zpět na forum

Jméno:Ka
Datum:02.01. 17:00
Titulek:výhraodpovědět
Tak prý město vyhrálo soutěž "NEJŠPINAVĚJŠÍ MĚSTO"
aspoň je město v něčom první.
Jméno:Josef
Datum:03.01. 11:21
Titulek:dotaz pro Kaodpovědět
Můžete mi prosím napsat, z jakého zdroje jste čerpal/la. Děkuji
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.01. 09:27
Titulek:Stačí se pozorně dívat kolem sebe...odpovědět
Uvědomte si, prosím, že podle smlouvy s firmou FCC (dříve 1. Polabská) město se uklízí tzv. blokově 4x do roka. Mezitím nic. (Smlouva je na dobu NEURČITOU!). Smlouva je absolutně nevýhodná pro město, přesto není snaha ji vypovědět a vypsat výběrové řízení na péči o město a zeleň zvlášť.(Také se ptáte proč asi? Komu a jak to přináší výhody?) V lednu nebo únoru starosta podepíše harmonogram seče, tj. kdy se bude sekat. Sranda, co? Takže je málem čtyřicet nad nulou a seká se. Je po dlouhotrvajícím dešti a seká se...Teď už jen čekám, kdy bude povodeň a pracovník bude sekat pod vodou.Pak ještě existuje tzv. veřejná služba, dnes na mě zvonila paní, že jde uklidit odpadky; využila jsem na webu rubriku nedostatky a požadovala jsem uklidit pod tisem u 1306, kde se vrší odpad zafoukaný zde pravidelně při vichřicích. Tak to asi uklidila. Město má sice tři stálé zaměstnance, ti by měli údajně uklízet, ale kde a kdy??? Mají prý jiný rajón. Asi kolem radnice. Špína je pod obrubníky všude. Igelity na stromech. Hnus a hnus u popelnic. Za peníze vyplýtvané na nové drátěné ohrady (stačilo ty staré opravit) jsme mohli mít celou rotu uklízečů a město mohlo zářit čistotou. Největší průšvih je ten, že se pod staronovým vedením nic nezmění.
Jméno:Josef
Datum:04.01. 10:14
Titulek:dotazodpovědět
Odpovídáte sice obsáhle, ale na nic.
Když už někdo (Ka) vypustí takovou informaci, tak by mě zajímalo, odkud ji má. Pokud je to jen jeho názor, tak jej přece nemůže podat tímto způsobem.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.01. 12:14
Titulek:bože svatý...odpovědět
Člověče, vy jste mě rozesmál. Že je město špinavé není žádný názor pana Ka, ale skutečnost. Doporučuji vám projít si město a pořádně se dívat, ne do mobilu, ale kolem sebe, pod sebe a nad sebe. Možná se vám potom rozsvítí v hlavě. Vy jste určitě z klanu Mrzílková a spol.
Jméno:Josef
Datum:04.01. 13:28
Titulek:pro paní Spěváčkovouodpovědět
To jsem opravdu rád - že jsem Vás pobavil.
Možná se budete divit, ale po městě chodím dost často. A také se pořádně dívám.

Ale pořád čekám odpověď na otázku: Kde se mohu dozvědět že město Neratovice vyhrálo soutěž "NEJŠPINAVĚJŠÍ MĚSTO" a je aspoň něčom první?

Děkuji za odpověď
Jméno:Martin Růžička
Datum:07.01. 07:34
Titulek:já našel tohle, ale nevím zda je to onoodpovědět
já našel tohle - staré 8 let
https://zpravy.aktualne.cz /domaci/ve-dvaceti-ceskych -mestech-lide-dychaji-jedo vaty-vzduch/r~i:article:71 8815/
asi smazat mezery :) (škoda, že to je stále potřeba v textu bez linku)
Neratovice: prach + BaP ... netuším co je BaP ... google nepomohl :) - ani se zkratkou a ani z novější informací, takže se připojuji k žádosti o zdroj
Jméno:Josef
Datum:07.01. 11:21
Titulek:odpověďodpovědět
Dobrý den,
ok - co se týče starých ekologických zátěží, tak tady není žádná pochybnost, že historie nám tu v Neratovicích nechala ve formě provozů Spolany velký problém. Na co v době v době socialistického rozvoje ve směru ochrany životního prostředí kašlalo, tak to dnes bohužel sklízíme. Něco už se vyřešilo, něco se řeší, ale areál jako celek ekologicky bude problém ještě dlouho. Oproti rokům největšího rozvoje fabriky jsme dnes z hlediska ekologie kvalitativně úplně někde jinde.
(Bap je zkratka pro benzo(a)pyren, což je jeden z mnoha aromatických uhlovodíků vznikajících při spalování. Jedná se to produkt spalování: motory, cigarety, atd., ale v našem případě především spalování ve Spolaně).

Pokud se nepletu tak předchozí pisatel (ka) a já jsme měli na mysli spíš úklid nebo chcete-li špinavost města jako takového. To mě zajímá, jak na to přišel. Ale odpovědi se zřejmě nedočkám.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:07.01. 11:56
Titulek:vy si myslíte, že město je čisté?odpovědět
Nechápu, jakou chcete odpověď od Ká. Jestli si myslíte, že město je čisté, pak vám doporučuji navštívit jiná města a pořádně se rozhlížet. Během pozdního podzimu jsem se vydala na cesty studijní a soukromé. Semináře a konference: dvakrát v Brně, pak v Luhačovicích, soukromé: Olomouc, Ostrava, okolí Zábřehu. Všude čisto a příjemně. Základem je pravidelný důkladný úklid, opakuji: pravidelný! Party se smetáky a lopatami, vozíky na popelnici, oranžové vesty, aby byli uklízeči k poznání. Pokud naše město bude dál lpět na smlouvě s FCC a nezmění svůj přístup k "péči" o město, bude zde stále špína a hnus. Lidé jsou všude stejná prasátka, ale rozdíl je v úklidu. Podíval jste se, Josefe, někdy do prázdných kontejnerů? Zkuste, ale varuji vás - chce to igeliťák na zvratky. Jestli pžadujete po Ka zdroj jeho příspěvku, pak byste si měl uvědomit, že to není jeho názor, ale fakta. Asi jako byste požadoval zdroj výsledku násobilky 8x6. Ve městě je skupina lidí, kteří budou tvrdit, že město je báječné, čisté, příjemné a kdo tvrdí opak, je nepřítel lidí na radnici. Ti přece nechtějí nic jiného, než naše dobro, a jen oni vědí, co to je. Rozpočet je plný investic pro naše blaho. Takové parkoviště na poli je přece skvělá věc a kdo bude tvrdit, že půda je důležitější, je zabedněnec. Také přístaviště nám bude sloužit, každý si přece může pořídit jachtu nebo půjčit. Myslím, že mnozí čunitelé ji určitě mají. Taková neratovická riviéra pro socky, co nemají jachtu, opět vymyšlená lidmni na radnici, je přece úžasná věc. Mimochodem, Josefe, vracím se k měření prašnosti, proč je nenavrhnete? Jistě máte mnohem bližší kontakty na lidi na radnici a váš návrh bude určitě přijat a realizován. Jsem sice zastupitelka, ale moje práva jsou minimální oproti lepšolidem. Ti si prosadí, co si zamanou.
Jméno:Josef
Datum:07.01. 13:04
Titulek:odpověďodpovědět
Já jsem přece nikdy nikde nenapsal, že město je špinavé nebo naopak čisté.

Jen chci proboha vědět z jakého pramene autor čerpal když prohlašuje, že město Neratovice vyhrálo soutěž NEJŠPINAVĚJŠÍ MĚSTO.

Co je na tom složitého a nepochopitelného??

PS: Jak jste přišla na to, že mám bližší kontakty na lidi na radnici? A kdo jsou to lepšolidi - to jako i já?
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:07.01. 14:46
Titulek:už chápu....odpovědět
Aha, vy jste zřejmě nepochopil, že informace Ka o soutěži, kterou Neratovice vyhrály, je ironie. No to je jev vsoučasné době velmi rizšířený u mládeže. Člověk se tuto dovednoust naučí pouze přímou komunikací s jinými lidmi. Odchovanci mobilů nemají šanci. Sice se snaží překonat tento nedostatek různými smajlíky, ale marně.
Jméno:Josef
Datum:08.01. 11:39
Titulek:aha tak já už to taky chápu :-))))odpovědět
Jen nechápu, jak můžete vědět, že Ka to uvedl jako ironickou informaci.
Vy mluvíte za Ka nebo si ty příspěvky píšete sama :-)))??
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.01. 12:04
Titulek:vy tu špínu opravdu nevidíte?odpovědět
Není mým zvykem psát za někoho příspěvky. S Ka zcela souhlasím. Poznat ironii je pro naši generaci samozřejmost.
Jméno:Martin Růžička
Datum:08.01. 18:52
Titulek:Ironieodpovědět
Pokud jste to nepsala a Ka se nevyjádřil(a), tak nemůžete vědět co tím myslel(a).
je to jen váš subjektivní názor ... ano naše město je špinavé a neuklízí se - na tom se shodneme, ale není žádná soutěž s tímto názvem.
Odchovanci mobilů jsou právě ti mladí ... ti moc ironii neznají

už ve škole jsem nesnášel "co tím chtěl básník říci" ... protože to věděl jen on sám a pokud to někde nevysvětlil, tak další dohady jsou zbytečné :)
Jméno:Denis
Datum:04.02. 19:39
Titulek:Souhlas s Josefemodpovědět
"Tak prý město vyhrálo soutěž "NEJŠPINAVĚJŠÍ MĚSTO"
aspoň je město v něčom první." Já v tom příspěvku tedy ironii také nevidím. Podobné ankety a soutěže klidně někdo může pořádat.
Jméno:Romana
Datum:04.01. 12:02
Titulek:Změna ve staronovém vedeníodpovědět
je jasně popsaná na oficiálních stránkách města pod: "SEZNAM ODBORŮ
Vedení úřadu + kancelář s t a r o s t k y ".
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.01. 12:16
Titulek:máme starostkuodpovědět
Ano, ano, svatá pravda. Podle webu města je Mrzílková starostka. A basta fidli.
Jméno:Ondra
Datum:10.01. 16:19
Titulek:Vlk se nažere...odpovědět
Takže tu máme starostku,starostu a můžeme splnit životní sen o starostování i dalším-Hrodkovi,Šandovi... V Praze už vědí,jak na to:"Vedení hlavního města zamýšlí do konce ledna jmenovat takzvaného nočního starostu, který bude mít na starosti noční život v Praze. Zároveň bude jmenován také tým jeho spolupracovníků".Tak-jakpa k to u nás tipujete??

Jméno:No
Datum:03.01. 18:23
Titulek: smutnéodpovědět
Že právě v tomto,ale dalo se to čekat.Asi mají jiné hodnoty,kterými se prsí.
Jméno::)
Datum:04.01. 06:28
Titulek:noodpovědět
viděl někdy někdo v Nera uklízeče (jednoho až více) se smetákem? Já ne. Sem tam v roce jednou bloumající postavu s napichovátkem (plastové lahve se na to nenapíchnou, ani lahve ani kusy oblečení, střepy vůbec ne) tak proč nemít tohle prvenství?
Jméno:Janek
Datum:04.01. 09:46
Titulek:něco je tady špatněodpovědět
Proč nemají oranžové vesty nebo kombinézy? Jinde je to běžné. Pak nevíte, jestli je to iniciativní babka, která se nevydrží dívat na to svinstvo nebo úklidová osoba.
Jméno:Ka
Datum:04.01. 12:46
Titulek:výhra odpovědět
A ŽE TO ZABRALO ,jestli mě někdo řekne že město je čisté tak fakt je hlupák. Podivejte se k popelnicím,na ty bezdomovce jak se v tom hrabou a rovnou to žerou ne jedí,autobusové zastávky/ plné vajglů / lidi jsou líný chodit po chodníku /tak si vyšlapají cestu kde chějí.MP jsou tu k ničemu.Romové v nočních hodinách řvou po městě. Všude válejí po městě odpadky.Představenstvo města nic pro čistotu města neělají.Občas po městě chodí nějaká ukrajinka a fukarem honí listí po městě.Prostě je to město špíny a asi méně chápajících lidí když jim to nevadí.
Jméno:Petr Paseka
Datum:07.01. 17:42
Titulek:Tak máme 7. lednaodpovědět
A plné ulice bordelu od Silvestra. Zbytky od petard, rozbité lahve, a spoustu dalšího svinstva. Za celý týden jsem nespatřil žádnou pracovní uklidovou četu, natož mechanizaci, co by ten svinčík ukl&#299;zela. Měln&#299;k je čistý už týden, o Praze nemluvë.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.01. 09:09
Titulek:tak si to shrneme... odpovědět
Suma sumárum: dokud město (tj. staronové vedení) nezmění svůj postoj k problémům města respektive jeho obyvatel, dokud s nimi nebude soustavně a nezaujatě debatovat a věci společně řešit, nebude zde kvalitní život. Jenže starého psa novým kouskům nenaučíte. Opět vládne staronová koalice v čele s bývalou starostkou Mrzílkovou, která podporuje velké stavby a opomíjí drobnou údržbu, z velkých akcí jsou vždy velké zisky. Kašle na osvětu obyvatel; to, co zveřejňuje radnice v Listech, je účelová propaganda, podporující právě ty velké stavební akce. Ve městě ubývá zeleň, je postupně ničena - zbytečné ořezávání starších stromů, frézování pařezů, lehkomyslné kácení, bezdůvodná likvidace keřů, výsadba nevhodných druhů a tvarů, chyby při výsadbě...atd.

Nikdo neřeší, že chybí potřebné služby: není zde žádná pohotovost, to je hodně špatné, doprava do Prahy se čím dál víc zhoršuje, doprava na Mělník, hlavně o víkendech špatně funguje, bezpečnost ve městě se zhoršuje. Zatímco v jiných městech se lidé scházejí na mnoha akcích, zde je mrtvo. Řada institucí nefunguje tak, jak by mohla: typický je Dům dětí a mládeže, Společenský dům, Klub důchodců...vedení města tomu nevěnuje pozornost. Pro seniory je minimum příležitostí se setkávat a bavit se společně. Staví se jen další a další unifikovaná hřiště pro děti. Pro mládež jsou jen hospody a herny, kromě jedné posilovací soustavy (tu u Labe neberu v úvahu, kolik tam zamíří lidí?). Město postupně upadá a bude dál upadat, protože ti, kdo zde vládnou už devátý rok, vsadili na špatnou kartu. Na prvním místě jsou pro ně automobilisté, akce developerů, různých makléřů a vlivných jeidnců. Tato squadra schválí nový územní plán, bůh nás opatruj.
Jméno:Bořek
Datum:08.01. 09:33
Titulek:nové zastupitelstvoodpovědět
Zapomněla jste na Šandovo nerahnutí v zastupitelstvu. Prý budou konstruktivní opozicí. Už se předvedli. Čtyři členové hlasovali spolu s koalicí pro rozpočet i s přístavištěm v Lobkovicích a parkovištěm na Výsluní.
Jméno:Petr Paseka
Datum:08.01. 13:58
Titulek:Přesně takodpovědět
A politický turista Šanda po tzv. integraci autobusove dopravy na jaře 2016 (lidově řečeno, kraj zkurvil, co se dalo), tomuto zvěrstvu hlučně tleskal. Před komunálními volbami otočil o 180 stupňu a drze hlásal "snahu" o přímé spoje Praha - Neratovice - Melník.
Jméno:Abrij
Datum:17.01. 17:45
Titulek:četaodpovědět
Pracovní četu lze ve slušném počtu spatřiti každé fšední ráno v 7:00 hod pod rampou z boku kulturáku, nad tím sídlí Městský sociální úřad. Mne by zajímal jejich výdělek. Mají ho vedle sociálních peněz.
Jméno:Dan
Datum:18.01. 08:40
Titulek:pracovní četaodpovědět
Lepší by bylo je vidět makat "v terénu",než postávat u MěÚ.V létě občas ano,po chvíli sundají zviditelňující vesty a hurá na čoudovku,domů.Prý berou k dávkám i stravenky.
Jméno:Rosťa
Datum:18.01. 13:09
Titulek:pracovníciodpovědět
Čoudí v zastávce u dvojky školy. Kontroluje je někdo? Myslím z úřadu.
Jméno:jo, tak
Datum:18.01. 20:03
Titulek:at maj cigarpauzyodpovědět
i stravenky, ale makat. Jasně jim říct co maj udělat a zkontrolovat. To hlavně. A nepustit dokud nedodělaj nebo jim za to co neudělaj nezaplatit. Ale to bysme chtěli po úřednicích moc z MÚ..kontrolovat co dělají brigádníci a udělali.
Jméno:to
Datum:19.01. 16:36
Titulek:jakože ouřadaodpovědět
Zvedne či odlepí svůj (_I_) a výjdou do terénu z tepla??!!!Si děláte asi kozy,ne?.Zvláštní že jich jsou plné obě ubytovny na Kojetické,sociálka praská ve švech a ve finále v ulicích je jich jen pár.To jako všichni makaj???Divné.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz