zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:02.12. 13:39
Titulek:Svatobarborský jarmarkodpovědět
Jako obvykle nemáme v našem městě zahájení Adventu, ale jakýsi podivný Svatobarborský jarmark s ještě podivnějším programem: busker a staropražské písničky. Marně hledám koledy a vánoční písně. Naštěstí už nepozvali tu loňskou uřvanou nanynu, kolik jí asi kamarádi zaplatili za tu hrůzu? Co ještě dodat: firma FCC nevěděla, že v neděli přijdou na náměstí stovky lidí? Proč nebyl pořádně upravený chodník pod rampou? Pořád tvrdím, že je na čase vypovědět FCC smlouvu a vypsat výběrové řízení na údržbu města a zeleň zvlášť a to na dobu určitou.
Jméno:Martin Růžička
Datum:02.12. 14:27
Titulek:Chodníkyodpovědět
Škoda, že chodníky nikdo hlavně neuklidil od sněhu! Před stánky to klouzalo - z čistého pruhu do ušpalaného a uklouzaného sněhu ... brr. Asi předpokládali, že to odtaje samo, ale příroda je vypekla. Takže nebezpečný povrch a s deštěm zbytečně moc vody. Škoda, že to nikdo nezkontroloval :(
---
Čekal jsem, že něco bude na parkovišti, když byl na desce ta úprava provozu, ale všechno okolo cestiček.
---
Škoda, že okolo 13 hodiny začalo tak moc pršet, ale stejně bylo vystoupení dětí z Písničky super. Díky.
No a pak jsme je rychle naložili do auta a šup domů a do tepla. :)
Jméno:Chodec po nera
Datum:03.12. 23:19
Titulek:Ctyřkolové plechovkyodpovědět
Přece nikdo nesmí obtěžovat.To je lepší nechat rozšlapat poslední zbytky trávy.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.12. 08:47
Titulek:zbytky zeleněodpovědět
Už ten název je zvláštní. Svatobarborský jarmark. Začíná přece Advent a všude jsou adventní trhy. V Olomouci začaly svatomartinské trhy a pokračovaly adventními. Vše se odehrává na zpevněné ploše náměstí. V Luhačovicích na betonu pod sochou rudoarmějce vedoucí se s malou dívenkou. Malý, ale krásný. S cimbálovkou. U nás už by byla socha zničená antikomunisty, spíš antisocialisty, kteří postupně ochuzují město o vzpomínky na jeho vznik. Ale dál: na parkovišti by mohlo být pódium, před ním lavičky, jednotné stánky po obvodu plochy, před jídelními a picími stánky židle a vysoké stolky pro konzumaci. Zakázat kouření v prostoru trhů. Jenže na naší radnici sedí nemyslící a zkostnatělé osoby, kterým je jedno, jak se co ve městě organizuje. Hlavně co nejlevnější, aby zbyly peníze na vše možné....No víme na co. Nás jarmark spíš připomíná perský trh. Každý stánek jiný, jeden horší než druhý, o ničení parku ani nemluvě. No však ona si radnice vymyslí nějakou revitalizaci, aby zmizely poslední zbytky zeleně. Jsem zvědavá, kdy zmizí unikátní kašna.
Jméno:Miloš
Datum:08.12. 17:05
Titulek:adventodpovědět
Tak tuto reakci jsem přesně od Vás čekal. Jediná věc se Vám zase nelíbí. Ano mohlo by to být mnohem lepší s tím souhlasím ale za jakou cenu. Byl jsem se tam podívat jako každý rok. Bohužel počasí letos opravdu nevyšlo. A ten strom opravdu není šťastné řešení. Jinak co se týče programu myslím že je vyvážený a jediné co bylo špatně že se paní či slečna Poláčková opila víc než zdrávo. To místo kde to je umístěné je lepší než jak říkáte na betonovém parkovišti. Co se týká stánku je pravda že je každý jiný, ale vy byste byla první kdo by křičel kdyby město koupilo 50 stánků ( nevím kolik stojí jeden cca 20 tisíc? nevím možná méně) a kdo by to instaloval ( městská policie, dobrovolníci, úředníci? opět zadarmo?) nebo by tam byly natrvalo ( kdo by je hlídal po celou dobu?) Kdyby před každým stánkem byly vysoké stolky a židle ( opět to samé kdo by to dělal) a stejně proč by tam měli být takhle se každý podívá koupí či jen projde a jde zas dál. Lavičky v té zimně nejsou moc vhodné ( mohl by si každý přinést deku chápu ). Zákaz kouření ( chápu sem kuřák zas tak by mi to nevadilo ale je to blbost :-) ). Je to jednodenní akce. Jde o to se sejít dát si svařák a koupit nějakou tu drobnost podívat se na pár vystoupení, rozsvítit stromek a jít zas domů. Tak nevím jste v zastupitelstvu, příští rok to celé naplánujte, zorganizujte, proveďte já se přijdu opět podívat a pokud to dokážete smeknu klobouk do té doby si budu myslet své. S pozdravem Miloš.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.12. 11:06
Titulek:odpověďodpovědět
Musí se mi líbit všechno. Jak je něco špatně a mohlo by se zlepšit, jsem nepřítel a je potřeba mě zničit. Když ne zničit, alespoň znemožnit. Pozastavujete se nad cenou stánků. Určitě by nebyla větší než kniha v Lobkovicích.Ptáte se, kdo by to instaloval? No přece technické služby zřízené místo FCC. Už dávno jim mělo město vypovědět smlouvu a vypsat veřejnou soutěž na údržbu města, na zeleň zvlášť. Jenže...jsou tady už vytvořené vazby a nelze je zrušit s ohledem na...no my to přece víme, ne. A vůbec, když se chce, všechno jde. Jenže tady se nechce a ještě čtyři roky nebude. Pokud se týká zastupitelstva, vy si opravdu myslíte, že návrh osamocené zastupitelky jde prosadit? Koalice je pevně semknutá a propustí jen to, co chce. Ve středu 12. je zasedání v 17. hod. přijďte se podívat.
Jméno:XY
Datum:02.12. 14:57
Titulek:---odpovědět
Koledy?

13:15 - 14:10 Plzeňský MLS

folklorní soubor známý z rozhlasu i TV a s nimi lidové písně a koledy ze západních Čech a Chodska

A taky 9.12. budou snad.
Jméno:barbora
Datum:03.12. 08:02
Titulek:je JENodpovědět
4.12., ted je 1. advent. Třeba se bojí na radnici, že by někoho napadlo at tam jsou vánoční trhy/jarmark celý měsíc. To by nedali :))
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.12. 10:15
Titulek:z diskuze Neratovice v obrazechodpovědět
"Stromky naprostý hnus a nevkus, nechápu...adventní trh jakbysmet, nevkusné stánky,skoro žádná lidová tvorba...vím že až moje dítě trošku vyroste, do Neratovic na trhy ho určitě nevezmu, protože s vánoční atmosférou to nemá nic společného, když to jde na Mělníku proč ne tady?Velké zklamání fakt..".

"Neštvou mě ani tak že jsou dva, ale to že tam někdo ty řetězy nacházel vidlema i už před 4 rokama a každý rok na to lidi nadávají a město s tím prostě nic nedělá.... Jednoduchý, příští rok bych se jim na nějaký rozsveceni vykvakla jestli to nezmění... Když tam nebude ani noha třeba už si to uvědomí... VŠUDE JE STROMEK HEZČÍ, v každé s prominutím prdeli.... A tady? Tak nakopat do prdele toho kdo to má na starost!"

"Koukám zase stromky stejný ne-li hnusnější než minulej rok, tak hlavně že máme betonový kvádr za 3/4 mega... &#129315;&#129326;"

"Tak by mě zajímalo na co máme jiného starostu když se nic nezměnilo ... Hnus to je .. to je ostuda i na vesnicích mají krásný stomky a Neratovice opět takový hnus a ještě tomu dvojčata to jako kopírujeme USA???"

Anna Spěváčková: Nějaká dobrá duše navrhuje stromy odříznout, to je totální nesmysl, stromy nutně potřebujeme zachovat. Ta dvojčata není problém, problém je naprosto nedostatečná výzdoba. Klidně by se mohlo využít té rarity dvojstromu. Jeden červený s bílými ozdobami, jeden bílý s červenými ozdobami nebo podobné řešení a bylo by to unikátní a krásné. Prý bylo pozdě na nějaké změny. Tomu nevěřím. Když se chce, všechno jde. Jsme zavaleni zbožím a nelze nakoupit nové ozdoby? Není nikde firma, která by se toho ujala? Houby, jak říkáme my inteligenti. Pokud se týká kácení, no nedej bože, to se zase toho radnice chytí a začne kácet. Lidi, na prvním místě by měla být ochrana všech stromů, hájení těch starých, ty jsou nejcennější: nejvíc ochlazují prostředí, stíní, hnízdí v nich ptáci, hmyz... končím hmyzu zdar.
Jméno:Petr Paseka
Datum:05.12. 16:25
Titulek:No nevím, ale ...odpovědět
Novemu starostovi bych tuto akci nevycital. Vse bylo objednano nekolik mesicu predem. Doufejme, ze ing. Kroužecký bude mit tolik rozumu, aby pristi herberky neporadal.
Jméno:drbec
Datum:05.12. 12:56
Titulek:počasíodpovědět
Zase smůla. POČASÍ . Toto je už čtvrtá akce za poslední dva roky, kterou dokonale zkazilo počasí.
Nemáme náměstí, využít zázemí Kulturáku, dvou velkých sálů, není možné. Ale chudákům je dle vládních nařízení nutno poskytnout "chléb a hry ".
Jméno:Lobkovanda
Datum:08.12. 20:09
Titulek:Vandalové v Lobkovicíchodpovědět
Dnes v sobotu ráno, byly na našem krásném vánočním stromě v Lobkovicích poničeny ozdoby, vyndali rozsypán odpadkový koš a pěkný nepořádek v okolí stromu...KDO to SAKRA udělal, komu vadí to, co někdo zaplatil a udělal pro ostatní, kdo svou pílí a úsilím dělá radost a pohodu v tomto Adventním čase. Co to bylo za ŠMEJDA???!!!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.12. 11:39
Titulek:toť otázkaodpovědět
Dnes ráno jsem jela přes lobkovickou náves, opravdu se kolem vánočního stromu povalovaly ozdoby a řetězy, ale nebylo to způsobeno silným větrem, který řádil už večer a přes noc? Je fakt, že vandalové občas běsní, ale tentokrát by to mohlo být způsobeno i z jiných důvodů...

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz