zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.12. 23:22
Titulek:Přikrmujte ptáky!!odpovědět
Už na začátku zimy jsem měli začít přikrmovat ptáky, aby v mrazech našli místo, kde na ně čeká vhodná potrava. "Přilepšit můžete v zimních měsících také drobnému ptactvu, pro které i jediná mrazivá noc představuje až 20% ztrátu tělesné hmotnosti, kterou musí po probuzení zase získat. Chcete-li pohostit více ptačích druhů, připravte do krmítka směs semen, z níž si každý může vybrat to, co má nejraději. Většina drobných ptáků si nejvíce pochutná na výživných slunečnicových semínkách, přidat ale můžete také lněná či konopná semínka, řepku, mák, proso, ječmen, oves nebo pšenici. Velkou lahůdkou jsou pro ptáky drcená jádra vlašských ořechů nebo různé bobule, například sušené bezinky, jeřabiny či plody hlohu. Kosi či drozdi ocení rozkrojené jablko, sýkorky nebo brhlíci zase hovězí lůj. Do krmítka v žádném případě nepatří pečivo. Sůl, kterou obsahuje, je i v malém množství pro drobné ptactvo smrtelně nebezpečná. Krmítko není ani odpadkový koš, nepatří do nej žádné zbytky z kuchyně, sladkosti, uzeniny, kořeněná jídla ani přepálený tuk."

Někdy ptáci ignorují kupované lojové koule, kdo ví, co to je za svinstvo...Lepší je koupit vážená slunečnicová semena, prodává pan Hájek ve stánku na náměstí a pan Zalabák u Tesca.

Převzato z: https://www.parlamentnilis ty.cz/zpravy/tiskovezpravy /Lesy-Praha-Lesni-zver-i-p tactvo-krmte-spravne-a-s-r ozvahou-at-jim-neublizite- 564279

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz