zpět na forum

Jméno:Vašek
Datum:23.03. 08:20
Titulek:Francie zakázala demošku žlutých vestodpovědět
Francouzské úřady zakázaly protest žlutých vest na hlavní třídě v Paříži
Francouzské úřady zakázaly sobotní demonstraci takzvaných žlutých vest na třídě Champs-Elysées a v jejím okolí v centru Paříže. Francie o víkendu očekává už 19. pravidelné protivládní protesty, které se konají vždy hlavně v sobotu.
Policejní prefektura v pátek oznámila, že zóna zákazu demonstrací zahrnuje i prezidentský Elysejský palác a Národní shromáždění. V minulosti protestní průvody vedly i k parlamentní budově a často se tam odehrávaly potyčky mezi protestujícími a pořádkovými silami.

Při minulé mobilizaci protestujících se dějištěm střetů stala i samotná třída Champs-Elysées, kde radikální odpůrci (hospodářské a sociální politiky) prezidenta Emmanuela Macrona drancovali obchody.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.03. 08:39
Titulek:provokatéřiodpovědět
Drancovali placení provokatéři. Známe to i od nás. Kdo hodil dlažební kostku na Aeroflot? Jásající dav? Kdepak. Co gliwická vysílačka. Měla ospravedlnit zahájení útoku na Polsko a mohu citovat další případy.
Francouzi už dávno nedemonstrují za zvýšení daní, ale za Makconovu demisi. Už ho mají plné zuby. Macron má strach a tak posílá policii a armádu proti svým lidem. Půjdou nebo ne? Uvidíme večer, jestli nám to naše televize a rozhlas oznámí. Ovšem pravdivě.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.03. 17:40
Titulek:Zakázat mohou...odpovědět
Žluté vesty i dnes demonstrovaly. Zákaz? K čemu. Maji v krvi Velkou francouzskou revoluci nejsou to žádná ořezávátka.

Živý přenos:

https://www.youtube.com/wa tch?v=owB33ikgGcQ

Smažte mezery.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.03. 23:14
Titulek:Armáda a policie proti vlastnímu lidu..odpovědět
Naše média opět informovala.

Střety ve Francii: Proti Macronovi protestovalo 40 tisíc žlutých vest, nasazena armáda
13:16, 23. března 2019 | AKTUALIZOVÁNO 21:25, 23. března 2019

Demonstrací takzvaných žlutých vest proti politice prezidenta Emmanuela Macrona se dnes po celé Francii zúčastnilo kolem 40.500 osob, z toho 5000 v Paříži. Bilanci v pořadí už 19. sobotních protivládních protestů oznámil podle agentury AFP ministr vnitra Christophe Castaner. Zdůraznil zároveň, že se tentokrát podařilo udržet pořádek a vyhnout výstřelkům. Agentura AFP konstatovala, že protesty byly provázeny razantním posílením policejních složek a incidenty, nicméně nesrovnatelnými se scénami násilných střetů z předcházející soboty. Sporadické potyčky demonstrantů a bezpečnostních sil se dnes odehrály například v Montpellier, La Rochelle nebo v Nice...Právě kvůli násilnostem z minulého víkendu se k policistům v Paříži připojilo sedm tisícovek vojáků z protiteroristické operace Sentinellle...Při potyčkách demonstrantů s pořádkovými silami v Nice bylo zatčeno 75 lidí. Zprvu se tam několik desítek protestujících sešlo na Garibaldiho náměstí, přestože jim úřady toto místo zakázaly pod hrozbou pokuty až 135 eur (asi 3500 Kč).(!)Odpoledne vzplály potyčky znovu, když se několik stovek demonstrantů pokusilo proniknout od nádraží bezpečnostním perimetrem do centra města, kde jsou shromáždění zakázána. Pořádkové síly odpalovaly v hojném počtu granáty se slzným plynem.

Zdroj: https://globe24.cz/svet/66 820-ve-francii-vypukly-str ety-zlute-vesty-opet-v-uli cich-nasazena-je-i-armada
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.03. 22:20
Titulek:30. 3. žluté vesty opět táhly Franciíodpovědět
Navzdory mohutnému nasazení pořádkových sil a zákazům demonstrací na mnoha místech Francie se opět shromáždily tisíce stoupenců takzvaného hnutí žlutých vest, aby protestovaly proti reformní politice prezidenta Emmanuela Macrona.
V Paříži policisté uzavřeli okolí bulváru Champs-Elysées a zadrželi přes tři desítky lidí. V Bordeaux musela proti skupině radikálů policie nasadit slzný plyn, informovala televize BFM-TV.

Protesty hlásili také z Marseille, Rennes, Caen, Rouenu, Štrasburku či Nice. Právě v tomto městě na riviéře policista minulý víkend při zásahu poranil třiasedmdesátiletou aktivistku Geneviéve Legayovou, s níž dnes někteří protestující vyjadřují solidaritu.

Podle francouzských úřadů se dnešních protestů zúčastnilo 33 700 lidí, z toho 4000 v Paříži. Minulou sobotu přitom bylo v ulicích francouzských měst na 40 000 demonstrantů, z toho v metropoli 5000.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz