zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.12. 11:39
Titulek:Přání k vánocům a do nového rokuodpovědět
Vážení přátelé,

přeji Vám spokojené a klidné Vánoce v kruhu svých blízkých, do nového roku pevné zdraví a ještě pevnější nervy, jak to vypadá, budeme je moc potřebovat.

Všem osamělým lidem přeji, aby v příštím roce staronové vedení města myslelo více na seniory a na všechny, kdo se cítí v tomto smutném městě osamoceni, než na silnice a chodníky a organizovalo jim, tak jako v jiných městech, vánoční setkání. Bylo by skvělé, kdyby mohli senioři i během roku hovořit s vedením města o svých přáních a nedostatcích, které je zde trápí.
Datum:24.12. 18:27
Titulek:Mrtvé a smutné vánoční Neratovice...odpovědět
Na stole mi leží program Mělnických vánočních trhů. Celé tři dny od 19.12. do 22.12. v čase od 10.00 do 18.00 hod. se odehrával program na mělnickém náměstí. Můžeme jen závidět. Tady smutno a mrtvo. Nic se neděje. V lijáku proběhl jednodenní svatobarborský jarmark, na kulturáku ještě visí poutač, asi není nikdo, kdo by jej sundal. Vedle kulturáku ční unikátní proutěný betlém, bohužel postrádající laskavý a milý výraz, civí na nás jen tupé ploché ksichty, nápadně připomínající obličeje minulých zastupitelů. Včera se na mě obrátili dva cizí návštěvníci města, kde by prý si mohli dát nějaký svařák či punč. Nevzpomněla jsme si. Zato mi proletěla hlavou vzpomínka na začátek adventu v Olomouci, kdy před každou hospodou či barem trůnil pult se svařákem, kafem či punčem, stejnou skladbu nabízely ve stabilních stáncích na náměstí. Dnes jsem byla pozvána do městečka nedaleko Neratovic, v kostele se zpívaly koledy; papír s textem, misky cukroví od dobrovolníků a zásobníky se svařákem a horkým džusem (zadarmo) před kostelem byly nabízeny návštěvníkům. V kostele malý orchestr a sbor včetně lidí, kteří se do kostela ani nedostali. Moc krásné to bylo. U nás dnes pouze vybuchlo pár petard, americky osvětlené domy nenavodily šťastné pocity spokojené komunity, která se potkává a schází na společných akcích. Jo, když se jedná o nějaký záměr za miliony, to se radnice stará. Ale přemýšlet o tom, čím přispět lidem v městě, aby se zde cítili spokojeni, je ani nenapadne. Skoro každé město či vesnice pořádá štědrovečerní posezení pro osamělé lidi, Neratovice ani náhodou. Pak se nedivme, že lidé skáčou z paneláků; předevčírem zrovna visela nějaká žena z okna na Výsluní a chtěla z něj vyskočit. Přijela policie a naštěstí to dobře skončilo. I skokem z prvního patra se lze zabít. Zajímá to někoho z vedení města? Nevím o tom. Jsou skupiny obyvatel, kteří mají své kurátory, osamělý člověk se tady nemá komu svěřit.
Datum:24.12. 19:14
Titulek:Rybovka na hlaváku...odpovědět
Ještě že se na Hlavním nádraží zase tradičně provozovala Rybova vánoční mše: Hej mistře, vstaň bystře... Bohužel, beze mne. Z videa mám dojem, že letos nádraží doslova praskalo ve švech.
Datum:24.12. 22:03
Titulek:Přání Tomia Okamuryodpovědět
Tomio Okamura:
Vážení přátelé, milé dámy a pánové, přeji vám všem krásné Vánoční svátky. Vánoce většina z nás považuje za nejkrásnější a největší sváteční období v roce. Oslavy Vánoc se sice po staletí stále mění, ale stále vyrůstají z našich nejstarších evropských, židovských a křesťanských tradic a jsou svátkem téměř všech - přestože se udržuje představa, že jsou hlavně křesťanským svátkem, staly se hlavním občanským svátkem všech Evropanů i mimoevropských národů, které přejaly evropskou civilizaci. Staly se svátkem míru, vzájemnosti, dětí a rodiny nejen pro křesťany, ale také pro ateisty a lidí mnoha dalších vyznání.

Viktor Frankl, světový psycholog, který přežil Osvětim napsal „Štěstí je to, čeho je člověk ušetřen“. Já jsem jeho citát nedávno parafrázoval na větu: „Štěstí může být i to, co se nestalo“. Vánoce jsou toho příkladem. Je totiž naším štěstím, že to, co se děje v celé Evropě dnes, se nestalo v minulosti, že Evropa po celé své dějiny nebyla multikulturalistický bezpohlavní slepenec bez hodnot a tradic.

V Německu ústavní soud rozhodl, že existuje třetí pohlaví a jedna slavná herečka se prý rozhodla, že své děti bude vychovávat nikoliv jako chlapce a dívku, ale jako „ono“, tedy nějaké třetí pohlaví, aby měly svobodu se v dospělosti rozhodnout, zda budou muž či žena.

Já na to říkám - kdyby po tisíce let evropské ženy nebyly ženy, tak tu dnes nejsme. Každý člověk na této planetě potřebuje ke svému zrození maminku. Kdyby evropští muži nebyli muži, ale nějaké „ono“, tak dnes také nejsme. A nejen kvůli zázraku zplození, ale také díky tisíciletému vytrvalému boji našich předků s hordami muslimských nájezdníků.

Jsme tu a slavíme vánoční svátky díky tomu, že po celých tisíc let se nepodařilo nikomu rozvrátit evropskou rodinu a z mužů učinit ženy a z žen muže. A také díky tomu, že se z evropských mužů nepodařilo učinit muslimské otroky a z našich žen bezprávné chodící pytle na odpadky.

Vánoce jsou svátkem a oslavou rodiny a rodina je táta, máma babička, dědeček, děti, strejdové, tety. Rodina není slezina nějakých „ono“ a nikdy nebude. Je štěstí, že mnoho věcí se ještě nestalo a stále ještě máme doma stromeček i to, že Ježíšek je Ježíšek a nikoliv bezpohlavní „ono“. I proto bychom si měli během vánoc s radostí uvědomit jaké je štěstí, že žijeme v kultuře, kde se smí ještě Vánoce zcela otevřeně a veřejně slavit.

Datum:24.12. 22:04
Titulek:Přání Tomia Okamuryodpovědět
Drazí přátelé, milé dámy a pánové,
važme si našich rodin a přátel. Važme si naší země, naší republiky. Važme si našich tradic a hodnot. Až budete stát před stromečkem, myslete nejen na rodinu, ale na vše co k ní patří - tradice, hodnoty, vlast. A dejme si jako jeden z dárků pod stromeček odhodlání rodinu, vlast a evropské i naše národní hodnoty chránit, aby jednou i naše děti mohli podobné poselství u vánočního stromku svobodně předat zase svým dětem.

Přeji Vám všem krásné vánoční svátky.
Jméno:Diana
Datum:25.12. 19:49
Titulek:hezké vánoceodpovědět
A Nový rok i Vám,p.Spěváčková.A jsem ráda za Vaše stránky,kde se člověk občas dozví co se v tomto soccity děje a zamýšlí.Bohužel je velmi smutné,že jiní zde ani v LN nám toto nepřiblíží nebo ještě zkreslí.Ze zjištných důvodů..Jsem rodačka a je mi z toho na bl..í.Neuděláme však nic,jiní tahají za naše nitky a v podstatě bývá většinou už o všem bez naší účasti rozhodnuto.Ale budou nám tvrdit,jak pro nás pracují do roztrhání těla a jak jim na nás mega záleží..To jistě!!Kolik jich je??!!jedna ruka stačí??!!Smutné zjištění.Následky si poneseme generacemi.
Jméno:Bumbác
Datum:26.12. 12:01
Titulek:Dárek od naší vlády do nového rokuodpovědět
Globální kompakt o uprchlících celá česká vláda, nikdo se nezdržel hlasování a nikdo nebyl proti!

Ministr zahraničí Tomáš Petříček řekl, že si nepamatuje, jestli se Andrej Babiš zdržel nebo hlasoval proti, ale dokument to jednoznačně vyvrací, vláda totiž odsouhlasila usnesení jednomyslně! Proč se premiér alespoň nezdržel hlasování, když tvrdí, že nesouhlasí s oběma globálními pakty? Někdo si dělá z voličů ANO blázny, protože záznam z jednání vlády prokazuje, že vláda hlasovala pro usnesení jako jeden muž
Podle záznamu z jednání totiž celá vláda v pondělí hlasovala pro usnesení [3] v této výbušné věci zcela jednomyslně! Jak se uvádí v dokumentu [4], z celkem 15 přítomných členů vlády hlasovalo pro usnesení č. 876 všech 15 členů. Nikdo se tedy nezdržel usnesení a nikdo nehlasoval proti.

Na webovém serveru Vlády ČR se totiž objevil záznam z pondělního hlasování na 51. schůzi vlády [1], kde byl mj. projednáván i postoj České republiky ke Globálnímu kompaktu a jeho dvěma částem, Globálnímu kompaktu o uprchlících a Globálnímu kompaktu o migraci. Hlasování ministra zahraničí ČR Tomáše Petříčka v noci z pondělí na úterý v New Yorku v sídle OSN totiž vyvolalo obrovské emoce, protože český ministr tam hlasoval pro první jmenovaný pakt, tedy pro Globální kompakt o uprchlících.

přidat názor

© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz