zpět na forum

Jméno:Luky
Datum:21.03. 09:04
Titulek:zastupitelstvoodpovědět
Tak se nám blíží zase zastupitelstvo. Bude se tam projednávat poliklinika a rehabilitace? Dá město rehabilitaci dotaci? Vy už určitě máte materiály paní Spěváčková.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.03. 13:06
Titulek:Ano, mám....odpovědět
Odpoledne prostuduji a hned vám odepíši. Ovšem, pokud se podíváte na program VEŘEJNÉHO zasedání zastupitelstva, pak zjistíte, že takový bod v programu není. A teď pozor: KAŽDÝ občan má právo promluvit ke kterémukoliv bodu programu /I schvalování programu i interpelace zastupitelů a máte na promluvu tři minuty. Nemusíte být zapsaná u sekretářka, stačí zvednout ruku a dožadovat se vyvolání. A nyní co k programu. Vy můžete projevit svou nespokojenost s tím že tam tento bod není (hlavně že jsou tam dotace všemu možnému.). VY ho navrhnout nemůžete, Je to kompetence pouze zastupitelů (zastupitelská demokracie NEN&#464; demokracie. Volbami se občané vzdali Skutečné moci. Tak dál: Můžete vyzvat zastupitele, aby navrhli tento bod programu. Pokud to někdo udělá, klidně se toho ujmu, pokud to nikdo neudělá, udělám totéž. Ale o doplnění programu navrženým bodem bude zast. hlasovat!!! NO a teď záleží na těch kolem Mrzílkové, zda se pochlapí a bod schválí nebo ne. Někdo chce zůstat celý život loutkou, s nimi počítat nemůžete. Ve vystoupení občanů můžete také vystoupit, musí vám odpovědět bezprostředně nebo vám odepsat do 60 či 9O dnů. Nepamatuji se, že by někdy někomu odepsali. Pak se můžete obrátit na Ministerstvo vnitra s žádostí o přezkoumání.

Občan má právo: g) podávat orgánům obce návrhy, připomínky a podněty; orgány obce je vyřizují
bezodkladně, nejdéle však do 60 dnů, jde-li o působnost zastupitelstva obce, nejpozději
Datum:24.03. 15:18
Titulek:ach, ten čas...odpovědět
Prostudovala, ale už jsem nenapsala odpověď. Tak tedy znovu - v programu MěZ NENÍ bod řešení existence polikliniky. MěZ pověřilo starostu, aby jednal se všemi složkami, ale žádné přesné podrobnosti mi známy nejsou. Jen náhodou jsem se dozvěděla, že starosta údajně jednal se zástupkyní doktorů, opět údajně byl přítomen jakémusi jednání i předseda finančního výboru pan Sloup. S kým, kde a o čem jednal starosta nebo jiná osoba, nevím. Bohužel, neratovická praxe vše ututlat, se projevuje při každé příležitosti. Vše je (zatím) zahaleno do temnoty neinformovanosti. Nevím, jak ostatní zastupitelé se s tím smiřují, pro mě osobně je to nepřijatelné. Mě to doopravdy štve.

Pokud se jedná o tak závažný případ, měla by být všechny jednání zveřejňována, abychom my zastupitelé i občané věděli, co nás pravděpodobně čeká a nemine.

P.S.: Světe, zboř se, jsou obce, kde starosta i jeho zástupci zveřejňují osobní program a plán práce, i přehled veškerých jednání starosty a místostarosty. Tak to by naši zaměstnanci (přece jsou to naši zaměstnanci, ne?) v čele s L. Mrzílkovou nevydýchali.
Datum:21.03. 13:07
Titulek:dokončeníodpovědět
do 90 dní. Pokud je mi známo, nikdy nikomu neodepsali.

Tak to je.
Datum:21.03. 13:10
Titulek:čas na promluvuodpovědět
Ve vystoupení občanů máte čas pět minut, ale předsedající vám ho může prodloužit.
Jméno:Petr
Datum:22.03. 10:04
Titulek:Ztráta časuodpovědět
Ať už promluvím,nebo ne-v zápisu to nebude,audio se neuchová,koalice nic neuslyší...
Datum:24.03. 13:30
Titulek:jít na zasedáníodpovědět
Je a není. Uvědomte si, že pokud koalice nenapraví svůj....jak to nazvat úlet, hloupost, zabedněnost, blbý nápad či dokonce zločin, kdy zprivatizovala městské byty, hlavně "dům hrůzy" i s doktory a rehabilitací (a co budou platit ty městské organizace jako je Nízkoprahové centrum dětí a mládeže - pro cikánské děti a mládež vlevo před vchodem do rehabilitace, možná je tam i něco dalšího..těm nájem bytové družstvo nezvedlo, nebo jim bude město na nájem přispívat? Zeptám se na zasedání ZM). Tak tedy, pokud nebude sál praskat ve švech lidmi, kteří budou požadovat vyřešení situace s lékaři a RHB, nehne s vedením města nic. Jak mi řekla docela chytrá ženská (do té doby jsme si to myslela):"Zvykneme si". A L. Mrzílková a spol. na to spoléhají. Ta lhostejnost lidí je neskutečná. Dva minulé týdny jsem byla nemocná, bylo mi doopravdy zle. Nedovedla jsme si představit, že bych sedla do autobusu a jela někam do tramtárie k doktorovi. Jenže naši VIP mají auta, doprovod a dostatek financí. Nemají soucit, neumí se vcítit do potřeb jiné vrstvy obyvatel, vzdálili se lidem natolik, že už je nechápou. Když jim to řeknete, urazí se a začnou být agresivní. Např. L. Mrzílková začne řvát, ať je to mladý či starý, žena či muž. Nemá srdce ani pokoru. Lidé se jí bojí a proto ji poslouchají.
Jméno:Martin Růžička
Datum:25.03. 09:08
Titulek:Pokud promluvíteodpovědět
Pokud promluvíte, tak to v zápisu bude.
Jeden člověk je fakt kapka v moři. Je potřeba více lidí.
Audio se uchovává jen do dalšího zasedání, ale dá se stáhnout a uložit jinam (ničemu by to nemělo odporovat).
Koalice uslyší, zda bude naslouchat a něco změní je otázka druhá ... stará koalice to nedělala.
Nevím jakou kůži mají Kroužecký a Landová, zda je lidé přesvědčí či ne :)
Jméno:Jirka
Datum:24.03. 15:24
Titulek:předseda byt. družstva odpovědět
Nevíte, jak se v roli předsedy bytového družstva ocitl ten pan Kuchař z Vavřince? Byl už na nějakém jednání? Slyšel jsem, že ho Roman Kroužecký pozval a prý na to nereagoval.

přidat názor

© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz