zpět na forum

Jméno:mluvčí revoluce
Datum:11.01. 13:47
Titulek:Budova vhodná pro squattingodpovědět
Práci čest,
nevíte o nějaké vhodné budově ke zřízení nezávislého kulturního centra v Neratovicích nebo blízkém okolí? Mělo by se jednat o ouštěnou budovu.
Podpoříte vznik takového centra?
Socialismus nebo barbarství!
Jméno:bžň
Datum:11.01. 17:44
Titulek:Míst je spousta!odpovědět
Určitě bývalá Spolana, bývalá školka či co to bylo (později sídlo záchranky) přes louku naproti Mexikánu. V Jedové ulici je to taky dobré - už ten název. Pokud by chtěli něco více na očích, je tu bývalá hospoda U žebráka. Pokud mají vztah k historii, je v Lobkovicích pěkný zámeček. A pokud stačí chatrč na konci civilizace, doporučil bych objekt při silniče od zámku směrem na hlavní silnici ke Kostelci. A mnoho dalších na výběr by se jistě našlo...
Jméno:Martin Růžička
Datum:16.01. 07:18
Titulek:Zámečekodpovědět
Zámeček v Lobkovicích není opuštěn :)
Jméno:Alena
Datum:13.01. 06:21
Titulek:Sqautingodpovědět
Co to slovo znamená? Podle reportáží z pražské kliniky je to nedovolené okupování prázdného objektu, který má ovšem majitele, ať už je to stát, obec nebo vlastníka s neznámou adresou. Takové lidi, co drze vlezou do cizího příbytku a dělají zde BORDEL (př. komunální odpad, výkaly atd) v našem městě nechceme, tak nechápu zdejší otázku. Nastěhujte si je k sobě domů a plaťte za ně náklady VY!
Jméno:Pepa
Datum:13.01. 16:02
Titulek:Nevím, co si mám vybratodpovědět
Socialismus nebo barbarství!

Kapitalismus by tam nebyl?
Nebo je součástí barbarství?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.01. 08:42
Titulek:radaodpovědět
Mám radu pro obyčejného občana: Zkuste se nastěhovat k někomu do bytu. Co se asi stane? Vtrhne tam policie, vyženou vás a možná to bude přestupek nebo vás zavřou. Ovšem jiná bude situace, když budete naše nová neomarxistická mládež. Bude se kolem vás chodit po špičkách, abyste neutrpěli trauma. Je to jak za starých časů: všichni jsme si rovni, ale jiní jsou rovnější.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.01. 08:51
Titulek:vypovídá za vše....odpovědět
Skupina aktivistů stále zůstává na střeše Kliniky. Slézt zatím nehodlají
VČERA 15:48

Skupina čtyř až pěti aktivistů stále zůstává na střeše budovy bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově. Opustit střechu se dnes ani v neděli nechystají. Dnes to řekl zástupce Autonomního sociálního centra Klinika Arnošt Novák.

Zdroj: https://prazsky.denik.cz/z lociny-a-soudy/skupina-akt ivistu-stale-zustava-na-st rese-kliniky-slezt-se-nech ystaji-20190112.html

Tak to vidíte: pro novináře a mnoho politiků jsou vetřelci v cizí budově aktivisté a tzv. klinika je autonomní sociální centrum. Naopak: podle našich novinářů občané ve žlutých vestách v Paříži demonstrují za lepší ekonomické podmínky, i když mají na zádech nápisy: Macron demission! Člověk musí myslet, aby si udělal pořádek v hlavě.
Jméno:No
Datum:13.01. 09:19
Titulek:už jednouodpovědět
Byl objekt bývalé polikliniky v TV.Ostuda města a vlastníka.Ten by měl prostor srovnat se zemí nebo nechat prostory k nabídce k nebytovým prostorům.Možností je dost,chybí vůle.Radši se bude zabírat orná půda v lukrativních lokalitách.A tak je to tu se vším.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.01. 10:56
Titulek:poliklinikaodpovědět
Jako vlastník budovy bývalé polikliniky se mi objevil v katastru nemovitostí jakýsi Frank Jakub. Pokud si pamatuji, bylo nám, zastupitelům, ještě za starosty Lida opakováno, že objekt je v majetku Krajského úřadu Stř. kraje. Zdá se, že nemovitosti v Neratovicích mění majitele jako ponožky. Hlavně vlastnit cokoli, může se v budoucnu hodit. Zdá se, že nejen republika už není naše, i město se nám ztrácí před očima.
Jméno:Karel Svoboda
Datum:25.01. 12:33
Titulek:Až tak?odpovědět
Já myslím, že pan Frank Jakub se bude o budovu, která není v nejlepším stavu, dobře starat a že to bude pro město naopak přínos. To jenom vy potřebujete všechno vidět předem katastroficky a také to tak veřejnosti náležitě prodat. Frustrace není nikdy dost, že? A hlasy těch, co si frustraci zvolili za svůj životní program a styl, se hodí.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:25.01. 16:43
Titulek:bezdůvodný optimistaodpovědět
Viděl jste tu hrůzu? Asi ne. Nechápu, jak se bude ten pán strat o budovu, která připomíná spíš torza po bombardování. To není katastrofické vidění světa, to je realita.
Jméno:No
Datum:25.01. 17:24
Titulek:tam prejodpovědět
By se mohl klidně vařit perník a podobné delikatesy,místečko akorát.Však v Nera tohle "řemeslo" taky pěkně bují.
Jméno:Petr Paseka
Datum:13.01. 17:48
Titulek:Skvělý nápad!odpovědět
Šéfovat by tomu mohl neomarxista a vítač migrantů Šanda. Politruka mu bude dělat Vohralík ...
Jméno:Jirba
Datum:17.01. 17:35
Titulek:skvatinkodpovědět
Stromy prorostlý objekt bývalé MŠ přes parčík picošky přijde zbořit a plánuje se tu poliklinika.
Místo stávajících ambulancí na Kojetické, kde budou byty. Ale z médií slyšíme, jakej je ve zdravotnictví bordel, takže kdo.ví...
Jméno:skquattery
Datum:18.01. 19:57
Titulek:nechceme.odpovědět
Nikde. Máme starostí dost s jinými neobvyklými občany i neobvyklým přístupem k bezpečnosti ve městě.Nájmy a škody na majetku už za jiné platíme, nepotřebujeme další.
Jméno:Lucie
Datum:19.01. 12:15
Titulek:skquatodpovědět
100% souhlas !!!
Jméno:Ládin
Datum:18.01. 20:04
Titulek:K "mluvčímu revoluce"a "bžň"...odpovědět
Soudruhu, "Nezávislé kulturní centrum" je jen bordel po srazu feťáků, nic více, nic méně, naštěstí tvůj "Socialismus" už není.

Poradče, co to je "bývalá Spolana"? Kde se to nachází?
Jméno:bžň
Datum:20.01. 19:01
Titulek:Kde je bývalá Spolana?odpovědět
Přejděte most a pusťte se dolů po proudu podél řeky. Druhá možnost je projít se ulicí Spojovací, nejlepší je to v okolí zastávky Libiš - Spolana 3. A třetí možnost je zvážit skutečnost, že se Spolana proměnila na s.r.o. se základním kapitálem pouhých 27 melounů. Pak Vám to docvakne.
Jméno:nera
Datum:21.01. 08:35
Titulek:???odpovědět
Nedocvaklo, zkuste to ještě jednou.
Jméno:Martin Růžička
Datum:21.01. 10:07
Titulek:Hezké ... takové tichéodpovědět
nevejde se celé, ale dá se dohledat přes ičo na rejstrik.penize.cz... a bývalý zastupitel je jednatelem
- Společnost změnila právní formu z akciové společnosti na společnost s ručením omezeným, a to na základě projektu změny právní formy vyhotoveném ke dni 30.6.2018
- Jediný akcionář, vykonávající působnost valné hromady, rozhodl dne 30. 5. 2018 o snížení základního kapitálu společnosti SPOLANA a.s., se sídlem Neratovice, ul. Práce 657, PSČ 27711, IČO: 451 47 787, zapsané v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou B 1462 (dále jen Společnost), a to následovně: 1. Důvodem navrhovaného snížení základního kapitálu je skutečnost, že Společnost vykázala ve své poslední řádné účetní závěrce sestavené ke dni 31. 12. 2017, která byla ověřena auditorem, neuhrazenou ztrátu z minulých let ve výši 3.436.106.000,- Kč; 2. Základní kapitál Společnosti se v souladu s ustanovením § 544 odst. 1) písm. a) zákona č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákon o obchodních korporacích) snižuje za účelem úhrady, resp. sníže ní neuhrazené ztráty Společnosti z minulých let; 3. Základní kapitál Společnosti se snižuje z původní hodnoty 3.455.229.360,- Kč o částku ve výši 3.425.442.900,- Kč, odpovídající části neuhrazené ztráty Společnosti z minulých let, na novou částku 29.786.460,- Kč; 4. Snížení základního kapitálu bude provedeno ve smyslu ustanovení § 524 zákona o obchodních korporacích poměrným snížením jmenovité hodnoty všech akcií Společnosti takto: (i) jmenovitá hodnota každé z 1 500 ks akcií Společnosti ve formě na majitele v zak nihované podobě bude snížena z částky 11.600,- Kč na novou hodnotu 100,- Kč, a (ii) jmenovitá hodnota každé z 29 636 460 ks akcií Společnosti ve formě na majitele v zaknihované podobě bude snížena z částky 116,- Kč na novou hodnotu 1,- Kč; 5. V souvislosti se snížením základního kapitálu nebude jedinému akcionáři Společnosti ve smyslu ustanovení § 545 odst. 1) zákona o obchodních korporacích poskytnuto jakékoli plnění, neboť částka ve výši 3.425.442.900,- Kč, odpovídající snížení základního kapitálu, bude použita na úhradu, resp. snížení neuhrazené ztráty Společnosti z minulých let.
- Dne 13. 10. 2016 rozhodnutím jediného akcionáře v působnosti valné hromady obchodní společnosti SPOLANA a.s. došlo k přijetí nového znění stanov obchodní společnosti SPOLANA a.s. (NZ 547/2016).
- Základní kapitál kapitálové společnosti SPOLANA a.s. se zvyšuje o 1.400.000.0
Jméno:Rudolf
Datum:21.01. 20:32
Titulek:laikodpovědět
Promiňte, ale nejsem ekonom, mohl byste laikům vysvětlit o co jde? Jednatel je M. Falta, to byl zastupitel, ne? Jaké budou důsledky této změny?
Jméno:Martin Růžička
Datum:22.01. 11:58
Titulek:Taky nejsem ekonomodpovědět
Taky nejsem ekonom :)
Jen mi ten komentář o změně Spolanu na s.r.o. přišel divný a ona je to podle rejstříku pravda, jen jsem nakopíroval rejstřík a je mi nejasné jak mohla Spolana takto ztratit na hodnotě - v řádech
Taky bych byl rád, kdyby to někdo vysvětlil
eseróčko ručí za své činy o hodně méně než a.s. - zajímal by mne důvod té změny
a někde se stále ještě uvádí i a.s.
Jméno:Ládin
Datum:22.01. 13:43
Titulek:Pro M. R.odpovědět
Říká se, že všechny fabriky pod Unipetrolem jsou s.r.o., jedině Spolana byla a.s., tak se prý musela překabátit. Já v tom vidím navíc snazší ukončení chodu fabriky, tedy její likvidaci.
Jméno:zvědavec
Datum:22.01. 22:06
Titulek:Souhrnodpovědět
Krátce řečeno, téměř 3,5 miliardy původního majetku Spolany se rozplynulo ve vzduchu.
Jméno:Jitka
Datum:22.01. 22:44
Titulek:Vysvetleniodpovědět
Je uplne jedno, jaky ma spolecnost kapital. Spolecnici ruci svym majetkem do vyse nesplaceneho zakladniho kapitalu. Vyse kapitalu neni vyse majetku, neznamena to tedy, ze by hodnota podniku klesla snizenim zakladniho kapitalu, avsak to neznamena, ze hodnota podniku neklesa vseobecne (ohled na produktivitu, stari, zamestnanost, zisky).
Jméno:Ládin
Datum:22.01. 13:37
Titulek:bžňodpovědět
Tak to potom jó. Jak známo, všichni budeme jednou mrtvými. Co jsem tak slyšel a četl, se Spolanou to jde z kopce už přes 20 let, prostě umírá. Jako první odpravil tehdejší řiditel LAO nepodepsáním důležité smlouvy, pak zase stříž, protože přistoupil na vydírání, ta se nakonec uzavřela i něco dřív, ale mezitím ji tak trochu vytuneloval jeden vych.aný budoucí eStéBácký premiér. Co ji převzali Poláci, stav se začal ještě rapidně zhoršovat, takový nepostižitelný polský tunel českého průmyslu. Před rokem a půl na náměstí vykřikoval bývalý generální řiditel, že příští rok to bude 120 let chemie v Nera, že tu bude dalších 120 let minimálně, ale ještě krátce před tím psal polský šéf Unipetrolu, že udělají ze Spolany, co ji Unipetrol převzal, perlu českého chemického průmyslu. Rád bych obojímu věřil. Ale psát už teď o bývalé Spolaně, i když tam jsou bývalé provozy, a zvát tam feťáky, sorry, to je prostě hloupost.
Jméno:bžň
Datum:24.01. 16:25
Titulek:Co si pamatuji z vojnyodpovědět
Znáte to? "přežívající, zahnívající a odumírající". Tenkrát šlo ovšem o kapitalismus.
Jen se projděte kolem Spolany alespoň zvenku. To je panoráma! O péči dobrého hospodáře mluvit nelze.
Jméno:Ládin
Datum:26.01. 22:00
Titulek:Z PŠM pamatuji.odpovědět
Ono se to už ale začalo rozjíždět v hlubokém socialismu, nejen stará elektrolýza, naštěstí jsou některé objekty již zasanovány.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz