zpět na forum

Jméno:Pokorny
Datum:28.03. 19:40
Titulek:Zastupitelstvo 27.3.2019odpovědět
Vážená paní Spěváčková,

poprvé od roku 1980, kdy jsme s manželkou kolaudovali atriový dům v lokalitě Nerudova, jsem se zúčastnil veřejného jednání zastupitelsva města. Mám k tomu několik ????

1. Schválení programu zasedání: měla jste přihlášenou připimínku, že počet jednání zastupitelstva je nedostatečný, vzhledem k množství projednávaných materiáklů, a tak se jednání protahuje často až k půlnoci. Uvědomujete si, že jen Vaše diskuzní příspěvky zabraly asi (nespouštěl jsem stopky) půl hodiny. Konečně po hlasování-nehlasování byl přesunut bod prodeje pozemků u atriových domů Nerudova na začátek programu jednání. To bylo asi v 19,15 hod.

2. Nájem za zahrádky
Za a) jste si pronajala zahrádku, hotovou.
Za b) v nájmu máte zahrnutou cenu vody; nevím, jakým způsobem je spotřeba vody rozpočítána mezi jednotlivé nájemce, to je jiný problém.
Jak můžete tohle srovnávat s námi, kteří v "atrácích" bydlíme, a konkrétně v našem případě 39 let, a veškerou vodu na zalévání veřejné zeleně platíme ze své kapsy?

3. Stanovení ceny pro prodej pozemků.
Město Neratovice vlastní pozemky o celkové výměře 38373 m2, v hodnotě 3565763,03 Kč. Z toho vyplývá, že cena 1 m2 v majetku města je zaokrouhleno 92,92 Kč.
V tom případě mi navrhovaná; a hlasováním neschválená; cena 400 Kč za 1 m2 připadá jako lichva.
Jméno:Šimon
Datum:29.03. 08:52
Titulek:má platit zásada spravedlivostiodpovědět
Já nevím, proč se navážíte do paní Spěváčkové. Je jen jedna z 21 zastupitelů a ještě z opozice. To znamená že opoziční menšinu přehlasuj e většina semknutá kolem Mrzílkové. Asi nevíte, že my zahrádkáři zaléváme labskou vodou, v Libiši mají studny. Kdo chce ušetřit a mít odstátou vodu dá si pod okap sud nebo si jich pořídí celou kaskádu. Někdo má i nádrž, ale sudy vystačí. Paní Spěváčkopvá má pravdu. Jestli má někdo pronajatý pozemek od města, je spravedlivé aby za něj platil.
Jméno:Martin
Datum:29.03. 06:42
Titulek:souhlasodpovědět
Máte paní Spěváčková pravdu. Uživatelé zeleně (zahrádek) u atriových domků by měli platit nájem jako každý jiný ve městě. Není důvod, proč by to mělo být v jejich případě jinak. Je chybou města, že tomu tak už dávno není. A v případě prodeje je samozřejmé, že město bude pozemky prodávat za obvyklou cenu v místě jako už prodalo pozemky jiné, taky zeleň. Cena 400 Kč/m2, které se pan Pokorný diví, je na okolní poměry nízká.

Pan Pokorný je ukázkou typického občana Neratovic. Jak sám přiznává poprvé za 39 let byl na zasedání zastupitelstva. O dění ve městě se tedy jinak nezajímá. Teprve když jde o jeho záležitost, tak se diví a stěžuje si. Navíc zcela neprávem.
Jméno:občan Neratovic
Datum:29.03. 11:58
Titulek:zastupitelstvo 27. 3. 2019odpovědět
Vážená paní Spěváčková,
zúčastnil jsem se veřejného zasedání zastupitelstva, kde jsem sledoval Vaše vystupování. Vaše příspěvky byly jen k Vašemu zviditelnění před občany a vedlo jen ke zdržování průběhu jednání. K bodu prodej oddělených částí pozemků átriových domů jste se začala vyjadřovat
jako člověk, který tuto situaci dobře zná. Do projednávaného bodu jste vsunula nájemné zahrádek, což vůbec s projednávaným bodem nemělo mít žádnou souvislost. Navíc jste tímto rozpoutala (nechtěně nebo chtěně) nevraživost mezi občany.
Dále bych Vám chtěl říci, že majitelé átriových domů se od uživatelů zahrádek odlišují tím, že bez podpory města tuto zeleň na své náklady vybudovali a 40 let za své náklady udržovali (úprava terénu, koupení a navezení zeminy, vysázení zeleně a stromů).
Na závěr bych chtěl zdůraznit, že nikdo z majitelů átriových domů nic proti zahrádkářům nemá. Všichni občané jistě chtějí žít bez narušených vztahů.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:29.03. 13:49
Titulek:odpověďodpovědět
Ptám se: byl jste někdy na MěZ? Mám dojem, že ne. Moje příspěvky měly totiž svou logiku, kterou jste asi nepochopil. Minulá zastupitelstva p. Mrzílkové kašlala na změny, které by přispěly k lepšímu pochopení pravidel jednání zastupitelstva. A návrh výboru ŽP? Bez něj bude dál pokračovat devastace zeleně, je nutná kvalitní oponentura projektů a veřejných zakázek a důsledná kontrola práce OŽP a FCC. Ohledně zviditelnění: byla jsem zvolená, tak pracuji. Nepotřebuji se zviditelňovat. Vám jsou asi milejší vyprázdněné obličeje členů kolaice, která si je jistá tím, že přehlasuje opozici, stačí jí jen mačkat příslušné tlačátko. Nevraživost jste si rozpoutali sami, to na mě nesvalujte. Ještě k zahrádkářům: vy si asi myslíte, že zahrádkářům chodili na brigády úředníci a město přispívalo na zeleň? Ano, existují města, kde přispívají zahr. dotacemi a dokonce pořádají soutěže o nejkrásnější předzahrádku, balkon či vnitroblok. Ale to určitě nejsou Neratovice.
Jméno:Jirka
Datum:29.03. 16:21
Titulek:dotazodpovědět
V "átrijákách" bydlí Tomáš Hrodek a tajemník Petr Svoboda, nebo se mýlím?
Jméno:Tamara
Datum:29.03. 19:01
Titulek:nechápuodpovědět
Tak jsem to nějak nepochopila paní Spěváčková. Píšete že město neřeší zahrádky, tak do teď platí nájem a mohou je využívat tak proč by je město mělo řešit? Až třeba město nebo ne prodá pozemky pod zahrádkami ( to nikdo neví ) tak oni si je budou moct koupit za cenu běžnou třeba. A k těm pozemkům u átriáků tak pokud by zaplatili cca 500 Kč/m2 tak je to furt pro město lepší než kdyby platili nájem 10 Kč/m2 za rok to mi vychází na 50 let než by to celkem zaplatili.
Jméno:Pokorny
Datum:01.04. 22:28
Titulek:Zahrádkyodpovědět
Vážená paní Spěváčková,

uvedla jste jako příklad zahrádky za Penny. K tomu se vztahovala i moje reakce. Samozřejmě nemohu vědět, kde máte zahrádku a v jakém stavu jste ji přebírala, to je Vaše věc. Naši známí mají zahrádku za Penny; nevím, jaký platí nájem, ale jeho součástí je i vodné.
Projekt atriových domů vznikl v době, kdy cena vody nebyla zatěžujícím faktorem pro rodinný rozpočet. Proto ani nabyly projektovány dva samostatné vodoměry; jedem pro chod domácnosti, tedy včetně stočného, a ten druhý pro závlahy zeleně.
Z toho plyne, že jsme za 39 let (v našem konkrétním případě) platili i stočné za zalévání "městské" zeleně, kterou si "bezplatně" po celou dobu využíváme pro svoji potřebu.
A ještě jeden detail, který jste asi při objížďce na kole nezjistila. To můžete zjistit náhledem do KN, k.n. Nerativice, pozemek p.č. 614/1. Vždyť nám město chce rozprodat i pozemky, se kterými nemáme nic společného. Je to snad chyba nás, ze čtyř řad atriových domů, že město nezaneslo do KN chodníky a silnici v této části AD ?
Jméno:Pokorny
Datum:07.04. 13:01
Titulek:Doplnění; Zastupitelstvo 27.3.2019odpovědět
Dobrý den paní Spěváčková,

k Vašemu poslednímu příspěvku doplňuji: vnitřní část zeleně, "atrium", je součástí stavební parcely v našem majetku. Zde je vše jasné. Problém je u okolních ploch, které nám chce město prodat.
Jde hlavně o plochu danou šířkou stavební parcely, tedy (asi) 15 m a délkou, která je ohraničena (dle zápisu v KN) neexistujícím chodníkem. V tomto konkrétním případě asi 10 m.
Zatím jsem z toho celého nepochopil, jak chce město prodávat něco, v čem má samo nepořádek; a asi za to nemůže až to stávající vedení. Tato skutečnost měla být do KN zanesena před více než 40 lety. To ale neznamená, že tím chci obhajovat to současné. To mělo zajistit nápravu, tedy uvedení do souladu se skutečností, v rámci digitalizace KÚ Neratovice. To vím z vlastní zkušenosti, tehdy jsem dělal správce majetku v jedné místní firmě.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz