zpět na forum

Jméno:Julek
Datum:04.12. 22:22
Titulek:Demonstrace ve Franciiodpovědět
Převzato z d-fens....Česká média nás sporadicky informují o hnutí žlutých vest ve Francii, a to zejména v souvislosti s různými projevy vandalismu a blokování provozu. Nějak v tom zanikla informace, proč se to všechno děje, což se nyní pokusím vynahradit...Vypadá to, že selhání francouzského státu zachází velmi hluboko. V tomto videu (x) vidíme hasiče, jak se otočí ke svým nadřízeným zády a odejdou. V tomto videu (xx) si policisté sundavají přilby, aby dali najevo demonstrantům, že proti nim nechtějí zasahovat. To by se v Čechách nestalo, tady si stát kupuje loajalitu uniformovaných složek účinněji. Je také zjevné, že se eurozmrd nedá zadarmo, na tomto videu byl například zachycen sniper s pozorovatelem na jedné ze střech.

Česká vláda by měla protesty ve Francii bedlivě sledovat bez ohledu na to, jak dopadnou a kdo na nich nakonec vytluče nebo promrhá politický kapitál. Je to prototyp občanské války budoucnosti. Přeregulovanost ekonomického prostředí, vysávání sociálních rozpočtů „pozitivně diskriminovanými“ preferovanými příjemci a rostoucí míra zdanění bude čím dál častěji generovat sociální problémy. Kromě toho mají protesty značný evropský přesah, protože pád zmrda Macrona zásadně zamíchá kartami v EU.

X:https://twitter.com/logi cznyX/status/1069271282590 593025

xx: https://newsbeezer.com/gre eceeng/smile-with-sniper-v ideo-in-paris-world/

smažte mezery
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.12. 12:04
Titulek:Začala ve Francii občanská válka?odpovědět
Důvodem k nepokojům tzv. žlutých vest je údajně zdražení pohonných hmot, ale ve skutečnosti jsou to protesty proti politice prezidenta Macrona. Davy volají po jeho demisi. Ačkoliv mají Francouzi vyšší platy než Češi, nemají na konci měsíce na jídlo. Zdražení paliv pak bylo pro Francouze poslední kapkou. Právě toto bylo společné pro řadu lidí, kteří se vypravili z venkova do francouzské metropole. Ačkoliv lidé z venkova nemají mnoho peněz, rozhodli se poslední zdroje vynaložit na cestu do Paříže. Násilné protesty, při kterých hořely i automobily, jsou všudypřítomné po celé Francii, nejen v Paříži, jak nás mylně informují naše média.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/sve t/jsme-na-nule-hnev-franco uzu-v-ulicich-parizi-ma-ko reny-v-bide.A181203_170043 _ln_zahranici_mha
Jméno:Michael
Datum:08.12. 12:22
Titulek:skutečnostodpovědět
Lidé už nechtějí Macrona, už ho mají dost.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.12. 18:08
Titulek:Další masivní demonstrace 9. 12.odpovědět
Hořící auta a rozbité výlohy obchodů. V Paříži protestovalo 136 tisíc lidí
Sobotních protestů v Paříži, které jsou spojovány s hnutím takzvaných žlutých vest, se zúčastnilo celkem 136 tisíc lidí. Policie zadržela 1723 demonstrantů, zraněno bylo přes sto lidí a proti některým protestujícím použili muži zákona slzný plyn a vodní děla. Hlavní památky zůstaly po dobu protestu uzavřené, proto se tentokrát nestaly terčem vandalů. Demonstrovalo se také v dalších městech Francie...Napjatá situace byla hlavně v Marseille, kde také hořela auta. Násilí policisté použili také proti demonstrujícím v Nantes či Lyonu. Zraněné hlásí i jihofrancouzské město Bordeaux, kde protestující házeli na policisty zápalné láhve.

A.S.: Naše média opět opakují, že důvodem k demonstracím je zdražení pohonných hmot. Původně ano. Evropská unie potřebuje miliardy eur na svoje sociální pokusy, kdy jednotlivé státy živí statisíce a v globále miliony nepracujících migrantů. Evropa zaměstnává statisíce úředníků, policistů, soudců a různých pomocných středisek na podporu lidem, kteří jsou v Evropě nezákonně, a dle posledních zjištění většina není těmi, za které se vydávají. Nyní je hlavním motivem požadavek demise prezidenta Macrona. Politici v České republice mohou být v klidu. Že by občané šli do ulic za své vlastní zájmy v desetitisícových počtech a navíc to vydrželi několik týdnů, to v této zemi nehrozí.

Zdroj: https://www.denik.cz/ze_sv eta/horici-auta-a-rozbite- vylohy-obchodu-v-parizi-pr otestovalo-136-tisic-lidi- 20181209.html
Jméno:Jarda
Datum:09.12. 18:23
Titulek:tedaodpovědět
Cha, cha, kdyby ve Francii věděli, jak nehorázně vysoká spotřební daň na paliva je v ČR (více jak 50% u benzínu, u nafty 47%), tak by je asi nenapadlo demonstrovat, ale můžeme se na to podívat i obráceně, že na rozdíl od českých občanů si Francouzi, pokud jde o daně, nenechají od státu kálet na hlavu donekonečna.

https://www.finance.cz/zpr avy/finance/365970-spotreb ni-dan-u-benzinu-a-nafty-v -eu/

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz