zpět na forum

Jméno:Občan na zasedání
Datum:06.12. 12:40
Titulek:12. 12. 2018 zasedání zastupitelstvaodpovědět
Není lepší školy života, než moci zblízka a dlouhodobě sledovat blba ve vedoucí funkci. Pak totiž jasně vidíte, jak se věci nemají dělat.

Generál Norma Schwarzkopf
Jméno:Občanka
Datum:06.12. 14:43
Titulek:Nojo,odpovědět
ale to je velmi drahá zkušenost,dražší nežli akreditované vzdělání.A tuto cestu nelze snadno ukončit,příklad právě prožíváme.Bohužel.
Jméno:Prijdte pobejt
Datum:08.12. 13:05
Titulek:Arogance mociodpovědět
Jsem uprimne zvedav, jak bude sve prvni Zastupitelstvo dirigovat ing.Krouzecky. Program je vlastne o nicem...
Jméno:Milan
Datum:09.12. 22:01
Titulek:čím dál hůřodpovědět
Na webu města nejsou zveřejněny podklady pro zasedání zastupitelstva. Nové koště - nový starosta opravdu dobře mete. To tu ještě nebylo.
Jméno:Martin Růžička
Datum:10.12. 07:16
Titulek:Podkladyodpovědět
Nedávali je na web vždy v pondělí před zasedáním?
Lepší by bylo dřív, aby měl občan čas se na to podívat ... zda nehrozí nějaké nebezpečí apod. :)
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.12. 08:49
Titulek:skutečnost je nedobrá...odpovědět
Ne, nedávali. Podklady pro občany se dávaly na web současně s oznámením o zasedání, podle zákona o obcích sedm dní dopředu. Vláda Mrzílkové postupně oklešťuje informovanost občanů. Podklady jsou na webu ode dneška, tedy tři dny, respektive dva, před zasedáním. Pokud by si občan chtěl ověřit některé informace na úřadě, má na to minimum času. A jaké nebezpečí proboha hrozí? Že by občané toho věděli příliš mnoho? Jistě, zákon nehovoří nic o tom, zda a kdy má občan dostat podklady, ale samospráva může konat vše, co není zákonem zakázáno. Mnoho obcí a měst vyvěšuje letáčkem na výlepové plochy oznámení o zasedání včetně rozsáhlé informace o programu. Při zasedání na plátno se zveřejňuje vše o projednávaném bodu, včetně plánků, tabulek, fotografií a pod. a vše je dostatečně čitelné pro přítomné. V Nera panuje vedení města k tomu informovat občany
Jméno:Martin Růžička
Datum:10.12. 14:01
Titulek:hmmodpovědět
myslím, že ve středu mi chodil zvací mail (pro osadní výbor) a až v pondělí byl na webu ke stažení materiál k jednání, ale je možné, že se pletu :)
- - -
podle mne by tam měl být dříve, čím dřív, tím líp
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:12.12. 23:11
Titulek:Dnešní zasedání zastupitelstva..odpovědět
...skončilo pár minut po dvaadvacáté hodině...začátek byl netradičně posunut na 17. hod. jako výraz vstřícnosti vůči občanům. Jinak vše probíhalo jako obvykle, naopak, materiály pro občany byly zveřejněny až v pondělí po obědě. Na nějaké prostudování zbyly lidem jen dva dny, necelé. Na zasedání byl schválen rozpočet města i s investicemi, které jsou součástí rozpočtu. To je tady taková místní specialita. Zatímco v jiných obcích se navrhují akce podle potřebnosti, někde je dokonce prodebatují i s občany, a teprve pak se objeví příslušná částka v rozpočtu, tady radnice zařadí investice bez debaty do rozpočtu podle svých představ, bez občanů i zastupitelů, a pak se tlačí na zastupitele, aby rozpočet schválili, jinak prý hrozí rozpočtové provizorium, což je líčeno jako nějaká hrůza hrůz. Samozřejmě, zastupitelé nakonec rozpočet schválí i s investicemi, které se od této chvíle mohou realizovat. Např. přístaviště. Navrhovala jsem, aby byly z rozpočtu vyjmuty tzv. revitalizace (čti poničení) lesíků Mládežnická, Kojetická, Mlékojedy, rekonstrukce Kostomlatského sadů a plocha u policejního domu Na Výsluní ...nebylo schváleno. Ještě se o tomto rozepíšu, ale dnes už ne. Je pozdě. SPD navrhovalo, aby byly z rozpočtu vyjmuty všechny investice a v rozpočtu schválena pouze celková částka. Jakmile by prošla debatou nějaká investice a byla schválena, peníze by byly uvolněny a stavba by se mohla realizovat. Nebylo schváleno. Navrhovala jsem, aby byl zřízen výbor pro životní prostředí (velmi bychom jej potřebovali), nebylo schváleno. Nebyl schválen prodej pozemků zahrádek za Penny, Billou a Batelkovým parkovištěm, požádal o ně pan Dusbaba za Český svaz zahrádkářů - nebylo schváleno. Jsem zvědavá, kdy budou pozemky se zahrádkami prodány nějakému developerovi a ten zahrádkáře vyžene. Směna pozemků města s panem Lobkovicem byla stažena z programu. Zasedání bylo mnohem rušnější než obvykle, je vidět, že jsou zde přece jen jiní lidé. Ale koalice má stále 11 hlasů a přehlasuje ten zbytek. Chyběl Šanda a Vojtová. Dobrou noc. Pánbůh nás opatruj.
Jméno:Petr
Datum:13.12. 15:22
Titulek:Podrazodpovědět
Že by Šanda nepřítomností začal kopat za Mrzílčin koa-tým?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.12. 20:04
Titulek:asi ne...odpovědět
Prý je nemocný....
Jméno:I
Datum:13.12. 21:09
Titulek:Otázkaodpovědět
Co má znamenat to P+R v ulici Mánesova za 2,6 milionu?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.12. 08:19
Titulek:parkoviště P+R?odpovědět
Zřejmě je to parkoviště u nové zastávky Neratovice - sídliště. Mělo by být vybudováno podél obchvatu trojky školy, bude vykáceno osm nebo devět lip plstnatých. Jak je zde zvykem, projekt nebere ohled mna stávající stromy a místo jejich zachování budou zlikvidovány.Stačil by v zadávacích podmínkách požadavek stromy zachovat. Jenže tady jsou snad stromy v kladbě nebo je to pomsta za jejich obhajobu. Ale pozor. Otázka je, zda to nebude poměrně rozsáhlá plocha u školky Urxova, proti které se postavilo Nerahnutí. Zkuste se zeptat na odboru správy majetku, stačí zvednout telefon.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz