zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:29.12. 10:52
Titulek:Francie se dál bouří...odpovědět
Paříž dnes 29. 12. 2018 zažila svůj pátý víkend pouličních demonstrací takzvaných gilets jaunes neboli "Žlutých vest", i když zprávy naznačují, že nepokoje by se mohly konečně uklidnit. Mezitím se protesty - které v mnoha případech přerostly v nepokoje s nesčetnými případy rabování, vandalismu a žhářství - dále rozšířily. Během několika posledních víkendů došlo k nepokojům také v dalších významných francouzských městech, jako jsou Toulouse, Bordeaux a Lyon, stejně jako v nizozemských městech, včetně Bruselu, Amsterdamu, Rotterdamu, Haagu, Nijmegenu a Maastrichtu. Také v Londýně tento víkend zesílilo napětí, zmatek a frustrace kolem Brexitu a zdálo se, že možnost konání druhého referenda se zvýšila. Protestující se žlutými vestami, z nichž většina jsou zjevně příznivci Brexitu, zablokovali hlavní mosty a zastavily provoz v ulicích v centru města.

Vzhledem k tomu, jak se tyto protesty rozšířily, rozvinuly se i motivy účastníků. Zpočátku informace zněly, že demonstranti ve Francii nejsou žádnými pravicovými, ani levicovými politickými extremisty, ale jsou to obyčejní občané rozhněvaní novým zvyšováním daní z pohonných hmot. Ale i když prezident Emmanuel Macron zvýšení daní odložil, tak nepokoje pokračovaly. Proč? David Brown v článku na webu Gatestone Institute poznamenal, že "rodiny z nižší střední třídy nejsou dostatečně chudé na to, aby dostávaly sociální dávky, a zároveň jejich příjem stagnuje, zatímco náklady na živobytí a daně stále rostou... Francouzi se cítí napáleni."
Jméno:XY
Datum:01.01. 09:15
Titulek:Nakročeno do nového rokuodpovědět
Muž vyzbrojený nožem útočil v Manchesteru. Pobodal trojici lidí
DNES 08:48

Muž vyzbrojený nožem pobodal v pondělí večer v centru Manchesteru na stanici železnice a tramvaje tři osoby - muže, ženu a policistu. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC s odvoláním na policii. Útočníka zadržela policie, stanice Manchester Victoria je uzavřená. Není jasné, zda se jednalo o terorismus, napsala agentura DPA. Podle bulvárního deníku Daily Mail křičel muž "Alláh", což agentury nepotvrdily.
Zdroj: https://www.denik.cz/ze_sv eta/muz-vyzbrojeny-nozem-u tocil-v-manchesteru-poboda l-trojici-lidi-20190101.ht ml
Jméno:XY
Datum:01.01. 09:48
Titulek:další novoroční radovánkyodpovědět
Bití, kopance, nadávky. Čtyři azylanti napadali v Ambergu náhodně vybrané lidi
Šokující případ řeší od soboty policie v bavorském Ambergu. Čtyři žadatelé o azyl ve věku 17 až 19 let zmlátili a zranili celkem 12 lidí. Své oběti si vybírali náhodně a stali se jimi jak děti, tak dospělí, muži i ženy, napsal server týdeníku Focus.
Své brutální tažení zahájili útočníci v sobotu kolem 18.30 u nádraží. První obětí se stal 13letý chlapec, jak napsal server deníku Bild. Chlapce zmlátili a zaměřili se především na jeho břicho. O chvíli později napadli 29letého muže. U něj se zaměřili na hlavu a obličej. Jednou z dalších obětí se stala 17letá dívka, které nadávali do šlapek.

Policie deníku Mittelbayerische Zeitung sdělila, že se měly odehrát děsivé scény. Oběti popisovaly, že je mladíci povalili na zem, mlátili je hlava nehlava a kopali do nich. Pokud jim chtěli uniknout, neměli šanci. U nádraží napadli šest lidí. „Tři mé přátele zmlátili, mě jen povalili a pokopali,“ popsala jedna oběť Bildu svou zkušenost s „mlátičkami“. Očití svědci popisují, že mladíci napadli muže i na schodech na nádraží. Policisté popsali řádění útočníků jako „brutální a bezdůvodný akt“.Poté se mladíci přesunuli do centra města, kde napadli další lidi.
Jméno:XY
Datum:01.01. 09:49
Titulek:Radovánky v Tokiuodpovědět
Řidič dodávky najel v Tokiu úmyslně do lidí, osm jich zranil
Řidič malé dodávky najel v tokijské módní čtvrti Haradžuku do lidí oslavujících krátce po půlnoci místního času příchod nového roku. Zraněno bylo osm lidí, stav jednoho z nich – studenta univerzity – je velmi vážný. Policie útočníka zadržela, napsala agentura AFP.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.01. 11:33
Titulek:Kdo byl útočník? odpovědět
Muž ve Vídni brutálně zmlátil železnou tyčí mladou ženu
V centru Vídně byla nalezena brutálně zmlácená 25letá žena. Lékaři ji uvedli do umělého spánku a zatím není jisté, zda žena boj o život vyhraje. Kriminalisté po týdnu intenzivního pátrání zjistili, že svědek, který zavolal policii a záchranku, je ve skutečnosti pachatel. Ženu napadl, protože byl podle svých slov „frustrován“, napsal v pátek server krone.at.
Jméno:Jaroslav
Datum:05.01. 12:19
Titulek:nemá cenu psát, pořád dokolaodpovědět
Střelba v bowlingovém centru v Kalifornii. Tři mrtví a pachatel na útěku
5. ledna 2019 12:07
Policie v Torrance na předměstí Los Angeles v sobotu zasahovala kvůli střelbě v bowlingovém centru. Na místě zemřeli tři muži, další čtyři lidé byli zraněni. Incidentu, který se odehrál několik minut před páteční půlnocí tamního času, podle svědků předcházela rvačka.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zprav y/zahranicni/usa-strelba-b owlingove-centrum-torrance -los-angeles-postreleni.A1 90105_112300_zahranicni_ba je
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.01. 14:00
Titulek:Naše média už většinou neinformují....odpovědět
V Paříži se opět protestovalo: Macrone, jdeme za tebou!
12. 1. 2019

Už devátou sobotu protestují příznivci francouzského hnutí žlutých vest. Jedna větev demonstrantů za zpěvu francouzské hymny šla od ministerstva financí k Bastille a Vítěznému oblouku. Úřady na dnešek zmobilizovaly 80 000 policistů a četníků, kteří mají zabránit násilí. Tisíce lidí protestují také v Bordeaux nebo ve Štrasburku.

https://tv.idnes.cz/zahran icni/v-parizi-se-opet-prot estovalo.V190112_122612_id nestv_stan

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz