zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:12.03. 09:48
Titulek:Pokácen další strom...a ořezány keřeodpovědět
Navzdory očekávanému suchému létu s vysokými teplotami byl vykácen další strom - višeň naproti Kovomatu. Strom byl letitý, ale o to byla větší jeho biologická hodnota - na takových stromech hnízdí ptáci, na mladých není kde. Odchlíplá kůra a dutiny poskytují další možnosti k hnízdění. Krásně kvetl a ještě rodil višničky. Přesto byl bezohledně vykácen. To už je vrchol. Ten strom byl totiž navržen ke kácení "odborníky", kteří dělali inventarizaci a posuzovali stromy pouze podle sadovnické hodnoty. "Odbornice" z odboru ŽP se jí řídí a postupně likvidují stromy ve městě. Představte si, že na kácení je také navrženo 6 bříz u hřiště před skleníkem. Je to jediná zeleň, která tam je, jinak jsou děti vystaveny úpalu a vedru. Kdy budou tato stromy vykáceny? Kdy si na ně vzpomene nějaký majitel krbu na dřevo? To už nemá obdoby. Naše staronové vedení si rozdělilo kompetence. Cosi jako životní prostředí připadlo našemu starostovi R. Kroužeckému. Co na to říkáš, Romane??

P.S.: U ZUŠky byly drasticky a zbytečně ořezány dřišťály, které se neřežou. Otevřela se tím poslední zábrana proti prachu a hluku k ZUŠce, kde chodí děti. Tak ať ten prach dýchají.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:12.03. 20:39
Titulek:Ve vichřici padly další stromy...odpovědět
Nyní stojí proti sobě dvě tvrzení: obyvatelé domu -tvrdí: strom nebyl zlámaný a přesto byl pokácen a tvrzení úřednice odboru ŽP: strom se zlomil a proto byl odstraněn. Myslím, že pravdu lze dokázat, údajně byla provedena fofodokumentace všech stromů poškozených nebo vyvrácených ve vichřici. Tak to zkontroluji.

Další stromy - borovice padly v lesíku Mládežnická, cca 15? mezi nimi několik stoletých borovic. Další v sousedním lesíku pana Deridera a pravděpodobně i ve školce Hamplovce.

Ten nešťastný lesík Mládežnická byl otevřen pokácením krajních porostů včetně dubu na rohu ulice U Stouhy a nyní mají vichřice volné pole působnosti. Nikdo nic nedosazoval a tak padá jedna borovice za druhou... A ing. Marek chce sázet další borovice, likvidovat akáty, které odolaly náporům větru a zničit přírodní porost pod stromy, jenž chrání lesík před vysycháním a odstraňovat břečťan, na který jdou včely a snižuje teplotu a zvlhčuje ovzduší. Tomu se říká revitalizace po neratovicku...Zkáza. Někomu asi vyhovuje, jistě si developeři mnou ruce....
Jméno:Míša
Datum:15.03. 06:36
Titulek: nyní je to takodpovědět
Že silně fouká skoro obden.Jinak orkán Eberhard poničil stromy v celkové výši půl miliardy Kč.Mno a o víkend nás čekají již ryze jarní teploty okolo 20st.Otázka na jak dlouho.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz