zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:06.03. 21:49
Titulek:Dnes je Popeleční středa...odpovědět
Jako malé dítě jsem se v tento den před zahájením vyučování zastavila s kamarády v kostele sv. Mořice trůnícího naproti škole, aby nám zde kněz udělal křížek na čele z popela svěcených kočiček. Byla padesátá léta a kupodivu nám nikdo nic nezakazoval. Nevěděli jsme, co znamená ten dávný křesťanský zvyk. Netušili jsme, že Popeleční středou vstupují křesťané do čtyřicetidenního postního období, které je přípravou na oslavu Velikonoc. Na Popeleční středu se žehná popel a věřícím jím kněz dělá na čele znamení kříže. Popel symbolizuje obrácení. Má nám připomínat, že jsme prach a v prach se obrátíme. Škoda, že si to naši zatvrzelí a umanutí koaliční zastupitelé neuvědomují. Mohli by si také říkat: Žádný strom neroste do nebe aneb na každého jednou dojde.

Jméno:Martin Růžička
Datum:07.03. 17:44
Titulek:Žádný strom neroste do nebeodpovědět
"Žádný strom neroste do nebe" to sedí ... neroste ... popílit :)
"aneb na každý strom u nás jednou dojde" ... trochu černého humoru
pardon
Jméno:Bořek
Datum:07.03. 22:13
Titulek:Kdy konečně padne?odpovědět
M.R., je to tak. Jenže co všechno pokazí než jej srazí vichřice hněvu. V čele města člověk, o jehož podnikání kolují legendy. Vedle sebe má ambiciózní ženu, někdejší starostku,která se jednoduše zbavila odpovědnosti, a rozhoduje za něj. Ta ženská nezná, co je soucit ani svědomí.
Jméno:Karel
Datum:08.03. 09:04
Titulek:starostaodpovědět
Krouža se spřáhnul s realitním makléřem Peterem a odeesákem Hrodkem. Brzy půjde ke schválení do zastupitelstva územní plán, náš pán. Pozemky, byty, nemovitosti, o ty se nyní hraje. Velmi lákavá příležitost.
Jméno:Honza
Datum:08.03. 14:52
Titulek:Ze včerejšího tiskuodpovědět
"NA OLOMOUCKÉ RADNICI VČERA ZASAHOVALA POLICIE.Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu zasahovali během včerejška na několika místech republiky." Pozor-Boží mlýny melou...!

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz