zpět na forum

Jméno:XYs
Datum:22.01. 21:56
Titulek:?odpovědět
Kde to má být?

Plánovaná výstavba parkování a zastávek BUS v ul. Mánesova
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR jako řídicí orgán Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) vyhlásilo 31. srpna 2018 průběžnou výzvu č. 50 „Udržitelná doprava - integrované projekty ITI" k podávání žádostí o podporu z IROP, specifického cíle 1.2 „Zvýšení podílu udržitelných forem dopravy“. Město Neratovice se rozhodlo této příležitosti využít a podat žádost v aktivitě „Výstavba a modernizace přestupních terminálů a samostatných parkovacích systémů“ k výstavbě nových parkovacích stání 32 + 2 vyhrazené a dvou zastávek BUS. Součástí výstavby je vznik 12 zastřešených míst pro kola. Z IROPu je možné získat až 90 % uznatelných nákladů. Realizace projektu proběhne v roce 2019.
Jméno:Markus
Datum:22.01. 23:30
Titulek:??odpovědět
Možná to souvisí se stavbou vlakové zastávky u Mexikána.
Jméno:Alena
Datum:23.01. 19:53
Titulek:přesněodpovědět
Bingo. Přesně tak.
Jméno:Xys
Datum:23.01. 20:24
Titulek:Joodpovědět
Souvisí, ale nevím kde to má bejt. Koalice ale má v koaliční smlouvě, že se nebude zmenšovat parků.

Jméno:Věra
Datum:23.01. 21:00
Titulek:je to jednoodpovědět
Smlouva je cár papíru. Stejně si prosadí co se jim zlíbí. Mají většinu hlasů.
Jméno:Petr
Datum:25.01. 14:20
Titulek:Konecne fajn projektodpovědět
Kdyz se rozsiri parkoviste na Dr. E. Benese u zachranky, je to jedine dobre.
Jméno:-
Datum:25.01. 21:19
Titulek:?????????odpovědět
Vy jste ten projekt viděl, kde?

Jméno:jjjkjkhh
Datum:26.01. 09:10
Titulek:i vy ho můžete vidětodpovědět
Městský úřad, správa majetku, Bohouš Koníček ho má k dispozici.
Jméno:XYs
Datum:27.01. 10:43
Titulek:.odpovědět
A mám si brát dovolenou kvůli něčemu co má být dávno na internetu vyvěšený? Otevřený úřad hadr.
Jméno:Martin Růžička
Datum:29.01. 19:11
Titulek:To je ta část u picošky?odpovědět
Kousek je hřiště ... fakt tam má vyrůst parkoviště? Fakt si to přejete, tak jak je to navržené?
ten druhý návrh byl lepší a stejné počty míst
Jméno:No
Datum:26.01. 09:59
Titulek:je to nekonečný příběhodpovědět
Je to tu samá náplava auty,někde i 2 v rodině.A přibývají,neboť bydlení na pokraji Prahy je čím dál dražší.Hmyzu Zdar to určitě z jachty netrápí.
Jméno:no
Datum:26.01. 14:24
Titulek:humusodpovědět
humus z humusu, cenzura článků, ble ble ble
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:26.01. 18:25
Titulek:cenzura???odpovědět
Na nerátkách? Nevím o tom...
Jméno:L.p
Datum:26.01. 11:31
Titulek:Akceodpovědět
Nemělo být smyslem zastávky, že lidi nebodou jezdit auty - komu má sloužit to parkoviště?
Jméno:pet
Datum:26.01. 22:40
Titulek:zastávkyodpovědět
Parkoviště P+R znamená, že přijedete autem, zaparkujete a pokračujete někam dál hromadnou dopravou. Ono totiž nejde jen o zastávku vlakovou, v místě budou i dvě zastávky autobusové. Takže Mánesovou budou jezdit i autobusy. Jestli do a z Mánesové budou odbočovat z Vojtěšské, tak šířka silnice a prostor pro odbočení autobusu s čímkoli protijedoucím je tam opravdu skvělá...Ale třeba vymyslí odborníci jednosměrku...
Nakonec to bude stejně jen zvýšení kapacity parkování pro část Benešovky a ten, kdo tam bude chtít zaparkovat a odjet vlakem či busem, tam místo nenajde. Stejně tak, jako na Kojetické, kde mezi Blilou a Poliklinikou je parkoviště P+R také. Ale většina lidí si záastávky přeje, ne? Kdo by chodil na vlak až na nádraží a na autobus k Lidušce, nebo k Trojce škole. Už propojením Mánesovy ulice z ulicí U závor a Benešovky při rekonstrukci ulice 28. Října se celá tato čáat stala velmi hlučnou,nepřehlednou...A to nám ještě vymyslí jistě parkování místo chodníku či trávě od Miluji k U závor...Už tak se tam parkuje...
Jméno:však
Datum:27.01. 06:28
Titulek:lidé odsud jezdíodpovědět
Za prací po okolí,páč tady s ní chcípnul pes nebo je to mizerně placená záležitost permanentně se objevující v nabídkách úp.Od časných ranních hodin jsou autobusy na Prahu nacpané,jsou lokality,kam nic nejezdí nebo velmi málo.Tak není divu,že lidé musí svými auty.Doby kdy Spolana živila cca 6tis zaměstnanců jsou dávno pryč.Vlastně nám tu postaví nový hypermarket,to bude "ráj" pracovních příležitostí a nákupů.Peníze z tržeb poputují do daň.rájů,nic se tu neohřeje a o kvalitě potravin se lze také dohadovat.Hlavně že se vlk nají a .......
Jméno:padá
Datum:27.01. 09:31
Titulek:jeden malýodpovědět
krámek za druhým, přitom živnostník umí pár lidí zaměstnat, ale než by město místním živnostníkům pomohlo s nájmy, tak to nechá padnout nebo přenechá majetným, ty si tam zaměstnaj rodinu a spol. My čr domorodci majetní nejsme.
Jméno:padá
Datum:27.01. 09:31
Titulek:jeden malýodpovědět
krámek za druhým, přitom živnostník umí pár lidí zaměstnat, ale než by město místním živnostníkům pomohlo s nájmy, tak to nechá padnout nebo přenechá majetným, ty si tam zaměstnaj rodinu a spol. My čr domorodci majetní nejsme.
Jméno:Petr
Datum:30.01. 14:43
Titulek:???odpovědět
Aby město pomohlo s nájmy??
Komu? Kde? Kolik? A hlavně PROČ?

Co to je za zcestné myšlenky? Proč by město mělo pomáhat nějakému majiteli obchodu s nájmem? Pokud si ten obchod nevydělá ani na nájem, tak tam asi nemá být.
Vy budete chodit do práce za plat, kterým nepokryjete své životní náklady? Asi ne.
Jméno:Martin
Datum:29.01. 12:27
Titulek:Nebyla by mizerně placenáodpovědět
Práce v Nera by nebyla mizerně placená, kdyby lidé z Nera byli ochotni mistnim platit za své služby či produkty...
Je to spojená nádoba.
Jméno:?
Datum:29.01. 22:17
Titulek:Nebyla by mizerně placená? odpovědět
jakože lidé neplatí za služby, produkty/zboží? ..to se mi nezdá...I když..no, záleží jak to myslíte
Jméno:Jitka
Datum:30.01. 18:09
Titulek:Neplatí. ..odpovědět
Pán tím myslel to, že je potřeba místní malé krámky podpořit tím, že u nich taky občas něco koupíte. Spousta lidí si stěžuje, že zde ubývají malé krámky, ale nakoupit pak jedou do Kauflandu nebo Globusu.
Jméno:Kukačka
Datum:31.01. 04:28
Titulek:máte pravdu....odpovědět
a nakupují tam i majitelé těch místních malých krámků. A pak nám to s přirážkou prodají. Odkud asi mají, to úžasné zboží ? Když byly svátky, otevřeno měl jen vietnamec. Oni tu možnost prodávat, nevyužili. Stejně tam jen postávání místní štamgasti a popíjejí lahváče. Tak že, když tu takový obchůdek nebude žádný, mně to vůbec nevadí.
Jméno:Jitka
Datum:31.01. 18:01
Titulek:Jisteodpovědět
Ano, nakupují tam většinou vietnamci do svých obchodů. Ale my se bavíme o obchodech obecně, co třeba železářství, galanterie, řeznictví, oděvy (ne vietamci), obuv, nábytek. A samozřejmě, že si obchodník na zboží napočítá marži, jinak by jeho podnikání postrádalo logiku.
Jméno:Mila
Datum:31.01. 14:03
Titulek:Jak z toho ven?odpovědět
To já bych i rád nakoupil, jenže to by ty krámky neměly mít (a to ještě v lepším případě) otevřeno jen po-pá od 9 do 17 hodin. A soboty zavřeno. Jenže to je opět spojená nádoba, nikdo tam nechodí, protože přes den v Nera lidi nejsou, takže proč nechávat prodavače dřepět v krámě do večera nebo v sobotu. Pak upraví otvírací dobu a už vůbec nikdo nechodí, tržby padají, není na nájem, zavíráme...
Proč vlastně třeba zrušili uzeniny na náměstí? Teď už si uzeniny z Kostelce (myslím toho našeho :)) nebo Kojetic nakoupím už jen ve večerce Na výslunní, snad to taky nezruší.
Jméno:říkám a
Datum:01.02. 14:59
Titulek:myslím si totéžodpovědět
Taky tam chodím na pečivo a uzeniny.
Jméno:to
Datum:01.02. 16:56
Titulek:byli to jen odpovědět
Překupníci,co své výrobky tahají z Polska,proto tak nízké ceny.Dorazili to zrušením teplého pultu a samoobsluhou.Tak jako další o kousek dál s kuřecím masem.Ale nekupte to,když je to tak laciné či v akci.Psi od toho prchají ještě to člověk nedá do hrnce.Žeby věděli proč??!Pak bylo dobré řeznictví s uzenářstvím a lahůdkami v Lídlu.Teď už si tam člověk koupí ty polské balené zdechliny.
Jméno:Mila
Datum:04.02. 09:09
Titulek:Jo takodpovědět
Takže oni na náměstí v uzeninách brali uzeniny z Kojetic, které ale předtím odvezli do Polska a pak zase přivezli zpět? Pak to chápu, proč jim to nákladově nevyšlo :)
Jméno:Jitko
Datum:01.02. 14:51
Titulek:koupila bych odpovědět
ale je zavřeno. Spousta z nich zavírá 17.30, so a ne zavřeno. Měli by otevírat později a zavírat třeba v 19 hod. to už je většina lidí na cestě domů z práce. Musí dbát i o kvalitu, ne že čerstvější nebo lepší a levnější koupím vedle. Vemte si třeba pekařství naproti gymnasiu. Já si tam pro šátečky, chleba atd.tu stanici (jsem na nohy) zajedu.A vezmu i zeleninu ze stánku u pošty. Nikdo nemá to samé zboží v Nera lepší.
Jméno:Jan
Datum:02.02. 06:51
Titulek:každý si vychytáodpovědět
To svoje.Já mám např.v oblibě pečivo od Šrámka.Coby soukromý pekař je tu už po Fraňkovi jediný.Odpoledne při cestě od busu u 3 školy mají v prodejně kolem 17.hodiny čerstvé sladké a slané pečivo.Nemá chybu.Ty suprácké gumy to se nedá srovnat +rozpeky.Další ovozel a to na Výsluní je bouda p.Zalabáka.Co nemá je pán ochotný i sehnat a po dohodě objednat.Květiny,sazenice, aranžmá,koření,bylinky,hou by,cítovská vejce...
Ano,jsou to většinou "boudy" a prostory nezávislé na nájmu města či bytových družstev,takže se to dá "utáhnout".Byly tu i trhy a další subjekty,ale bohužel je to minulostí.Malé ryby s malým všimným se tu neprosazují a nepodporují.Už není ani možnost si kde koupit obyčejný obložený chlebíček.Dříve se dalo ještě v lahůdkách řetězců,ale to má už jen penny.Všude samý kebab,hamburgery...je to bída.
Jméno:zastávky
Datum:27.01. 09:25
Titulek:by bylyodpovědět
jen ty spoje po 2 hodinách nic moc! O inovaci trasy 348 radši nemluvit. A enteligenti nahoře jsou schopný ubrat další že je to poloprázdný, místo aby to udělali použitelný. Stačil by původní stav před změnami pro začátek. Město by mělo začít uvažovat taky o kyvadlové dopravě. Půlka města tutově nepoužívá vlak-30 min procházka z práce od vlaku domu , dolu je to aspon z kopce, nebo Liedl-taky jen pro auta, pulka města má albert, 2.pulka bilu,penny, auta liedl. Jo nahoře tesco, ale to je spíš sámoška.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:27.01. 09:50
Titulek:naše zářná budoucnost...odpovědět
Doprava do Prahy je katastrofa. Narvané autobusy, co stojí na každém rohu. Kdyby město v čele s Mrzílkovou v době zřízení PIDu dohodlo s Ropidem dvě linky jako na Mělníku -jedna zastávková, druhá rychlíková, byla by spokojenost. Jenže to by muselo vedení jezdit autobusem a ne soukromými auty, muselo by mluvit s lidmi a naslouchat jejich stížnostem.Jenže naslouchá developerům. Stejně jako v případě výstavby Kauflandu, který položí místní podnikatele a nakonec i supermarkety. Budeme chodit na kraj města ze všech končin města, kdo má auto, bude jezdit autem a možná nám zřídí pan Třešňák autobus pro socky. Město bude zahlceno dopravou, prachem a zplodinami. Kdo může, uteče z města jinam, kdo nemůže, má smůlu.
Jméno:Eva
Datum:27.01. 10:40
Titulek:Dopravaodpovědět
Jestli vadí 30 minut, proč z Kojetické nejezdí autobusem 351 nebo z Byškovic 479 přímo k nádraží?
479 je městské MHD a jezdí to furt prázdné.
Jméno:351
Datum:01.02. 15:05
Titulek:jezdíodpovědět
větš.po 2 hodinách interval. 479 intrval neznám. Vím, že když jsem někdy hledala spoj bus po Nera a odjezd vlaku, netrefila jsem se
Jméno:Eva
Datum:01.02. 22:35
Titulek:Ranní spoje ze sídliště k nádražíodpovědět
Kojetická - Nádraží: bus 351

5:43 - 5:47 = přestup na spěšný vlak na Prahu
6:23 - 6:27 = přestup na osobní vlak na Prahu, Všetaty
6:53 - 6:57 = přestup na spěšný vlak na Prahu
7:26 - 7:30 = přestup na osobní vlak na Prahu, Všetaty
8:23 - 8:27 = přestup na osobní vlak na Prahu, Všetaty

III. ZŠ - nádraží: bus 479

5:23 - 5:26 = přestup na osobní vlak na Prahu, Všetaty
6:23 - 6:26 = přestup na osobní vlak na Prahu, Všetaty

Kojetická - Nádraží: bus 476

7:39 - 7:45 = přestup na rychlík na Prahu, Všetaty
Jméno:Jana
Datum:27.01. 18:09
Titulek:za Nerabusuodpovědět
Jsem se do práce dostala téměř vždy včas a na úrovni,teď je to bída,pozdní příchody způsobené pomalou jízdou řidičů si musím nadělat.A je jedno jestli jede mladý či starý,silnice prázdná,žádná námraza a jedou jak s hnojem.busy čím dál špinavější včetně lidí.Vše tu upadá,bohužel.
Jméno:Květa
Datum:01.02. 14:52
Titulek:a je to tu ...odpovědět
město Neratovice, město špíny,město vajglů, město neschopného představenstva ,město špatné MP,bylo to docela hezké město .......
Jméno:Květa
Datum:01.02. 14:52
Titulek:a je to tu ...odpovědět
město Neratovice, město špíny,město vajglů, město neschopného představenstva ,město špatné MP,bylo to docela hezké město .......

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz