodpovědět
Žena, která pracuje, je almužnou od státu potrestána za to, že si pořídila dítě. I když měla něco našetřeno a partner pracuje, musí se rodina pěkně uskromňovat. Ale ta, která se plozením potomstva živí a nikdy pracovat nebude, se má oproti ní jako prase v žitě. To je tedy spravedlnost!!!
Jméno:Karel
Datum:05.04. 06:14
Titulek:spravedlnostodpovědět
V česku dávni není a když-tak jen pro movité.Ryba totiž smrdí od hlavy a když si naši zákonodárci tvoří zákony pružné a obejitelné tak není čemu se divit.Jsme prohnilí a není nám pomoci.Korupce,mafie,byzny s,peníze..A my jen přihlížíme a dáváme jim prostor.Lidé a lékaři,další utíkají za hranice za lepším živobytím.To není dobrá vizitka pro stát.To samé odtok peněz z firem zde podnikajících do zahraničí,nejlépe daňových rájů.A co jich tu je!
Jméno:Pavel Šanda
Datum:19.04. 10:08
Titulek:pro Mílouodpovědět
Spravedlivý rodičovský příspěvek je takový, který dostávají všichni, kdo splňují podmínky pro čerpání rodičovského příspěvku. Naštěstí nemáme žádné rasové zákony, které by vyžadovaly testy etnického původu pro uplatnění nároku.
Jméno:Petr
Datum:19.04. 17:50
Titulek:avšak naneštěstíodpovědět
Pracující je budou v tomto silně dotovat z našich daní.Žádná motivace zapojit se do práce není.Ani do oranžových vest.
Jméno:Robert
Datum:03.04. 12:41
Titulek:NeraHnutí proč neřešíte městské problémyodpovědět
Poč neuspořádá demošku za zachování rehabilitace a doktorů? Všude se kácí stromy i když začalo vegetační obodbí. Proč nedemonstruje za zachování zeleně? Upečeme se tady, hlavně že auta budou v pohodě.
Jméno:Lenka
Datum:03.04. 18:22
Titulek:zastupitelstvoodpovědět
Protože Šanda jen žvání a žvání. Viděla jsem to teď na zastupitelstvu, jak se do nás obyvatel atriáků trefoval a nevěděl vůbec o co jde. A Šanda má malé děti, tak se jim peníze hodí. Jo a podrželo nás vedení města, když navrhlo 400 Kč/m2. Škoda jen, že někteří zastupitelé z koalice chyběli a návrh neprošel.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:19.04. 10:04
Titulek:to se mýlíteodpovědět
Do vás obyvatel atriáků jsem se nijak netrefoval. Vyžaduje značnou vztahovačnost si mé dotazy takto vykládat.

Nabídl jsem vám, lidem z Atriáků setkání, a tudíž i možnost mě přesvědčit, pořád marně čekám na případný telefonát.

Jinak mám malé děti. A ve věci rodičovského příspěvku se angažuji mimo jiné i proto, ale primárně mě oslovily maminky na rodičovské, abych jim s tím pomohl, a jelikož se to shoduje s mým postojem, tak jsem to taky učinil.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:19.04. 09:59
Titulek:proč?odpovědět
Demonstraci za zachování rehabilitace nepořádám z toho důvodu, že demonstrace tu situaci nemůže pomoci vyřešit. Město už dům s poliklinikou nevlastní kvůli privatizaci, proti které jsem vystupoval soustavně - to si můžete snadno ověřit. Takže ke komu by měly požadavky demonstrace směřovat? Vůči družstevníkům z domu 1021, kteří byli dotlačeni k tomu, aby si dům od města odkoupili a nyní jsou ve velmi složité situaci, kdy mají obrovský dluh a dům v dezolátním stavu?

Co se týče zeleně, tak asi víte, že jsem dosud všechny dosavadní veřejná vystoupení občanů na ochranu zeleně podpořil a bude tomu tak i v budoucnosti.
Jméno:Jana
Datum:05.04. 07:10
Titulek:peníze odpovědět
Pořád jen všude chcete peníze.Já JSEM SI MYSLELA ŽE NAROZENÍ DÍTĚTE JE RADOST V RODINĚ, Ale, ovej chcete jen prachy od státu za to že si uděláte dítě. Ubohost. stejně většina ty peníze prohulí a probumbá.Máte také manžela....
Jméno:Míša
Datum:05.04. 11:41
Titulek:dítěodpovědět
No to je to!Nejen na početí dítěte by měli být dva.Jenže státem jsou motivováni jinak.Tedy- někteří.
Jméno:hm,
Datum:05.04. 11:59
Titulek:žebyodpovědět
Váš případ???
Jméno:Alena
Datum:08.04. 07:27
Titulek:demonstraciodpovědět
tohohle typu byste měli dělat v Praze u ministerstva či vlády a ne tady, nebo zorganizovat tuhle akci ve víc městech současně (moc práce?). Takhle je to směšná záležitost, lépe řečeno bolestně směšná když nás obyvatele města trápí docela jiné problémy ale to jako byste neexistovali. Za sebe chápu že se vláda musela rozhodnout mezi důchody a rodiči, a jak správně píše někdo výš, peníze tečou jinam než do rozpočtu státu a tzv. menšiny, jsou to ještě menšiny? nemají žádný problém plodit potomky s příspěvkem nebo bez. Co spíš vymahatelnost práva pro samoživitelky? když už...tohle je problém a následné případné exekuce a jejich realizace (předpisy) jakbysmet.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:19.04. 10:16
Titulek:Nemáte pravduodpovědět
Vláda se nemusela rozhodovat mezi rodiči a důchodci. To je nepravdivý předpoklad. Vláda mohla navýšit příjmy rozpočtu zdaněním těch, kdo platí nepřiměřeně nízké nebo žádné daně - například banky, velké nadnárodní korporace, oligarchové se sídli firem v daňových rájích.

Ohledně plození potomků jsou to jen vaše dojmy. Když se podíváte do statistik, uvidíte, že je vaše poznámka bezpředmětná.

Ohledně vymahatelnosti práva pro samoživitelky s vámi souhlasím. Zálohové výživné by velmi pomohlo.

Jinak opravdu nemám kapacity organizovat něco v Praze. Ale ta kočárková jízda se bude konat i v dalších městech, které se námi inspirovaly.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz