zpět na forum

Jméno:Karel Vohralík
Datum:04.01. 15:38
Titulek:Hnusný nový rok ... všem!odpovědět
Nová vlna zdražování základních lidských potřeb jede tzv. "republikou"! Potraviny, co stály ještě před měsícem 10 tzv. Kč, stojí dnes 40! Plive se na zlatou éru socialismu, plive se na zkušené soudruhy, co vedli Československo k prosperitě a k sociálním jistotám! Plive se na Sovětský svaz, co nás chránil před americkým imperialismem! Ale všeho do času! Rudý prapor povstane a povládne! Váš kovaný komunista...
Jméno:Martin Růžička
Datum:07.01. 07:38
Titulek:Bože, božeodpovědět
Bože, bože do čeho si to duši dal - a to v něj nevěřím.
o které potraviny se jedná?
zkušené soudruhy? kteří? ti co převlékli kabát jak jen to šlo a šli "podnikat"?
Jméno:Pleštil
Datum:20.01. 12:42
Titulek:Co je to za vykopávku?odpovědět
Živá fosílie mezi námi, haha. Šťastný nový rok i tobě!
Jméno:Petr
Datum:05.01. 06:31
Titulek:njn,musí seodpovědět
Vykompenzovat ty přídavky na platech a důchodech co teď lidem zvýšili.Takže de facto nula od nuly pojde.Líp už bylo.Utíkají nám miliardy za kopečky a do daňových rájů,to bychom se měli kdyby tu zůstaly !V téhle zemi rozkradené od kulisáka po estébáka to jinak nejde.Bude ještě hůř.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.01. 09:33
Titulek:bohužel, bude...odpovědět
Ano, bude. Nebude dostatek vody ani potravin. Kdoví, jak to bude finančně s energiemi...Nejhorší je, že naše město, tedy vládnoucí Mrzílkové grupa, vůbec nepřemýšlí nad tím, jak se porvat s nedostatkem vody, extrémními teplotami, nesoběstačností v potravinách aj. Jak jsem zjistila v rozpočtu, bude vypracována jakási koncepce boje se suchem, jistě bude osloven nějaký "odborník", kámo či z přízně. Navíc přijde ekonomická krize. Další otázka: jak a kdy se k nám nahrnou nelegální migranti a co s nimi bude dál. Už dnes máme problémy se stále více přibývajícími Cikány (je to správný název jedné z etnických skupin, od roku 1971 je máme nazývat Romy, možná, že nám i Němci nařídí, abychom je nazývali Germáni atd., možná všechny tradiční české názvy budou zakázány, a kdo je bude používat, bude potrestán špagátem - pozor, to je ironie!), už na mnohé z nich léta pracujeme a oni se nám vysmívají do tváře. Zažila jsme v Bille. Přichází ještě suverennější malá generace, která nikdy neviděla své rodiče a prarodiče pracovat. Bohužel, není na obzoru změna.
Jméno:odbočím
Datum:05.01. 10:14
Titulek:romská otázkaodpovědět
Toto etnikum jen využívá zákonů,možností i hrubé síly jak být tak na tom jak dnes jsou.Vítr vane z výšin.Oni jen konají a nic si nenechají líbit.Ne jako naši bílí -gádžové a ovcoidi co pracují a snaží se po svém.Lamentují,naříkají a nic pro to nedokážou udělat.Nikdo nemá tak dokonale prostudované zákony,nároky a možnosti jako oni.Závidíme jim,přitom na tom můžeme být úplně stejně a možná by to i jinak vypadalo na zaměstnaneckých postech.Sami si řežeme větev a přihlížíme tiše tomu,jak se z minority stane majorita.Sice nepřizpůsobivá a s jinými návyky a mentalitou.Ale i globálně pohledem do vlád se necháme za hubičku jak prodejná děva koupit.Profitují na tom jen zúčastnění,nikoliv národ jako takový.Tohle je třeba si uvědomit.Podívejme se kolem,kdo tu s námi žije a kdo nám tu vládne.Úplně to stačí.A nedivím se,že by plno lidí chtělo zpátky komunisty.
Tak modří ptáci a příznivci z mokrých čtvrtí do mě!!
Jméno:Alena
Datum:05.01. 10:23
Titulek:Coodpovědět
Vám ta paní Mrzílková udělala, že na ni hážete migranty do Evropy, oteplování planety, nejsušší rok od roku 1960 atd-řekla bych, že v té době ona ani ostatní nebyli na světě, ale VY paní Spěváčková víte všechno nejlépe, že! A co jste za hranicí města udělala VY? Aby třeba ve Zdibech nebyly obří skladové haly na čínský brak, který nás všude doprovází-tohle VÁM nevadí, ale může za to Mrzílková a spol, že...Proberte se! A nebo to zase vymažte, protože to nesedí do Vašeho programu zde...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.01. 11:13
Titulek:provokatérkaodpovědět
Hezké, co? Milá Alena zapomněla, že L. Mrzílková zde vládla a to neomezenou mocí už osm let a za tu dobu prosadila zvěrstva, která se nyní budou uskutečňovat v dalších čtyřech letech, protože jsou uvedena v rozpočtu včetně částky na ně vyhrazené. S nikým z obyčejných obyvatelů se nikdy nebavila. Pokud byli sezváni občané okrajových čtvrtí, nikdy nerespektovala jejich námitky a protesty. Občanům sídliště slibovala v Listech, že s nimi uskuteční schůzku na téma odstavná plocha tj. megaparkoviště na úrodném poli, nic se nekonalo, byly to jen obvyklé sliby. Odstavná plocha je uvedena v rozpočtu a počítám, bude vybudována. Orná půda zadržuje vodu, tady díky paní Mrzílkové a jejím nohsledům bude zničena. Přístaviště na Labi, černá můra lobkovických, je v rozpočtu také. Podivné projekty: rekonstrukce kulturáku na novou radnici, Kostomlatského sady, plocha ve vnitrobloku u policejního domu, rozvrácené a zničené lesíky na Kojetické, u Mládežnické a v Mlékojedech - prý na rekreaci - Mládežnická z jedné strany železniční tratě a z druhé frekventovaná silnice a kousek dál Spolana a Lachner - to se to bude sportovat! Zatím hradba stromů zadržovala prach a jedovatiny - až se uskuteční projekt, nic nebude bránit vniknutí těchto látek do města....a dalo by se dlouho pokračovat.

Jenže na vás argumenty neplatí, píšete nesmysly a doufáte, že jsou lidé tak hloupí, že vám na to skočí.
Jméno:abc
Datum:05.01. 11:15
Titulek:áá první postřelenáodpovědět
Se chytla!!Docela to přišlo velmi brzo a jistě jich bude i více co tu p.Spěváčkovou začnou kamenovat a plísnit za její názor.A já jí tleskám!Kde jinde bychom se dozvědli ty krásy a "péči"co nás z vedení čekají.A opravdu se člověk ..baví ikdyž víceméně v tom horším smyslu.Jen v samotných LN se dozvíme opak,tu naleštěnou a přibarvenou stránku bez té "šťávy" kolem.Starší ročníky mohou porovnat,co pro občany vytvořil p.Čermák a podobní následovníci (nevím kteří už?).Nikdo neříká že je vše špatně a tak málo..Ono stačí když se člověk dozví,jak se ona "dáma"ke své moci a kým dostala.Inu kantořina je nevyzpytatelná.Vivat Hmyzu Zdar!!a developerům zvlášť!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.01. 11:29
Titulek:je to takodpovědět
Výsledek péče o zeleň si můžeme shlédnout na náměstí v betonových ohrádkách - stromy a keře byly vyrvány a místo nich byly vysazeny ubohé bylinky do kamínků. Stromy a keře stínily a zadržovaly prach a hluk. Dalo se sedět na lavičkách. Nyní je to otevřená plocha, všechno svinstvo máme v plicích. Takový malý začátek místní genocidy. O kus dál u ZUŠKy zmizely dva obrovské keře jalovce nebo cypřišku, nikdy jsem si ho zblízka neprohlížela, nebyl důvod. Až když keře zmizely, ale to bylo pozdě.Vedoucí OŽP nám vysvětlila, že byly odstraněny kvůli výhledu, slečna má smysl pro humor. A prý dbají na odstranění bezpečnostních rizik. Jo, když se zlomí takový keř, to je pak mrtvol. A jak prý to bude krásné, až trvalky pokvetou. Ano, ale budou se muset zalévat a zalévat a ještě jednou zalévat, a to bude něco (hodně) stát. Mimochodem, projekt výsadby stromů se liší od toho, co bylo vysazeno. Jak je to možné? Nač tedy projekt, když se nedodržel? Kdo mi to vysvětlí?
Jméno:ach ouvej
Datum:05.01. 16:13
Titulek:to vypadá odpovědět
Nejméně na další žalobu ze strany města.Ani se radši neptám,kolik jich doopravdy na Vaší adresu přišlo.To víte,lidé s nápady,názory a chytřejší než vedení se dnes nenosí,nejsou IN.Jen na radnici nejlíp vědí jak a co správně dělat.Hlavně bez diváků a dalšího obecenstva co jim nahlíží do karet.jednou zde budou přistávat určitě marťané až bude vše zalito do betonu a asfaltu.Taky žasnu nad tím momentálním smyslem pro bezpečnost účastníků silničního provozu.V tom případě nevím co by se dělo např.na takové Kojetické ul. či křižovatce "u Kavana".
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.01. 18:46
Titulek:žalovat zastupitelku?odpovědět
Tož to aby si jeden ta žaloby pamatoval. Někde to mám ve složkách. Za Lida se hrnula trestní oznámení pro pomluvu. i po něm se pokračovalo. Pět nebo šest celkem? Většina shozena se stolu, jednou jsme byla celý rok trestně stíhaná, po roce státní zástupkyně najednou zjistila, text byl pouze obecný a nikoho konkretně nepomlouval, tož bylo řízení zastaveno. Jenže po vzniku novely občanského zákoníku je možné za údajné poškození dobrého jména požadovat nejen omluvu, ale i nemajetkovou újmu v penězích. To už chce dobrého advokáta; zatímco protistrana využije svých známostí, žalovaný shání a shání, jenže právník stojí min. 2 500,-, to je pro normálního občana likvidační. Inu, lepšolidi si schvalují zákony pro sebe. Naštěstí (zatím) svoboda slova vítězi, ale jak dlouho...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.01. 11:35
Titulek:fakta nestačí???odpovědět
https://www.idnes.cz/onadn es/zdravi/za-docasnou-muzs kou-neplodnost-muze-spinav e-ovzdusi.A090313_103559_v ase-telo_pet

Smažte mezery
Jméno:XY
Datum:07.01. 08:36
Titulek:ajajajajodpovědět
No vidíte. A já myslel, že za to může Mrzílková!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.01. 08:45
Titulek:i tak....odpovědět
Částečně ano. Už více než osm let je neomezenou vládkyní města a za jejího působení zmizela velká část zeleně a to nejen stromy a keře, jen co se pokácelo stromů v ulicích kvůli výstavbě, jen v Masaryčce více než šedesát stromů, dvacet ubohých košťat je nenahradí. TZv. trávníky jsou oholení plochy a mohu pokračovat, prašnost se neměří a měla by, ukázalo by se, jak jsme na tom špatně. Takže ano, může.
Jméno:Jindřich
Datum:05.01. 15:55
Titulek:Vohralíku!odpovědět
Vohralíku, ty jsi ale pacient. Nebudu se s tebou přít, kdy bylo nebo je líp, je to zbytečné. Jen ti připomenu, že kdyby tu stále byli soudruzi, píšeš tak maximálně na psacím stroji a jen to, co je v souladu s oficiální politikou. Jinak země tvůch snů stále ještě je - v Severní Korei. Tak šťastnou cestu.
Jméno:Karel
Datum:05.01. 19:29
Titulek:no a ty můžešodpovědět
klidně za Makrelou do Dojču nebo rovnou za spasitelem planety ze velikou louži.Tam ti bude taky fajn.tak šup,šup..
Jméno:Jindřich
Datum:06.01. 12:32
Titulek:Pro Vohralíkaodpovědět
Kam bych chodil, já jsem tu spokojeným jak jsem za bolševika nikdy nebyl. A to nejsem žádný podnikatel, ale obyčejný zaměstnanec. Ono to chce věčně nezkuhrat a něco taky dělat. Frau Merkel nesnáším a Trumpha taky nemusím. Na druhou stranu, raději budu na Floridě než na Sibiři. Ale ty asi opovrhuješ vším imperialistickým, zvláště pak americkým a v souladu se svým přesvědčením píšeš na sčotu s nápisem "Sdělano v CCCP" nebo se pletu a americké PC najednou nevadí?
Jméno:Karel Svoboda
Datum:07.01. 14:01
Titulek:Nechte Vohralíka plavat,odpovědět
Jindřichu, je to jen troll, který se baví reakcemi těch, kteří mu na jeho nesmysly skáčou. Nekrmte zbytečně trolly, krmte raději svou radost ze života!
Jméno:Karel Vohralík
Datum:09.01. 13:58
Titulek:A ty si co?odpovědět
Vylezl si z hrobu? Skladateli, co vystudoval za peníze dělnick&#279; třídy a pak se vodbouch.Pozdě! Ta tvá bejvalá běhna Pišingrová se ti válí s kdekým!
Jméno:Karel Svoboda
Datum:15.01. 14:17
Titulek:Potrefená husa...odpovědět
Právě jsi všem potvrdil, co jsi zač a o co ti jde, trolle. Zásadou úspěšného trollení je nevypadat jako troll, což je ovšem evidentně nad tvé intelektuální schopnosti. Nízkostí a primitivitou nic nedoženeš, jen o to víc shazuješ sám sebe. Dělej, co můžeš...
Jméno:Karel Vohralík
Datum:16.01. 16:47
Titulek:Už vím co sešodpovědět
Mladej podňykatel, volič ODS, a k tomu rymskej kaťolííík. Eště mi napiš "pokoj lidem dobré vúle", jako každej dobrej vúl!MY JSME STRANA!A MY jsme vybudovali spravedlivou republiku. Pro všechny. Ty hňupe. Celý život jsem kovodělník,poctivý. Československo, práce, socialismus!
Jméno:Patrik Wollmar
Datum:05.01. 20:19
Titulek:Vožralíku ...odpovědět
... a máš doma jólku s rudou hvězdou? A tancuješ kolem ní kozáčka? :-)))
Jméno:Bořek
Datum:08.01. 11:59
Titulek:pro Wollmara a spol.odpovědět
Pravda o naší socialistické minulosti

https://www.youtube.com/wa tch?v=M0E_534WLxE

smažte mezery
Jméno:Martin Růžička
Datum:08.01. 18:59
Titulek:Kousek pravdyodpovědět
Popsán kousek historie (vybrán kousek pravdy) ... byli jsme dobří i před komunistama, ale oni to vše pokazili.
Sebrali pole lidem, kteří to na nich uměli a vrhli se na chemii a nesmyslnosti. Zavřeli mraky chytrých lidí, dost jich uteklo.
Prostě je to potřebné vidět v selé šíři a ne vypíchnout jen to, že jsme měli nějaký průmysl díky nějakým dohodám v RVHP.
Jen u nás na vsi: kolik sedláků, kteří uměli hospodařit bylo okradeno a JZD začali řídit neználkové a přetrhdíla, kteří nikdy dřív nehospodařili.
prostě nic není černobílé
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.01. 20:44
Titulek:další kusodpovědět
U nás na Hané se hospodáři chystali založit svoje družstva, už měli nakročeno...jenže pak se združstevňovalo násilím, mnozí odolávali, nakonec nevydrželi a do JZD vstoupili. Po těžkých začátcích se vzmohli a žili si velmi dobře. Když jsem se ptala po letech tety, zda by chtěla opět soukromě hospodařit, řekla mi:"Ty ses zbláznila! Poprvé jsme měli dovolenou a jeli jsme na zájezd. Nikdy! Dřeli jsme jako koně". Jejich vnuci už jsou vysokoškolsky vzdělaní, kdyby hospodařili tak jako dříve, byly by ze synů sedláci. Chyba byla v restitucích po slavném sameťáku. Naše JZD obdivovala cizina. Půda by měla být státní a kdo by chtěl hospodařit, pronajal by si ji.
Jméno:pamětník
Datum:09.01. 12:48
Titulek:???odpovědět
Paní Spěváčková a ptala jste se taky těch lidí, kterým komunisti vzali pole, zvířata, majetek a ve většině případů se museli vystěhovat ze svých domů?
Jméno:pamětníku
Datum:10.01. 18:44
Titulek:ptala, některých.odpovědět
Se kterými ta možnost byla. Bylo to zlé a špatně. Malá hospodářství se měly nechat. Ale fakt je, že na JZD si celkem rychle zvykli a byla to dobrá věc. Ale co tihle kapitalisté nyní? Zemědělcům se nevyplatí očesat jablka, prasata z Polska, dodnes(!) nevyřízené restituce hlavně zemědělské půdy, rušení dopravy=pomalý zánik vesnic. pojízdné prodejny do zapadákova, nic neexistuje. Chci říct-všechno má svoje, a mělo by se, právě se zkušenostmi co máme, rychle reagovat na další zhovadilosti které plodí zase tenhle režim. Včetně toho že přicházejí lidé o střechu nad hlavou i ted, zase z jiných důvodů, jen že si stát hrabe.mělo by se. Takže nic. Budem nadávat, vzpomínat a vrchnost si s námi dělala co chce, dělá a dělat bude.
Jméno:pamětník
Datum:11.01. 08:38
Titulek:???odpovědět
Sice je to zmatený text, ale: Chcete říct, že dnes stát programově připravuje o majetek a střechu nad hlavou některou skupinu českých občanů, tak jak to prováděli komunisti v padesátých letech?

Jméno:ne pamětníku
Datum:21.01. 20:37
Titulek:nový státodpovědět
zbořil co fungovalo,tzn.hl.soběstačn ost v zemědělství, dovážíme prasata, kuřata.. a 50.léta připomíná to, že dodnes! nedostala spousta restituentů peníze nebo náhradní půdu, takže krádež v límečkách. A co pustne je "ničí"=nekonečný soudní spor, větš.se půda hodí sousedovi nebo developerovi. Restituenti dodnes nic nemají, nikdo jim nic nevzal, ale taky nedal na co mají nárok. Družstva se měly zachovat, nabídnout majiteli jiný pozemek, nechat ty lidi rozhodnout,jestli chtějí dál společně hospodařit a umožnit jim to.
Jméno:Martin Růžička
Datum:11.01. 12:48
Titulek:Nevím jak na Hanéodpovědět
Pokud to bylo dobrovolně ... i když nevím na jakém principu, tak OK. Proč tedy odolávali? Protože to nebylo, to co chtěli původně - mít nad tím kontrolu zkušených hospodářů!
- - -
Zde, co vyprávěla mamka, tak se do strany a družstva hrnuli ti, co nic neměli (také nic neuměli). Ti, co jim sebrali pole a dobytek, měli smůlu.
Noví "hospodáři" kašlali na zažité věci.
Prostě to zničili. Nevěděli kde je jaká půda, kde je jaké mokro. Prostě tak nějak po bolševicku sem dali brambory, ono to shnilo. A tak podobně...
A hlavně: na svém se hospodaří s rozumem. Je to otročina, ale to je každé podnikání sám na sebe.
- - -
Kdo nám družstva záviděl? A která? Slušovice?
Jméno:Růžičko
Datum:21.01. 20:48
Titulek:divil byste seodpovědět
ale bezpečně vím o Belgii, že chtěli zavést ty družstva u nich taky, myslím že i Holandsko, protože se jim tam složitě spojovali farmáři a tohle byla obdoba, tak koukali jak to děláme.
A nebylo družstvo jako družstvo. Na severu většinou malér, něco jak píšete tady, ale kde si mohli ohlíat kdo je předseda, nebyl podělaný z kádrů, co se jim tam někdo snažil nacpat a kteří nic neuměli hlavně nechtěli umět, tam to šlapalo dobře. Na Moravě, jižní Čechy skoro všechny družstva, sever malér. Tam kde byl odsun snad všude.
Mimochodem co je nebo bude s tou rozvalinou družstva u silnice za Kojeticema? čí to je?
Jméno:Růžičko
Datum:21.01. 20:48
Titulek:divil byste seodpovědět
ale bezpečně vím o Belgii, že chtěli zavést ty družstva u nich taky, myslím že i Holandsko, protože se jim tam složitě spojovali farmáři a tohle byla obdoba, tak koukali jak to děláme.
A nebylo družstvo jako družstvo. Na severu většinou malér, něco jak píšete tady, ale kde si mohli ohlíat kdo je předseda, nebyl podělaný z kádrů, co se jim tam někdo snažil nacpat a kteří nic neuměli hlavně nechtěli umět, tam to šlapalo dobře. Na Moravě, jižní Čechy skoro všechny družstva, sever malér. Tam kde byl odsun snad všude.
Mimochodem co je nebo bude s tou rozvalinou družstva u silnice za Kojeticema? čí to je?
Jméno:Ládin
Datum:18.01. 20:06
Titulek:To ještě soudruha Vohralíka...odpovědět
...nezavřeli? Nějaké místo v blázinci se jistě najde i pro něj.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz