zpět na forum

Jméno:Karel
Datum:08.03. 09:09
Titulek:Dnes je 8. březen - Den ženodpovědět
Svátek matek se nevžil, Valentýn je náš asi jako Santa Klaus a tak jsme se pokorně vrátili k Mezinárodnímu dni žen. Před lety se společně posedělo, ženy dostaly aspoň kytku z domácí produkce, chlebíček a zákusek. Nyní nedostane nic. V nynějším režimu je žena kus do počtu. Ani pes po ní neštěkne. Zlatí komunisti.
Jméno:Josef
Datum:08.03. 09:59
Titulek:MDŽodpovědět
Pro Karla:
Právě ti "zlatí" komunisti" tento svátek zcela degradovali - na to vaše posezení a chlebíček. Ještě mi prosím napište, proč vy byste měl, Karle, k MDŽ něco dostat?

Milý Karle, MDŽ si můžete doma pořádat dle libosti, třeba každý den. Pokud k tomu potřebujete nějaký pokyn "zhora", tak bude něco špatně.

Hezký den všem.
Jméno:Karel
Datum:09.03. 11:18
Titulek:ženyodpovědět
Neumíte číst? Kde jsem napsal, že já jsem měl něco k MDŽ dostat? Psal jsme o ženách a trvám na tom, že za komunistů se aspoň slavilo MDŽ, dnes si žen nikdo ani nevšimne. Co jim dají manželé nebo přátelé je jejich soukromá věc. Chtěl jsem napsat, jak se k nim chovají v zaměstnání a co pro ně dělá stát. Jdou do důchodu stejně jako chlapi bez ohledu na počet dětí. To je nespravedlivost!!!! Mají nižší platy za stejnou práci. Chlap jim uteče a nedostanou ani korunu alimentů, matky samoživitelky žijí na hranici bídy.
Jméno:Karel Svoboda
Datum:13.03. 10:11
Titulek:Nedáš si pokoj a děláš, odpovědět
co můžeš, viď, trolle? Nedávno jsi byl ještě Karel Vohralík, tak teď už jsi jenom Karel. A pořád jsi stejně průhledný a prostomyslný.:-)
Jméno:Karla
Datum:08.03. 10:35
Titulek:Nechápu,odpovědět
ják-nedostane nic??A co vám brání kterékoliv ženě cokoliv dát?Posedět...?
Jméno:karel
Datum:09.03. 11:22
Titulek:taky nechápuodpovědět
Proč kterékoliv? To je přece nesmysl.
Jméno:Petr Paseka
Datum:08.03. 11:38
Titulek:Ano soudruhuodpovědět
Svátek matek komunisti po r. 1948 zakázali. Valentýn nepochází z USA, ale z Británie, v první ČSR se slavil, pak ho komunisti zakázali. Ženy dostaly kytku, kafe a zákusek, načež se po pulhodině musely zvednout, jít pro děti do školky, po nákupech a vařit večeři. Zatímco soudruzi funkcionáři do pozdních hodin chlastali.
Jméno:Jarka
Datum:09.03. 09:57
Titulek:MDŽodpovědět
Dnes nedostanou nic, ani ten zákusek a chlebíček. Kytku ani náhodou. Po půlhodině jsme se nemusely zvednout, slavili všichni až do večera. Někde ženy dostávaly i dárek, dodneška utírám nádobí kvalitními socialistickými utěrkami. Chlapi totiž nechodili z práce večer jako dnes a neznali děti jen spící v postýlce, ale v 1/2 3 přišli ze Spolany a postarali se o ně. Soudruzi funkcionáři chlastali do pozdních hodin? Kdo ti to napovídal? Kolik ti zaplatili za tenhle blábol? Vzpamatuj se. Strana byla přísná na své ovečky a pilně si je hlídala. Běda, když se nějaký funkcionář ožral, šel na kobereček, jestli víš, co to je. Ani nejvyšší funkcionáři si nežili jako dnes. Uvedu příklad: neratovická občanka, zaměstnankyně Spolany, byla poslankyně Federálního shromáždění. V den zasedání pro ni přijela 603, odvezla ji do Prahy a po zasedání zpátky. Když se nezasedalo, chodila do práce jako každý jiný. Dovedeš si představit, že by to platilo dnes na současné poslance?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.03. 10:56
Titulek:co bylo a už nebude....odpovědět
Jarka má pravdu. Pamatuji poslední den školního roku na dvojce škole, sedmdesátá léta. Vydali jsme se do restaurace u Lenina (kde je mu konec, myslím té soše, kdo ho střelil do Němec?) v kulturáku - byla v těch nevyužívaných místnostech vzadu, co je nechává město už řadu let chátrat a tím přichází o nájmy. Plná restaurace, spolaňáci skončili s prací a došli na jedno. Kytky nám dal číšník do vázy a najednou se přihrnul s tácem, na něm štamprdlata s jakousi tekutinou, říkali jsme, my jsme si nic neobjednávali, a to už na nás mával jakýsi muž a volal: U,u. Navrátil, 6. B!!! No tak jsme to ze zdvořilosti vypili a už následovala další várka a zase volání: Tady, u, u. Kučera 8.A., samozřejmě jména už jsem dávno zapomněla a tak to pokračovalo dál. Už jsme věděli, že nám nezbude, než rychle zmizet, nebo bychom špatně skončili. Domluvili jsme se na pokračování v pondělí a vypadli. (To byl vztah rodičů a učitelů, co, o tom se nám dnes může jen zdát). Jen dva kolegové zůstali - jeden je chudák po smrti, zajel ho kralupák, a ještě jeden, velký komunista. Dopadli prý jak sedláci u Chlumce, ožrali se jak dáni a dokonce se snad i poprali. V pondělí komunista chyběl. Okamžitě šel na kobereček a byl mu stranou a vládou zakázán jakýkoliv dýchánek s alkoholem a kolegy(němi). Ono to moc nepomohlo, ale vidíte z toho, jak byla strana přísná na své členy.
Tak jsme se pobavili a hurá do práce.
Jméno:Karel
Datum:09.03. 13:45
Titulek:umíte číst?odpovědět
Přečtěte si ještě jednou, co jsem napsal. Přirovnal jsem slavení Valentýna k vnucovanému Santa Clausovi, ne že pochází z USA.
Jméno:Ládin
Datum:08.03. 20:57
Titulek:Soudruhu, Karle, jen tě doplním.odpovědět
Tebou vychvalovaný svátek, který později soudruzi politicky zneužili, pochází právě z těch imperialistických USA :-) Kdyby náhodou, tak nikdo nikomu nebrání darovat ženě cokoliv nejen v tento den, to platilo i před rokem 1989 :-) V dobách, na které tak rád vzpomínáš, se chlapi pak pochlapili většinou v hospodě :-)
Jméno:Karel
Datum:08.03. 21:30
Titulek:neurazíš měodpovědět
Nebyl jsem soudruh ani nejsem soudruh...jen mě mrzí, že Den žen byl šmahem zlikvidován jako pozůstatek minulého režimu a nebyl ničím nahrazen. V dobách na které vzpomínám, nebyli bezdomovci ani exekutoři, cikáni museli pracovat, mladí si nemuseli vzít milionové hypotéky, aby mohli bydlet, a nemuseli se třást strachy že přijdou o práci. Za recept se platila koruna a za plombu nic.Taky léky byly zadarmo a doktor napsal recept i na aspirin a mastičku. Dnes ti řekne: kup si. Měli jsme vyspělou průmyslovou výrobu a soběstačné zemědělství. Dnes žereme sračky z celé Evropy a ještě za ně platíme nejvyšší cenu. Jsme na 1. místě v rakovině střev a konečníku, drogy získáš na každém rohu,mladí nechtějí pracovat a úroveň jejich vzdělání je katastrofální. Mám pokračovat? Nemusím, stačí to.
Jméno:Josef
Datum:09.03. 09:32
Titulek:Pro Karlaodpovědět
Jsi soudruh, Karle. Myslim, ze MDZ nikdo nelikvidoval ani nezakazal. Dle meho lidi prestali tento svatek slavit, prave proto jak byl komunisty pokriveny a zneuzity.
Dalsi nema cenu komentovat. Vam se asi hodne styska, ze? Zaplatpanbu je ta cerna historie naseho naroda za nami. Jsem stastny, ze mam moznost zit v dnesni dobe a o to vic to preji svym detem.
Hezky den.
Jméno:Fousek
Datum:09.03. 10:00
Titulek:jen jim to přejodpovědět
Jistě, po nás to převezmou ti mladí a já jim to těm spratkům přeju.
Jméno:Ládin
Datum:09.03. 11:40
Titulek:Možná nejsi jen legitimovaný soudruh.odpovědět
Ale kované myšlení soudruha máš na 100 % :-) Vezmu to od konce, páč pokračovat už nemusíš :-) Zadarmo nikdy nic nebylo, to odporuje (a též vždy odporovalo) základním ekonomickým zákonům, jen se to tak těm jednodušším zdálo, páč to zaplatili všichni ostatní, v komunismu jsme ještě nebyli (a jen doufám, že ani nikdy nebudeme) - dnes to předvádí s. StBáak Bureš se svým ANO hnutím, který slibuje zadarmo (nebo skoro zadarmo) autobusy, obědy... Jsem raději v této době, kdy je každý svým pánem, každý svým strůjcem štěstí i neštěstí, nikdo za něj nikde neoroduje, nestará se o něj, na starou šedivou dobu vzpomínám rád jen proto, že bylo na živu mnoho mých předků i starších kamarádů a kolegů z práce, byli jsme mladí a zdravotně na tom v porovnání s dneškem podstatně lépe :-)
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.03. 20:29
Titulek:omylyodpovědět
Milý Ládine, ty žiješ v iluzi, že v této době je každý svým pánem. Kdo ti to napovídal? Nikdo není nikdy svým pánem, každý je závislý na mnoha okolnostech. Místo, kde žije, zdraví, lidé kolem něj atd. Nikdo není strůjcem svého štěstí a neštěstí. Stačí vteřina a jsi mrzák do konce života. Šedivá doba...to jsou bláboly, moc se s tím nechlub...
Jméno:Ládin
Datum:11.03. 11:50
Titulek:Aha.odpovědět
Co to proboha píšeš? Já s Karlem polemizuji o voze, do toho taháš kozu. Samozřejmě toho jsem si vědom, ale o tom jsem nepsal, text byl o politické situaci před/po 89. Tak tedy ještě jednou: o životech do značné míry rozhodovala tehdejší KSČ, například o vzdělání a zaměstnání, více psáti netřeba.
Jméno:Lucie
Datum:09.03. 16:54
Titulek:Ale, ale, pánové,odpovědět
Josefe a Ládine, vůbec jste nic nepochopili, jste buď hodně mladí nebo .....
Jméno:Josef
Datum:09.03. 20:28
Titulek:Pro Luciiodpovědět
Jsem rad, ze vase mysleni nechapu. Tak jsem asi ....... Ale jsem ted šťastný.
Jméno:Karel
Datum:10.03. 08:55
Titulek:proč neodpovědět
Ano, i já chápu. Blázni bývají šťastní.
Jméno:hm,
Datum:10.03. 11:44
Titulek:a Lucieodpovědět
Je určitě z pomocné byškovickéSorbony a má patent na rozum.Vivat chorým mozkům!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.03. 15:24
Titulek:Uklidněte se....odpovědět
Milé hm, a spol. Tady není facebook, takže se laskavě uklidněte a neurážejte ostatní. Já ostatně tvrdím, že MDŽ lidé přestali slavit, protože byli ubezpečeni po převratovými nejvyššími představiteli, že tento svátek byl komunistický a v nové radostné kapitalistické době je ostuda něco tak zrůdného slavit. Jako náhrada jim byl nabídnut Den matek, jenže každá žena není matka, a proto se neujal, jako další mohli využít Valentýna, ale ne každý je mladý a zamilovaný, takže ani tato náhražka se neuchytila, a nakonec se lidé vrátili k slavení svátku určeného VŠEM ženám, na který měli z mládí pěkné vzpomínky. Jen škoda, že tenkrát se kupovaly u nás vypěstované kytky, nyní musíme vzít za vděk dovezené kytici přes nizozemskou burzu z Ghany, Keni a Kolumbie, kde německé firmy zabraly půdu určenou k pěstování potravin, do vodních toků se valí herbicidy a zbytky minerálních hnojiv a místní obyvatelé nemají co do úst. tak je to. Naše pěstírny květin byly převálcovány zahraničními dodávkami.
Jméno:taky já
Datum:10.03. 16:42
Titulek:Aodpovědět
bezmozci se ozvali !!!
Jméno:lucie
Datum:10.03. 17:04
Titulek: Pánové , odpovědět
patent na rozum určitě nemám, ale vašimi ubohými příspěvky jste se pasovali do role absolventů byškovické Sorbony Vy sami !!
Jméno:Ládin
Datum:11.03. 11:58
Titulek:Karle, jsem, rád, že jsi šťastný!odpovědět
To mi věř!
Jméno:Josef
Datum:11.03. 13:37
Titulek:otázka pro Karlaodpovědět
Karle otázka: Takže když někdo (např. já) napíše, že je šťastný, že se dožil života v demokratické společnosti (samozřejmě se všemi neduhy a problémy, které tuto společnost provází), tak je podle vás blázen?
Jméno:Ládin
Datum:11.03. 11:56
Titulek:Asi jste prababičkou, Lucie.odpovědět
Naopak, já jsem už starší, když jsem dědečkem. Na rozdíl od vás chápu, jen si svou chybu vnímání světa současného a minulého musíte na něco svalit.
Jméno:lucie
Datum:11.03. 17:38
Titulek:jak tak koukám,odpovědět
pořád to jsou jenom samé primitivní bláboly ...
Jméno:Ládin
Datum:12.03. 03:19
Titulek:Primitivní?odpovědět
Možná tak vy, sorry jako. Nebo snad máte něco inteligentnějšího?
Jméno:jirka
Datum:08.03. 17:09
Titulek:slavit se dáodpovědět
Už je soukromě,lůza dnes má pro pána jen hodnotu existenční.Je jiná doba.Teď se ctí manýry a návyky Velkého Bratra.Západ si s náma vytírá p...l a mi mu za to pokorně lezem do análu.Za zlámanou zlatku cokoliv.
Jméno:xxx
Datum:09.03. 11:08
Titulek:Fakta o odměnách poslanců tehdy a nyníodpovědět
Upozornění: "Nejedná se o propagaci komunismu, ale o poselství následujícím generacím."

Základní plat poslance se běžně pohybuje nad 70.000 korun, průměrný plat poslence se pohybuje v současnosti kolem 87.000 korun. Úroveň průměrné mzdy je v současnosti 28.323 korun a minimální mzda 11.000 korun.

Každý poslanec má celkově nárok na sedm druhů náhrad:

1. Náhrada na reprezentaci …... do výše 109.200 korun,

2. Na cestovní náhrady …... do výše 409.200 korun,

3. Za administrativní a odbornou práci ….. do výše 170.436 korun,

4. Zajištění služeb asistentů ….. do výše 468.000 korun,

5. Na ubytování mimo Prahu …. 204.000 korun,

6. Poplatky za telefon …. do výše 60.000 korun,

7. Pronájem kanceláře a vybavení ….. do výše 386.400 korun.

Přivýdělky k základnímu platu v kapitalismu:

Výbory ….. cca 25 tisíc za předsedu, 12.500 za místopředsedu,

Podvýbory … cca 12.500 za předsedu, cca 6.000 za místopředsedu,

Komise a delegace … cca 25 tisíc korun za předsedu,

Poslanecká sněmovna ... kolem 100 tisíc za předsedu, kolem 50 tisíc za místopředsedu.

Ohodnocení poslanců před rokem 1989:

Podle Sborníku hlavních dokumentů XVI. sjezdu KSČ z dubna roku 1981 (str. 12) se průměrná nominální měsíční mzda pracovníka socialistického sektoru činila 2.643 korun československých.

Dovolím si přiložit fakta ohledně odměňování poslanců před rokem 1989 podle zákona č. 32/1989 Sb. o poslancích Federálního shromáždění.

Zde uvádím komunistický poslanecký plat:

§ 23 (1) Poslanec vykonává svou funkci bezplatně.

§ 23 (2) Poslanec nesmí být pro výkon své funkce zkrácen na právech a nárocích vyplývajících z jeho pracovního nebo obdobného poměru.

§ 23 (3) Organizace, v níž je poslanec v pracovním nebo obdobném poměru, je povinna poskytnout mu pracovní volno pro výkon jeho funkce ve Federálním shromáždění i ve volebním obvodu. Poslanci náleží za dobu pracovního volna náhrada ušlého výdělku, kterou mu vyplatí organizace. Požádá-li o to organizace, uhradí jí ušlý výdělek poslance Kancelář Federálního shromáždění. Poslancům, kteří nejsou v pracovním nebo obdobném poměru, poskytuje se náhrada ušlého výdělku z rozpočtu Kanceláře Federálního shromáždění.

Zde uvádím poslanecké výhody za socialismu:

§ 25 (1) Poslanci mohou bezplatně používat hromadných dopravních prostředků Československé socialistické republiky.

Jméno:xxx
Datum:09.03. 11:09
Titulek:Odměny poslanců nyní a tehdyodpovědět
§ 25 (2) Pro cesty na schůze sněmovny, jejich orgánů nebo orgánů Federálního shromáždění nebo pro cesty, k nimiž byli pověřeni předsednictvem sněmoven, popřípadě předsednictvem Federálního shromáždění, mohou včetně cest zpátečních, používat bezplatně též letadla. Při uvolnění poslance mimo jeho trvalé bydliště, trvají déle než jeden měsíc, může poslanec použít bezplatně letadla též k návštěvě rodiny, včetně cesty zpáteční, a to jednou za 14 dnů.

Závěrem:

V tomto textu jsem srovnával náhrady za minulého režimu se současností. Zatímco v socialismu pobíral poslanec průměrnou mzdu s výhodou dopravy zdarma, tak v současnosti poslanci pobírají 3 krát vyšší částku než je výše průměrné mzdy a k tomu 7 poslaneckých druhů náhrad. Člověk ani v té době nemusel žít, protože mu stačí sehnat si skutečná fakta.
Jméno:Petr
Datum:11.03. 15:27
Titulek:pro xxxodpovědět
A co jako?
Jméno:Ládin
Datum:12.03. 03:22
Titulek:Nic.odpovědět
Měli jsme jednoho v rodině. O výhodách se nikde mezi paragrafy pan xxx nedočte. Vůbec neví, o čem to bylo.
Jméno:xxx
Datum:12.03. 09:07
Titulek:no vidíšodpovědět
Už jste měli jednoho blázna v rodině? Pak můžeš být klidný, je to tedy dědičné. Hlavně aby ses nerozmnožoval.
Jméno:Ládin
Datum:12.03. 22:53
Titulek:Nebudu psát, že máš nízké IQ.odpovědět
Jsi ve všem vedle jak ta jedle.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz