zpět na forum

Jméno:Martin Růžička
Datum:28.11. 12:08
Titulek:Co říkáte na kostky jako povrch komunikacíodpovědět
Co říkáte na kostky na návsi v Lobkovicích?
To se bude hezky chodit a klouzat. To to bude drncat.
A proč se zase o takové velké akci neinformují lidé v Lobkovicích a nepozvou se na spolupráci.
Už je hotová studie (23.11. info na webu města).
Ještě se bude jednat a pak se hledat peníze...
Zase o nás bez nás, jak je zvykem, ale to jde ještě asi za původním složením, protože studie se neudělá za 14 dní včetně připomínek NPU.
hezký den
Jméno:J.
Datum:30.11. 23:46
Titulek::-odpovědět
Přijde mi, že bude zrušeno místo, kam se dává májka. Tam bude zámkovka co?
Jméno:Martin Růžička
Datum:02.12. 00:53
Titulek:Ne zámkovkaodpovědět
Nebude tam zámkovka ... kostky. prostě plný povrch místo trávy co byla májka nebo teď stromek.
Nevím zda tam bude moc zůstat i budka ... zda to pánům architektům a odborníkům nebude vadit.
Jméno:Věra
Datum:02.12. 09:29
Titulek:pozorodpovědět
Vadí to hlavně vedení města, proto je nutné zamezit lidem aby se sdružovali. Mohli by se domluvit a vyvolat vzpouru.
Jméno:Věra
Datum:02.12. 09:30
Titulek:je pořád původní složeníodpovědět
Staronová poslušná parta. Opozice v menšině neprosadí nic.
Jméno:studie
Datum:07.12. 15:36
Titulek:ať si s ní víte coodpovědět
Copak Lobkovičtí (a kdokoli) nevidí a nevědí co chtěj na návsi??

No...oni by třeba hlavy pomazané z MÚ i věděli, jen chtít, ale to by se mohl narušit zaběhnutý řetězec realizace zakázek, že jo no.
Jméno:kostky
Datum:03.12. 07:57
Titulek::/odpovědět
Nevíte proč je dávají na chodníky? Pojízdná taška mi na tom hlasitě drncá, klouže, sype se, podpadky se mi odírají, lodičky naštěstí nenosím...nechápu nějak
Jméno:Martin Růžička
Datum:03.12. 12:59
Titulek:Netuším ... odpovědět
Netuším, proč je chtějí dávat kamkoliv.
Psal jsem Koníčkovi i na NPU, které za tím prý stojí.
Já si vždy myslel, že NPU chce něco zachovat pro budoucí generace, tak jak to bylo a ne zavádět novoty.
Nevím jak rychle odpovídají, ale sand do 30 dnů.
Nejlepší by bylo setkání město, NPU a občané ... úplně nejlepší před zadáním studie ... bohužel to se tu moc nenosí.
Pan Lenc mi jednou řekl, že nevidí důvod k něčemu zvát občany - týkalo se opravy Palackého a chtěl jsem po něm pozvat občany jen z té části ulice, které se to týká a živnostníky.
Jméno:Renda
Datum:05.12. 22:37
Titulek:komunikace s občanyodpovědět
A když vám to pan Lenc řekl"jednou",tak nyní,když je 1.místostarosta,švagr starosty a manžel vedoucí odboru kanceláře tajemníka úřadu,bude mít ke schůzkám s občany ještě méně chuti.Proč se Lobkovice neosamostatní-mladých a schopných vás tam bydlí dost.

Jméno:Martin Růžička
Datum:06.12. 14:53
Titulek:Osamostatnění?odpovědět
Osamostatnění je blbost ... to mohla udělat Libiš - má Spolanu na svém území a jisté peníze.
Lobkvocie mají něco kolem 600 obyvatel. Čím menší celky, tím horší. Vím, že cca před 20 lety se o tom mluvilo. Stejně by pod Neratovice (úřad s rozšířenou pravomocí) spadaly. Města požírají okolní obce, aby měly víc obyvatel a dosáhly na více peněz ... maličké obce nemohou přežít, pokud nemají příjem peněz z nějakých větších firem.
Já vím, že nebude mít chuť jednat ... nikdy ji neměli, je to práce navíc a je to o úmění jednat a to tu moc lidí neumí. Jednou za pár let setkání s občany - bez nějakého programu a představ co se tam bude probírat z jejich strany, lidé něco řeknou, to překroutí a za pár let vrátí jako bumerang a to už bez debaty.
- - -
To je můj názor ... a lobkováci se ani na jedné schůzi pro osamostatnění nevyjádřili.
Jméno:Petr Paseka
Datum:07.12. 18:21
Titulek:Presne takodpovědět
Osamostatneni je blbost. To udelala pred lety Libis. V domneni,ze se ji posypou penizky ze Spolany. Ale fabrika sla do kopru, a Libis dnes skrabe penizky, odkud se da. Vysledek? Obec Libis je tezce predluzena, nema ani na osvetleni (na to si vypujcuje). Ale na hristi se chlasta a tancuje. Prestoze se Titanic potapi.
Jméno:Jarda
Datum:07.12. 22:36
Titulek:nemáte pravduodpovědět
Nemáte pravdu. Libiš dostává daň z nemovitosti. Spolana leží 2/3 na území Libiše. Libiš peníze má. Hlavní silnice přes Libiš je krajská, ale ostatní uličky co patří Libiši jsou nově upravené. A jak jste přišel na to osvětlení? To není žádná pravda. Měl by jste si ověřit o čem píšete. Taky by vás obec Libiš mohla žalovat za šíření poplašné zprávy.
Jméno:Petr Paseka (ten pravý)
Datum:09.12. 13:37
Titulek:Fake blábolodpovědět
Nevím, kdo si "vypůjcil" moje jméno, ale ten canc o Libiši jsem nepsal já. Byl jsem týden v SRN a ze zahraničí nepíši. Navíc je mi fuk, co se děje v Libiši. Vaše výhrůžky tedy směrujte jinam.
Jméno:Obyvatelka
Datum:09.12. 09:48
Titulek:PROČodpovědět
Pane Růžičko, Vy jste stále s něčím nespokojen! Pokud mě paměť neklame, tak se kostky dávaly od jak živa, navíc v této historické části u kostela to má i své opodstatnění. A pokud si dobře pamatuji, tak před třemi lety jste osamostatnění Lobkovic zde prosazoval právě Vy! Když chcete něco měnit-tak proč jste jako osoba nekandidoval do zastupitelstva za Lobkovice? Ono je lépe jen v pozadí kritizovat, že!
Jméno:Martin Růžička
Datum:09.12. 19:30
Titulek:Obyvatelko (čeho?)odpovědět
Nevím jak jste stará, ale v Lobkovicích kostky nikdy nebyly. Podívejte se do starých kronik Lobkovic - žádné kostky.
Ano dříve to byla normální metoda - dláždit. Chápu ji v místech, kde se to traduje, ne u nás.
Osamostatnění Lobkovic jsem nikdy neprosazoval.
Proč bych měl kandidovat? Měl jsem to nabídnuto, ale nejsem politik - neumím ty tanečky okolo.
V pozadí? Za své jméno a názor se nesydím, vy asi ano.
S čím mám být spokojen? Rozhoduje se bez oslovení lidí v dané části a konec. Debata není možná. Spoléhá se na to, že se to lidi nedozvědí a nebo že mají svých starostí dost a nebudou šťourat.
Jméno:Obyvatelka
Datum:10.12. 05:49
Titulek:Komunistická betonová dlažba-tradice?odpovědět
Ano, v Lobkovicích se traduje komunistická betonová dlažba velkého formátu, kterou nadzvedávají kořeny památných stromů! A nejlepší by bylo, aby se nic nerekonstruovalo a zůstalo, jak je, že! Ale jste na omylu-všude, v jiných městech, v Čechách i v zahraničí jsou dláždění ze žulových kostek a kostiček. Co by jste jako "odborník na vše" navrhl Vy?
Jméno:Martin Růžička
Datum:10.12. 13:59
Titulek::) Odborník na vše :)odpovědět
Odborník na vše tedy nejsem a ani se do něj nepasuji. Rád bych, aby město/úřad s občany komunikoval. Zvlášť, když se jedná o takovouto větší věc.
Betonová dlažba není žulová kostka.
Chodník okolo stromů budou kořeny nadzvedávat ať bude z čehokoliv.
Rekonstrukce ano ... tu nezpochybňuji. Nebo jste snad někde našla, že ano? Ne, tak mi to nepodsouvejte!
Možná jste si nevšimla, že ty kostky mají jít i na silnici, okolo které nevedou všude chodníky=bude se muset chodit po kočičích hlavách.
Kde se všude _nově_ dláždí silnice ze žulových kostek? Příklady, díky.
Na silnici normálně patří asfalt - snadnější údržba, tichý provoz, bezpečný a jednodušší i pro seniory a děti na odstrkovadlech. Nebo zámkovka, která může zajistit vsakování vody, ale je hlučná a klouže, když se neudržuje.
Na chodník ... zámkovka, tak jako je použito i v ulici Palackého, na kterou náves navazuje. Proč dělat každý pes, jiná ves.

PS: představíte se nám?
Jméno:Martin Růžička
Datum:06.12. 14:55
Titulek:Odpověď z NPUodpovědět
Vážený pane, Růžičko,
idea revitalizace návsi v Lobkovicích vzešla ze strany předchozího vedení města Neratovice. Národní památkový ústav, ú.o.p. středních Čech byl požádán architekty ze studia LOCAPLAN o dvě konzultační schůzky. Výsledkem těchto dvou schůzek je upravená studie. Od počátku NPÚ požadoval maximální zachování zeleně/stromů, řešení odvodnění zvonice a minimalizování zádlažby v prostoru areálu kostela a na návsi. Výsledná studie je kompromisem mezi našimi požadavky, návrhy architektů a požadavky města. Výsledně řešení, ale zatím není řešením konečným, jelikož v současné době bylo zahájeno správní řízení a ve čtvrtek 6.12. se uskuteční schůzka, kterou jsme iniciovaly s kolegyní Ivanou Šimonkovou z odboru památkové péče MěÚ Neratovice, jelikož jsme toho názoru, že by se ke studii měl vyjádřit v předstihu i vlastník většiny dotčených pozemků, kterým je Římskokatolická farnost Neratov
ice. Na informování občanů ze strany města nemá NPÚ žádný vliv.
S pozdravem
Mgr. Veronika Hlaváčková
- - -
dnes je schůzka ... ani zastupitelé na ni nejsou pozváni :(
Jméno:náves
Datum:07.12. 15:30
Titulek:mě už snad trefí šlakodpovědět
z těch jejich studií, poradců, architektů a já nevim co všechno, jen ne osobní přístup a názor. To mají komplexy, nebo se bojej schovaní za poradce? Nehledě že to stojí peníze, ti rádci. NPÚ je co? Kdo? Barák nic víc.Jediné co se NPÚ povedlo, že se lidé k ničemu nevyjadřují, neví s kým, jak a tak nadávají (a stěhují se). To je takový problém alespon někdy naházet do schránek ankety třeba?
Jinak oddělit se je hloupost, přesně jak píšete, jde o množství peněz a koordinaci prací, nákup.středisek atd.
Jméno:Captain
Datum:08.12. 13:15
Titulek:Jachtyodpovědět
Stale bezi pristav pro 12 jachet. Tedy zniceni prirody. Pritom Zastupitele mohou tuto mrzilkove pitomost hladce zastavit.
Jméno:od zastupitelstva
Datum:10.12. 08:55
Titulek:nečekám nic.odpovědět
Šanda s jen tak nevzdá, má určitě svoje plány a s nikým z města si to nerozhází. A to je většina zastupitelstva, to jejich hnutí. Naděje je, že by se rozhádali,a aspoň část z nich by hájila zájmy občanů. P. Spěváčková je osamělá, jak píše,ale je to škoda. měla by se dát dohromady s podobně smýšlejícími zastupiteli aby si radnice nedělala co chce.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz